aglv
28.05.12,13:55
Zdravím.
Neviete mi náhodou poradiť dobrého gynekológa alebo kliniku v okolí Košíc, Prešova alebo Starej Ľubovne, ktorý by mi za poplatok urobil všetky vyšetrenia nezáväzne od môjho gynekológa.
Nedarí sa nám otehotnieť a mám pocit, že ten môj nerobí všetko pre to aby zistil príčinu. Preto chcem ísť na kompletné vyšetrenie niekam inam hoc si to všetko zaplatím sama bez ZP.
Máte niekto skúsenosti?
Ďakujem.
alaya1
28.05.12,11:59
Sukromna klinika v Saci.
aglv
28.05.12,12:02
A máte osobnú skúsenosť?
myara
28.05.12,12:29
Zdravím.
Neviete mi náhodou poradiť dobrého gynekológa alebo kliniku v okolí Košíc, Prešova alebo Starej Ľubovne, ktorý by mi za poplatok urobil všetky vyšetrenia nezáväzne od môjho gynekológa.
Nedarí sa nám otehotnieť a mám pocit, že ten môj nerobí všetko pre to aby zistil príčinu. Preto chcem ísť na kompletné vyšetrenie niekam inam hoc si to všetko zaplatím sama bez ZP.
Máte niekto skúsenosti?
Ďakujem.

neviem, ake vysetrenia si predstavujes, ale nam sa nedarilo cca rok, bol mi urobeny hormonalny profil, a partner bol na spermiograme, potom som uzivala Clostilbegyt, ale len velmi kratko, cca mesiac, a hned ma poslali do Gynfivu (centrum asistovanej reprodukcie), tam som vsak nikdy nesla, a otehotnela som hned ako som tehotenstvo "hodila" za hlavu, teda sustredila som sa na uplne ine veci
takze ja ti skor radim, aby si sa zamerala inym smerom, a ono to pride
zda sa mi zbytocne platit vsetky mozne vysetrenia a liecby, ktore aj tak vo vela pripadoch nikam nevedu (poznam len jednu zenu, ktora otehotnela pomocou umeleho oplodnenia)
drzim palce
Topas
28.05.12,13:25
Na základe vlastnej skúsenosti odporúčam zmeniť lekára. Mala by si mať lekára, ktorému dôveruješ.
Viem že ľahko sa to hovorí, ale je dobré nesnažiť sa silou mocou otehotnieť.
Aj mne sa podarilo otehotnieť až vtedy keď som na to prestala myslieť. Dokonca som sa zmierila s tým, že deti nikdy mať nebudem.
Sú však potrebné aj vyšetrenia, lebo príčin môže byť viac – nepriechodnosť vajíčkovodov, zlý spermiogram, alergická reakcia na spermie, infekcie. Zbytočne by si si to platila, tieto vyšetrenia preplatí poisťovňa.
Pokiaľ je všetko v poriadku, tak sa nestresuj, užívaj si život, mysli pozitívne a bábätko príde.
buchač
28.05.12,15:42
Zdravím.
Neviete mi náhodou poradiť dobrého gynekológa alebo kliniku v okolí Košíc, Prešova alebo Starej Ľubovne, ktorý by mi za poplatok urobil všetky vyšetrenia nezáväzne od môjho gynekológa.
Nedarí sa nám otehotnieť a mám pocit, že ten môj nerobí všetko pre to aby zistil príčinu. Preto chcem ísť na kompletné vyšetrenie niekam inam hoc si to všetko zaplatím sama bez ZP.
Máte niekto skúsenosti?
Ďakujem.
http://www.lekari.sk/index.php?str=lekari&odbornost=20&detail=887

A máte osobnú skúsenosť?
...hm , ja síce áno , no ide o iné skúsenosti .....;)
Raz ma tak kopol pri futbale , že ma jeho mama - lekárka musela ošetriť ...:---:D

Teraz vážne ....poznám od detstva , spolu sme rástli ...
Dcéra u neho rodila , pohoda ...
Vyšetruje , aj keď nie sú akože potrebné tie všeliaké prístroje ...
dusansl
02.06.12,05:00
NEPLODNOSŤ

Tak tento fenomén aj v začiatku nového tisícročia stále prenikavejšie zasahuje do života populácie. Predstavuje rovnakú civilizačnú hrozbu ako alergia. Základom pre vytvorenie takéhoto scenára je chemizácia potravín podieľajúca sa na znečistení už aj mladých organizmov konzervantami, farbivami a iným v potrave obsiahnutým svinstvom. Aj v tomto prípade platí, čím viac konzervované potraviny kupujete a jete, tým viac škodíte svojmu telu. Všimnite si, že práve cigáni a asociáli tento problém majú len ojedinele.
Je to dané skladbou ich potravy. V prevažnej miere ju tvoria lacné a málo konzervované potraviny, určené na rýchlu spotrebu. Ani nevedia že tak žijú celkom zdravo.

Nie zriedkavo sa v živote stretáme so situáciou, že žena ale aj muž sú zdravý, len nemôžu
spolu splodiť potomstvo. Ako u prvej sa poväčšine hľadá príčina u ženy. Zdravá nezdravá každá jedna poslušne pochoduje ku gynekológovi. Hádam ani netreba písať, čo nasleduje.
Skôr ako sa spamätá je na vyšetrovacej koze. Pán doktor, či doktorka dôkladne prehrabe jej rodidlá a na záver , preto že aj tak nič nenájde , jej navrhne celkové vyšetrenie, pomocou ktorého by sa mala odhaliť príčina , prečo to nejde.
Nasleduje jedno , niekedy pre nedostatok voľných termínov aj dvojmesačná stresujúca tortúra, okorenená vyšetrením vaječníkov a samozrejme aj prefukovaním vajcovoduov.
Zážitok postačujúci na mnoho rokov.

Povedzme si , ako to s tou neplodnosťou naozaj je.
Medicína ju v zásade delí do dvoch základných skupín, na primárnu a sekundárnu.
Primárnou neplodnosťou hovoríme vtedy, ak žena nebola tehotná a nikdy ani deti nemala.
Sekundárnou neplodnosťou nazývame stav, keď sa podarilo otehotnieť, no došlo k spontánnemu potratu, alebo z rôznych príčin aj k umelému prerušeniu tehotenstva.
Nie je žiadnym tajomstvom, že príčin neplodnosti je nespočetne veľa a bývajú rôznorodé.
Veľakrát tento stav nesúvisí so ženou ale jej mužským partnerom. A práve s uvedených dôvodov je potrebné skúmanie zdravotného stavu u oboch. A to sú obaja preukázateľné zdravý, len nie a nie splodiť potomka. Jednou s menej známych príčin je nasledujúci jav.
Prostredie ženskej pošvy je prirodzene v normálnom stave zásadité. Ale v dôsledku prekonaných ochorení sa samovoľne môže zmeniť na kyslé. Vtedy sa stane , že spermie ktoré mimochodom veľmi citlivo reagujú práve na takéto zmeny strácajú pohyblivosť a veľmi rýchlo hynú. Tak pri takejto príčine náš pár normálnou cestou nesplodí deti , ani keby čo bolo. Tak toto býva hádam najčastejšou príčinou neplodností. A nie je ich málo.
Jedným s faktorov , ktorý takýto stav navodzujú býva zápalový stav kdesi v tele, a to prosím nemusí byť nutne kdesi v reprodukčnom aparáte ženy.

