lubko6394
26.05.12,20:21
Sú tu témy s alkoholom a aj s výhľadom Slovenska. Ale podstatné podľa mňa je umenie ako sa správať v súčastnosti. To, čo kedysi platilo, tak nám akosi medzi prstami odvieva čas a budúcnosť je akási hmlistá a dalo by sa povedať neistá. To, čo môžem spraviť sám som sa snažil urobiť. Mám na vidieku pozemok, chovám na ňom ovce do zimy, v stodole mám drevo na 2 roky a stále som neistý, či to stačí. Štát sa zadlžuje ako gembler, ja som len zúčastnený. Jedného príp.18 rabovačov som schopný zastaviť kalibrom 9mm ale je to dosť ? Hlad je sviňa a nie všetko sa takto dá vždy riešiť. Nalejte mi prosím optimizmu, aby som videl svetlejšie zajtrajšky.
Indeed
26.05.12,18:38
Žeby si bol dobre informovaný optimista, či ako sa to hovorí ?

Aký máš podklad pre takéto vízie ?
marjankaj
26.05.12,18:51
Neberte živit příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.:D
lubko6394
26.05.12,18:57
Žeby si bol dobre informovaný optimista, či ako sa to hovorí ?

Aký máš podklad pre takéto vízie ?

Ja Ti neviem. Akurát, že to negatívne, čo si myslím, že by sa mohlo stať sa asi stane. Bol by som veľmi rád ak by sa tieto moje zdania nenaplnili, lenže zatiaľ na to nie je dôvod na na Sk ani v EU a ani na Zemeguli. Keby aspoň tí obrezanci postavili ten 3 chrám, bolo by to jasnejšie. Nachystané to je lenže nikto ako prvý nestrieľa a neútočí fyzicky. Slovne obaja. P.S. Nie som obrezaný a ani nenosím turban.
Indeed
26.05.12,19:01
podstata veci je tá, že títo ako ty hovoríš "obrezaní" menia a korigujú svoje plány podĺa situacie a nie všetko im vyjde

inak podĺa toho, čo zamýšĺali už tu mala byť svetovláda NWO, začipovaní ĺudia, koncentračné tábory atd.atd...
lubko6394
26.05.12,19:17
podstata veci je tá, že títo ako ty hovoríš "obrezaní" menia a korigujú svoje plány podĺa situacie a nie všetko im vyjde

inak podĺa toho, čo zamýšĺali už tu mala byť svetovláda NWO, začipovaní ĺudia, koncentračné tábory atd.atd...
A nie je to ?
V Izraeli vlastnili židia žlté ŠPZ, Palestínci mali bieločierne alebo bieločervené podľa toho či boli z Wb alebo z Gazy.Kibucy sú obohnané ostnatým drôtom rovnako ako koncentráky a ČSSR, akurát že nie proti smeru von, ale proti smeru dnu.
Ako má vyzerať Tvoj OP v budúcnosti ?
Ako má vyzerať Tvoja Karta k účtu ?
A to čóro móro keby im WAFQ pozíciu na Al Haram as Sharif odovzdal, povolil kopať a stavať si ani nepredstavujem.
danushka
26.05.12,19:27
Lubko, chceš si vypracovať stratégiu prežitia, keď nik netuší čo nás čaká?
Veď kus zeme máš, takže od hladu neumrieš. Najviac nás väčšinu asi trápi fakt, čo ak nestihneme splácať pôžičky a zavesí sa na náš LV exekútor.
Ak vieme predvídať takúto hrozbu, tak potom treba riešiť v predstihu to, aby tá strecha nad hlavou ostala.
Sme konzumní. Nielen hypotéky, ale rôzne spotrebné úvery ohrozujú naše strechy. Takže sa viac nezadlžovať a splácať načas.

Nerada si spomínam na obdobie spred 20 rokov, keď som žila v Srbsku. Hyperinflácia, prázdne obchody a do toho časom prišli nálety NATO.
Ľudia v mestách naozaj hladovali, no viediečania netrpeli hladom. Ale vždy si pomohli. Každý mal niekoho niekde na vidieku a prežilo sa.
Najdôležitejšie bolo zabezpečiť hodnotnú stravu pre deti, potom sa myslelo na starcov, zabezpečiť nevyhnutné lieky a ostatní dokázali prežiť o chlebe a káve.
Práve skupina ochrancov - teda stredná generácia, ak ju mám takto nazvať sa zháňala v tom čase pre seba po káve a cigaretách, keď už boli naplnené brušká detí a starých rodičov. Fajčiť začali aj tí, čo dovtedy nefajčili.
Štastie mali rodiny, ktorých chlapi neboli odvedení do JNA.

