Boris 999
25.05.12,09:02
Po ozaroch som postupnymi operaciami prisiel o spodnu celust /sanku/. Kde a na koho sa obratit ohladom celkovej nahrady spodnej celuste. Dakujem.
buchač
25.05.12,07:27
Po ozaroch som postupnymi operaciami prisiel o spodnu celust /sanku/. Kde a na koho sa obratit ohladom celkovej nahrady spodnej celuste. Dakujem.

...ťažká rada......skús prelustrovať

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=rekon%C5%A1trukcia+mandibuly&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
pasuliatko
26.05.12,19:24
nejaký dobrý zubný technik, člustný ortopéd....
treba sa poradiť so svojím zubárom on vie najlepšie ...
avalik
26.05.12,19:49
ja by som sa informovala aj u revizneho lekara vo svojej zdravotnej poistovni
buchač
27.05.12,08:44
Po ozaroch som postupnymi operaciami prisiel o spodnu celust /sanku/. Kde a na koho sa obratit ohladom celkovej nahrady spodnej celuste. Dakujem.
...tak dumem ....
Jeden napíše to a druhý hento ....

Otázka je ale nekompletná , teda o akú náhradu ide ???

Finančnú alebo zdravotnú stránku veci ...

Lebo osobne si myslím , že finančnú by som absolútne neriešil , nakoľko poisťovňa toto jednoznačne preplatí ...
Zdravotná stránka problému ...tak to je potrebné sa priamo sa informovať na stomatochirugii ...predpokladám , že na Slovensku len zo tri špitále tento zákrok budú schopné realizovať ...
pasuliatko
27.05.12,08:46
ktoré?
Boris 999
31.05.12,04:29
Otazka je kompletna- nemam spodnu celust,bola mi postupne odrezavana a ostal mi len kusok z bradoveho obluku. Zda sa mi ze na slovensku nikto umelu sanku neurobi. Vraj mozno v cechach,ale neviem ci to nasa poistovna zaplati.
buchač
31.05.12,04:44
Otazka je kompletna- nemam spodnu celust,bola mi postupne odrezavana a ostal mi len kusok z bradoveho obluku. Zda sa mi ze na slovensku nikto umelu sanku neurobi. Vraj mozno v cechach,ale neviem ci to nasa poistovna zaplati.
...predsa len .....za pokus , zavolanie nič nedáš ...skús...


Oddelenia kliniky
Dentoalveolárna a maxilofaciálna chirurgia
Pracovné zameranie oddelenia

Maxilofaciálna chirurgia ako špecializačný odbor zabezpečuje liečebno-preventívnu starostlivosť u chorôb, úrazov a vývojových anomálií v oblasti úst a tváre.

Maxilofaciálna chirurgia sa delí (MFCh):
1. dentoalveolárnu chirurgiu a
2. maxilofaciálnu chirurgiu

Dentoalveolárna chirurgia je zameraná na diagnostiku, chirurgickú liečbu a prevenciu chorôb ústnej dutiny, ktorých liečba nevyžaduje hospitalizáciu pacienta a je vykonateľná ambulantne. Ide predovšetkým o extrakcie zubov a ich komplikácie, chirurgické extrakcie koreňov a retinovaných zubov a ich komplikácie, chirurgiu tretieho molára, malé cysty v čeľustnotvárovej oblasti, liečbu zápalových ochorení v čeľustnotvárovej oblasti (intraorálne incízie), jednoduché predprotetické výkony (egalizácia, frenulektómia, plikotómia, excízia vlajúceho hrebeňa), liečbu zlomenín a luxácií zubov, replantácie zubov, uzáver oroantrálnej komunikácie a iné.
Dentoalveolárnu chirurgiu realizujeme v ambulanciách a na operačnej sále poliklinickej časti oddelenia MFCh I. stomatologickej kliniky (5. poschodie).

Maxilofaciálna chirurgia je zameraná na prevenciu, diagnostiku a chirurgickú liečbu všetkých ochorení, úrazov a vývojových anomálií čeľustnotvárovej oblasti, u ktorých sa vyžaduje hospitalizácia pacienta. Ide predovšetkým o úrazy v čeľustnotvárovej oblasti, zápalové ochorenia a cysty v čeľustnotvárovej oblasti, choroby čeľustných dutín zubného pôvodu, choroby slinných žliaz, poruchy temporomandibulárneho kĺbu a žuvacích svalov, chronická bolesť v čeľustnotvárovej oblasti, onkologické ochorenia v čeľustnotvárovej oblasti, rôzne systémové ochorenia prejavujúce sa v tejto oblasti, úpravy čeľuste a sánky pred zhotovením protetických náhrad, vývojové anomálie čeľustí a sanácie chrupu v celkovej anestézii.
Pacienti sú hospitalizovaní v lôžkovej časti oddelenia MFCh I. stomatologickej kliniky (monoblok, 9. poschodie). Operácie robíme na operačných sálach centrálneho operačného traktu UNLP.

Lekári oddelenia MFCh pri diagnostike a liečbe pacientov úzko spolupracujú s ďalšími lekárskymi odbormi, predovšetkým ORL, očné lekárstvo, ARO, traumatológia, hematológia, onkológia, plastická chirurgia, neurochirurgia, interná medicína, RTG a všetky pododbory zubného lekárstva (zubná protetika, konzervačné zubné lekárstvo, parodontológia, čeľustná ortopédia, detské zubné lekárstvo).

Kontakt:
ambulantné poliklinické oddelenie - tel. 055/640 3948, 055/640 3932
lôžkové oddelenie – tel. 055/640 2578

http://dental.medic.upjs.sk/Dentoalveolarna_chirurgia.html
Boris 999
31.05.12,04:57
Momentalne som hospitalizovany na stomatologii a mam obrovsky problem. Lezim uz 90-ty den a nevedia si so mnou rady. Vo februari mi operovali lavu stranu sanky/celust/ Praskla mi kost ktora bola predtym obrusovana a dali mi na nu titanovu dlahu ale nakolko mi ranu infikovali viacerymi nemocnicnymi bacilmi/Streptoccocus faecalis, Enteroccocus beta-hemoliticky,este nejake dva,co som si nezapamätal a Pseudomonas aeruginosa+++/mi dalsou operaciou tu dlahu museli odobrat aj zo zvyskom lavej strany sanky a ostal mi z celej spodnej sanky len bradovy obluk.Ale problem je ten,ze po zavedeni PEG-u aj ten zacal hnisat/nalez Pseudomonas aeruginosa/ a dalsej operacii v ustach sa mi rana stale otvara,rozpada a hnisa.Rozpada sa tak ze mam dieru na lavej stane krku az do ustnej dutiny.Davali mi aj silne antibiotika ako napr. Menoperem Kabi,Amikacin,ale ziadny vysledok.Uz mam strach co so mnou bude.
buchač
31.05.12,05:03
Momentalne som hospitalizovany na stomatologii a mam obrovsky problem. Lezim uz 90-ty den a nevedia si so mnou rady. Vo februari mi operovali lavu stranu sanky/celust/ Praskla mi kost ktora bola predtym obrusovana a dali mi na nu titanovu dlahu ale nakolko mi ranu infikovali viacerymi nemocnicnymi bacilmi/Streptoccocus faecalis, Enteroccocus beta-hemoliticky,este nejake dva,co som si nezapamätal a Pseudomonas aeruginosa+++/mi dalsou operaciou tu dlahu museli odobrat aj zo zvyskom lavej strany sanky a ostal mi z celej spodnej sanky len bradovy obluk.Ale problem je ten,ze po zavedeni PEG-u aj ten zacal hnisat/nalez Pseudomonas aeruginosa/ a dalsej operacii v ustach sa mi rana stale otvara,rozpada a hnisa.Rozpada sa tak ze mam dieru na lavej stane krku az do ustnej dutiny.Davali mi aj silne antibiotika ako napr. Menoperem Kabi,Amikacin,ale ziadny vysledok.Uz mam strach co so mnou bude.
.....Jeéééžiškovééé husličky ......šak to sa už zle číta .....nie prežíva ....kua život ....

Len otázka ...to v ktorom špitáli - meste máš tu česť ležať...???
Boris 999
31.05.12,05:39
MFN Martin.
BXLmiami
31.05.12,05:39
Toto nie je o nemocnici ale o tom,že jeho čeľusť po ožiaroch je extremne fragilná a neznesie cudzí materiál,ono v popredí je momentálne bakteriálna infekcia,ale to,že mu kosť praskla a neprijala kov je skôr následkom ožiarov.Pokiaľ je niekto tak dlho v nemocnici,tak pokiaľ len nie je v sterilnom inkubátore infekty sa pridružia.
Momentálne sa nedá so sánkou nič riešiť,najprv treba akýmkoľvek spôsobom zvládnuť infekciu.Až po zvládnutí infekcie a určitom čase na zotavenie je vhodné riešiť náhradu sánky.
buchač
31.05.12,06:11
.....Jeéééžiškovééé husličky ......šak to sa už zle číta .....nie prežíva ....kua život ....

Len otázka ...to v ktorom špitáli - meste máš tu česť ležať...???


Toto nie je o nemocnici ale o tom,že jeho čeľusť po ožiaroch je extremne fragilná a neznesie cudzí materiál,ono v popredí je momentálne bakteriálna infekcia,ale to,že mu kosť praskla a neprijala kov je skôr následkom ožiarov.Pokiaľ je niekto tak dlho v nemocnici,tak pokiaľ len nie je v sterilnom inkubátore infekty sa pridružia.
Momentálne sa nedá so sánkou nič riešiť,najprv treba akýmkoľvek spôsobom zvládnuť infekciu.Až po zvládnutí infekcie a určitom čase na zotavenie je vhodné riešiť náhradu sánky.
...nehľadaj v tejto otázke nejaký bočný úmysel , nebol by na mieste ...
Proste len otázka , nič viac ...