V celkom inom súdku treba hľadať druhú často sa vyskytujúcu príčinu. A tou sú málo pohyblivé, alebo málo početné spermie partnera.
Prečo?
Tak tu hľadá málokto. Dosť častou príčinou je ekológia. Za ňou nasledujú genetické poruchy a ako poslednú príčinu môžeme hľadať vo neprípustnom množstve ožiarenia.
Ale to prosím nie je všetko. Ak váš partner nemá toľko rokov čo matuzalem, je treba hľadať príčinu neplodnosti aj v prostate a v celej preširokej škále jej možných ochorení.
A nikto by nemal zabudnúť preskúmať, či v priebehu posledných rokov neprekonal hoci aj skrytý zápal prostaty. Prekonané ochorenie tohto orgánu, vie dokonale zmeniť kvalitu prostatickej tekutiny pomocou ktorej prichádza pri vyvrcholení pohlavného aktu k výronu spermií. Ale mohlo sa stať, že hoci pred ochorením boli spermie celkom normálne, ich schopnosti sa zmenili napríklad pri čiastočnom ochorení prenesenom z prostaty alebo samotnom pôsobení hoci aj miernom na samotné semenníky.
Ak sa ale stalo, že muž mal v detstve hoci aj mierny úraz semenníka hoci ho vtedy prekonal aj bez lekárskeho ošetrenia, v jeho dôsledku môže mať zúžené, či inakšie porušené cievy – tak takýto stav sa volá varikokéta. Boli by ste prekvapený, ale nie je to zriedkavý stav. Prejavuje s tým, že cieva semenníkového povrazca je v dôsledku prekonaného úrazu viac alebo menej rozšírená, čo bráni normálnemu odtekaniu krvi a to má za následok zmenšenú pohyblivosť spermií.
Preto ak sa chlapec alebo muž včas po úraze nelieči, a poúrazový stav pretrváva, stane sa pravdepodobne neplodným.
Ale rovnako veľkú skupinu tvoria muži s problémami prostaty. Príčina takéhoto ochorenia je strašne prozaická. Väčšina chlapcov od skorej jari a niekedy dokonca aj v miernejšej zime sedáva na zemi či na rôznych pevných a čo aj len trochu čistých nechránených studených plochách a rôznych studených sedadlách hoci aj v cez noc vymrznutom aute. To zohrá rozhodujúcu rolu pri prechladnutí a následnom zápale.
Ale vážené slečny –ženy, aj prekonaný zápal vaječníkov zanechá na vašich vaječníkoch stopy v podobe všakovakých zrastov, ale aj zmene PH prostredia pošvy. To nakoniec povedie k neplodnosti ženy. Prekonanie následkov sa môže vliecť mnoho dokonca aj viac ako desať rokov. Osobne za najťažšie stavy považujem ľudí po prekonaní rádio či chemoterapie. Oba druhy liečby vedľajšími účinkami značne poškodia celý reprodukčný aparát a je celkom jedno či u muža alebo u ženy. Ale pozor, ešte som nespomenul širokú škálu , ktorú predstavuje prítomnosť mikroorganizmov v tele človeka akými sú klebsielly, chlamýdie, a im podobné mikroorganizmy. Ich špecialitou je v momente keď ľudský organizmus čo aj len trochu zoslabne vyvolať rozsiahle zápaly, počas ktorých oplodnenie akosi neprichádza do úvahy. Ako príklad pri mužovi uvediem chlamýdiový zápal prostaty.
Tak takéto ochorenie vyliečiť považujem za poriadnu ,,fušku“. Takáto liečba ,,klasikou“ býva skoro vždy neúspešná.
Niekoľko slov o možnosti liečby.
K riešeniu svojich vlečúcich sa zdravotných ťažkostí sa ľudia v prvom rade uchyľujú k lekárom. V čakárňach ambulancií stratia mnoho času, optimizmu a energie. Zbytočne!
K východnej medicíne sa obyčajne uchýlia ľudia majúci celkom maličkú iskierku nádeje, konajúci podľa známeho príslovia ,,topiaci sa aj slamky chytá“!
Pri každom svojom pacientovi sa snažím ako prvé očistiť jeho organizmus od toxicity a iných rokmi nahromadených cudzorodých látok, ktoré ,,ozdobujú „ jeho telo.
V prvej očistnej etape doprajem svojim pacientom dostatok Antilipidového čaju, ktorý nielenže dokonale zlepšuje mikrocirkuláciu ale spolu s Dvojitou celulózou senzačne likvidujú Všetky druhy kandidózy, ale upravia celkovú črevnú mikroflóru , čím znemožnia príjemné prežívanie klebsiellam, chlamídiam a ostatným mikroorganizmom.
Prvé fázy liečby majú muž a žena spoločné. Až neskôr keď príde druhá etapa liečby sa kúry rôznia. Obyčajne už v tomto období príde k oplodneniu. A pravidlo počatia hovorí, že pravidelný a intenzívny styk by mali mať od ovulácie teda do 16 -17 dňa od začiatku menštruácie. Odporúčam , aby žena po ukončení styku zostala v ležiacej polohe najlepšie niekoľko hodín , či do druhého dňa. Potom je dobré dodržať pauzu do ďalšej menštruácie. Ak sa stane , že menštruáciu dostane, pokračuje sa v začatej liečbe a celý cyklus sa zopakuje. Ak sa stane , že menštruačné krvácanie vynechá, je potrebné dodržať pohlavnú zdržanlivosť.
Druhá etapa obyčajne trvá 50 -90dní.
Táto možnosť otehotnenia je možná aj v prípade, že žena otehotnie a potratí aj opakovane, teda prechodne stratila schopnosť udržať plod.
Na záver by som dodal ešte jeden poznatok kolegov z východu. Ak ani po opakovanom vybratí liečebnej kúry žena nedokáže otehotnie bohužiaľ sa za pomoci preparátov vyrobených na prísne prírodnej báze sa nedá nič viac urobiť. V takom prípade je celkom malá možnosť, že by sa tak hádam malo podariť umelým oplodnením, lebo obyčajne sa po takomto zákroku mnohé páry dočkali vytúženého potomstva. Je ale treba brať v úvahu, že každučký jeden človek je individualitou a preto každý prípad pomoci preparátmi na prírodnej báze je unikátny.
dušansl