Lucia mester
24.05.12,11:00
Dobrý deň,
máme takýto problém.Kúpili sme si starší dom a sused ,ktorý je nad nami v miernom kopci má septik,ktorého obsah odvádza do potoka. Bohužiaľ kanál, ktorý vedie k potoku ide cca 30cm od nášho domu. Nemá to v rúrach,púšťa to len tak cez pôdu. Keď sme kopali kanál na elektriku, cca v 80cm hlbke už bolo okolo 10cm vody. Nedá sa s ním dohodnúť. Čo s tým? Kam máme ísť ako prvé?Ďakujem
tienik
25.05.12,11:44
okamzite pisomna staznost na obecny urad, s kopiou pripadne ja na hygienikov. Kanal je na jeho pozemku, alebo vasom?
lubko6394
25.05.12,12:43
Lenže tá voda nemusí byť z jeho odtoku. Ja mám vodu aj v hĺbke 50-60cm, takže aj plotové stĺpiky betónujem do vody.
Lucia mester
25.05.12,13:10
@tienik: Ten kanál je na jeho pozemku.


@lubko 6394: Tá voda je od neho, dokonca i nepriamo potvrdil,ze je to zo septiku.Povodne tvrdil,ze je to nejaka studnicka,co im vyviera v nejakej bývalej hospodárskej budove a preto tak "smrdi".Neskor povedal,ze ho nik neprinuti sa pripojit na kanalizaciu.My sme povedali,ze nam je to jedno,ak to nevadi obci,ze vypusta splasky do potoka,mne staci ,aby mi nepodmyval dom.
Lucia mester
25.05.12,13:14
Mohla by som ist i na stavebny urad, ak budem mat nejake vyjadrenie statika,ze mi narusil zaklady, alebo sa oni tym nezaoberaju???
lapejko
25.05.12,19:13
kúpiť rúry, osadiť firmou a faktúru mu súsmevom odovzdať:rolleyes:
tienik
25.05.12,20:04
ono je zakazane a zdravie ohrozujuce vypustat splasky takymto sposobom. Preto si myslim ze je to vec pre hygienu a zivotne prostredie, ono suseda sranda prejde ked mu zaklopu na dvere.
V poslednej dobe su relativne aktivny, neviem ci su nejak financne motivovany, ale behaju jak namydleny. Takze staci dat echo.
Martin1310
25.05.12,20:20
Lucia,nepochopila si čo ti chcel Lubko povedať,to že je voda od suseda to je jasné ale je velmi nepravdepodobné že odtok zo septiku by spôsobil to že máte vodu v malej hlbke u nás je tiež voda už v nejakých 80 cm.Keby tam bola taká zem že by to spôsobovalo takéto navýšenie vody tak pri riadnom daždi by ste tam museli všetci plávať vo vode.Ja mám 4 metre od domu velký potok a nemám obavy že by ma nejak podmýval.Týmto samozrejme neobhajujem vypúštanie tej vody do potoka ale zároven mi nedá aby som nepovedal že oni tie kanalizácie niekde za dedinou aj tak idú zvečša do potoka.Cističku má len maloktorá obec.
lubko6394
26.05.12,06:29
Lucia,nepochopila si čo ti chcel Lubko povedať,to že je voda od suseda to je jasné ale je velmi nepravdepodobné že odtok zo septiku by spôsobil to že máte vodu v malej hlbke u nás je tiež voda už v nejakých 80 cm.Keby tam bola taká zem že by to spôsobovalo takéto navýšenie vody tak pri riadnom daždi by ste tam museli všetci plávať vo vode.Ja mám 4 metre od domu velký potok a nemám obavy že by ma nejak podmýval.Týmto samozrejme neobhajujem vypúštanie tej vody do potoka ale zároven mi nedá aby som nepovedal že oni tie kanalizácie niekde za dedinou aj tak idú zvečša do potoka.Cističku má len maloktorá obec.

Neplávame, tá hĺbka vody je pomerne stabilná - výdatne prší 40cm, dlho sucho 80 cm. Je to podložím, vraj tu kedysi boli rybníky. Jedine v zime sú na svahoch pramienky aj z krtincov a na priehlbinách vznikajú jazierka, ktoré časom tak do týždňa zmiznú.
Takže sa asi jedná o 2 nesúvisiace problémy. V každom prípade ten odtok zo septiku by mal byť odtokom z malej ČOV a trubky zakopané. A možno tu je problém, že ani septik ani čistička sa nedajú zakopať tak hlboko aby ich nevytlačilo a aby bolo možné položiť výpust nižšie. Iné by bolo ak by tam bola kanalizácia. Na tú je asi Lucia pripojená. Ak je to tak, tak najlepším riešením sú hygienici, prípadne OÚŽP. Na obec nemá zmysel ísť, tá sa bez týchto dvoch nezaobíde tak či tak.
hubatá
26.05.12,06:39
Potok je čí?
buchač
26.05.12,06:47
@tienik: Ten kanál je na jeho pozemku.


@lubko 6394: Tá voda je od neho, dokonca i nepriamo potvrdil,ze je to zo septiku.Povodne tvrdil,ze je to nejaka studnicka,co im vyviera v nejakej bývalej hospodárskej budove a preto tak "smrdi".Neskor povedal,ze ho nik neprinuti sa pripojit na kanalizaciu.My sme povedali,ze nam je to jedno,ak to nevadi obci,ze vypusta splasky do potoka,mne staci ,aby mi nepodmyval dom.


Potok je čí?

...žeby akože obecný .....

Presnejšie povedané ...vodné toky sú štátne .....
hubatá
26.05.12,06:54
O ryby a raky nemá nikto záujem, ani obecný úrad, hygienik, ani odbor životného prostredia?