Liana30
25.05.12,10:20
V našom meste sa uvolnilo miesto na Daňovom úrade, na ktoré je vyhlásené výberové konanie. Najprv som myslela, že to bude len o tlačenke, ale konkurz sa robí v inom meste, úplne cudzí ľudia, čiže možno je šanca...
Požadované schopnosti a osobnostné vlastnosti mám, ako aj potrebné vzdelanie, osobitné kvalifikačné predpoklady nevyžadujú. Konkurz bude prebiehať overením odborných znalostí formou písomného testu a po jeho vyhodnotení úspešní uchádzači absolvujú ústnu časť rozhovorom s výberovou komisiou.
A práve na tie odborné znalosti sa bojím, lebo neviem, čo mám čakať. Napísali čísla zákonov, ktoré máme ovládať - tie idem zháňať a teraz neviem, či sa to mám učiť... Najhoršie je, že popri práci, domácnosti a rodine, tak nebudem mať čas ani na prelistovanie, nie to ešte zháňanie, ale tak skúsim. Ak niekto absolvoval takýto konkurz, poraďte mi, na čo sa pripraviť, čo očakávať, čo pomôže, čo nepomôže. A ak sa dá poraďte mi, ako sa na nete hľadajú zákony. Napríklad:
Zákon 460/1992 o orgánoch štátnej správy v oblasti daní poplatkov a colníctva...

Ďakujem za rady a držte mi palce.
marjankaj
25.05.12,08:34
Napíš do googla "460/1992"

Alebo názov zákona.
avalik
25.05.12,08:38
Liana30
25.05.12,08:43
Ďakujem, zisťujem, že zákony nájdem, ale to sú stovky strán, to ako fakt chcú aby sme to ovládali? :)
Tweety
25.05.12,08:47
Ďakujem, zisťujem, že zákony nájdem, ale to sú stovky strán, to ako fakt chcú aby sme to ovládali? :)
Účtovník-ekonóm má toho oveľa, oveľa viac, a musí to ovládať, samozrejme, ak chce byť dobrý. Vedomostí ešte nikomu neublížili. Tak do toho, a držím prsty.
marjankaj
25.05.12,08:51
Ďakujem, zisťujem, že zákony nájdem, ale to sú stovky strán, to ako fakt chcú aby sme to ovládali? :)
No to nemusí riaditeľ daňového úradu, čo je priateľom exministra financií.
Alebo to už neplatí?:---
Ale takú funkciu asi neponúkajú.
Liana30
25.05.12,09:07
Ale to nemôžu ovládať všetko ani zamestnanci, keď sa tam niečo opýtam, aj tak len listujú v zákonníkoch...
Zisťujem, že to bude len o šťastí, či padne otázka, alebo nie, neskôr možno o sympatiách, o nálade komisie... Ale dík.
Dav
25.05.12,09:27
Prvá časť je test, s tromi možnosťami. Ak uspeješ v teste, ideš na ústny pohovor.
Zo všetkých zákonov, ktoré vymenovali, sú v testoch viac - menej základné veci.
veronika1212
26.07.12,20:59
ahoj Liana30 prosim ta bola si nakoniec na to pohovore na DU?a aky bol test?mozes mi o tom viac popisat,resp.znalosti, ktore su na to potrebne? dakujem pekne
enad
07.11.12,16:46
prosím viete niekto popísať, ako taký test reálne vyzerá?

ďakujem