Letko
30.05.12,11:53
SilMar Group
30.05.12,09:59
a sakra !!! :mad:
truch
30.05.12,10:08
Teraz ponúkajú nové karty, tie by podľa toho článku mali platiť ešte rok. Uvidíme, ako to bude:( Skylink máme už dlho, aspoň 3x sme si museli kupovať novú kartu, vždy sa vraj niečo zmenilo, teraz do konca roku sa opäť musia karty vymeniť:(
Xanti
30.05.12,10:12
Ale stále lepšie ako platiť dáku káblovku 15 e mesačne.
To 1,20 eur neni až tak veľa ak to nedvihnú samozrejme.
Letko
30.05.12,10:14
Väčšina ľudí v mojom okolí investovali do Skylinku práve kvôli tomu aby nemuseli platiť žiadne mesačné poplatky.
truch
30.05.12,10:18
Väčšina ľudí v mojom okolí investovali do Skylinku práve kvôli tomu aby nemuseli platiť žiadne mesačné poplatky.
Veď aj my sme volili Skylink kvôli tomu, že už ďalšie poplatky nebudú potrebné:(
truch
30.05.12,10:20
Ale stále lepšie ako platiť dáku káblovku 15 e mesačne.
To 1,20 eur neni až tak veľa ak to nedvihnú samozrejme.
Gabi, teraz to bude 1,20€, za rok 2,20 a čo bude za 5 rokov? Toto nie je dobré:(
Xanti
30.05.12,10:21
Väčšina ľudí v mojom okolí investovali do Skylinku práve kvôli tomu aby nemuseli platiť žiadne mesačné poplatky.


Veď aj my sme volili Skylink kvôli tomu, že už ďalšie poplatky nebudú potrebné:(
Šak i ja z toho dôvodu mám cslink. Lebo káblovka bola neskutočne drahá. Takže čo si vyberiem, anténu alebo cslink za 1,20 € alebo káblovku za 15 €.

Volím cslink.
Xanti
30.05.12,10:21
No dúfam, že taký scénar to nenaberie. A ak hej tak budem si musieť vystačiť z anténou.
SilMar Group
30.05.12,10:27
Odklad platenia poplatku môžu získať aj starí zákazníci. V prípade, že si zákazníci vymenia pôvodnú kartu (http://www.zive.sk/skylink-za-vymenu-karty-bonus-v-hodnote-viac-ako-80-eur/sc-4-a-300743/default.aspx) Cryptoworks za novú kartu Irdeto/ICE, nemusia platiť poplatok dva roky. Cena karty Výmena je ale 24 eur.

no to je krása... nemusíme platiť 2 roky, ak si to zaplatíme naraz vopred...
Letko
30.05.12,10:31
Odklad platenia poplatku môžu získať aj starí zákazníci. V prípade, že si zákazníci vymenia pôvodnú kartu (http://www.zive.sk/skylink-za-vymenu-karty-bonus-v-hodnote-viac-ako-80-eur/sc-4-a-300743/default.aspx) Cryptoworks za novú kartu Irdeto/ICE, nemusia platiť poplatok dva roky. Cena karty Výmena je ale 24 eur.

no to je krása... nemusíme platiť 2 roky, ak si to zaplatíme naraz vopred...

...a ušetríš 4,80 €
Ľubomír
30.05.12,10:38
Tak to už chodí.Každý sa chce nabaliť na tých najslabších.
Stefan2005
30.05.12,12:34
Ale stále lepšie ako platiť dáku káblovku 15 e mesačne.
To 1,20 eur neni až tak veľa ak to nedvihnú samozrejme.

... a kde berieš v sebe tú istotu, že za rok či dva to nebude tiež 15 € mesačne ?
Toto je také testovanie národa - ak sa nájde viacej žičlivcov Skylinku, ktorí sú ochotní platiť zato, začo po zakúpení karty nemali nikdy viac platiť, nič im v tom nebude brániť !

Korektná ponuka mala znieť - od prvého 1.9.2012 inkasujeme poplatok, ktorý sme pri vydaní karty nesľubovali - nezaplatením poplatkov karta nebude funkčná - ak nebude súhlasiť s týmto poplatokom, odkúpime vašu kartu naspäť za obstarávaciu cenu...

1,5 miliona užívateľov, 1,5 miliona € mesačne - tomu hovorím byznis.
nunenko
30.05.12,13:02
Praý dôvod prečo som nechcel Skylink bol ten, že bezplatnosť sľubovali doživotne. Hneď mi bolo jasné, že doživotne je pokiaľ bude karta žiť, pokiaľ bude mať čo prímať. Biznis skupiny Ja a TY založený na podvode z výmenami kariet a nakoniec zavedeniu poplatkov inou firmou, ktorá zákazníkov od JA a TY odkúpila sa dal predpokladať.
Stefan2005
30.05.12,13:09
...prepáčte, ale vie ma maximálne rozčúliť, keď všelijaké gorilie skupinky vymyslia fintu, ako ošklbať stádo, tak sa väčšinou z neho ozve: však to nie je veľa, aby sme to nemohli zaplatiť...
mimotemy... ale týka sa to aj náš účtovníkov - našiel sa jeden, čo sa postavil proti molochu:
http://www.zive.sk/podnikatel-zazaloval-stat-kvoli-zanedbaniu-otvorenych-standardov-doplnene/sc-4-a-301441/default.aspx

Držím mu palce ! Ale pokiaľ nebude mať väčšina národa takýto postoj k veciam vlastným i verejným, zatiaľ tu budú vychytralci a špekulanti ryžovať.
felix1
30.05.12,13:51
To co je v zakladnom subore sa da pozerat bezplatne aj na kus kablu cez nove DIG vysielanie uz skoro v celej SR. Ak mas starsi TV kup, si k tomu primac za 25€ a mas to doriesene :)
Stefan2005
30.05.12,14:20
To co je v zakladnom subore sa da pozerat bezplatne aj na kus kablu cez nove DIG vysielanie uz skoro v celej SR. Ak mas starsi TV kup, si k tomu primac za 25€ a mas to doriesene :)

tu ide v prvom rade o princíp - o jednostranné porušenie zmluvných podmienok ! To, že si nájdem iné riešenie, je iná vec - podstatné je, že keď neakceptujem ich ponuku, tak prídem(e) o prvotnú investíciu - 60 € (starší užívatelia v diskusii písali, že ich stála karta 5.000Sk + 750 rozšírenie o cz.programy)....
Som presvedčený, že keby onoho času skalopevne nedeklarovali, že v budúcnosti už nebudú žiadne výdavky, resp. robili nábor tak, že v budúcnosti budú poplatky aj za základ, tak rozhodne nemajú tých 1,5 miliona predaných kariet !
Xanti
30.05.12,14:41
... a kde berieš v sebe tú istotu, že za rok či dva to nebude tiež 15 € mesačne ? Neberiem a ani nemám istotu, preto som písala, že ak to pôjde ešte vyššie tak sa im vykašlem na tanier hodím anténu a dívam tri programy. Toľko prežijem, aj tak je všade to isté.
Toto je také testovanie národa - ak sa nájde viacej žičlivcov Skylinku, ktorí sú ochotní platiť zato, začo po zakúpení karty nemali nikdy viac platiť, nič im v tom nebude brániť? Prečo žičlivcov? To že som napísala, že z terajšej ponuky je toto po antene najlacnejšie a v cene, kt. akceptujem. Neznamená, že som s tým spokojná.
Ale ak cena pôjde dohoda, ako šla kedysi pri káblovke. Tak budem na nich z daleka vysoka kašľať.

Korektná ponuka mala znieť - od prvého 1.9.2012 inkasujeme poplatok, ktorý sme pri vydaní karty nesľubovali - nezaplatením poplatkov karta nebude funkčná - ak nebude súhlasiť s týmto poplatokom, odkúpime vašu kartu naspäť za obstarávaciu cenu...

1,5 miliona užívateľov, 1,5 miliona € mesačne - tomu hovorím byznis fakt skvelý biznis prečo by nezarobili ak môžu.
v texte.
Letko
30.05.12,17:49
tu ide v prvom rade o princíp - o jednostranné porušenie zmluvných podmienok ! To, že si nájdem iné riešenie, je iná vec - podstatné je, že keď neakceptujem ich ponuku, tak prídem(e) o prvotnú investíciu - 60 € (starší užívatelia v diskusii písali, že ich stála karta 5.000Sk + 750 rozšírenie o cz.programy)....
Som presvedčený, že keby onoho času skalopevne nedeklarovali, že v budúcnosti už nebudú žiadne výdavky, resp. robili nábor tak, že v budúcnosti budú poplatky aj za základ, tak rozhodne nemajú tých 1,5 miliona predaných kariet !

Ešte k tomu pripočítaj náklady na satelit. Keby nebolo Skylinku, satelit by som nekupoval - dokopy 160€ + neviem koľko som platil elektrikárom. :(
dogicka
31.05.12,05:43
tu ide v prvom rade o princíp - o jednostranné porušenie zmluvných podmienok ! To, že si nájdem iné riešenie, je iná vec - podstatné je, že keď neakceptujem ich ponuku, tak prídem(e) o prvotnú investíciu - 60 € (starší užívatelia v diskusii písali, že ich stála karta 5.000Sk + 750 rozšírenie o cz.programy)....
Som presvedčený, že keby onoho času skalopevne nedeklarovali, že v budúcnosti už nebudú žiadne výdavky, resp. robili nábor tak, že v budúcnosti budú poplatky aj za základ, tak rozhodne nemajú tých 1,5 miliona predaných kariet !