Ale keby sme mali rátať s takouto alternatívou a neustále na ňu myslieť, zbláznili by sme sa.
Tuhé rodinné vzťahy sú zárukou dobrých, aj zlých časov. Takže sa teš zo života. Vždy existujú alternatívy ako prežiť. Niekto to nevie ani s plným vačkami a často sú chudobné rodiny šťastnejšie, ako tie bohaté.
trisestri
26.05.12,19:36
tak co ved mas celkom dobre vyhliadky-barani gulas bude,dajake syry,zincica aj bryndza sice nie vela ,mas aj drevo tak nezamrznes co viac treba:)
danushka
26.05.12,19:39
My máme doma len vzduchovku, Lubko má aj kaliber 9mm. Ja by som sa to bála do rúk chytiť, ale Jurko Buchač v najhoršom virtuálne poučí. :D
Prúser bude, keď internetu nebude...
Stanislav 1975
26.05.12,19:39
Boh je cesta...
kukučka
26.05.12,19:49
Si mi pripomenul jeden z najkrajších filmov http://www.csfd.cz/film/9351-stiny-horkeho-leta/

Nezabudni na zásobu soli, nielen pre barana.
Ozaj a máš vlastnú studňu? /myslela som, že sa spýta Danushka :---/
Petra Nová
26.05.12,19:56
Nalejte mi prosím optimizmu, aby som videl svetlejšie zajtrajšky.
Chceš naliať? Tu máš plný pohár:


http://www.youtube.com/watch?v=h0vQ9_BhU1M

:)
lubko6394
26.05.12,19:57
tak co ved mas celkom dobre vyhliadky-barani gulas bude,dajake syry,zincica aj bryndza sice nie vela ,mas aj drevo tak nezamrznes co viac treba:)

Ha-ha. Lenže tie ovce do zimy sú barani, takž žiaden syr, bryndza sa nekoná - akurát na Jána je naplánovaná kastrácia. Zatiaľ som to nezažil, ale sa poučím. Beztak to ja sám cítim ako akýsi neodôvodnený úlet, ale človek by mal byť nachystaný na všetko. Aj som bol. Za socíu, keď boli tie supermrazy som zistil, že by som v byte dlho neprežil a tak som 2-3 roky obchádzal na balkóne Peterky a plech do okna s výrezom na komín. Chvalabohu som ich nevyužil. Tento rok ma trápili krtkovia, ale tých sa mi petardami v kopčekoch podarilo zbaviť aj keď pozemok vyzerá ako Dukla v 1944, ostali len hraboši a to je väčší oriešok. Nič nie je tak jednoduché ako na prvý pohľad vyzerá...
kukučka
26.05.12,20:04
Málo čítaš Poradu, kdesi som čítala a tu prilepila, že proti krtkovi vraj pomáha dať mu do kopčeka psie chlpy.
A baranovi daj pokoj, nie je ti ho ľúto?
danushka
26.05.12,20:04
Tak to ja akosi studňu a alternatívny zdroj tepla považujem za samozrejmosť tam, kde je drevo a barančeky.

A rada by som v tejto téme povedala, že najlepšie by nám to tu všetkým vysvetlil Alabut. Vždy keď som si čítala jeho príspevky, ktoré boli plné chuti žiť a schopnosti čarovať, som si povedala, že keď človek musí, tak musí. Chýba mi tu.
A keď si chcem pustiť slinou, odbehnem do jeho albumu, tam je veru na čo pozerať. :)
lubko6394
26.05.12,20:05
Si mi pripomenul jeden z najkrajších filmov http://www.csfd.cz/film/9351-stiny-horkeho-leta/

Nezabudni na zásobu soli, nielen pre barana.
Ozaj a máš vlastnú studňu? /myslela som, že sa spýta Danushka :---/

Tak to áno. Kua však to vypadá že mi nič nechýba. Spodná voda je v hľbke 40-80 cm podľa toho ako dlho nepršalo, takže mám problém skôr čosi zakopať, aby mi to nevyzdvihlo.
A toho Lízu zatiaľ veľa nezlízali, takže zásoba bude..
danushka
26.05.12,20:15
...škvaročky zlaté! :)...a kdyby něco, komentujem v otvorenej téme :D
lubko6394
26.05.12,20:15
Málo čítaš Poradu, kdesi som čítala a tu prilepila, že proti krtkovi vraj pomáha dať mu do kopčeka psie chlpy.
A baranovi daj pokoj, nie je ti ho ľúto?

