johanko1
27.05.12,16:33
Ake mate skusenosti s rohovou sedackou? rozmyslame ci kupit jednu rohovu alebo radsej dve samostatne.
vdaka
zamborskyjan
27.05.12,14:42
ja by som si nekúpil rohovú sedačku,podľa mňa je nevýhodná v tom, že musíš ju mať stále tam kde ju dáš do ktorého rohu. Ja som si v marci kúpil dve samostatné sedačky 3 a 2 a 1 a som veľmi spokojný. Je to variabilne a vkusne.
srska
27.05.12,14:45
Ake mate skusenosti s rohovou sedackou? rozmyslame ci kupit jednu rohovu alebo radsej dve samostatne.
vdakadve samostatne - my sme kúpili v 08 takúto
(http://www.intemon.sk/produkt/adria)
hena22
27.05.12,14:59
u nás je boj práve o miesto v tom rohu :)
a čo sa týka variability, v paneláku sa veru zázraky s nábytkom robiť nedajú... Takže záleží dosť aj od toho, kde a aký priestor zariaďuješ.
Nella_2
27.05.12,15:37
Ake mate skusenosti s rohovou sedackou? rozmyslame ci kupit jednu rohovu alebo radsej dve samostatne.
vdaka

Závisí od toho, či do bytu alebo domu. V byte, kde nie je veľa možností a neplánujete sa sťahovať, môže byť kľudne rohová, využije sa aj roh na sedenie. My máme napr. rohovú, v tom rohu sa fakt super sedí (leží), ale ak by sme chceli meniť rozmiestnenie nábytku, tak sme vlastne obmedzení tým tvarom sedačky. Možno keby mala čalúnené aj zadné strany, bolo by viac možností - kľudne by nemusela byť v rohu, ale by oddeľovala časť izby.
Ale do rodinného domu by som kúpila radšej samostatné kusy, môžete to potom rôzne kombinovať, premiestňovať...
lujza.j
27.05.12,15:58
my máme dve 3-jky a jednu 2-jku, asi by som opäť takto... ale už v koži;)
johanko1
27.05.12,17:43
dakujem za vase rady, obehli sme dneska par obchodov, asi pojdeme do troj a dvojsedaku, len teraz zase koža ci latka? :)
paci sa nam koza, je to prakticke?
lujza.j
27.05.12,17:50
dakujem za vase rady, obehli sme dneska par obchodov, asi pojdeme do troj a dvojsedaku, len teraz zase koža ci latka? :)
paci sa nam koza, je to prakticke?
mám zatial látku, ale keby tak .... chcem kožu:) každé má svoje pre a proti.... ja ked tak tak hnedú...
inkana
29.05.12,09:20
my máme ekokožu - žltej farby, som nadmieru spokojná. Keď ju aj deti zašpinia, tak chytím cif a sedačka je ako nová.

Keď sme kupovali sedačku, tak nám predajca povedal, že klasická koža by sa mala udržiavať vo vlhkosti (ale neviem, ako to myslel - či nejaký prípravok alebo čo) a zase naopak ekokoža musí byť suchá, inak bude praskať.

Takže ja, keď ju čistím, dôkladne ju potom vyutieram a necham vysušiť. Čistievala som ju asi tak každý mesiac, ale potom som dala na miesto na sedenie prehoz - je to aj teplejšie na sedenie v zime a v lete sa zadok nelepí:D. Takto ju čistievam iba podľa potreby, lebo najviac špiny bolo práve na sedákoch.

Látku som nechcela hlavne kvôli deťom a na koženú sedačku sme nemali. Takže aj to rozhodlo pri výbere povrhu sedačky. Keď ju budeme za pár rokov meniť (keď deti dorastú) - tak potom uvidím, ako sa rozhodnem, ale keby som teraz mala kupovať novú, tak sa rozhodnem pre ekokožu.

Ale sesternica kúpila sedačku s nejakým povrchom (asi teflónovým alebo takým nejakým - sorry, fakt neviem:o) a tú krásne vyčistí aj handričkou namočenou v čistej vode. Aj keď jej ju deti popísali perom, tak krásne ju vyčistila.
Helik3
29.05.12,09:48
skús zistiť, čo za záhadný povrch to má tvoja sesternica, prosííím