Stefan, absolútne s tebou súhlasím!!! Keď sme si kupovali SL, rozhodlo, že je to jednorazová investícia bez ďalších poplatkov. Ja sa o to osobne moc nezaujímam, ale keď mi minulý rok manžel oznámil, že budeme musieť kúpiť novú kartu, tak som sa strašne naštvala. SL sme kúpili na začiatku roka 2010 a už o rok mám do to vrážať ďalšie peniaze? Nie je to zasa až taká veľká suma, ale ako píšeš ty, ide o princíp! Som kľudný človek, ale takáto neserióznosť (alebo skôr vychcanosť) ma vie totálne naštvať. A Stanko máš úplnú pravdu, že veľmi dobre vedia, že si to môžu dovoliť, lebo ľudia to proste zaplatia. Jasné, nech si zarobia, ale toto je normálny podvod.
Letko
31.05.12,05:50
Máme na výber minimálne z 2 možností:

1. tlačiť na Skylink
2. tlačiť na televízie ( http://www.parabola.cz/zpravicky/16911/reakce-ct-na-servisni-poplatek-skylink-a-cs-link/ )
lubko6394
31.05.12,06:07
Asi to za nás budú musieť vyriešiť televízie. Najlepšie by bolo, keby každý držiteľ licencie pre satelitné vysielanie musel povinne zadara umožniť príjem všetkých neplatených kanálov. Konieckoncov to má vysielanie zaplatené od tých čo si doobjednávajú platené kanály.
bodliak
31.05.12,06:11
Dá sa žiť aj bez TV. Neveríte ?
truch
31.05.12,06:28
Letko
31.05.12,06:34
Najlepšie by bolo, keby sa na to pozrel právnik.
bodliak
31.05.12,06:41
Ale veď zadara to bude. Servisný poplatok nie je za kanál.
expeeert
31.05.12,07:10
Najlepšie by bolo, keby sa na to pozrel právnik.
Už sa stalo, ich právnik sa na to určite pozrel ešte skôr, než to stihli vydať...
Stefan2005
31.05.12,07:13
... majú to veľmi precízne vypracované (z ich strany):

Ak náhodou zaplatíš 1x servisný poplatok, rozšírený balíček, kúpiš kartu po 1.9., ... už si akceptoval ich NOVÉ PODMIENKY.

V prípade, že sa rozhodnete neakceptovať nové VOP, sme nútení v súlade s príslušnými ustanoveniami platných Všeobecných obchodných podmienok a zákona vypovedať náš doterajší zmluvný vzťah.

žiadne prepáčte, žiadne kompenzácie...

Kúpnu cenu (t.j. cenu za ktorú nový majiteľ kúpil Skylink) niekto musí zaplatiť !
dogicka
31.05.12,07:14
pre Bodliak: ja verím, že bez TV sa dá žiť. Ja osobne nie som žiadny televízny "maniak" a TV pozerám priemerne 2-5 hodín týždenne. Mám dosť iných koníčkov. Tu ale neriešime život s alebo bez TV. Riešime neserióznosť spoločnosti Skylink. Nič viac.
Letko
31.05.12,07:16
A inak pre tých čo chcú posielať aspoň SMS-ky zadarmo:
http://www.smskyzadarmo.szm.com/

250 sms zadarmo môžeš mať cez www.o2.ie, len si potrebuješ zaregistrovať írsku O2 sim kartu ku kontu na www.o2.ie. Ja takto fungujem už zopár mesiacov :)
Fero11
31.05.12,09:20
Myslim ze CT ale aj RTV sa to nejak nepaci a provider ich o tom ani neinformoval. Nechcem malovat certa na stenu, ale ak sa nedohodnu, tak verejnopravky sa mozu zo skylinku vytratit, potom to moze skylink rovno zabalit (myslim si ze komercne TV typu mark. joj, nova a podobne debiliny normalny clovek nepozera).
Ludia jednoducho prejdu na DVB-T a sat boxy odlozia aj s kartickami do skrine
... Alebo sa zacne sha****at s oje***im surf***ku
ela77
31.05.12,15:23
to už mali dávno premyslené, že to bude takto, len sme sa to nemohli dozvedieť, len sme to mohli tušiť,lebo by sa nemohol nabaliť ten čo sa na tomto nabalil doteraz.
lubko6394
01.06.12,07:07
Mňa napadlo iné. Veď niektoré voľné stanice si za vysielanie cez satelit sami platia a Skylink len kóduje. Ale tým pádom šetrí bubáky za prevysielané dáta týchto TV kanálov na rozdiel od Digi a UPC, ktoré za to operátorovi platiť musia. Takže je akási neoprávnená výhoda Skylinku voči iným poskytovateľom služby DTH.
misoft
01.06.12,07:23
Znie to logicky: TV stanica zaplatí prevádkovateľovi satelitu, aby mu preniesol signál, ten prijíma Skylink a zakóduje ho a ešte si pýta za to peniaze, aby si niekto dekódoval voľný signál - kua - dobre sa nabalia.
lubko6394
01.06.12,08:19
A ešte Mágio z Amosu.
Fero11
01.06.12,12:15
myslim si, ze ak nabehne sur***ck tak vela ludi zrusi platene balicky a budu potichy sha****t o tych ktory budu vediet how to.
Neviem presne kolko kariet je v obehu, ale niekde som cital, ze cez 2,5 mega, cize 2,5 melona €/mesiac to je pekna polozka !!!
Kolko ma skylink (M77) zamestnancov pre regiony CZ/SK je ich tam 20 ??? to by sa dalo pekne rozdelit.
Chce to spravit audit v skylinku a zistit ake maju zisky, zato ze nic nerobia
Sooooooooorry teda nieco uz len robia, pravidelne kazde 2 roky menia karty a VOB
:D
felix1
01.06.12,15:47
Len ci sa do toho niekomu z pravnikov chce ked z toho nic nekvapne? Pravdepodobne to maju takto skalkulovane ,, podnikavci,, v SKYLINK . Podla mna islo vo vyhlaseniach SKYLINKu o verejny prislub na bezplatny prijem zakl. suboru. Verim ze sa na nich cast naroda vy...e a zvysok si kupi na dekodovanie ,,nieco,, od rovnocennych podnikavcov. Je nemoralne okradnut podvodnika o sumu o ktoru Vas podviedol ?
SilMar Group
01.06.12,19:05
Letko
01.06.12,19:10
Budem držať prsty, nech poplatok nezavedú :)
Fero11
02.06.12,05:27
neboj sa :) oni si nieco vymyslia, napr. ze to je za posielanie EMM na kartu
kezeso
04.06.12,10:40
Tiež som si dal zaviesť skylink, najprv jeden príjimač cca 8000 Sk, potom ´další fullhd prijímač na druhý TV, zase 250 €, tu ide o princíp. Bolo povedané navždy zdarma. Veď jednotlivé TV stanice platia prevádzkovateľom družíc. Pripadá mi to ako by som si kúpil auto a o rok-dva mi napíšu z predajne, že musím ešte doplácať 1,2€ mesačne za neviem akú prevádzku obchodnej siete.
Som fakt nasrdený, lebo som nahovoril aj svokru a švagra, teraz budem vyzerať ako blbec.
Dúfam, že ŠOI-ka im vysolí mastnú pokutu. A ak ma celkom naštvú, vrátim sa ku drahšej káblovke.
laurin
04.06.12,10:57
Tiež som si dal zaviesť skylink, najprv jeden príjimač cca 8000 Sk, potom ´další fullhd prijímač na druhý TV, zase 250 €, tu ide o princíp. Bolo povedané navždy zdarma. Veď jednotlivé TV stanice platia prevádzkovateľom družíc. Pripadá mi to ako by som si kúpil auto a o rok-dva mi napíšu z predajne, že musím ešte doplácať 1,2€ mesačne za neviem akú prevádzku obchodnej siete.
Som fakt nasrdený, lebo som nahovoril aj svokru a švagra, teraz budem vyzerať ako blbec.
Dúfam, že ŠOI-ka im vysolí mastnú pokutu. A ak ma celkom naštvú, vrátim sa ku drahšej káblovke.

No ale to treba urobit, a bolo by najlepsie keby to urobilo co najviac ludi. Treba odist ku konkurencii aj ked je drahsia. Inak sa specificky postoj a chovanie k slovenskemu zakaznikovi nezmeni.
truch
04.06.12,11:04
A je to tu :)
Odveta:
http://ekonomika.sme.sk/c/6401361/spoplatnenie-skylinku-uz-preveruje-inspekcia.html
Bolo by to fajn, keby tie poplatky neboli zavedené. Keď si však zoberiem ich mesačný príjem z novozavedených poplatkov/ cca 2.880.000€/, tak ak dostanú pokutu, bude to len smiešna suma oproti tomu čo vyberú:(
TomasHC
04.06.12,12:40
U mňa bude veľmi jednoduché riešenie. Verejnoprávne nepozerám, sračky na komerčných TV tiež nie, takže predám satelit, nechám si len media centrum a DVB-T mám priamo v TV. Dovi dopo. Aspoň bude viac času na zmysluplnejší život...
Stefan2005
04.06.12,13:43
...takže predám satelit...

... ak sa zavedú spomínané poplatky, asi rapídne klesnú ceny satelitov - satelitných prijímačov
TomasHC
04.06.12,19:13
... ak sa zavedú spomínané poplatky, asi rapídne klesnú ceny satelitov - satelitných prijímačov

Ten môj bol beztak lacný, už je pomaly aj po záruke, ak zaň dostanem pár euro, aj tak dobre :)
MagdalénaP
05.06.12,05:00
Tak aj my sme "naleteli" na bezplatné služby. Bohužiaľ, podľa toho, čo som sa dočítala, vo všeobecných obchodných podmienkach je, že môžu zaviesť poplatky. Presnú formuláciu neviem, ale je to tam. Iná vec je klamlivá reklama. Za to pravdepodobne pokutu dostanú, ale s tým určite aj rátajú. Veď sa im na to pekne vyzbierame. Zostáva teda jediné, ak tento nenažraný monopol nechceme podporovať, nepoužívať ich kartu a prejsť na DVB. My máme nemecké aj anglické neplatené stanice. Jediné, čo mi trochu bude chýbať, sú české verejnoprávne stanice.
TomasHC
05.06.12,07:07
Pri troche šťastia - http://www.asiko.sk/dvbt.htm
trisestri
05.06.12,07:18
nemam skylink ale kablovku upc,ale je to nefer ak si museli pouzivatelia skylink zakupit satelit a zariadenia a mali slubenu bezplatnu ponuku a teraz im zavadzaju poplatky,pouzili nekale praktiky klamlivej reklamy aj ked poplatok nie je vysoky,ale to uz ako niekto pisal,zacnu z malym poplatkom a postupne ho budu dvihat,nuz bohuzial spinave praktiky u nas zdomacneli /provaideri,atlernatvni dodavatelia energii,financne spolocnosti a iny/
lubko6394
05.06.12,10:28
Veď za frekvencie platia vysielatelia, takže stačí ak spravíme na Slovensku zákon, ktorý prehlási za kódovanie vysielanie v slovenčine, tak ako si to spravili nemci s nemčinou, tak na neplatené kanály nie je nutné kódovanie. Tým pádom nie sú potrebné karty a ani Skylink. A ešte by som Skylinku odobral právo využívať signál z týchto frekvencií pre prístup k týmto programom svojim platiacim zákazníkom, buď nech si zaplatí ďalšie transpondéry a tam vysiela povinne kódovane aj tieto programy, alebo prenajať na Free TV vysielanie inú družicu.
Takže môj drahý parlament, máš šancu.
trisestri
05.06.12,12:00
Stefan2005
05.06.12,12:25
stanovisko ČT:

"Děkujeme za Vaši reakci ohledně možného zavedení poplatku společnosti Skylink za šíření programů včetně ČT.

