dobsony
25.05.12,18:42
prosím Vás o pomoc. Moju dcérku, ktorá má len 8 rokov nakrúcal telefonom 10 ročný chlapček a zverejnil video na youtube. Keď som mu poprosil, aby to odstránil, povedal že zabudol heslo, a nevie do google účtu dostať, vraj má zablokované. Písala som aj do aoutube, aby to odstránili, a dostala som odpoveď, že nevedeli identifikovať porušenie a neodstránili. čo mám ešte robiť aby to bolo odstránené? Prosím Vás pomôžte .mi. ďakujem
jahoszmsk
25.05.12,16:57
nech ten 10 ročný kameraman skúsi počas prihlásenia na svoje konto kliknúť na link Nemáte prístup k svojmu účtu? a potom zaškrtnúť Zabudol som heslo.
sthruska
26.05.12,03:28
povedal že zabudol heslo,
Prečo ja tomuto neverím? 10 ročný už vie čo robí. No neuvedomuje si následky a samozrejme nepozná legislatívu. Možno ´by pomohol rozhovor s rodičmi.
Sú za neho právne zodpovední. Akurát sa u nás tento "inštitút" nevyužíva.
dobsony
26.05.12,07:06
S rodičmi rozprávať? Neviem k ním dostať. Bývame v jednej dedine, deti spolu cestujú ráno a poobede s autobusom. A chlapček povedal, že jej mama vie o tom, a povedala, že on nemôže za to, lebo vraj on robil, lebo kamarát nahovoril. a to je všetko. oni myslia, že je to vyriešené. Pondelok idem do školy, a upozorňujem riaditeľku. A neviem, som bezradná. Mám podať trestné oznámenie? No neviem .... google účet má vraj zablokovaný, a zabudol aký dátum narodenia tam dal? Lebo maldší ako 13 rokov nemôže mať v googli účet. Neviem, a ke´d som zabudol heslo tam ma pýtajú na dátum narodenia?
nunenko
26.05.12,11:01
Daj sem link na to video, a popros všetkých aby ho nahlásili. A youtube ho zablokuje.
dobsony
26.05.12,16:24
NA viete čo, toto by som nechcela sem dať link, nechcem reklamu. už viackrát som aj ja označila ako nevchodné a video ďalej funguje. To isté robili aj moji známy, a zatiaľ nič.
nunenko
26.05.12,17:32
to bol môj pokus o čierny humor. Treba im napísať, že video porušuje právne predpisy SR, že bolo natočené a zverejnené bez súhlasu dotknutej osoby.
Odvolávaj sa na paragraf 11 občianskeho zákonníka (zákon č.40/1964),ktorý znie: Fyzická osoba má právo na ochranu svojej osobnosti, najmä života a zdravia, občianskej cti a ľudskej dôstojnosti, ako aj súkromia, svojho mena a prejavov osobnej povahy.

Treba sa odvolať na paragraf 13 odstavec 1 ktorého znenie je nasledovné:
(1) Písomnosti osobnej povahy, podobizne, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy týkajúce sa fyzickej osoby alebo jej prejavov osobnej povahy sa smú vyhotoviť alebo použiť len s jej privolením.
dobsony
26.05.12,17:46
Daj sem link na to video, a popros všetkých aby ho nahlásili. A youtube ho zablokuje.

dúfala som, že to nemyslíš vážne.