Ja proste verím , aj napriek nášmu zdravotníctvu , že na onkológiách sa predsa len tomu pacientovi nejak viac ( ??? ) venujú ...

Borisovi sa niet čo čudovať , že sa obracia na všetky strany ...
...stačí len čítať tie slovenské výrazy ( latinské by len ešte väčšiu traumu spôsobili ) a jeden má dosť...aj keď sa ho to bytostne nedotýka ....
Boris 999
31.05.12,06:38
Borisovi sa niet čo čudovať , že sa obracia na všetky strany ...
...stačí len čítať tie slovenské výrazy ( latinské by len ešte väčšiu traumu spôsobili ) a jeden má dosť...aj keď sa ho to bytostne nedotýka....
Co si mal na mysli,ze sa ma to bytostne nedotyka? Nejak som neporozumel. Inak dik za kazdu reakciu na moje otazky,lebo kazdy mi vravi ze mam dufat,ale mne to dufanie uz zacina dochadzat.
Boris 999
31.05.12,09:13
A po vylieceni tej infekcie/ak sa to podari/,poradite kde a na koho sa obratit ohladom nahrady tej sanky?Dik.
avalik
31.05.12,09:28
Napis do svojej zdravotnej poistovne list, nech ti napisu moznosti liecby/transplantacie na Slovensku pripadne v zahranici.
BXLmiami
31.05.12,09:42
A po vylieceni tej infekcie/ak sa to podari/,poradite kde a na koho sa obratit ohladom nahrady tej sanky?Dik.
To je predčasné,ešte nevieme výsledný stav a čo vlastne treba riešiť,najprv sa to musí vyhojiť,poriadne a potom sa dá špekulovať čo kde a kedy a ako a začo.Teraz Ti nikto nepovie čo tam bude treba robiť,akým spôsobom a kedy.
Boris 999
01.06.12,18:53
Nic nie je predcasne. Chyba mi kompletne cela spodna celust,krmim sa hadicou co mi trci z brucha/PEG/ a vypadam ako "ET".Vsade vidim ako sa ludia krmia,v novinach same recepty na jedla,v televizii relacie o vareni a ja mam usta len na to aby mi odtial tiekli sliny. Ak by mi niekde vedeli tu spodnu celust namontovat,tak mozno sa aj ja raz najem cez usta a poviem "bolo to dobre".
buchač
01.06.12,19:00
Borisovi sa niet čo čudovať , že sa obracia na všetky strany ...
...stačí len čítať tie slovenské výrazy ( latinské by len ešte väčšiu traumu spôsobili ) a jeden má dosť...aj keď sa ho to bytostne nedotýka ....


Borisovi sa niet čo čudovať , že sa obracia na všetky strany ...
...stačí len čítať tie slovenské výrazy ( latinské by len ešte väčšiu traumu spôsobili ) a jeden má dosť...aj keď sa ho to bytostne nedotýka....
Co si mal na mysli,ze sa ma to bytostne nedotyka? Nejak som neporozumel. Inak dik za kazdu reakciu na moje otazky,lebo kazdy mi vravi ze mam dufat,ale mne to dufanie uz zacina dochadzat.

...nie Teba som myslel v kontexte vety !!! ...............Ty toho máš vyše hlavy ....

..." a jeden má dosť ".....znamená každého , kto si Tvoje príspevky prečíta ...nedotýka sa ho to konkrétne - bytostne , no aj tak už len pri predstave toho všetkého musí mať dosť ...
BXLmiami
02.06.12,02:57
Nic nie je predcasne. Chyba mi kompletne cela spodna celust,krmim sa hadicou co mi trci z brucha/PEG/ a vypadam ako "ET".Vsade vidim ako sa ludia krmia,v novinach same recepty na jedla,v televizii relacie o vareni a ja mam usta len na to aby mi odtial tiekli sliny. Ak by mi niekde vedeli tu spodnu celust namontovat,tak mozno sa aj ja raz najem cez usta a poviem "bolo to dobre".
Lenže ak niekto má montovať novú čeľusť tak aby sa aj prijala,nesmie tam byť infekcia.Pretože pri infekcii bude jediný výsledok práce ešte menej čeľusti.Takže sa do toho pri infekcii nikto na svete nechytí.Ak si si nevšimol,si človek a nie auto,pri ľudoch sa nič na silu robiť nedá.Sustred všetky svoje sily na zvládnutie infekcie,to je rada ktorú Ti momentálne dá každý doktor v každom kúte sveta.Veľa šťastia.