Chtěla bych Vás ujistit, že i pro zástupce České televize byl záměr zavést tento poplatek novou a velmi překvapivou informací, na níž zcela jistě budeme reagovat.
Česká televize používá pro financování vysílání v zásadě jen dva modely - buď ČT hradí náklady na vysílání, jako je tomu v případě DVB-T, a pak neplatí koncesionář, anebo jen poskytuje signál, jako je tomu v případě kabelových společností, a pak je platba koncového uživatele záležitostí jeho obchodního vztahu s poskytovatelem vysílací služby. Žádná další možnost neexistuje. Na konci příštího týdne proběhne první jednání se společností Skylink a na základě jeho výsledku rozhodneme o dalším postupu.

Uděláme vše pro to, aby diváci mohli sledovat programy České televize bez dalších poplatků, platí-li jednou poplatek koncesionářský.

O výsledku budeme veřejnost informovat.

S přátelským pozdravem,

Michaela Fričová
Tisková mluvčí / Spokesperson
ČESKÁ TELEVIZE / CZECH TELEVISION
Kavčí hory
140 70 Praha 4 "

... očakávať podobné zásadné stanovisko STV je asi nesplniteľné želanie.
srska
05.06.12,12:32
stanovisko ČT:

"Děkujeme za Vaši reakci ohledně možného zavedení poplatku společnosti Skylink za šíření programů včetně ČT.

Chtěla bych Vás ujistit, že i pro zástupce České televize byl záměr zavést tento poplatek novou a velmi překvapivou informací, na níž zcela jistě budeme reagovat.
Česká televize používá pro financování vysílání v zásadě jen dva modely - buď ČT hradí náklady na vysílání, jako je tomu v případě DVB-T, a pak neplatí koncesionář, anebo jen poskytuje signál, jako je tomu v případě kabelových společností, a pak je platba koncového uživatele záležitostí jeho obchodního vztahu s poskytovatelem vysílací služby. Žádná další možnost neexistuje. Na konci příštího týdne proběhne první jednání se společností Skylink a na základě jeho výsledku rozhodneme o dalším postupu.

Uděláme vše pro to, aby diváci mohli sledovat programy České televize bez dalších poplatků, platí-li jednou poplatek koncesionářský.

O výsledku budeme veřejnost informovat.

S přátelským pozdravem,

Michaela Fričová
Tisková mluvčí / Spokesperson
ČESKÁ TELEVIZE / CZECH TELEVISION
Kavčí hory
140 70 Praha 4 "

... očakávať podobné zásadné stanovisko STV je asi nesplniteľné želanie.len ma vždy serká, že tí naši zadubenci sú večne za čechmi. a už sú jak číňania - okopčia nové zákony v čr
lubko6394
05.06.12,12:44
len ma vždy serká, že tí naši zadubenci sú večne za čechmi. a už sú jak číňania - okopčia nové zákony v čr

Len nech to spravia rýchlo...
Fero11
05.06.12,14:40
Ten skylink je fakt pri**bany (teda M77), oni chcu vlastne peniaze za nic nerobenie :D
jahoszmsk
05.06.12,14:44
aj vyberanie poplatkov je práca...
Letko
06.06.12,09:10
Stefan2005
06.06.12,12:03
Pokračovanie:

http://ekonomika.sme.sk/c/6406070/skylink-ludi-zatial-neklamal-tvrdi-inspekcia.html

Zatiaľ ťaháme za kratší koniec.


... ani som od nich nečakal zásadne iné vyjadrenie - som si zvykol, že všetky záujmové a ochranné združenia u nás chránia záujmy skupín a skupiniek a nie občanov (viď aj posledné kroky SOZA a postoj orgánov).

Sranda bude, ak v Čechách im neprejde zdraženie, na Slovensku áno - takže ten výpadok zaplatíme (zvýšením poplatku) aj za nich...
lubko6394
06.06.12,12:21
Ja by som to nevzdával. Maďari vraj tiež začali vysielať volne, takže by sme mali tlačiť na RTVS, aby zabezpečila príjem na CELOM území Slovenska, teda okrem terestriálu aj satelitne, veď za to platíme koncesionárske poplatky.
srska
07.06.12,02:20
lubko6394
07.06.12,04:57
Nenájde sa tu nejaký právnik, ktorý by vypracoval sťažnosť na RTVS, STV, NRSR... aby bolo možné prijímať vysielanie verejnoprávnych médií na celom území Slovenska satelitným vysielaním bez poplatkov ? Však načo platím koncesionársky poplatok ? Je nás veľa, sám som pri digitalizácie montoval Skylink 3 babkám a nezdá sa mi fér, aby čosi, čo malo byť bezplatné je teraz platené. Však môžu vysielať voľne kopa štátov to tak robí, ešte aj chudobní palestínci vysielajú viac ako 5 kanálov, o Etiópii, Sudáne, Sýrii... ani nehovorím. A Turecko je kapitola sama o sebe. Tak prečo to nejde akurát tu u nás na Slovensku ? Takže ja by som mohol poslať 4 reálne sťažnosti a Vy pravdepodobne tiež, len sa treba skoordinovať a vytvoriť tlak.

Prosííííííííím.
laurin
07.06.12,06:53
Televizia by mala byt zadarmo, a zabezpecit by si to mali nie zakaznici, ale samotne televizie. Vsak ked predavaju a vysielaju tolko stupidnej reklamy, mali by si zabezpecit aby sa ta raklama dostala k zakaznikom a kontrolovat by to mali zadavatelia reklamy. Ked uz platia take palky za reklamu.
Letko
07.06.12,10:08
Ako mám tomu rozumieť?

http://www.t-mobile-tv.cz/tv-start
Fero11
07.06.12,11:32
No tak ako to tam pisu :)
comu nerozumies ?
Letko
07.06.12,11:36
No tak ako to tam pisu :)
comu nerozumies ?

Či je to také ako doterajší Skylink.
lubko6394
07.06.12,12:03
Či je to také ako doterajší Skylink.

Je to dokonca presne to čo Skylink- oni využívajú ten Skylink ako zdroj signálu a ich karty obsluhuje Skylink, tie isté stanice, frekvencie... Akurát že vyplázneš ďalších 1500 Kč a ked to prejde Skylinku, tak si ten poplatok vypýtajú aj oni.
Anja111
08.06.12,08:05
lubko6394
08.06.12,08:55
Na to aký je to veľký prúser je tu akosi ticho. O mňa ani tak nejde, okrem tých bubákov za 2 karty lebo si platím UPC, ale kopa ľudí bez netu asi ani netuší, že im v septembri ostane len CT24 a TA3. Aj tak je najväčším svinstvom to, že Skylink kóduje program ktoré vysielajú televízie za vlastné. UPC, Digi aj Mágio si totiž musia vysielanie STV... zaplatiť sami ! A preto aj za neplatené programy účtuje Freesat 20 Eur, ale vysiela si ich a platí Freesat, nie televízie. Takže zinkasovať 14,40 len za správu karty je bohapustá lúpež, konieckoncov stále si myslím, že ako platca koncesionárskeho poplatku by som dekódovaciu kartu mal dostať zdarma a doživotne a nie od Skylinku, ale od RTVS - teda pokiaľ budem platiť koncesionárske poplatky. A ešte by som navrhol, aby Skylink nemohol priamo kódovať to, čo cvakajú televízie, ale musel si pre svojich zákazníkov objednať svoj vlastný transpondér. Takže ideálom by bolo buď nekódovať vôbec, alebo ponechať programy pod CW a odstrániť kódovanie Irdeto, tak aby zákazníci Skylinku nemohli zadara sledovať tento program.
Letko
08.06.12,09:02
Všetci sa zobudia, až keď im príde domov obálka.
Heni
08.06.12,09:13
Na to aký je to veľký prúser je tu akosi ticho. O mňa ani tak nejde, okrem tých bubákov za 2 karty lebo si platím UPC, ale kopa ľudí bez netu asi ani netuší, že im v septembri ostane len CT24 a TA3. Aj tak je ........

im neostane len CT24 a TA3... im pôjde všetko ale budú za to cvakať...
teda, aspon tak to vyznieva z ich obchodných podmienok, že ak klient nevypovie zmluvu, má sa za to, že s novými obch.podmienkami súhlasí a teda súhlasí aj s platením poplatku... čo nie je od nich pekné, lebo tak ako píšeš, že kopec dôchodcov a iných bez-internetových ľudí o tomto chystanom podraze vôbec nevie...
logickejšie by bolo, keby každého vypli - a kto chce, si predplatí a kto nechce, bude bez Skylinku.... ale za platných obchodných podmienok nevypnú nikoho ale spoplatnia každého, kto im nevypovie zmluvu...
Letko
08.06.12,09:17
Ja som to pochopil tak, že ak nezaplatím, vypnú mi kartu. Ak zaplatím, súhlasím s novými podmienkami.
Stefan2005
08.06.12,09:36
Ja som to pochopil tak, že ak nezaplatím, vypnú mi kartu. Ak zaplatím, súhlasím s novými podmienkami.

