jarka.banska
23.05.12,21:49
Priatelia, mám problém, ktorý som nemala. Po oprave PC a znovu nainštalovaní MS Office sa mi vo Worde vyskytol takýto problém.
V dokumente si označím odsek, ktorý obsahuje obrázok aj text, stlačím Ctrl+C, otvorím nový dokument a stačím Ctrl+V ale obrázok sa mi neskopíruje a skopíruje sa len text, ale zmení sa jeho formátovanie.
Keď označím len samotný obrázok, tak ten mi samotný prekopíruje.
Keď označím len samostatný text, tak ten sa mi skopíruje, ale zmení sa formátovanie (typ a veľkosť písma sa prispôsobí prednastavenému typu a veľkosti písma.
Taktiež sa mi nedá skopírovať tabuľka.
Predpokladám, že niekde je chyba v nastavení Wordu, ale neviem na to prísť.
A ešte jedna otázka, ako natrvalo zmeniť prednastavené písmo (Calibri, veľkosť 11) na iný typ písma a inú veľkosť. Tiež je prednastavený rozstup medzi odsekmi na 10 a ten by som chcela zmenšiť.
Prosím poraďte mi, nie som počítačový expert, skôr len užívateľka.
Srdečná vďaka.
avalik
23.05.12,19:55
jarka.banska
24.05.12,04:41
tu si uz dostala odpovede k pismu http://www.porada.sk/t193898-word-2007-ako-prednastavit-pismo.html



Je pravda, že som odpoveď dostala, ale neviem si s radou poradiť. Neviem nastaviť cestu: Nástroje>Možnosti>Zobraziť>Zobrazenie> Prehľad a Normálne-možnosti označiť štvorček> Písmo konceptu a v Názov si nastav svoje písmo.
Neviem, kde na lište Wordu nájdem nástroje ......
Srdečná vďaka za snahu mi pomôcť.


Teraz sa mi podaril kúsok ...... opätovne som sa pokúsila prekopírovať obrázok aj s textom a na moje obrovské počudovanie, zrazu som obrázok aj s textom prekopírovala aj s formátovaním.
Všimla som si však jednej veci - pod ikonou Prilepiť sa mi zvýraznil text Prilepiť ako prepojenie, ktorý dovtedy nebol zvýraznený. Teda problém vidím v tom, že niekedy Prilepiť ako prepojenie je zapnuté a niekedy nie je zapnuté. Ako dosiahnúť stav, aby k tomuto nedochádzalo?
Ďakujem za odpoveď.
sthruska
24.05.12,04:52
mimotemy zmeniť prednastavené písmo (Calibri, veľkosť 11)

Jeden ho výstižne nazval "leprové" písmo. Otras.
sthruska
24.05.12,04:55
Ešte k tomu kopírovaniu a zmene formátu.
Ikonka vľavo hore - Možnosti programu Word - Rozšírené - hneď druhý zvýraznený nadpis "Vystrihnúť, kopírovať a prilepiť"
avalik
24.05.12,06:22
k pismu a riadkovaniu - ja si upravujem styl NORMALNY - zmeny dam ulozit "aj pre nove dokumenty" nie len "v tomto dokumente" (nemam word2007 preto nepisem presny postup)
jarka.banska
24.05.12,08:22
Ešte k tomu kopírovaniu a zmene formátu.
Ikonka vľavo hore - Možnosti programu Word - Rozšírené - hneď druhý zvýraznený nadpis "Vystrihnúť, kopírovať a prilepiť"


Srdečná vďaka za radu.
Tento krok som urobila ešte pred tým, ako som napísala tento dotaz. Všetky položky mám nastavené do pozície - PREDVOLENÉ - a nefunguje to. Je svetlou výnimkou, keď sa mi kopírovanie podarí tak, aby sa zachoval text, obrázok aj formátovanie. Neviem si to vysvetliť, prečo to raz ide a potom zase nie. Som z toho bezradná.
babka - ježibabka
24.05.12,08:52
Jarka, ja som tiež iba užívateľ (a trochu špekulant, lebo syn mi nikdy polopatisticky nepovie čo a ako) a tie Ctrl C a V nepouživam, ani neviem, čo je to. Síce kopírujem zväčša iba recepty, prípadne dobré rady aj s obrázkami tak, že si to zamodrím, dám kopírovať a na dokument jednoducho dám vložiť, alebo prilepiť. Podľa toho, čo mi tam napíše a skopíruje mi to aj text aj obrázok. Skús, veď za to nič nedáš. A nesmej sa babke, že sa hrá so slečinkami na fazuľky a hrá sa s tým, o čom nemá šajnu. Treba sa do smrti niečo nové učiť. Pá.
sthruska
24.05.12,09:46
PREDVOLENÉ - máš si ich dať ako to potrebuješ. Ten popis je pomerne jasný. A nie je problém to hneď vyskúšať.
Upozorňujem, že je rozdiel či sa použije CTRL+C a CTRL+V alebo "ťahaj a pusť"
jarka.banska
24.05.12,10:17
Jarka, ja som tiež iba užívateľ (a trochu špekulant, lebo syn mi nikdy polopatisticky nepovie čo a ako) a tie Ctrl C a V nepouživam, ani neviem, čo je to. Síce kopírujem zväčša iba recepty, prípadne dobré rady aj s obrázkami tak, že si to zamodrím, dám kopírovať a na dokument jednoducho dám vložiť, alebo prilepiť. Podľa toho, čo mi tam napíše a skopíruje mi to aj text aj obrázok. Skús, veď za to nič nedáš. A nesmej sa babke, že sa hrá so slečinkami na fazuľky a hrá sa s tým, o čom nemá šajnu. Treba sa do smrti niečo nové učiť. Pá.

Babka - ježibabka srdečná vďaka za snahu pomôcť. Tvoja odpoveď nebola "taká múdra" ako niektoré iné rady ďaleko skúsenejších a zdatnejších. Sú až také múdre, že im rozumejú asi len ich autori - a možno ani oni sami im nerozumejú. (do tejto kategórie by som zaradila tento odkaz - "PREDVOLENÉ - máš si ich dať ako to potrebuješ. Ten popis je pomerne jasný. A nie je problém to hneď vyskúšať. Upozorňujem, že je rozdiel či sa použije CTRL+C a CTRL+V alebo "ťahaj a pusť").

Babka, skúsila som presne tvoj postup, ale môj problém sa mi nepodarilo vyriešiť. Zrejme budem odkázaná na jasnú inštrukciu odborníka. Snáď sa nejaký prihlási.
jarka.banska
05.06.12,15:31
Ďakujem, problém je vyriešený.
sthruska
06.06.12,04:25
A v čom bola chyba? Nech sa poučíme aj my, ktorí nerozumieme svojím radám :o