Práve s tým mám problém.
1.Nechce sa mi venčiť psa.
2.Nemal by čo žrať, lebo mäso od kostí mám rád ja a granule sú drahé.

No a s baranmi je to tak, že beztak jeseň neprežijú a nerád by som riešil výsledky zápasov. To mi len radia tí, ktorí sa ovciam dlhodobo venujú.
Ľúto by mi ho mohlo byť, lenže ak nie je perspektíva a ani žiadna ovečka...
Indeed
26.05.12,20:34
tak dokup jednu ovečku ako hovoril Ander, -D ))) aspoń bude sranda...
korela
27.05.12,00:03
Sú tu témy s alkoholom a aj s výhľadom Slovenska. Ale podstatné podľa mňa je umenie ako sa správať v súčastnosti. To, čo kedysi platilo, tak nám akosi medzi prstami odvieva čas a budúcnosť je akási hmlistá a dalo by sa povedať neistá. To, čo môžem spraviť sám som sa snažil urobiť. Mám na vidieku pozemok, chovám na ňom ovce do zimy, v stodole mám drevo na 2 roky a stále som neistý, či to stačí. Štát sa zadlžuje ako gembler, ja som len zúčastnený. Jedného príp.18 rabovačov som schopný zastaviť kalibrom 9mm ale je to dosť ? Hlad je sviňa a nie všetko sa takto dá vždy riešiť. Nalejte mi prosím optimizmu, aby som videl svetlejšie zajtrajšky.

Ži a nechaj žiť.
"Nalejte mi prosím optimizmu, aby som videl svetlejšie zajtrajšky." Prečo? Ty ho ako dopraješ tým, ktorí žiadajú o pomoc v trápení?
"Sú tu témy s alkoholom...", predpokladám, že máš na mysli poslednú tému, kde sa spomínal alkohol. Téma však bola žiaľ o závislosti od alkoholu. :-( Tiež si sa podpísal pod nešťastný scenár diskusie. Ktorým príspevkom si vlastne poradil? Nereagoval si adekvátne na reakcie, ani za mak empatie v tebe nebolo. Psychológia prístupu ti je zdá sa úplne cudzí pojem. "Ale podstatné podľa mňa je umenie ako sa správať v súčastnosti." Veď práve, a nielen v súčasnosti.
Máš obavy z hladu? Mám chuť ti poradiť, aby si dýchal vzduch, kým je zadarmo.
lubko6394 23.05.12, 14:01
Pi dokiaľ je lacné. Česi ho už momentálne zdražujú o 10 Kč za liter. (Týmto si to odštartoval, necitlivosť najväčšej frakcie.)
Neočakávaj, buď tým, čo očakávaš. (Ing. Martin Marek)
podhygmin:-)
27.05.12,02:50
Jedného príp.18 rabovačov som schopný zastaviť kalibrom 9mm ale je to dosť ?
Ked ich bude viac ako 18,ozvi sa,minimalne jedneho spolubojovnika mas isteho.A v pripade,ze zlyha obranny system,jedna sa vzdy necha,pre istotu :) Pesimisti sa ucia cinsky,optimisti anglicky a my realisti sa ucime strielat.Radsej zbran mat a nepotrebovat ju ako ju nemat a potrebovat ju.

http://www.freeimagehosting.net/t/xcjhb.jpg (http://www.freeimagehosting.net/xcjhb)