... aj ja; a dúfam, že v liste oznámia aj, od akého termínu.
srska
08.06.12,10:26
... aj ja; a dúfam, že v liste oznámia aj, od akého termínu.ja to chápem tak, že budem platiť až od 23.04.2014 (http://skylink.sk/web/structure/13.html)
lubko6394
11.06.12,07:27
Protimonopolný úrad SR
Drieňová 24
826 03 Bratislava


VEC
Podnet na prešetrenie správania spoločnosti Skylink -M77 Group S. A. 2, Rue Albert Borschette L-1246 Luxembourg, Veľkovojvodstvo luxemburské


Podávam týmto podnet na prešetrenie správania spoločnosti Skylink -M77 Group S. A. 2, Rue Albert Borschette L-1246 Luxembourg, Veľkovojvodstvo luxemburské (ďalej len „SKYLINK“) z dôvodu podozrenia na porušenie § 8 zákona č. 136/2001 Z.z. o ochrane hospodárskej súťaže a o zmene a doplnení zákona SNR č. 347/1990 Zb. o organizácii ministerstiev a ostatných ústredných orgánov štátnej správy Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon“). V rámci podnetu predkladám nasledujúce informácie:


Popis podnikateľa X, voči ktorému podnet smeruje, aké aktivity vykonáva, na akom trhu pôsobí, aká je jeho pozícia na tomto trhu. :

SKYLINK je dominantným vysielateľom televízneho vysielania prostredníctvom satelitu na Slovensku

Popis správania sa podnikateľa X, ktoré podľa Vášho názoru predstavuje zneužitie dominantného postavenia. :

SKYLINK zabezpečuje kódovanie vysielania programov, za satelitné vysielanie však platia stanice, ktorých šírenie na Slovensku nie je viazané na poplatok, ide najmä o verejnoprávny rozhlas a televíziu ako aj súkromné televízie a rozhlasy, ktorých vysielanie na Slovensku bolo povolené v zmysle príslušných zákonov.

V čom je správanie sa podnikateľa X protisúťažné – v čom spočíva jeho negatívny dopad na súťaž a na spotrebiteľov? :

SKYLINK kóduje zdrojové vysielanie slúžiace ako zdroj signálu pre DVB-T, káblových a aj iných satelitných poskytovateľov. Protisúťažné je to, že kým SKYLINK za vysielanie týchto programov neplatí, ostatné satelitné platformy ako Freesat by UPC Direct, Digi TV a aj Magio sat za vysielanie týchto programov platia.

Podložte tvrdenia z predchádzajúcich bodov dôkazmi, ak ich máte k dispozícii (napr. štatistiky, údaje a informácie poukazujúce na dominantné postavenie podnikateľa X, správy a informácie objasňujúce fungovanie trhu, na ktorom podnikateľ X pôsobí, zmluvy, cenníky, korešpondencia, e-maily a iné dokumenty preukazujúce protisúťažné správanie a pod.).:

Dôkazy sú na www stránkach príslušných poskytovateľov satelitného vysielania aj na stránkach televízií:

http://www.stv.sk/stv/o-stv/satelitne-vysielanie-dvb-s/ (http://www.stv.sk/stv/o-stv/satelitne-vysielanie-dvb-s/)
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/technologie/markiza-a-doma-na-satelite-astra.html
http://www.joj.sk/technicke-info.html (http://www.joj.sk/technicke-info.html)
http://www.skylink.sk/web/structure/2.html (http://www.skylink.sk/web/structure/2.html)
http://sk.upcdirect.com/ (http://sk.upcdirect.com/)
http://www.digislovakia.sk/pages/show/48-Ponuka-programovych-balikov-DIGI-TV.html (http://www.digislovakia.sk/pages/show/48-Ponuka-programovych-balikov-DIGI-TV.html)
http://www.telekom.sk/osobne/televizia/magio-tv/

V rámci podnetu môžete aj uviesť, čo od podania podnetu očakávate - aký výsledok by ste chceli podaním podnetu dosiahnuť.:
Donútiť SKYLINK aby dekódovacie karty u ktorých sľuboval príjem základného balíka bez poplatkov naozaj aj bez poplatkov prevádzkoval alebo aby kartami SKYLINKU nebolo možné takto distribuované programy pridať do jeho programových balíčkov a musel rovnako ako ostatní poskytovatelia za distribúciu programov pre svojich zákazníkov zaplatiť.

Žiadam, aby Protimonopolný úrad SR prešetril vyššie popísané správanie podnikateľa SKYLINK a v prípade odôvodneného podozrenia z porušenia zákona začal správne konanie vo veci.
Stefan2005
11.06.12,07:47
Protimonopolný úrad SR
Drieňová 24
826 03 Bratislava


VEC
Podnet na prešetrenie správania spoločnosti Skylink -M77 Group S. A. 2, Rue Albert Borschette L-1246 Luxembourg, Veľkovojvodstvo luxemburské
....


... lubko6394 - a to ty si podal ten podnet na PMÚ ? potom máš moje sympatie...
lubko6394
11.06.12,09:01
Však tu už pindáme dosť dlho, tak treba akosi začať a ktosi musí byť prvý.A možno je treba ešte začať čosi aj inde, len ma zatiaľ nenapadá kde.
Fero11
12.06.12,05:05
http://www.satcentrum.cz/clanky/17105/vse-co-potrebujete-vedet-o-servisnim-poplatku/
Nie je to vela, ale viem aj o ludoch, ktory maju 2-3 karty a viac, tak pre nich to bude uz horsie
Stefan2005
12.06.12,05:33
... viem aj o ludoch, ktory maju 2-3 karty a viac, tak pre nich to bude uz horsie

... a M77 doporučuje platiť za každú zvlášť, nie jednou sumou. Ak si to niekto zahrnie do inkasa plateného napr. v SLSP, tak bude mať 3x1,20€ skylink a 3x,015€ bankový - t.j. poplatok už 4,05€ mesačne...
lubko6394
12.06.12,05:37
Hľadám právnika, potrebujem sformulovať podnet na prokuratúru, sťažnosť na RTVS, ministerstvo kultúry...

Dôvod: Z koncesionárskych poplatkov je platené satelitné vysielanie 1, 2, a rozhlasov. Toto vysielanie využíva len SKYLINK a to pre svojich zákazníkov od ktorých chce vyberať poplatok za správu karty resp. využíva takto zaplatené vysielanie ako základ pre svoje vysielacie balíčky.
Takže z verejných zdrojov sú poskytované peniaze pre súkromnú firmu. Preto je potrebné požiadať o zastavenie platieb RTVS za satelitné vysielanie, ktoré my ako platitelia koncesií nemôžeme bez ďalších poplatkov sledovať. Ak je totiž právom koncesionára zadarmo sledovať len DVB-T, nevidím dôvod prečo by RTVS mala platiť čo len cent za vysielanie cez satelit.
Nandrolon
12.06.12,05:41
Nech urobia nový balík STV1, STV2 a TA3 zadarmo a hotovo...
misoft
12.06.12,06:24
Je v tom kus logiky!
lubko6394
13.06.12,09:52
Výbor NRSR pre kultúru a médiá:
dusan_jarjabek@nrsr.sk;jan_senko@nrsr.sk;pavol_abr han@nrsr.sk; stefan_gasparovic@nrsr.sk; peter_nahlik@nrsr.sk; viera_mazurova@nrsr.sk; jozef_viskupic@nrsr.sk; miroslav_ciz@nrsr.sk; daniel_krajcer@nrsr.sk; magdalena_vasaryova@nrsr.sk; laszlo_solymos@nrsr.sk; peter_fitz@nrsr.sk; marian_kvasnicka@nrsr.sk


Vážený pán poslanec,

Dovoľujem si Vás upozorniť na problém týkajúci sa vysielania verejnoprávnych médií. V minulom roku bol vykonaný prechod na digitálne vysielanie DVB-T na Slovensku. Počet vysielačov a ich rozmiestnenie na Slovensku nezaručuje všetkým občanom Slovenska príjem tohto vysielania a aj preto bolo veľa občanov ochotných investovať svoje peniaze na zakúpenie DVB-S prijímačov a kariet od spoločností SKYLINK a CS Link, ktoré sľubovali satelitný príjem na celom území Slovenska bez žiadnych ďalších poplatkov. Tieto dve firmy sa s požehnaním slovenských orgánov zlúčili a vytvorili nový subjekt: Skylink -M77 Group S. A. 2, Rue Albert Borschette L-1246 Luxembourg, Veľkovojvodstvo luxemburské. Na verejnosť sa dostali informácie že to bezplatné a bez ďalších poplatkov sa od 01.09.2012 mení na: s poplatkom na správu kariet vo výške 1,20 Eura za mesiac. Keď nezaplatím, tak mi kartu najneskôr vypnú do 2 rokov, takže o možnosť bezplatného satelitného príjmu prídem, rovnako ako o investíciu do techniky a montáže. Z verejne dostupných zdrojov je však známe, že za distribúciu signálu svojich staníc platí teraz RTVS a tento signál SKYLINK kóduje a má ho vlastne zaplatený z verejných zdrojov. Ostatní vysielatelia programov zo satelitov (FreeSat, DIGI TV a Magio sat) si distribúciu týchto programov robia na vlastné náklady, čím vzniká SKYLINKU neoprávnená výhoda. Ako platiteľ koncesionárskeho poplatku by som mal mať možnosť príjmu bez poplatkov. Žiadam Vás preto o podniknutie takých krokov, ktoré zabezpečia bezplatný príjem satelitného vysielania financovaného z verejných zdrojov.
Môže to byť napr. kódovanie priamo v RTVS a RTVS by vydala dekódovaciu kartu každému platiteľovi koncesionárskych poplatkov, alebo prenesenie tejto zodpovednosti na SKYLINK.
Ale však Vy najlepšie viete ako to spraviť, veď preto sme si Vás zvolili a len pre nás sedíte v NRSR.

