paula2
29.05.12,06:36
Aký je to nemocničný zápal pľúc a čo sa dá urobiť, aby zmizol ??? ( prosím niekoho ,aby mi to vysvetlil tak ľudsky , a nie latinsky...) Môj priateľ mal autonehodu,momentálne je na ventilátore.Primár povedal,že zápal pľúc - nemocničný dostane každý , kto je napojený na ventilátor. Včera mal priateľ zimnicu a vysoké horúčky, dávajú mu ATB, ale ja by som pre neho chcela urobiť viac,len neviem čo ??? Už som o tom čítala veľa,viem, že na tento druh zápalu zomiera vo svete veľa ľudí,ale stále verím a modlím sa,že to skoro prejde ,ved naša láska je silná a to všetko premôže....Ďakujem...
paula2
29.05.12,14:52
Nepomôže niekto ???
mattto
29.05.12,15:01
osky
29.05.12,15:02
skus zadat otazku aj na
www.primar.sk.
viac ti poradit nedokazem.
osky
29.05.12,15:03
www.omimine.cz (http://www.omimine.cz)
zanetth
29.05.12,15:08
Momentálne ty sama nemôžeš urobiť nič, len dúfať, že jeho organizmus to zvládne a zabojuje. Pľúcna ventilácia mu momentálne pomáha prežiť, lebo pravdepodobne by to choré pľúca "neudýchali". Kým zaberú antibiotiká tak to chvíľu trvá a to že má teploty znamená, že organizmus bojuje. Netreba strácať nádej. Ver tomu, že bojuje zo všetkých síl a určite sa z toho dostane. Prajem tvojmu priateľovi skoré uzdravenie a tebe veľa síl a trpezlivosti. Tvoj priateľ ťa bude potrebovať.
pasuliatko
29.05.12,17:06
nemocničný je taký.... v nemocnici sú určité druhy baktérií ktoré tam žijú. človek na ventilátore je náchylný na takéto baktérie...
dá sa s tým urobiť to,že ho treba polohovať do polosedu aby vedel vykašliavať a aby tam baktérie nesedili a išli von vykašliavaním...a inak nič treba čakať..
buchač
30.05.12,04:55
Aký je to nemocničný zápal pľúc a čo sa dá urobiť, aby zmizol ??? ( prosím niekoho ,aby mi to vysvetlil tak ľudsky , a nie latinsky...) Môj priateľ mal autonehodu,momentálne je na ventilátore.Primár povedal,že zápal pľúc - nemocničný dostane každý , kto je napojený na ventilátor. Včera mal priateľ zimnicu a vysoké horúčky, dávajú mu ATB, ale ja by som pre neho chcela urobiť viac,len neviem čo ??? Už som o tom čítala veľa,viem, že na tento druh zápalu zomiera vo svete veľa ľudí,ale stále verím a modlím sa,že to skoro prejde ,ved naša láska je silná a to všetko premôže....Ďakujem...
Priateľ mal autonehodu , no nepíšeš kedy ...
Ide totiž aj o to , že zápal pľúc dostávajú pacienti , ktorí trávia dlhší čas v tej ležiacej polohe ...pľúca ako také nedostávajú tú záťaž a následne dochádza aj k tomu zápalu...

Vysoké horúčky sú bežné ...no existuje aj zápal pľúc bez nich ( mal som tú česť aj , aj ...) ...a tento zápal pľúc má ( može mať ) ešte horší priebeh ako ten s horúčkami ...
Pokiaľ sú tie horúčky ( 40 - ky som ťahal ) , samozrejme nastupujú aj ATB a silné ...no je to aj dobrá známka toho , že organizmus bojuje ...
Je aj pravdou , že telo dostáva poriadnu zaberačku ,nakoľko popri zraneniam z autonehody sa musí ešte aj s tými pridruženými problémami vysporiadať ...

Čo sa týka úmrtia na tento druh zápalu , tak v týchto prípadoch ide o ( väčšinou ) starých pacientov , dlhodobo ( mesiace ) ležiacich ...priebeh je klasický , pacient má problém s chodením , takže iba leží ...pridruží sa ten zápal pľúc , následne sa vytvára v nich voda a tá potom dotyčného zadusí ...

nemocničný je taký.... v nemocnici sú určité druhy baktérií ktoré tam žijú. človek na ventilátore je náchylný na takéto baktérie...
dá sa s tým urobiť to,že ho treba polohovať do polosedu aby vedel vykašliavať a aby tam baktérie nesedili a išli von vykašliavaním...a inak nič treba čakať..
...čím vyššie a častejšie ...tým lepšie ......
paula2
30.05.12,05:05
Všetkým vám zo srdca ďakujem za vaše odpovede ...posunulo ma to oveľa vpred a psychicky ste mi veľmi pomohli...Som rada,že aj v tomto dnešnom uponáhľanom živote sú dobrí ľudia ,ktorí vedia aj takouto formou pomôcť .... .Ešte raz srdečná vďaka , ste zlatí...
pasuliatko
30.05.12,05:10
tak to je jasné :)