aaandrea
24.05.12,19:57
Dobry den,

prosim vas o radu - aku fasadnu skrabanu omietku vybrat na cca 30-rocny tehlovy rodinny dom, ktory nechceme zateplovat, len ho proste vynovit.

Je mi jasne, ze na terajsiu brizolitovu omietku bude nutna aj nejaka "spodnejsia" vrstva a az potom pride samotna omietka, ale mam k dispozicii len zakladne info odtialto z porady a nic viac.

Budem vdacna za kazdu radu.

Dakujem
lapejko
24.05.12,18:58
stará fasáda sa penetruje, natiahne sa vonkajší štuk alebo napr Baumit MVR Uni, alebo klasická pucovka z kremičitého piesku /šaštín/ a vyhladí. Na to môže ísť akákoľvek fasádna omietka vrecovaná s následnou maľbou, z vedra alebo brizolitová nanášaná mlynčekom či metlou...
lapejko
24.05.12,18:58
alebo stačí iba nastriekať či natrieť...
aaandrea
26.05.12,19:55
dakujem, urcite chceme skrabanu omietku, co by ste odporucili na dom, ktory je z tehly a vrchna vrstva je brizolit_ zateplovat nejdeme... neviem, aky je rozdiel medzi akrylatovou, silikonovou a silikatovou... dakujem
Indeed
26.05.12,20:49
prečo opakuješ otázku 2x ? ako tito bodrí moderátori, že rádio-rádio VIVA
220870
27.05.12,03:25
1.)Odutý poškodený brizolit odstrániť zvyšok oškrabať vystriekať vapkou .
2.)Poškodené miesta omietnuť nanovo.
3.)Penetrovať starý brizolit a omietnuť napríklad Baumit MPI 25,
4.)Napenetrovať
5.)Naniesť silikónovu ,alebo silikátovu " škrabanu omietku"
Slikónové a silikátové omietky sú paropriepustné ,obidve sú vhodné na vašu fasádu.Akrylátová je paronepriepustná je nevhodná na vaš dom.
Rozdiel medzi silkonom a silikátom je len v chemickom zložení nič dôležité a podstatné na tom nieje ,nič čo by vás muselo zaujímať.
aaandrea
27.05.12,05:42
Ďakujem veľmi pekne, toto som potrebovala počuť, resp. prečítať :)
A ešte - ak môžem využiť Vaše vedomosti - ktorú značku by ste odpourčili (aby pomer cena/kvalita boli čo najlepšie) a akú štruktúru? (videla som, že existujú 1.5, 2.0 a 2.5).
Vopred ďakujem!
lapejko
27.05.12,06:26
veď aa-andrea...
220870
27.05.12,07:13
Baumit Teranova ,JUB,.Čím jemnejšie zrno tým vyššia výdatnosť .pri 3mm zrne urobíte z jedného kýbla 8m2 pri ,1 mm zrne 13 m2.Čím hrubšie zrno tým lepšie vykryje nerovnosti fasády.