mezzei12
25.05.12,17:19
Dobry den,

chcel by som sa spytat, resp. informovat, ako je na tom Slovensko so zakonom ohladom zdielania (sirenia)
diel na internet, na ktore clovek nema pravo (napriklad filmy). Presnejsie by som sa chcel spytat, ake dosledky moze
obcan Slovenskej republiky znasat, ak vykonava takuto aktivitu?

Viem, ze v Ceskej republike existuje Ceska Protipiratska Unia, ktora moze takuto aktivitu oznamit policii,
ktora sa tym potom zaobera a moze vykonat domovu prehliadku. Moze tato organizacia posobiaca v Ceskej republike
nejakym sposobom stihat ludi na Slovensku? Pripadne, existuje aj na Slovensku podobna organizacia, ktora moze
dat policii informacie, ze niekto siri na internete filmy?

Verim, ze dostanem odpoved na tuto otazku, rad by som sa vyvaroval takemuto skutku a preto by som chcel poznat
jeho pripadne dosledky.

Dakujem pekne.
mecky
25.05.12,15:21
a nie si ti z warfora? tam bola v diskusii takato otazka...
mattto
25.05.12,15:27
"akú aktivitu vykonáva"? sťahuješ? sťahuješ a predávaš? zverejňuješ na internete?
misoft
25.05.12,15:36
chcel by som sa spytat, resp. informovat, ako je na tom Slovensko so zakonom ohladom zdielania (sirenia)
diel na internet, na ktore clovek nema pravo (napriklad filmy) no podľa "správnosti" by si nemal šíriť takýto obsah, ale..... máš právo si urobiť kópiu pre vlastnú potrebu (ale nie je naznačené, v akej forme) - no dal si si ju na "úložisko" a "nejaká potvora" ho našla a stiahla si to.. Presnejsie by som sa chcel spytat, ake dosledky moze
obcan Slovenskej republiky znasat, ak vykonava takuto aktivitu? Pokiaľ by si to robil zo zištných dôvodov, už by si porušoval autorský zákon, ale .... viď vyššie :D

Viem, ze v Ceskej republike existuje Ceska Protipiratska Unia, ktora moze takuto aktivitu oznamit policii,
ktora sa tym potom zaobera a moze vykonat domovu prehliadku. Moze tato organizacia posobiaca v Ceskej republike
nejakym sposobom stihat ludi na Slovensku? A čo by nejaká česká únia hľadala na Slovensku? Nech si hľadajú doma - aj tak nemajú skoro žiadne právomoci (okrem oznámenia). A u nás - to by ich policajti poslali do teplých krajín. Pripadne, existuje aj na Slovensku podobna organizacia, ktora moze dat policii informacie, ze niekto siri na internete filmy? Okrem BSA tu nie je nič (aspoň o tom neviem)

.
jahoszmsk
25.05.12,16:11
skutočný warezák sa nepýta také veci verejne. skončili už časy, keď sa na warez dalo dobre zarobiť aj nováčikom s nekvalitným "tovarom", pochybujem že máš prístup k najnovším veciam a hlavne ku kvalite. kým sa na SK dostaneš k nejakému napr. filmu, dávno je na nete stiahnutý X krát Cam Rip, Dvd Rip z USA, a už aj z Ruska.
Kupujuci2012
30.05.12,06:22
afaik: stiahnut si film pre svoju vlastnu potrebu mozes, ale nesmies ho dalej poskytovat. Pozor v pripade stahovania cez P2P siete (torrrenty) kde zaroven so stahovanim data hned aj zdielas pre ostatnych. Kontroly sa obcas robia napr. na akademickych podach (intraky)