Jakubescu
28.05.12,23:20
Ahojte, chcem si kupit novu mikrovlnku a zaujala ma funkcia crisp, chcel by som sa spytat, ci sa tato funkcia da nahradit aj na normalnej mikrovlnke, ktora tuto funkciu nema, ak by som k nej samostatne dokupil crisp tanier. Bude to fungovat alebo je nutne si priplatit za mikrovlnku s takou funkciou? Dakujem :)
misoft
29.05.12,06:31
Jakubescu
29.05.12,08:06
A fungovala by teda tato funkcia aj keby som si kupil len ten tanier a dal do mikrovlnky s grilom, lebo by to vyslo o dost lacnejsie.
misoft
29.05.12,11:22
Na obyčajnej mikrovlnke asi ťažko - crisp funkcia využíva to, že mikrovlnka s touto funkciou má dva žiariče.
http://domacnost.sme.sk/c/3261233/whirlpool-vt256-upecie-navari-prihreje-rozmrazi.html

Zapekanie s rozumom
Funkcia Crisp kombinuje pri zapekaní mikrovlnný ohrev s pečením z oboch strán. Kým vrchnú stranu pokrmu zohrieva gril, o pečenie zospodu sa stará kovový tanier nahriaty mikrovlnami. Ten dosahuje pracovnú teplotu až 210 °C, takže dosahované sú podobné výsledky ako pri pečení v rúre.
Tento režim sme si obľúbili hlavne kvôli jednoduchosti použitia a skvelým výsledkom. Chuť pripravených pokrmov je nerozoznateľná od tradičných pomalších úprav. Na rozohriatom tanieri je možné pripraviť nielen vajíčka, údeniny a slaninu, ale i šťavnatú, chrumkavú pizzu, hranolky, pečené kurča so zemiakmi či rôzne múčniky. Veľmi atraktívne je zapekanie cestovín či zemiakov.
Piškótové cesto sa nevysuší a zachová si svoju jemnosť, s úspechom sme si poradili i s kysnutým cestom či bublaninou. Nízka výška taniera je síce limitujúca, ak však siahnete po sklenených formičkách vhodných pre použitie v mikrovlnke, prepracujete sa i k muffinom a ďalším maškrtám.
http://www.sme.sk/cdata/3261233/02-maly.jpg Výrobca však myslí i na náročnejších „kuchárov“ a ponúka vo forme doplnkového príslušenstva i 6 centimetrov vysokú nádobu s 19 centimetrovým priemerom. Je vyhotovená z kovu, ktorý mikrovlnné žiarenie absorbuje, aby ho premenil na sálajúce teplo.
S trochou odvahy sa dá povedať, že práve tento režim sa stane v kuchyni jedným z najpoužívanejším. Obzvlášť v prípade, ak si stolovníci potrpia na teplé raňajky a večere.