Boh je cesta...
A ty netrep sprostosti.
bettylou
27.05.12,03:01
kdesi v amerike, sú ranče, kde rančeri kastrujú rukami a ani to potom neošetria. Je to na YT, ale len pre silné žalúdky
bettylou
27.05.12,03:03
a ty si taká istá/ý
podhygmin:-)
27.05.12,03:37
Uzasny film,dostal aj mna :)
Pikoška
27.05.12,05:17
Od závislosti k novému haštereniu? Takže som trafila, som doma, na Poradičke. Lubenko, pekná témička. Ak Ti nemá kto venčiť psa, ja prídem, ale musíš mať na dvore sedmikrásky:) Aj tými riešim dôležité veci do budúcna:
má ma rád, nemá ma rád, má ma rád.....má ma rád. Tie sedemlístkové sú istota.;):D
danushka
27.05.12,05:29
Ešteže hovoríš Pikoška!
Nik tu doteraz lásku nespomenul a to je veľká škoda. Čo z peňazí bez lásky?
Lubko, takže mysli na lásku a aj barančekovi ovečku daj. Každý sa večer bude mať ku komu pritúliť a ráno pri kom zobudiť. :)
Indeed
27.05.12,05:33
myslíš,že ovečka si niečo UVEDOMUJE ???
Indeed
27.05.12,05:34
Ži a nechaj žiť.
"Nalejte mi prosím optimizmu, aby som videl svetlejšie zajtrajšky." Prečo? Ty ho ako dopraješ tým, ktorí žiadajú o pomoc v trápení?
"Sú tu témy s alkoholom...", predpokladám, že máš na mysli poslednú tému, kde sa spomínal alkohol. Téma však bola žiaľ o závislosti od alkoholu. :-( Tiež si sa podpísal pod nešťastný scenár diskusie. Ktorým príspevkom si vlastne poradil? Nereagoval si adekvátne na reakcie, ani za mak empatie v tebe nebolo. Psychológia prístupu ti je zdá sa úplne cudzí pojem. "Ale podstatné podľa mňa je umenie ako sa správať v súčastnosti." Veď práve, a nielen v súčasnosti.
Máš obavy z hladu? Mám chuť ti poradiť, aby si dýchal vzduch, kým je zadarmo.
lubko6394 23.05.12, 14:01
Pi dokiaľ je lacné. Česi ho už momentálne zdražujú o 10 Kč za liter. (Týmto si to odštartoval, necitlivosť najväčšej frakcie.)
Neočakávaj, buď tým, čo očakávaš. (Ing. Martin Marek)



Absolutne neopodstatnené, ničím nepodložené a vyslovene tendenčné a úzko-subjektívne podané DEDUKCIE.
220870
27.05.12,05:42
Boh je cesta...
Boh je cesta do pekla.Pre imaginárneho boha zomrelo najviac ľudí hneď po prirodzenej smrti.V mene boha hnali milióny vojakov do boja za boha .Pritom neodpustiteľný hriech podľa toho istého boha je vražda svojho blížneho.Alebo keď budú hladný pomodlia sa a už nebudú?
Indeed
27.05.12,05:44
za taketo buričské reči bol vylúčený alabut , chceš ho nasledovať ? Niektoré témy su na Porade TABU.
podhygmin:-)
27.05.12,05:50
Si mi pripomenul jeden z najkrajších filmov http://www.csfd.cz/film/9351-stiny-horkeho-leta/

Nezabudni na zásobu soli, nielen pre barana.
Ozaj a máš vlastnú studňu? /myslela som, že sa spýta Danushka :---/

Specialne pre teba :)

http://download.hellshare.sk/stiny-horkeho-leta/stiny-horkeho-leta-1977-dvdrip-xvid-quality-by-ritch-avi/7497775/
Indeed
27.05.12,05:52
pre Koho ?
podhygmin:-)
27.05.12,06:05
V mene boha cirkev manipuluje s ludstvom,cele starocia,v mene boha cirkev vrazdila,zabijala.Cela cirkev a boh je obycajny podvod.
podhygmin:-)
27.05.12,06:07
Indeed,ti inteligentnejsi vedia pre koho.A pre tych menej chapavych,pre "kukučku"
danushka
27.05.12,06:34
Neznamená, že keď si my myslíme, že si nič neuvedomuje, že si naozaj neuvedomuje. Niekedy si ani človek neuvedomuje, že niekoho pri sebe má.;)
lubko6394
27.05.12,06:40
Tak to by asi sranda nebola. Ani pre mňa a asi ani pre tú ovečku.
lubko6394
27.05.12,07:04
Od závislosti k novému haštereniu? Takže som trafila, som doma, na Poradičke. Lubenko, pekná témička. Ak Ti nemá kto venčiť psa, ja prídem, ale musíš mať na dvore sedmikrásky:) Aj tými riešim dôležité veci do budúcna:
má ma rád, nemá ma rád, má ma rád.....má ma rád. Tie sedemlístkové sú istota.;):D