S pozdravom
Letko
13.06.12,09:56
A ak nebudú reagovať, prilep tu ich @ a tento email im môžeme všetci poslať so svojim podpisom.
lubko6394
13.06.12,10:05
A čo máš s očami ? Veď tými mailami začínam príspevok. ctrl+c a ctrl+v a podpísať sa hádam vieš.
guliver 371
13.06.12,12:32
myslím si, že " Letko " má pravdu a plne súhlasím. Určite sa pridám svojim podpisom.
Letko
13.06.12,12:50
lubko6394, idem na to :)

....


odoslané :)
Letko
13.06.12,13:57
Na tieto dve adresy zbytočne neposielajte, ich @ nefungujú.

peter_fitz@nrsr.sk
viera_mazurova@nrsr.sk
wagner
13.06.12,14:42
Hľadám právnika, potrebujem sformulovať podnet na prokuratúru, sťažnosť na RTVS, ministerstvo kultúry...

Dôvod: Z koncesionárskych poplatkov je platené satelitné vysielanie 1, 2, a rozhlasov. Toto vysielanie využíva len SKYLINK a to pre svojich zákazníkov od ktorých chce vyberať poplatok za správu karty resp. využíva takto zaplatené vysielanie ako základ pre svoje vysielacie balíčky.
Takže z verejných zdrojov sú poskytované peniaze pre súkromnú firmu. Preto je potrebné požiadať o zastavenie platieb RTVS za satelitné vysielanie, ktoré my ako platitelia koncesií nemôžeme bez ďalších poplatkov sledovať. Ak je totiž právom koncesionára zadarmo sledovať len DVB-T, nevidím dôvod prečo by RTVS mala platiť čo len cent za vysielanie cez satelit.

Nemýľ si pojmy s dojmami. To 1,32 € nie je za vysielanie, ale za technické spravovanie Skylinku. To sú dve veci, preto ani SOI s tým nič nanarobí. Vysielanie máš stále zadarmo.
Letko
13.06.12,14:51
Nemýľ si pojmy s dojmami. To 1,32 € nie je za vysielanie, ale za technické spravovanie Skylinku. To sú dve veci, preto ani SOI s tým nič nanarobí. Vysielanie máš stále zadarmo.

Ale nie je to v poriadku, pretože pre nás, ktorí máme základnú GRATIS ponuku, sa zvýši poplatok z 0,- na 1,20 a pre tých, ktorí majú nejaký balíček, sa poplatok nezvýši, resp. sa administratívny poplatok premietol do ceny, ktorú platia doteraz, tak aj nám by sa mal zahrnúť do ceny, ktorú platíme teraz bez toho, aby sa zvyšovala.
Stefan2005
13.06.12,15:10
Nemýľ si pojmy s dojmami. To 1,32 € nie je za vysielanie, ale za technické spravovanie Skylinku. To sú dve veci, preto ani SOI s tým nič nanarobí. Vysielanie máš stále zadarmo.

... predpokladám, že nie si odborník na danú problematiku a len podľahla si propagande; postupne totiž miznú všetky pôvodné odvolávky na úplnú bezplatnosť základnej ponuky Skylink-u, ale kde tu možno ešte nájsť to, čo vehementne všade deklarovali: slovenské, české a stovky zahraničných televíznych programov a rozhlasových staníc poskytujeme bez poplatkov.

A keď bez poplatkov - tak to má byť bez poplatkov - a je to jedno, ako ten poplatok nazveme - či za vysielanie alebo za servis !

dávam ti aspoň jeden link: http://www.sky-linksat.wbl.sk/
ale ak sa trochu posnažíš, najdeš ešte desiatky podobných deklarácií...
lubko6394
13.06.12,18:12
A ideme:
Vazeny pan XXX,
Ako isto viete z novin, Smer pripravuje velke zmeny personalne v RTVS a zaroven aj ohlasoval zmenu zakona o financovani verejnopravnych medii. Nevieme, aka to bude zmena, lebo v programe pred volbami to nespecifikovali, ani minister kultury Madaric nam na Vybore pre kulturu a media NR SR nevedel povedat, o co pojde.....takze nam, v opozicii nezostava nic ine, len cakat.
A kedze Smer ma dostatok hlasov v plene, aby si odhlasoval cokolvek, nas vplyv, dany volicmi, je minimalny.
Samozrejme, pozdvihnem hlas, budem argumentovat, ale zo skusenosti z predosleho obdobia Ficovej vlady viem, ze je to malo platne.
Ale ozvem sa, ked budeme vidiet na papieri, ako si predstavuju cele fungovanie RTVS, z coho sa odvinie vsetko, ako aj vyriesenie kauzy SKY LINK.
S pozdravom
Magda Vasaryova

Dobrý deň pán XXX,

na základe podnetov od občanov pán Viskupič otvoril spomínanú problematiku na včerajšom rokovaní Výboru pre kultúru a médiá a na jeho podnet zašle Výbor žiadosť o stanovisko, adresovanú Rade pre vysielanie a retransmisiu a Telekomunikačnému úradu SR. Problémom sa budeme naďalej zaoberať a po doručení vyžiadaného stanoviska Vás budem ďalej informovať.

V prípade otázok ma prosím kontaktujte.


Jana Hírešová
asistentka poslanca NRSR Jozef Viskupič
Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti
+421 907 887 332
+421 2 5972 9264
lubko6394
21.06.12,08:25
oradenská linka časopisu dTest zaznamenala obrovský nárůst počtu nespokojených zákazníků Skylink a CS Link. Jedním z důvodů je slíbená záruka doživotního bezplatného užívání služby. Některým klientům již přišlo oznámení o zavedení tzv. servisního poplatku ve výši 29 Kč měsíčně platného od 1.9.2012.

http://www.parabola.cz/img_logo/skylink-2008.gif Řada zákazníků je navíc nucena i k výměně starého typu karty CryptoWorks za kartu Skylink Výměna za částku 600,- Kč.

Podle zjištění časopisu dTest se na stránkách platformy Skylink uvádí, že služby poskytuje bezplatně. V podrobných podmínkách zjistil, že vyžaduje zaplacení zmíněného servisního poplatku. Sám operátor satelitní služby se hájí tím, že poskytovaný příjem skutečně zpoplatněn není a servisní poplatek bude pokrývat náklady jak administrativní, tak i technické.

http://www.parabola.cz/img_logo/cslink-2011.gif "S takovým vysvětlením ovšem zásadně nesouhlasíme. Zákazníci jsou klamáni nepravdivými údaji. Bezplatné poskytování nesmí zahrnovat žádné související poplatky. Spotřebitel se vždy musí dozvědět konečnou cenu, tedy včetně DPH a všech poplatků. Částka 29 Kč měsíčně nepředstavuje bezplatné poskytování služeb," konstatuje časopis dTest (http://www.parabola.cz/clanky/4682/dtest-skylink-a-cs-link-klamou-spotrebitele/%22http://www.dtest.cz/clanek-2302/skylink-a-cs-link-klamou-spotrebitele%22).

"Postup společnosti jsme vyhodnotili jako klamavou obchodní praktiku ve smyslu zákona o ochraně spotřebitele, a proto jsme podali podnět na Český telekomunikační úřad k zahájení správního řízení," uvádí ve svém stanovisku časopis dTest.

Satelitní platformy CS Link a Skylink od konce září loňského roku provozuje lucemburská mediální skupina M77 Group, která má na českém satelitním trhu zhruba 85 procentní podíl. "Vzhledem k tomuto tržnímu podílu společnosti se tedy domníváme, že došlo ke zneužití dominantního postavení na trhu. Proto jsme též podali podnět Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže," dodává dTest.
wagner
21.06.12,21:06
Ale nie je to v poriadku, pretože pre nás, ktorí máme základnú GRATIS ponuku, sa zvýši poplatok z 0,- na 1,20 a pre tých, ktorí majú nejaký balíček, sa poplatok nezvýši, resp. sa administratívny poplatok premietol do ceny, ktorú platia doteraz, tak aj nám by sa mal zahrnúť do ceny, ktorú platíme teraz bez toho, aby sa zvyšovala.

Ja som nikdy netvrdila že je to v poriadku. Samozrejme, že ani ja s tým nesúhlasím, ale keď to budem musieť platiť, tak sa nezbláznim.
lubko6394
22.06.12,04:57
Samozrejme, že ten poplatok pre jednotlivca nie je zničujúci, ale podozrivé je, že médiá sú totálne ticho, poslanci odvolávajú Zemkovú a bubáky z RTVS do Towercomu za vysielanie zo satelitu pekne tečú a podľa posledných správ je tá zmluva s Towercomom platná na 15 rokov a ako je do toho zamontovaný Skylink s kódovaním nechápem tiež. Ak by bolo satelitné vysielanie určené len pre ďalších operátorov zo satelitu alebo kábla, tak by nemalo byť dekódovateľné priamo zákazníkom Skylinku, na to by si mal prenajať Skylink svoj transpondér a zacvakať si to. Druhá možnosť je, že vysielanie cez satelit je určené aj pre individuálny príjem, ale potom by poplatky za dekódovanie, vydávanie a správu kariet mali byť v cene nášho koncesionárskeho poplatku a to najmä v lokalitách, kde DVB-T nie je vôbec alebo je nestabilný.

Osobne mám starú kartu UPC a do tých 2 Skylinkových už investovať nemienim, problém vidím v Irdete a tom, že nemám Skylink-ready prijímač, takže je obava, že zase o rok, dva zmenia karty tak, že budú fungovať len v ich prijímačoch a o možnom nútenom párovaní kariet s ich prijímačom ani nehovorím. Takže dôvera zmizla a ani za ten bagateľ pokračovať so Skylinkom nebudem.
srska
22.06.12,05:02
Samozrejme, že ten poplatok pre jednotlivca nie je zničujúci, ale podozrivé je, že médiá sú totálne ticho, poslanci odvolávajú Zemkovú a bubáky z RTVS do Towercomu za vysielanie zo satelitu pekne tečú a podľa posledných správ je tá zmluva s Towercomom platná na 15 rokov a ako je do toho zamontovaný Skylink s kódovaním nechápem tiež. Ak by bolo satelitné vysielanie určené len pre ďalších operátorov zo satelitu alebo kábla, tak by nemalo byť dekódovateľné priamo zákazníkom Skylinku, na to by si mal prenajať Skylink svoj transpondér a zacvakať si to. Druhá možnosť je, že vysielanie cez satelit je určené aj pre individuálny príjem, ale potom by poplatky za dekódovanie, vydávanie a správu kariet mali byť v cene nášho koncesionárskeho poplatku a to najmä v lokalitách, kde DVB-T nie je vôbec alebo je nestabilný.

