macik76
28.05.12,10:47
Ahojte. Už dlhší čas mám problémy s pravým trieslom. Začalo to takým nepríjemným pocitom ako keby ma v triesle niečo tlačilo alebo ťahalo, ale bolo to stále nepríjemnejšie. Po viacerých vyšetreniach mi diagnostikovali menší pruh (hernia), takže sa to operovalo. Ešte pred operáciou mi ale primár povedal, že sa to tým nemusí úplne vyriešiť. A mal pravdu, lebo tie problémy s trieslom pociťujem stále, hoci sa ani fyzicky nenamáham a som v kľude. Niekedy to už prechádza na celú pravú stranu (kĺb, sedací sval) a mám aj dosť citlivé semeníky. Chcel by som teda radu, či je to vhodné riešiť u fyzioterapeuta alebo je vhodný nejaký iný spôsob. Ďakujem za každú radu.
lujza.j
28.05.12,20:05
prečo to nekonzultuješ a lekárom?
macik76
29.05.12,08:16
S lekárom so to už samozrejme konzultoval, no dostal som neurčitú odpoveď s tým, že sa môžem obrátiť na fyzioterapeuta, ale že mám počítať s tým, že to môže byť už trvalý problém, ktorého sa nikdy úplne nezbavím. Chcel som teda radu od niekoho, kto s tým má nejaké vlastné skúsenosti, prípadne mi vie poradiť z odborného hľadiska.
korela
29.05.12,10:43
Píšeš, že hoci sa ani fyzicky nenamáhaš...
Ja vychádzam iba zo skúsenosti, nie svojej. Stará mama (50, neobézna) "vypomáhala" mladým, v noci vstávala niekoľkokrát k vnúčatám na každé mrnknutie. Vždy tou istou nohou. Po rozhovore s lekárom, ktorý jej povedal že ide o trieslo, sa to odstránilo navždy. Začala sa šetriť.
Iný prípad mladej ženy, tiež to rovnako dlhšie pobolievalo, sledovanie či sa nerobia na danom mieste a okolí hrčky, našla sa menšia zdureninka, noha zaťažovaná nebola. Náhle sa však jedného dňa ocitla na zákroku na gynekológii, pri tej príležitosti jej našli cystu na vaječníku. Nechaná na pozorovanie, dostávala tiamínové injekcie, cysta sa rozpustila. Potom následne zmizla aj hrčka, asi lymfatická uzlina, a prešli aj bolesti. Súvis.

Daj si do googla ak si tak ešte nespravil - citlivosť semenníkov.
Odporúčam ti návštevu urológa, nechaj sa prehliadnuť, budeš mať istotu, že si v poriadku.Mali sme v rodine torziu semenníkov u mladého chalana v predpubertálnom veku, pobolieval jeden semenník, bol vyšetrený na pohotovosti, napriek tomu bol o dva dni náhle operovaný, zopakovalo sa mu to asi po 12-ich rokoch, náhla silná bolesť, z pohotovosti hneď na sálu. Dobre to dopadlo. Ten istý semenník. Inak práve pri tejto dg sa neohlasuje bolesť dopredu. V tomto prípade však áno. Každý sme iný.
Pri tejto príležitosti som si dala do googla tiamín - pri jeho nedostatku sa vyskytuje bolesť semenníkov.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Tiam%C3%ADn
Ak sa zväčšia lymfatické uzliny, tak v mieste ktoré majú pod kontrolou, býva väčšinou zápal.
Či ho nemôžeš mať získaný po operácii. Ja by som sa vybrala aj touto cestou. Žiadaj si kontrolu krvného obrazu, sedimentáciu, nie som odborník, snáď niekto ďalší ti odborne poradí.
V každom prípade sa rozhodni pre lekára. Niečo nie je v poriadku, organizmus ti to hlási zatiaľ citlivosťou, tak je na tebe zistiť príčinu.
Až potom možno iné techniky...
Veľa zdravia.
pv2591
11.07.12,06:19
Ahoj,
mam podobne problémy, zatiaľ mi nikto nepomohol, a je to dosť zlé. Ak chceš ozvi sa na pv2591@gmail.com.