Prečo hašterenie ? Mať azda iný názor by sa nemalo ? Veď sme chceli demokraciu, tak ju máme. Ono aj na tom zdanlivo úplne nesprávnom názore môže byť kúsoček pravdy a z takých kúsočkov sa dá poskladať nová myšlienka, ktorá bude omnoho všeobecnejšia ako tá pôvodná.
U toho psa predsa nejde len o venčenie. Keď som celý deň v práci tak by bol sám a to mi vadí. Možno ak budem trvale doma na dôchodku tak aj na to príde.
Kvetinky a bylinky rastú všelijaké, tuším aj tú sedmikrásku som kdesi zaregistroval a nemusím ju trhať a počítať lebo manželke sa tu tiež páči napriek tomu, že v živote nikde inde ako v činžiaku nebývala. Kľud, zeleň, stromy, vtáci - no skrátka idylka.
lubko6394
27.05.12,07:12
Boh je cesta do pekla.Pre imaginárneho boha zomrelo najviac ľudí hneď po prirodzenej smrti.V mene boha hnali milióny vojakov do boja za boha .Pritom neodpustiteľný hriech podľa toho istého boha je vražda svojho blížneho.Alebo keď budú hladný pomodlia sa a už nebudú?

To myslím že nie je. To len ktosi kto potreboval rabovať a zotročovať si ho zvolil ako mantru. O Boha v tej vojne nikdy nešlo, len o peniaze, územia, zlato, vplyv, pracovnú silu. Aj naša vláda nám tvrdí, že nám chce dobre a v mene toho dobra zvyšuje dane a znižuje dôchodky...
Pikoška
27.05.12,07:43
Prečo hašterenie ? Mať azda iný názor by sa nemalo ? Veď sme chceli demokraciu, tak ju máme. Ono aj na tom zdanlivo úplne nesprávnom názore môže byť kúsoček pravdy a z takých kúsočkov sa dá poskladať nová myšlienka, ktorá bude omnoho všeobecnejšia ako tá pôvodná.
U toho psa predsa nejde len o venčenie. Keď som celý deň v práci tak by bol sám a to mi vadí. Možno ak budem trvale doma na dôchodku tak aj na to príde.
Kvetinky a bylinky rastú všelijaké, tuším aj tú sedmikrásku som kdesi zaregistroval a nemusím ju trhať a počítať lebo manželke sa tu tiež páči napriek tomu, že v živote nikde inde ako v činžiaku nebývala. Kľud, zeleň, stromy, vtáci - no skrátka idylka.No, hašterenie, teda prenášanie negatívnej energie z témy minulej do témy Tebou založenej je jedna vec, a iný názor na obsah Tebou založenej témy je druhá vec. A vieš, koľkým ľuďom sa pri nás páči a napriek tomu by sme pri lepšom pohľade do očí zistili, že pre mnohých má sedmikráska len šesť lupienkov? Môj príspevok však bol len na odľahčenie. Nie sme predsa na hodine marxleninskej filozofie.:)
Pikoška
27.05.12,07:47
To myslím že nie je. To len ktosi kto potreboval rabovať a zotročovať si ho zvolil ako mantru. O Boha v tej vojne nikdy nešlo, len o peniaze, územia, zlato, vplyv, pracovnú silu. Aj naša vláda nám tvrdí, že nám chce dobre a v mene toho dobra zvyšuje dane a znižuje dôchodky...No ale veď sme v kapitalizme a čo sme sa učili? Pamätáš? Mali sme viac oprašovať pána Marxa;).
Marx měl pravdu, tvrdí jeden z nejznámějších západních ekonomů (http://www.osud.cz/marx-mel-pravdu-tvrdi-jeden-z-nejznamejsich-zapadnich-ekonomu)http://www.osud.cz/sites/default/files/imagecache/miniatura_70-70/karl-marx-hip.jpg (http://www.osud.cz/marx-mel-pravdu-tvrdi-jeden-z-nejznamejsich-zapadnich-ekonomu)
Nouriel Roubini je oficiální ekonom, který učí na univerzitě v New Yorku a je pravděpodobně nejznámější jako člověk, který předem předpověděl krizi v r. 2008. Není žádný marxista. Ale dnes, v rozhovoru pro Wall Street Journal, Roubini připustil, že Marx měl ohledně kapitalismu a velké možnosti, že se kapitalismus sám zničí způsobem, jaký Marx předpověděl před více než sto padesáti lety, pravdu.
Indeed
27.05.12,08:11
Mne sa páči to 100% zaujatie ovečky pasením sa , šklbe trávu ako kosačka a nič iné nevníma...
danushka
27.05.12,09:23
v tej téme Pikoška krásne napísala, že inak vníma závislosť závislý, inak jeho priateľ, inak ten, čo so závislým žiť nemusí a inak ten, čo už abstinuje. Nikomu tam nedával a otvorene ho nezosmiešňoval. Zniesol kritiku a nepresadzoval názor za každú cenu.
Petra Nová
27.05.12,14:32
Tieto minikomentáre sú divné. Na čosi som klikla a ten predchádzajúci zmizol:(
Petra Nová
27.05.12,14:34
tak znovu. Ta maličká babuška sa stala mojou láskou. Od nich by sme si mali brať príklad ako žiť a prežiť.
buchač
27.05.12,16:04
Sú tu témy s alkoholom a aj s výhľadom Slovenska. Ale podstatné podľa mňa je umenie ako sa správať v súčastnosti. To, čo kedysi platilo, tak nám akosi medzi prstami odvieva čas a budúcnosť je akási hmlistá a dalo by sa povedať neistá. To, čo môžem spraviť sám som sa snažil urobiť. Mám na vidieku pozemok, chovám na ňom ovce do zimy, v stodole mám drevo na 2 roky a stále som neistý, či to stačí. Štát sa zadlžuje ako gembler, ja som len zúčastnený. Jedného príp.18 rabovačov som schopný zastaviť kalibrom 9mm ale je to dosť ? Hlad je sviňa a nie všetko sa takto dá vždy riešiť. Nalejte mi prosím optimizmu, aby som videl svetlejšie zajtrajšky.
...hlad je najlepší kuchár ...

