zsuctaren
25.05.12,17:39
dobry den. chcem sa spytat, že ako mam podat vypoved zamestnavateľovi ked som ešte v skušobnej dobe. Je to možne??
avalik
25.05.12,15:43
Zákonník práce

§ 72
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

(1) V skúšobnej dobe môže zamestnávateľ a zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu, ak ďalej nie je ustanovené inak. Zamestnávateľ môže skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe s tehotnou ženou, matkou do konca deviateho mesiaca po pôrode a dojčiacou ženou len písomne, vo výnimočných prípadoch, ktoré nesúvisia s jej tehotenstvom alebo materstvom, a musí ho náležite písomne odôvodniť, inak je neplatné.

(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
zsuctaren
25.05.12,15:46
dakujem pekne a ešte nejaky vzor tlačiva Vas možem poprosit?
avalik
25.05.12,15:50
luckaaal
28.05.12,04:58
Dobry den chcem sa spytat, zamestnanec chce dat ku koncu mesiaca vypoved. Je vhodny paragraf 67 Vypoved dana zamestnancom - Zamestnanec môže dať zamestnávateľovi výpoveď z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.
A ma narok v tomto pripade na odstupne?
Dakujem za odpoved
Tweety
28.05.12,04:59
Dobry den chcem sa spytat, zamestnanec chce dat ku koncu mesiaca vypoved. Je vhodny paragraf 67 Vypoved dana zamestnancom - Zamestnanec môže dať zamestnávateľovi výpoveď z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.
A ma narok v tomto pripade na odstupne?
Dakujem za odpoved
ÁNo je vhodný, ale pri výpovedi zamestnanca nie zákonný nárok na odstupné.
Jana P
01.06.12,17:04
Zdravím, chcem sa opýtať, ak zamestnanec dňom 20.5. ukončil PN a teda je PS od 21.5., k tomuto dňu dostal výpoveď, ja mu v tento deň musím uviesť neplatené voľno, ktoré musím uviesť ako prerušenie do SP a ZP?
Tweety
01.06.12,17:08
Zdravím, chcem sa opýtať, ak zamestnanec dňom 20.5. ukončil PN a teda je PS od 21.5., k tomuto dňu dostal výpoveď, ja mu v tento deň musím uviesť neplatené voľno, ktoré musím uviesť ako prerušenie do SP a ZP?
A prečo by mal mať NV? Požiadal oň?
Jana P
02.06.12,03:37
nie, nepožiadal, ale ak mu zadefinujem do systému odchod 21.5. tak mi softvér tento deň počíta tak, ako keby zamestnanec v ten deň ešte pracoval. Preto ma napadlo to neplatené voľno..
KEJKA
02.06.12,05:01
Zdravím, chcem sa opýtať, ak zamestnanec dňom 20.5. ukončil PN a teda je PS od 21.5., k tomuto dňu dostal výpoveď, ja mu v tento deň musím uviesť neplatené voľno, ktoré musím uviesť ako prerušenie do SP a ZP?nemusíš, ak dostal výpoved, tak mu začína výpovedná doba od 1.6.
nenastúpil do práce?


nie, nepožiadal, ale ak mu zadefinujem do systému odchod 21.5. tak mi softvér tento deň počíta tak, ako keby zamestnanec v ten deň ešte pracoval. Preto ma napadlo to neplatené voľno..nedefinuješ odchod, ako PS bud riadne nastúpil do práce, alebo si vzal dovolenku alebo má absenciu..............
Jana P
02.06.12,05:12
Nie.. On mal nastúpiť 21.5 do práce, ale k tomuto dňu dostal výpoveď vlastne ešte prepustenie v skúšobnej dobe.
Jana P
02.06.12,05:19
Skúsim to napísať ešte takto: V personalistike zadávam zamestnancovi dátum nástupu a dátum odchodu. U mňa je dátum odchodu ten, v ktorý dostal výpoveď. Ale ten deň mi softvér ešte ráta tak, akoby u nás ešte pracoval.. Preto to neplatené voľno. No a na SP ho odhlasujem tiež k tomuto dňu, ak je to teda správne- deň zániku poistenia je deň výpovede, teda ukončenia PP?
KEJKA
02.06.12,05:46
Zdravím, chcem sa opýtať, ak zamestnanec dňom 20.5. ukončil PN a teda je PS od 21.5., k tomuto dňu dostal výpoveď, ja mu v tento deň musím uviesť neplatené voľno, ktoré musím uviesť ako prerušenie do SP a ZP?asi áno, ak nepracoval a mal pracovať.


nie, nepožiadal, ale ak mu zadefinujem do systému odchod 21.5. tak mi softvér tento deň počíta tak, ako keby zamestnanec v ten deň ešte pracoval. Preto ma napadlo to neplatené voľno..


Nie.. On mal nastúpiť 21.5 do práce, ale k tomuto dňu dostal výpoveď vlastne ešte prepustenie v skúšobnej dobe.a čo zákonné lehoty na ukončenie PP v skúšobnej dobe?

Skúsim to napísať ešte takto: V personalistike zadávam zamestnancovi dátum nástupu a dátum odchodu. U mňa je dátum odchodu ten, v ktorý dostal výpoveď. Ale ten deň mi softvér ešte ráta tak, akoby u nás ešte pracoval.. Preto to neplatené voľno. No a na SP ho odhlasujem tiež k tomuto dňu, ak je to teda správne- deň zániku poistenia je deň výpovede, teda ukončenia PP?
Ak mal nastúpiť a deň 21.5. je ukončený PP, tak potom je to na ten deň bud dovolenka, ak mu vznikol nárok, alebo prerušenie.
aj u mňa je s tými dátumami tak. ak je PP 1.5.-31.5., tak ukončenie je vlastne toho 31.5. a 1.6. ho odhlasujem.
ale dátum 31.5. je ešte pracovný deň. Podľa mňa to máš správne, len sa treba vysporiadať s tým dňom podľa toho či pracoval alebo nepracoval - lebo pracovať mal.
Jana P
02.06.12,05:55
Ďakujem, nárok na dovolenku mu nevznikol. Takže mu na ten deň zadávam neplatené voľno, keďže nepracoval a posielam prerušenie na SP a ZP. Ukončený PP je k 21.5.
Jana P
02.06.12,06:09
Ešte jedna otázka- ak som dobre pochopila, k 21.5. mu hlásim na SP prerušenie a dátum zániku poistenia zadávam na 22.5? Takisto v ZP..
KEJKA
02.06.12,10:54
Ešte jedna otázka- ak som dobre pochopila, k 21.5. mu hlásim na SP prerušenie a dátum zániku poistenia zadávam na 22.5? Takisto v ZP..
hm, nuž asi áno, nemala som taký prípad.
Tweety
02.06.12,17:07
Nie.. On mal nastúpiť 21.5 do práce, ale k tomuto dňu dostal výpoveď vlastne ešte prepustenie v skúšobnej dobe.
Tu píšeš o dvoch rôznych skončeniach PP. Výpoveď nie je skončenie PP v SD. On teda dostal skončenie v SD. Ak toho dňa 21.5., tak tento deň mal ešte pracovať a bol zároveň jeho posledným pracovným, ak nenastúpil, má A, prerušenie poistenia, a prebral si to oznámenie o skončení PP, pretože PP skončí až jeho doručením.