Osobne mám starú kartu UPC a do tých 2 Skylinkových už investovať nemienim, problém vidím v Irdete a tom, že nemám Skylink-ready prijímač, takže je obava, že zase o rok, dva zmenia karty tak, že budú fungovať len v ich prijímačoch a o možnom nútenom párovaní kariet s ich prijímačom ani nehovorím. Takže dôvera zmizla a ani za ten bagateľ pokračovať so Skylinkom nebudem.??? a keď mám TV dvb-S ready?
lubko6394
22.06.12,05:38
??? a keď mám TV dvb-S ready?

To by malo znamenať, že Tv má tuner ( nepotrebuješ satelitný prijímač), ktorý Ti umožní sledovať po pripojení na parabolu najmä voľné programy. Býva tam spravidla aj miesto na dekódovaciu kartu, lenže tá by musela mať systém pre ktorý bolo toto miesto vytvorené. Radšej inak. Ak TV očakáva kartu Conax a Ty máš CW resp.Irdeto od Skylinku tak Ti to fungovať nebude. Ak je v TV miesto nielen pre kartu, ale aj pre modul, tak ten vhodný na Skylink stojí okolo 40 Eur.
V budúcnosti môže byť problémom to, že karta môže byť zviazaná s prijímačom, t.j. v žiadnom inom fungovať nebude. A všetky Skylink- ready prijímače sú nastavené tak, že je môže byť problém so súčasným nahrávaním a sledovaním alebo sledovaním nahrávky po uplynutí platnosti záznamu na dekódovacej karte. Iné prijímače ( tie Skylink nedoporučuje ) dokážu napr. uložiť záznam nekódovane, takže sa dá prehrať aj za 5 rokov.
Ešte sa hovorí aj o Surflocku, ktorý Ti zabráni sledovanie viac programov naraz ( nahrávanie z viacerých tunerov, sledovanie na viac prijímačoch...). Takže zbohom Skylink.
TomasHC
22.06.12,11:50
Fakt to vidím na DVB-T + filmy na mediacentre AKÉ CHCEM JA A BEZ REKLÁM :)
Letko
25.06.12,10:11
Ako to vyzerá so Skylinkom, niečo nové za posledný týždeň?
Fero11
25.06.12,11:53
len to, ze sa treba pripravit na calovanie 1,2€ od 1.9.2012 (ty ktory registruju kartu az po tomto datume, tak maju 1 rok prazdniny (ty ktory registrovali pred 1.9.2012, tak maju 2 roky prazdnin, ale len od registracie (a ty ktory registrovali pred 1.9.2010, tak platia hned po 1.9.2012))).
Vidim to na hromadny odchod od M77. Tymto poplatkom M77 este viac podporila sh**ing :)
lubko6394
26.06.12,06:33
Združenie SLOVSAT dnes t.j. 25.6.2012 oficiálne oslovilo všetky zložky politického systému na Slovensku a tiež zástupcu v EÚ v súvislosti so Žiadosťou konať vo veci a to nielen čo sa SERVISNÉHO POPLATKU týka.

Text žiadosti je nasledovný.

ŽIADOSŤ O KONANIE VO VECI

Vážení poslanci, vláda SR, prezident, orgány štátnej správy.

750 000 rodín na Slovensku platiacich koncesionárske poplatky má ohrozené
právo na príjem informácií verejnoprávnej STV vysielajúcej zo zákona a
súkromných komerčných TV vysielajúcich na základe štátom udelených
licencií.

Títo občania prijímajú programy prostredníctvom individuálnej satelitnej
antény a spoločnej televíznej antény už 11 rokov na vidieku, v lokalitách
a miestach na Slovensku i v zahraničí vďaka satelitnému vysielaniu, ktoré
občanom ako jediné garantuje slobodný prístup k informáciám na celom území
SR a EÚ v zmysle technologickej neutrality.

Vysielanie zrealizoval štát prostredníctvom firmy ST o.z. Rádiokomunikácie.

Bolo a je financované z koncesionárskych poplatkov, ktoré tvoria finančný
a programový základ balíka programov STV a GRATIS, do ktorého sa kvôli
finančným výhodám a sledovanosti postupne pridávali súkromné slovenské a
české TV vrátane verejnoprávnej ČT.

Koncesionári si pre príjem signálu zakúpili vlastnú satelitnú súpravu a
kartu Slovaklink a za uvedené programy STV a GRATIS neplatili žiadne
poplatky.

Predaj Rádiokomunikácií firme TRI R v roku 2007 premenoval Slovaklink na
Skylink a využil základňu neplatených programov STV a GRATIS na
rozšírenie o ponuku voliteľných platených programov MULTI.

Programy STV a GRATIS boli ďalej garantované záväzkom NAVŽDY, NATRVALO
BEZ DOPLATKOV, či už v reklamnej kampani, alebo v cenníku.

Niektoré nové programy v základnej ponuke GRATIS boli navyše uhradené v
cene novozakúpených kariet, alebo u starších si ich majiteľ doplatil
jednorázovým doplatkom ako napr. Nova, Prima a pod.

Pri kúpe karty koncesionár uskutočnil jej registráciu tlačivom zasielaným
do STV, neskôr elektronicky doma, alebo u predávajúcej firmy.

Príjem programov GRATIS bol na karte aktivovaný v ročných intervaloch
zápisom údajov vysielaných prostredníctvom dát v modulácii signálu STV, čo
zabezpečovalo nerušený príjem v zmysle ročných koncesií.

Od roku 2010 sa u kariet začali objavovať častejšie výpadky príjmu STV a
ostatných programov balíka GRATIS, tie sa stupňovali v roku 2011 a 2012,
čo súviselo so zmenou a teda manipuláciou zasielaných dát v mesačných
intervaloch, ktoré vyplývali z nejasných zámerov nového majiteľa CS Link,
Skylink firmou M77 Group so sídlom v Luxemburgu.

Veci sa objasnili 30.5.2012, kedy M77 prostredníctvom médií oznámila , že
základ STV a GRATIS bude aj naďalej poskytovaný zadarmo, avšak majiteľ
karty bude povinný platiť mesačný servisný poplatok, ináč mu základné
programy zablokujú !

Uvedená informácia u predajcov a majiteľov satelitnej techniky logicky
vyvolala vlnu oprávnených protestov a žiadostí o vysvetlenie.

M77 nedokázala uviesť žiadne relevantné argumenty pre zavedenie servisného
poplatku pri programoch STV a ďalších v základe GRATIS .

Naopak, tie ktoré uviedla t.j. ukončovanie podpory kariet Cryptoworks,
prelaďovanie určitých programov, upozorňovanie na nekvalitné prijímače a
pod. vôbec nesúvisia s jeho činnosťou, nemajú logiku, alebo súvisia práve
iba s plateným balíkom.

M 77 túto skutočnosť a svoju nelogiku priamo priznáva tým, že ak si
majiteľ karty zaplatí platené programy, servisný poplatok hradiť nemusí !

M77 sa snaží zmenou dekódovacieho systému nútiť majiteľov doterajších
prijímačov a kariet Cryptoworks, ktorí sledujú iba STV a základné
programy GRATIS k výmene karty a prijímača, čo je finančne náročné, navyše
im vnucuje také prijímače Skylink Ready, ktoré zákazníkov viažu iba na M77
a nedovoľujú im v prípade zmeny vysielateľa STV a programov GRATIS ich
sledovanie.

Keďže servis základných programov je oproti plateným žiadny a u platených
je pomerne náročný, prevádzkovateľ neoprávnene zneužíva majiteľa karty
tak, že mu manipulatívne zasiela nepotrebné mesačné zápisy na programy
GRATIS, ktorých platnosť si navyše nemôže skontrolovať.

Na neoprávnené zasielanie dát na kartu sa dokonca zneužíva modulačný
signál verejnoprávnej STV, čo sa deje aj pri zapisovaní dát platených
programov !

Žiadame výbor NR SR pre kultúru a médiá, aby o uvedených skutočnostiach
informovali poslancov NR SR a tiež aby podnikol príslušné kroky kontrolou
Rady pre vysielanie a retransmisiu, ktorá je vo veci nečinná, pričom
obdržala množstvo sťažností občanov, problém však nerieši, iba posúva.
Rada pre vysielanie a retransmisiu udeľuje zo zákona licencie a stanovuje
licenčné podmienky pre vysielanie, preto žiadame, aby v súvislosti s
uvedenými programami STV a ďalších v základnom balíku GRATIS vysielaných
cez satelit zdokumentovala celý priebeh a činnosť licenčných konaní a k
tomu prijaté opatrenia.

Žiadame výbor NR SR pre ľudské práva a menšiny, aby o uvedených
skutočnostiach informovali poslancov NR a iniciovali podanie na ÚS SR
vzhľadom na to, že už teraz dochádza neoprávneným manipulovaním dát na
kartách majiteľov k častému blokovaniu príjmu verejnoprávnej STV a ďalších
programov GRATIS , čo je porušenie ústavného práva na slobodný prístup
občanov k informáciám. Neriešením tohto problému môže toto ústavné právo
byť odopreté od 1.9.2012 státisícom rodín na Slovensku !

Žiadame vládu SR, aby usmernila a aktivizovala orgány štátnej správy tak,
aby konali v zmysle zákona a v zmysle oprávneného záujmu občanov. Napr.
SOI, svojim nepríslušným vyjadrením vo veci všeobecných obchodných
podmienok zavedenia tzv. Servisného poplatku tento akoby schválila, navyše
súhlasila s jeho medializovaním, pričom vôbec neposudzovala jeho detaily
a hlavne skutočnosť, že poskytovanie služby nesmie zahŕňať žiadne
súvisiace poplatky. Vo veci nekoná Protimonopolný Úrad SR, hoci na
skutočnosť bol upozornený, pričom M77 má dominantné postavenie na trhu,
keďže príjemca satelitného signálu STV a ďalších programov GRATIS nemá inú
možnosť príjmu signálu v zmysle technológie a miesta príjmu.