...kúp si viackapacitné zásobníky ...minimum 13 ks ...

...čo myslíš , že prečo som si chalupu zaobstaral ...???.....teda nie iba preto ...;)


My máme doma len vzduchovku, Lubko má aj kaliber 9mm. Ja by som sa to bála do rúk chytiť, ale Jurko Buchač v najhoršom virtuálne poučí. :D
Prúser bude, keď internetu nebude...
...hm ....

Žeby si bol dobre informovaný optimista, či ako sa to hovorí ?
Aký máš podklad pre takéto vízie ?
...sleduj , čítaj , dedukuj , dumaj ....

Keby som niektoré linky dal , ajajáááj , to by bolo možno dumiek o paranoji ...no ide len a len o to ..." byť pripravený "...
tetrisss
27.05.12,16:30
A kedy uz konecne???
lubko6394
27.05.12,16:32
...hlad je najlepší kuchár ...

...kúp si viackapacitné zásobníky ...minimum 13 ks ...

...čo myslíš , že prečo som si chalupu zaobstaral ...???.....teda nie iba preto ...;)


...hm ....

...sleduj , čítaj , dedukuj , dumaj ....

Keby som niektoré linky dal , ajajáááj , to by bolo možno dumiek o paranoji ...no ide len a len o to ..." byť pripravený "...

Myslíš 13 zásobníkov alebo zásobníky na 13 nábojov ? Ja mám 2 18 nábojové zásobníky, takže s malou prestávkou 36 (Shadow) , ako základ by to malo stačiť, však ?
Ten hlad som samosebou nemyslel na seba a vyberavosť, skôr našu malú sebestačnosť v potravinách, keď sa dováža z celej Európy a aj sveta a riziko biedy ak sa kríza zase rozhorí. Možno ešte stále horí skryte zatiaľ neviditeľne...
buchač
27.05.12,16:36
júúúúúúúj ....takú ťažobu sa Ti chce vláčiť ???....ale kvér inak dobrý ..:-)
Dáša_
27.05.12,16:48
ešte možno rýchlorastúce dreviny aby si začal pestovať, aby si nemusel mať na dva roky drevo v šope.

A možno ešte začať rozvíjať bartrový obchod - ja tebe, ty mne...
lubko6394
27.05.12,16:54
Zatiaľ nevláčim, niet dôvodu.
lubko6394
27.05.12,17:00
ešte možno rýchlorastúce dreviny aby si začal pestovať, aby si nemusel mať na dva roky drevo v šope.

A možno ešte začať rozvíjať bartrový obchod - ja tebe, ty mne...

Však potom by som mal prázdnu šopu. A tie rýchlorastúce sú podľa mňa aj rýchlohoriace a výhodné na štiepku. A na tú zas nie som pripravený ja.

Barter na dedine vždy fungoval a ak Boh dá tak aj fungovať bude.
buchač
27.05.12,17:27
...občas sa oplatí mať zo sebou....či??????
kukučka
27.05.12,22:37
Fungoval, fungoval, ale gazdovalo sa. A dnes? Namiesto chlievov a zajačníkov garáže a hojdačky, namiesto sliviek a jabloní tuje a japonské kvitnúce kriaky. Čo budeš mať na výmenu ty?
lubko6394
28.05.12,04:51
Fungoval, fungoval, ale gazdovalo sa. A dnes? Namiesto chlievov a zajačníkov garáže a hojdačky, namiesto sliviek a jabloní tuje a japonské kvitnúce kriaky. Čo budeš mať na výmenu ty?

Však už na jeseň bude do barteru mäso z tých baranov. Tie garáže, hojdačky, tuje... nie sú problém. Dnes v čase motorových píl je to vyriešené raz dva, traktor poorie a je kde sadiť, a aj garáž sa dá rýchlo premeniť na zajačník a kurín.
intro
28.05.12,07:52
Pozrite si film "Doktorka Perlová" - skutočný príbeh ženskej lekárky v koncentráku .
Zdravie je v hlave .
lubko6394
29.05.12,05:21
No a včera ma v správach dorazila Turzonovová, že by nechcela byť dnes mladá talentovaná herečka. Čo za obludnú spoločnosť sme si tu vytvorili ?
Máme kopu vysokoškolákov, VŠ je v každej dedine, titul sa dosiahne aj diaľkovo a expresne, niektorí ani netušia o čom písali v diplomke a prezident za profesora vymenuje akéhokoľvek Politišns, ktorý videl daný obor asi z vládnej limuzíny.
Akú šancu dávame šikovným mladým ? Môžu študovať po celom svete, naberať vedomosti a skúsenosti. Akurát, že ak majú priniesť výsledky svojej práce sem, tak začne finančné čoro-moro plat a bývanie. Tak holt si prenajme. A čo rodina, kedy príde ? Do prenajatého bytu, alebo si zoberie Hypo ? Vezme Hypo, mobilita pracovnej sily v kýbli, takže pre bubáky ( ak manželka nastúpi na materskú ) zmeniť miesto sa nekoná.
A zase peniaze sú na všelijaké upratovacie, deratizačné a dezinfekčné čaty, ktoré za úsmevu obyvateľov hasia katastroficky vybývané byty na Luníku IX. A ešte mesto rozmýšľa, kde ich ubytuje, keď sa zdevastovaný panelák bude musieť zbúrať. Neboli by takto z okna vyhodené peniaze lepšie dať do obecných nájomných bytov a tieto prenajímať za nákladovú cenu komukoľvek zo začiatku mladým rodinám ? Prečo má byť toľko Hypoték a z nich vyplývajúceho zisku pre banky, keď nám to vlastne všetkým škodí ?
Pikoška
29.05.12,10:12
Milý Lubko, a exekútori, ako nová oligarchia, tí čo by robili? Veď tento exemplárny spôsob tunelovania prerástol hranice únosnosti a hypoúver je len prostriedkom, ktorý významne plní tento cieľ. Našťastie je tu Tvoja téma, žiaľ, je jediná, ktorá sa v súčasnosti chudákov občanov snaží riešiť.:) No a tak je tu kus demokracie - vyslovujeme tu názor zdola. Aj si povieme, aj sa počúvneme, aj vieš čo dosiahneme.:rolleyes: Dnes vyrastajú celebrity ako huby po daždi a zapnúť telku už obnáša riziko, či tam nebudú ožratí, ba rovno už aj v najlepšom a ešte sa tvária všetci, že sú in. Pavol Orszságh Hviezdoslav a iní sa určite v hroboch obracajú.
Antea
29.05.12,12:36
Však už na jeseň bude do barteru mäso z tých baranov. Tie garáže, hojdačky, tuje... nie sú problém. Dnes v čase motorových píl je to vyriešené raz dva, traktor poorie a je kde sadiť, a aj garáž sa dá rýchlo premeniť na zajačník a kurín.
Keď to dospeje až k strieľaniu, tak s motorovou pílou a traktorom veľmi nepočítaj. Ručná píla a rýl, motyka, tiež ostatné ručné náradie. Pozisťovať ako to robili naši predkovia, aby prežili, a že prežili aj v ťažkých podmienkach to je fakt, dôkazom toho sme my. A treba sa vrátiť k starým dobrým perovým perinám, bude tepľučko
lubko6394
29.05.12,14:09
Bohužiaľ neriešim, len sa vyplakávam.
lubko6394
29.05.12,14:12
Keď to dospeje až k strieľaniu, tak s motorovou pílou a traktorom veľmi nepočítaj. Ručná píla a rýl, motyka, tiež ostatné ručné náradie. Pozisťovať ako to robili naši predkovia, aby prežili, a že prežili aj v ťažkých podmienkach to je fakt, dôkazom toho sme my. A treba sa vrátiť k starým dobrým perovým perinám, bude tepľučko

