Jan Jančo
28.05.12,16:25
Dnes som dostal rozhodnutie zo sociálnej poisťovne, že mi nevyplatia nemocenské dávky, nakoľko som zaplatil o jeden deň neskoršie poistné v nemocenskom. Mal som zaplatiť do 10. apríla ale som zaplatil 11. apríla. tento dôvod mi udali. V prípade, že sa odvolám, je možné uspieť.
Andyke
28.05.12,15:03
§31 Zák. o soc.poistení
1) Povinne nemocensky poistená samostatne zárobkovo činná osoba a dobrovoľne nemocensky poistená osoba majú nárok na nemocenskú dávku, ak tento zákon neustanovuje inak, ak

a) splnili podmienky ustanovené na vznik nároku na nemocenskú dávku počas trvania nemocenského poistenia a
b) zaplatili poistné na nemocenské poistenie najneskôr v posledný deň kalendárneho mesiaca, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky, za obdobie od prvého vzniku nemocenského poistenia povinne nemocensky poistenej samostatne zárobkovo činnej osoby a dobrovoľne nemocensky poistenej osoby do konca kalendárneho mesiaca predchádzajúceho kalendárnemu mesiacu, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky, najviac za obdobie posledných desať rokov predchádzajúcich kalendárnemu mesiacu, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky; podmienka zaplatenia poistného na nemocenské poistenie sa považuje za splnenú, ak suma dlžného poistného na nemocenské poistenie je v úhrne nižšia ako 5 eur.
Jan Jančo
28.05.12,16:00
Dakujem za odpoveď, tu je jeden problém, že som o jeden deň neskoršie vyplatil nemocensku poistku, to je problém a chcem sa dozvedieť či sa dá proti tomu odvolat
ivka70
28.05.12,16:19
Dakujem za odpoveď, tu je jeden problém, že som o jeden deň neskoršie vyplatil nemocensku poistku, to je problém a chcem sa dozvedieť či sa dá proti tomu odvolat

Kedze si nedodrzal zakon, nevyplatenie nemocenskych davok je toho nasledkom.
Dot pochybujem, ze ti v takomto pripade odvolanie pomoze.
Katy a R
28.05.12,16:51
Dnes som dostal rozhodnutie zo sociálnej poisťovne, že mi nevyplatia nemocenské dávky, nakoľko som zaplatil o jeden deň neskoršie poistné v nemocenskom. Mal som zaplatiť do 10. apríla ale som zaplatil 11. apríla. tento dôvod mi udali. V prípade, že sa odvolám, je možné uspieť.
predpokladám, že ide o nárok na dávku v ochrannej lehote .. :confused:
pozri aj túto tému http://www.porada.sk/t194170-cerpanie-z-dnp.html
platiť treba včas.
veronikasad
28.05.12,17:49
Dakujem za odpoveď, tu je jeden problém, že som o jeden deň neskoršie vyplatil nemocensku poistku, to je problém a chcem sa dozvedieť či sa dá proti tomu odvolat
Z akého poistenia si nemal vyplatenú nem.dávku ?
Katy a R
28.05.12,18:42
Z akého poistenia si nemal vyplatenú nem.dávku ?
..no len z povinného szčo, alebo z dobrovoľného (podmienka je rovnaká - tak je to jedno) ;):confused: