gymka
25.05.12,16:29
znova prosím o radu.
prekonala som chrípku a zápal priedušiek, tri dni som mala vysoké teploty, stále beriem ATB, ale som stále veľmi slabá, stále sa potím a nič nevládzem. poraďte nejaký prostriedok, liek na posilnenie organizmu. vraj je dobrý imunoglukán. čo používate vy?
tinaM
25.05.12,18:16
Ak si prekonala chrípku a zápal priedušiek s vysokými teplotami, organizmus potrebuje len pokoj na lôžku a čas. Musí sa s tým vysporiadať sám.
Je predsa prirodzené, že to nejde hneď. Neuznávam okamžite užívať lieky.
wagner
25.05.12,18:35
znova prosím o radu.
prekonala som chrípku a zápal priedušiek, tri dni som mala vysoké teploty, stále beriem ATB, ale som stále veľmi slabá, stále sa potím a nič nevládzem. poraďte nejaký prostriedok, liek na posilnenie organizmu. vraj je dobrý imunoglukán. čo používate vy?

Možno by bolo dobré kúpiť si vitamín E 400, alebo 200- neviem ktorý je na voľný predaj a treba ho užívať dlhšiu dobu. K tomu si treba dávať veľa ovocia a zeleniny a samozrejme aspoň dva - tri týždne oddychovať a organizmus nezaťažovať. Bude to inak dlhšie trvať , pokiaľ sa z toho dostaneš, tiež som to zažila, tak viem čo je to.
Indeed
25.05.12,18:55
Vysoké dávky vitamínu C / 500 mg denne/ , skupinu vitamínov B-komplexu a Zinok na posilnenie imunity

veľa tekutín a pokoj na ložku

Organizmus sa za niekoľko dní vzchopí a príde chuť na obľúbené jedlo, to bude signál,že zdravotný stav sa zlepšuje.
mattto
25.05.12,18:59
Vysoké dávky vitamínu C / 500 mg denne/ , skupinu vitamínov B-komplexu a Zinok na posilnenie imunity

veľa tekutín a pokoj na ložku

Organizmus sa za niekoľko dní vzchopí a príde chuť na obľúbené jedlo, to bude signál,že zdravotný stav sa zlepšuje.

súhlasím, ale najlepšie v prírodnej forme, nie umelé prípravky, tie majú veľmi malý účinok. Takže veľa ovocia, zeleniny - najlepšie našej domácej (kyslá kapusta a pod.), ryby na zinok a pivo vit. B :D
avalik
25.05.12,19:22
slepacia polievka namiesto liekov
asedma
25.05.12,19:34
a dobra je aj cesnacka
Indeed
26.05.12,07:58
Práveže vitamínové prepáraty majú silny účinok,pretože su to koncentrované výťažky obohatené o bioflavonoidy a tiež s postupným vstrebávaním
Indeed
26.05.12,08:00
súhlasím, ale najlepšie v prírodnej forme, nie umelé prípravky, tie majú veľmi malý účinok. Takže veľa ovocia, zeleniny - najlepšie našej domácej (kyslá kapusta a pod.), ryby na zinok a pivo vit. B :D

v prírodnej forme su dobre ako prevencia, avšak pri akútnych stavoch je potreba koncentrovaných vitamínov,

čo vychádza aj na niekoĺko kg tých jablk, či kapusty alebo niečoho iného, a to nie je v ĺudských silách zjesť.
Indeed
26.05.12,08:01
Ale vývar zo sliepky a zeleniny, nie VIFON
avalik
26.05.12,09:09
tak to je hadam jasne nie? :))
mattto
26.05.12,09:12
to tvrdia farmateutické firmy, všetko čo je umelo vytvorené v laboratóriu je pre telo horšie a neprirodzenejšie ako v prírodnej/prirodzenej forme. Keď som už chorý, radšej si dám kyslú kapustu, ako tabletky s "postupným uvoľňovaním vitamínu C" z reklamy
gymka
28.05.12,06:29
ked užívam ATB, mňžem si pritom dávať vitamín c 500 ?
korela
28.05.12,12:22
ked užívam ATB, mňžem si pritom dávať vitamín c 500 ?
Ak chceš mať odbornú odpoveď, zavolaj, zamailuj si priamo do lekárne.
BXLmiami
28.05.12,12:34
Zjesť nie,ale vypiť ano.Dobrý odšťavovač je fajn.Každý deň odšťaviť zeleninu a momentálne to skombinovať aj so žihľavou.Cerstvou,nie čajom.Z hľadiska vitamínov by som na rekonvalescenciu slizníc volila E vitamín.A veľa veľa oddychu.