Ja tie tuje, hojdačky ani garáž nemám. Ja som len reagoval na to, že na dedinách sa už nepestuje a nechová. Takže som reagoval len na to, že ked bude zle, tak sa vidiek rýchlo zbaví trávnikov, ruží... a nasadí trebárs zemiaky.
kukučka
29.05.12,15:16
Ak by sme pokračovali v téme v tomto duchu, tak treba kupovať nielen pierkové periny, ale aj všetko oblečenie z prírodných materiálov atď.
Antea
29.05.12,15:20
Ja tie tuje, hojdačky ani garáž nemám. Ja som len reagoval na to, že na dedinách sa už nepestuje a nechová. Takže som reagoval len na to, že ked bude zle, tak sa vidiek rýchlo zbaví trávnikov, ruží... a nasadí trebárs zemiaky.
Však ja to tiež myslím všeobecne.
Antea
29.05.12,15:22
Ak by sme pokračovali v téme v tomto duchu, tak treba kupovať nielen pierkové periny, ale aj všetko oblečenie z prírodných materiálov atď.
a kvalitnú koženú obuv, ktorá dačo vydrží
lubko6394
29.05.12,15:27
Ak by sme pokračovali v téme v tomto duchu, tak treba kupovať nielen pierkové periny, ale aj všetko oblečenie z prírodných materiálov atď.

Noooooo. Takže tie 4 kože dám vypracovať a bude možno do postele a možno na odev.
fem
30.05.12,19:46
možno sa nesadí a nechová preto, aby si niekto bez práce neprišiel k dobrej poživni
Pikoška
01.06.12,06:54
Noooooo. Takže tie 4 kože dám vypracovať a bude možno do postele a možno na odev.Lubko, viem ako žiť, len netuším, či v tomto absurdistane aj prežijeme. Ak budeš mať na sklade aj nejakú hrošiu kožu,:) prosím, hlásim sa ako odberateľ. Aby som prežila....;)
lubko6394
01.06.12,07:18
Lubko, viem ako žiť, len netuším, či v tomto absurdistane aj prežijeme. Ak budeš mať na sklade aj nejakú hrošiu kožu,:) prosím, hlásim sa ako odberateľ. Aby som prežila....;)

To by Ti asi nepomohlo. Tá hrošia koža nám totiž musí narásť na našich vlastných telách. Ale celkovo je to treba brať s nadhľadom. Mne sa osvedčilo čakať len to najhoršie a potom skutočnosť nemôže byť horšia, takže aj zlé poteší ak sa to porovnáva s najhorším - a hneď je dôvod na radosť.