S pozdravom

Ing. Ján Luterán
predseda Združenia slovenských predajcov a používateľov satelitnej
techniky a internetu
skr. Združenie SLOVSAT
Letko
26.06.12,06:42
Dúfam, že to zaberie.
Letko
27.06.12,05:55
Zdenka175
27.06.12,10:31
No aj nám dnes prišla obálka...a šek na 14,40 eur./ročný servisný poplatok/.
My máme registráciu od r. 2007 , tak sme povinný platiť od 1.9. - 14,40.
Máme kartu typu Cryptoworks - a tá zaniká v 12/2012. čo treba robiť v takomto prípade? Ja som pochopila, že si musíme kúpiť kartu Skylink Výmena za 24 eur- a potom sme 24 mesiacov oslobodený od poplatku..či ako to je vlastne? ďakujem
Fero11
27.06.12,20:31
No ..... ja som to pochopil takto
1. 24 mesiacov platit nemusia ti, ktory si kupia novu irdeto kartu a registruju ju do 1.9.2012.
2. Ak si kupis novu irdeto kartu a registrujes ju po 1.9.2012 tak mas volno 12 mesiacov.
3. Ak mas kartu, ktora je registrovana pred 1.9.2010, tak platis hned od 1.9.2012.
http://skylink.sk/web/structure/6.html?do[loadData]=1&itemKey=cz_151 (http://skylink.sk/web/structure/6.html?do)
Ja to z toho clanku chapem tak, ze je jedno ci si ju vymenis, teraz, alebo az po 1.9.2012, dolezita je registracia a kedze pises, ze bola registrovana v 2007, tak budes platit hned.
Zaujmave je to, ze posielaju seky 2 mesiace dopredu. Pravdepodobne im to CTU, alebo STU (resp COI, SOI) moze zatrhnut. A ak uz raz posles, tak vymahanie s5 je velmi tazke. A urcite by som to nedaval na cely rok, ale zatial by som to dal len na 1 mesiac.
Pokial na tej karte co mas teraz, nevyuzivas ziadny plateny balicek (co asi nevyuzivas, pretoze inak by ti automaticky poslali kartu ICE vymena zadarmo) tak zatial by som si tu kartu nechal a cakal az do konca roka 2012. Vtedy konci podpora na kod. system CW. Bud odpoja stary CW system (0D03, 0D70 (ostane 0D96 + I2 0624)) a tym klientom, ktory si kartu nevymenili, tak budu musiet poslat karty ICE aj zadarmo, alebo stary CW nechaju zapnuty a ostane tam len zakladny balik.
Starsi typ CW bios 3 je uz davno hacknuty, cize je mozne, ze ak to nechaju, zakomponuje sa do emu a nebude treba ani kartu (ale to uz predbieham)
Nandrolon
28.06.12,04:35
Zdravím.
Mám klasický satelit so Skylink kartou, ktorú treba vymeniť za /cryptoworks+irdeto/ - takú ako menia v programe "výmena".
Prídem o nejakú výhodu, resp. stratím niečo, keď sa na to vykašlem a "vymením" ju až vtedy keď mi napr. už týždeň fyzicky nepôjdu programy??
Brat si ju už vymenil za 24 eur a 24 mesiacov nebude platiť ten poplatok + 2 mesiace nejaké programy zadarmo, ktoré mňa nezaujímajú....
Zdenka175
28.06.12,04:48
Máte niekto kartu Cryptoworks a satelit. prijímač Redion???
Áno, najvýhodnejšia možnosť je teraz kúpiť kartu Výmena do 1.9. a aj zaregistrovať- potom poplatok netreba platiť 24 mes... No oni nám poslali rovno šek na 14,40 na Cryptoworks - to vysielanie bude len do 12/20212---takže šek na celý rok je platiť zbytočne????????
A manžel pozeral v menu satelit-značka Redion - a ten je asi len na typ Cryptoworks- iný výber mu prijímač nedal..... tak to treba ASI kúpiť aj novú bedňu - dofrasa:confused::confused:/už sme zaplatila cca 260 evr v roku 2007 , a ešte zas?také svinstvo/
Ešte som uvažovala, že keby sa vložila tá nová karta výmena, možno by sa tam potom tá možnosť aj nastavila na IRDETO.../pochybujem/ Treba sa poradiť s nejakým technikom...
Ak bude treba aj nový satelit kúpiť, tak sa nato asi vykašleme a zaplatíme poplatok len do decembra:confused:
KoxXxo
28.06.12,05:17
Ovečky treba dojiť, dokiaľ majú mliečko.
Nandrolon
28.06.12,05:19
ja som v domnení že skylink má aj kartu ktorá je na cryptoworks a irdeto dokopy, resp. má kartu, ktorá funguje aj na prijímači kde ide iba cryptoworks.
Opravte ma ak sa mýlim...
Zdenka175
28.06.12,05:30
mám pred sebou časopis Skylink a píšu Karta Skylink typu Irdeto ICE - korektne funguje v prijímačoch so značkou Skylink Ready /str.58 -novšie typy prijímačov/ ale taktiež funguje vo väčšine starých prijímačov s certifikovaným dekodérom CryptoWork:confused: Treba sa poradiť s nejakým technikom ...
Fero11
28.06.12,06:11
Máte niekto kartu Cryptoworks a satelit. prijímač Redion???
Áno, najvýhodnejšia možnosť je teraz kúpiť kartu Výmena do 1.9. a aj zaregistrovať- potom poplatok netreba platiť 24 mes... No oni nám poslali rovno šek na 14,40 na Cryptoworks - to vysielanie bude len do 12/20212---takže šek na celý rok je platiť zbytočne????????
A manžel pozeral v menu satelit-značka Redion - a ten je asi len na typ Cryptoworks- iný výber mu prijímač nedal..... tak to treba ASI kúpiť aj novú bedňu - dofrasa:confused::confused:/už sme zaplatila cca 260 evr v roku 2007 , a ešte zas?také svinstvo/
Ešte som uvažovala, že keby sa vložila tá nová karta výmena, možno by sa tam potom tá možnosť aj nastavila na IRDETO.../pochybujem/ Treba sa poradiť s nejakým technikom...
Ak bude treba aj nový satelit kúpiť, tak sa nato asi vykašleme a zaplatíme poplatok len do decembra:confused:
Zrejme si ma nepochopila:
Je mozne, ze som to nepochopil ani ja, ospravedlnujem sa, ked to popletiem (ale potom pletie aj skylink a na svojich strankach pise nie velmi zrozumitelne)
Karta vymena ICE by sa uz nemala registrovat (pretoze registrovala si uz prvu kartu) to sa ti len prevedie ponuka zo starej karty na novu ICE kartu

Hmm to by bolo hej keby to islo do 20212 :D

Podla mna je lepsie platit mesacne, pretoze ak zaplatis na rok a v legislative sa nieco zmeni a zrusia tie poplatky, tak peniaze ti urcite nas5 nevratia (resp. ti ponuknu nejaky balik nasilu, aby ti nemuseli vratit peniaze)

Co sa tyka karty ICE vymena, tak to ICE znamena Irdeto Cryptoworks embedded. Da sa to vysvetlit tak, ze karta ICE je Irdeto karta, ktora este naviac emuluje system cryptoworks, cize funguje bez problemov aj v moduloch, alebo boxoch s oznacenim cryptoworks

Cryptoworks este funguje na troch CAID a to 0D03, 0D70 a 0D96. Do konca roka zrejme budu chciet odpojit 0D03 a 0D70. CAID 0D96 asi ponechaju dlhsie, pretoze to je CAID pre ICE karty a vacsina klientov si zrejme nekupi nove boxy, alebo moduly so systemom irdeto.

Zatial by som nic neplatil a nic nemenil (pokial vyuzivas len neplatenu ponuku). 30.6.2012 maju na kartach 0D03 a 0D70 odpojit platenu ponuku a HD programy viac tu http://skylink.sk/web/structure/6.html?do[loadData]=1&itemKey=cz_148
(http://skylink.sk/web/structure/6.html?do)
Skylink sa obhajuje tym, ze ak si kartu vymenis teraz za 24€ tak ti da na nejaky cas nejaky balik zadarmo. Ale ty napr. ten balik nechces a zaplatit musis. Cize strkaju to ludom nasilu, aby ziskali od nich 24€ co je podla mna (s prepacenim) svinstvo.
Na tvojom mieste by som pockal (pokial neuvazujes nad nejakymi platenymi balikmi) az do konca roka a podla ich pokynov co sa tyka moznosti platenia http://skylink.sk/web/structure/13.html by som platil zatial mesacne.
Dnes sa na slovensku deju velmi zvlastne veci, cize uvazovat dopredu na viac ako jeden mesiac je velmi tazke :)
truch
28.06.12,06:31
Ja teraz neviem, keď čítam tú ponuku, vyplýva mi z toho, že ak si kúpim kartu výmena za 24€, 2 roky servisné poplatky platiť nebudem. http://www.skylink.sk/web/document/cms_library/254.pdf Píšu, že registrácia súvisí s dátumom, kedy kartu výmena kúpim. Fero píše, že registrovaní už sme dávno, tak ako to vlastne je?
Fero11
28.06.12,07:33
Pozrel som si ten letak:
Typ 1: je potrebne si nieco objednat na 4, alebo 12 mesiacov (ak niekto nema zaujem, tak je to pre neho bezpredmetne)
Typ 2: znova musis za vymenu zaplatit 24€ (sice mas 2 mesiace programy zadarmo, ale platis 24€), cize v konecnom dosledku neplatis len 28,8-24=4,8 (4 mesiace)
No uz je to na Vas prepocitajte si to a zvazte. Samozrejme skylink sa pri kazdej moznosti vyberu nabali tak ci tak
truch
28.06.12,07:46
Pozrel som si ten letak:
Typ 1: je potrebne si nieco objednat na 4, alebo 12 mesiacov (ak niekto nema zaujem, tak je to pre neho bezpredmetne)
Typ 2: znova musis za vymenu zaplatit 24€ (sice mas 2 mesiace programy zadarmo, ale platis 24€), cize v konecnom dosledku neplatis len 28,8-24=4,8 (4 mesiace)
No uz je to na Vas prepocitajte si to a zvazte. Samozrejme skylink sa pri kazdej moznosti vyberu nabali tak ci tak
Počkám ešte, či sa niečo nezmení a budem to riešiť koncom augusta, možno dovtedy "motyka vystrelí", ale moc tomu neverím:(
Zdenka175
28.06.12,08:25
Zrejme si ma nepochopila:
Je mozne, ze som to nepochopil ani ja, ospravedlnujem sa, ked to popletiem (ale potom pletie aj skylink a na svojich strankach pise nie velmi zrozumitelne)
Karta vymena ICE by sa uz nemala registrovat (pretoze registrovala si uz prvu kartu) to sa ti len prevedie ponuka zo starej karty na novu ICE kartu

