dzup
27.05.12,08:21
Dobrý deň,
zmenil som trvalé bydlisko a potrebujem prihlásiť auto do iného okresu. Chcem sa spýtať na postup. Musím mať pre prihlásenie nový občiansky preukaz alebo stačí prihlasovací lístok z mestského úradu. Niekde som čítal, že je na to lehota 15 dní, no za OP by som čakal určite viac.
Čo potom vyplniť v žiadosti o zapísanie vozidla v kolónke "číslo preukazu totožnosti", keď OP mam vlastne neplatný?
Ďakujem.
misoft
27.05.12,08:09
avalik
27.05.12,08:15
8/2009 Z. z.Zákon o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov

§ 116
Zmeny v evidencii vozidiel

(1) Držiteľ vozidla je povinný osobne oznámiť orgánu Policajného zboru, kde je jeho vozidlo evidované,
a) zmenu vlastníckeho práva k vozidlu,
b) prevod držby vozidla na inú osobu,
c) výmenu karosérie, výmenu rámu alebo prestavbu vozidla,
d) trvalú zmenu farby vozidla,
e) odhlásenie vozidla do cudziny,
f) zmenu vykonanú na vozidle a zmenu iných údajov zapisovaných do osvedčenia o evidencii časti I alebo časti II, ak je potrebný zápis nových údajov do týchto dokladov, alebo zmena údajov zapísaných v týchto dokladoch,
g) poškodenie, stratu alebo odcudzenie osvedčenia o evidencii časti I alebo časti II,
h) poškodenie, stratu alebo odcudzenie tabuľky s evidenčným číslom, i) odcudzenie vozidla.

(2) Skutočnosti podľa odseku 1 je držiteľ vozidla povinný oznámiť do 15 dní odo dňa, keď táto skutočnosť nastala. Orgán Policajného zboru zapíše zmenu podľa odseku 1 písm. a), b) alebo e) len so súhlasom vlastníka vozidla alebo na základe rozhodnutia príslušného orgánu a zmenu podľa odseku 1 písm. c), len ak obvodný úrad dopravy vyznačil túto zmenu v osvedčení o evidencii časť II.60) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-8#f6739933)

(3) Nové osvedčenie o evidencii časť I alebo časť II za osvedčenie o evidencii časť I alebo časť II podľa odseku 1 písm. g) môže na základe žiadosti vlastníka vozidla alebo držiteľa vozidla vydať orgán Policajného zboru, kde je vozidlo evidované, alebo orgán Policajného zboru, kde si žiadateľ podá žiadosť o jeho vydanie.

(4) Držiteľ vozidla je povinný osobne oznámiť zmenu svojho pobytu alebo sídla v lehote podľa odseku 2 orgánu Policajného zboru príslušnému podľa miesta svojho nového pobytu alebo sídla.