geografia
27.05.12,10:18
Poraďte, prosím, v probléme veľkosti obrazu na videu, ktoré sme spracovali z kamery cez moovie maker windows 7. Pri odoslaní na You Tobe nie je obraz na celú obrazovku, ale len v strede zmenšený a nedá sa zväčšiť ani na obrazovke LCD.
Pri spracovaní záznamov a uložení sme urobili chybu? Aký má byť správny postup od stiahnutia z kamery do počítača, tam spracovať - upraviť a uložiť ? Hlavne uložiť na You Tube tak, aby bol obraz na celú šírku obrazu.

Ďakujeme vopred za Vaše rady
noel.g
28.05.12,09:05
Dobry Den

V prvom rade na Vasom mieste by som sa poobzeral po nejakom platenom editore. Ja osobne vyuzivam Sony Vegas HD Movie Studio (http://www.sonycreativesoftware.com/moviestudiopp). Vas problem totiz nespociva v tom, aky postup ste pouzili na skopirovanie videa do PC, ale ake nastavenia ste pouzili pri vyslednom renderovani/ukladani. Pre YouTube sa odporuca format H.264 s rozlisenim full HD rozlisenim co je 1980 x 1080, pripadne 1280 x 720. V podstate tento format by mal byt plne dostacujuci aj na prehravanie v TV. Samozrejme netreba zabudat aj na nejaky video converter, ktorym si potom dokazete zmenit format podla Vasej potreby.

Pouzivam vyssie spominany Sony Vegas a takto vyzera vysledok. Budte opatrni pri nahravani videa na Youtube, ozvuceneho hudbou, mozete porusovat autorske prava. Youtube Vam potom ponukne hudbu zdrama, ktorou mozete nahradit original, ak tak neurobite, mozu Vam video zablokovat.


http://youtu.be/YZhLHRO5oic
geografia
28.05.12,12:09
Ďakujem za odpoveď, čo sa týka autorských práv, je to naša vlastná produkcia
Ešte musím doplniť zrejme závažné informácie, že video má 1,28 hod. Je nahraté v HD kvalite a aj pri odovzdávaní na yout Tube nám dáva doporučené rozlíšenie a vyberáme najvyššie 1280 x 720 pixelov. Máme aj povolenie vkladať dlhšie videá ako 15 minút.
Skúsili sme "rozobrať" video na kratšie videá a tie sú na celú obrazovku. Zrejme to bude tým.???
noel.g
28.05.12,18:21
Nuz, neviem, po vyrenderovani videa vo full HD 1980 x 1080 z programu Sony Vegas mi vychadzaju niekolkominutove videa, ktore maju niekedy 1,6 GB a viac, co je zda sa mi aj na youtube vela, preto vyrenderovane video konvertujem este na fromat H.264/AVC (advanced video codec) v rozliseni 1980 x 1080 a bez najmensich problemov uploadujem vysledne videa v najvyssom rozliseni. nakoniec si to mozete overit v nastaveniach videa, kde je moznost zvolit si rozlisenie.
misoft
28.05.12,19:43
mimotemy niektoré konvertory poskytujú pre konverziu aj voľbu Youtube - t.z. prekonvertujú to pre uloženie a zverejnenie na YT.
geografia
29.05.12,17:54
Urobili sme všetko podľa rád a podarilo sa video na you Tube na celú obrazovku v HD kvalite. Ale ukladanie videí (4) v dĺžkach okolo 10 minút trvalo aj 5 - 6 hodín - každé jedno zvlášť. Dva dni vo dne v noci sme to postupne odosielali, je to normálne?
mecky
29.05.12,18:28
to zalezi od velkosti videa a rychlosti internetu, takze ano je to realne