Hmm to by bolo hej keby to islo do 20212 :D

Podla mna je lepsie platit mesacne, pretoze ak zaplatis na rok a v legislative sa nieco zmeni a zrusia tie poplatky, tak peniaze ti urcite nas5 nevratia (resp. ti ponuknu nejaky balik nasilu, aby ti nemuseli vratit peniaze)

Co sa tyka karty ICE vymena, tak to ICE znamena Irdeto Cryptoworks embedded. Da sa to vysvetlit tak, ze karta ICE je Irdeto karta, ktora este naviac emuluje system cryptoworks, cize funguje bez problemov aj v moduloch, alebo boxoch s oznacenim cryptoworks

Cryptoworks este funguje na troch CAID a to 0D03, 0D70 a 0D96. Do konca roka zrejme budu chciet odpojit 0D03 a 0D70. CAID 0D96 asi ponechaju dlhsie, pretoze to je CAID pre ICE karty a vacsina klientov si zrejme nekupi nove boxy, alebo moduly so systemom irdeto.

Zatial by som nic neplatil a nic nemenil (pokial vyuzivas len neplatenu ponuku). 30.6.2012 maju na kartach 0D03 a 0D70 odpojit platenu ponuku a HD programy viac tu http://skylink.sk/web/structure/6.html?do[loadData]=1&itemKey=cz_148
(http://skylink.sk/web/structure/6.html?do)
Skylink sa obhajuje tym, ze ak si kartu vymenis teraz za 24€ tak ti da na nejaky cas nejaky balik zadarmo. Ale ty napr. ten balik nechces a zaplatit musis. Cize strkaju to ludom nasilu, aby ziskali od nich 24€ co je podla mna (s prepacenim) svinstvo.
Na tvojom mieste by som pockal (pokial neuvazujes nad nejakymi platenymi balikmi) az do konca roka a podla ich pokynov co sa tyka moznosti platenia http://skylink.sk/web/structure/13.html by som platil zatial mesacne.
Dnes sa na slovensku deju velmi zvlastne veci, cize uvazovat dopredu na viac ako jeden mesiac je velmi tazke :)





V časopise píšu, tie TIP 1 a TIP 2 - akcia platí do 31.7.2012

Kartu si môžeš kúpiť alebo objednať.
Potom nižšie je napísané, Ak si objednáte novú kartu Skylink Výmena - po doručení je potrebné novú kartu zaregistrovať na webe Skylinku,,, ja to chápem, že to bude nová registrácia a je pred 1.9. - obdobie 24 mesiacov bez poplatkov.....

Potom by bolo zbytočné asi platiť poplatky do konca roka a až potom vymeniť kartu....
Fero11
28.06.12,09:38
je to mozne, nikdy som neregistroval ziadnu skylink kartu, takze neviem ako to tam funguje :)
gardenia
28.06.12,12:02
My máme satelit len na chalupe, kde sme najprv kúpili set top box - ten nám bol nanič, lebo v tej odľahlej časti Slovenska nebol signál, tak sme sa potešili, ako dobre to poriešime satelitom, zaplatíme a potom máme pokoj. Manžel "musel" kvôli tomu obetovať polovicu orecha, aby nezacláňal. Nie sme tam stále, chodíme tam cca od apríla do októbra, priemerne 14 dní mesačne. Sme poriadne naštvaní z toho Skylinku, hlavne ja, lebo manžel by kvôli telke obetoval aj život /nielen orech/, on by aj súhlasil s poplatkami, no ja už z princípu nie. Kam sa človek pohne, nech si objedná či už tovar, službu alebo niečo iné, vždy sa z toho vykľuje nejaká zákernosť. Už mám všetkého, čo sa deje tu na Slovensku, plné zuby - aby slušný človek nemohol už konečne pokojne žiť !!!!!!!! /... ak Skylinku nezaplatím ten poplatok, tak budeme pozerať len STV?
Letko
28.06.12,12:07
Ak nezaplatíš, nebudeš pozerať nič, ani STV.
bodliak
28.06.12,12:13
... ak Skylinku nezaplatím ten poplatok, tak budeme pozerať len STV?
Ak Skylinku nezaplatíš, cez parabolu nebudeš pozerať ani STV !
gardenia
28.06.12,12:13
... no to je ohromné, dík za info. Prajem všetkým pekný deň.
Kvaka
28.06.12,12:21
My máme na chalupe tiež skylink, kartu sme si registrovali v 2009, máme ten satelit aj box "zdedený" od syna, on chcel lepší. Dostali sme domov šek na ročnú platbu a informačný list, kde je o.i. napísané, že pri ročnej platbe úhrada akýmkoľvek platobným spôsobom, pri mesačnej inkasom alebo cez SIPO. Ja banke poplatky nedávam, mám internetbanking, kde úhrada je zadarmo. Chcem to platiť sama, nie cez SIPO, ani inkaso. Môžu to oni takto požadovať? Mám starý typ karty, ktovie ako to bude, lebo nová karta mi nebude fungovať v tomto starom boxe, nechcem platiť naraz za celý rok.
misoft
28.06.12,13:47
Píšu tam akýmkoľvek spôsobom - teda aj prevodom. Pokiaľ máš šek, na ňom sú všetky potrebné údaje - číslo účtu, variabilný symbol (podľa toho identifikujú platiteľa), prípadne špecifický symbol (ale ten sa väčšinou neuplatňuje). Jednoducho rozpočítaj celkovú sumu na 12 častí a zriaď cez e-banking TP a basta. Bude im to chodiť, ty vo výpise to budeš mať potvrdené, že platíš.
Kvaka
28.06.12,14:45
Píšu tam akýmkoľvek spôsobom - teda aj prevodom. Pokiaľ máš šek, na ňom sú všetky potrebné údaje - číslo účtu, variabilný symbol (podľa toho identifikujú platiteľa), prípadne špecifický symbol (ale ten sa väčšinou neuplatňuje). Jednoducho rozpočítaj celkovú sumu na 12 častí a zriaď cez e-banking TP a basta. Bude im to chodiť, ty vo výpise to budeš mať potvrdené, že platíš.Mne to prišlo tak, ako som napísala, je to aj na ich stránke tu http://www.skylink.sk/web/structure/75.html
Ako hradiť Servisný poplatok



Mesačne
1,20 EUR
iba SIPO alebo Inkaso z účtu (prvý mesiac zadarmo)



Ročne
14,40 EUR

všetkými štandardnými platobnými metódami




(viz Cenník / Ako predplatiť (http://www.skylink.sk/web/structure/13.html#jakobjednat))
Kvaka
28.06.12,14:58
Ja chcem platiť jednorázovou úhradou mesačne, nie TP, ten mám spoplatnený.
Fero11
28.06.12,17:13
TA3, CT24, NOE, LUX, CETV, TV8, OCKO ... cize mas tam toho este dost :)
lubko6394
03.07.12,07:02
Protimonopolný si myslí toto:
lubko6394
03.07.12,10:36
A ideme ďalej.

Protimonopolný úrad SR
Drieňová 24
826 03 Bratislava


VEC: Vaša odpoveď č.2168/PMÚ SR/2012 zo dňa 27.06.2012 týkajúca sa
Podnetu na prešetrenie správania spoločnosti Skylink -M77 Group S. A. 2, Rue Albert Borschette L-1246 Luxembourg, Veľkovojvodstvo luxemburské
V rámci podnetu som predložil nasledujúce informácie:


Popis podnikateľa X, voči ktorému podnet smeruje, aké aktivity vykonáva, na akom trhu pôsobí, aká je jeho pozícia na tomto trhu. :

SKYLINK je dominantným vysielateľom televízneho vysielania prostredníctvom satelitu na Slovensku

Popis správania sa podnikateľa X, ktoré podľa Vášho názoru predstavuje zneužitie dominantného postavenia. :

SKYLINK zabezpečuje kódovanie vysielania programov, za satelitné vysielanie však platia stanice, ktorých šírenie na Slovensku nie je viazané na poplatok, ide najmä o verejnoprávny rozhlas a televíziu ako aj súkromné televízie a rozhlasy, ktorých vysielanie na Slovensku bolo povolené v zmysle príslušných zákonov.

V čom je správanie sa podnikateľa X protisúťažné – v čom spočíva jeho negatívny dopad na súťaž a na spotrebiteľov? :

SKYLINK kóduje zdrojové vysielanie slúžiace ako zdroj signálu pre DVB-T, káblových a aj iných satelitných poskytovateľov. Protisúťažné je to, že kým SKYLINK za vysielanie týchto programov neplatí, ostatné satelitné platformy ako Freesat by UPC Direct, Digi TV a aj Magio sat za vysielanie týchto programov platia. Vaša odpoveď na túto časť bola:

„Účelom zákona Č. 136/2001 Z. z. o ochrane hospodárskej súťaže a o zmene a doplnení zákona Slovenskej národnej rady Č. 347/1990 Zb. o organizácii ministerstiev a ostatných ústredných orgánov štátnej správy Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov v znení neskorších predpisov je ochrana hospodárskej súťaže pred jej obmedzovaním, ako aj vytváranie podmienok na jej ďalší rozvoj v prospech spotrebiteľov a úprava právomoci a pôsobnosti úradu pri dohľade nad dodržiavaním ustanovení tohto zákona.

Prvý okruh problémov, ktorý uvádzate v podnete sa týka vzťahu medzi televíznymi vysielateľmi (napr. RTVS, Markíza, JOJ, ... ) a prevádzkovateľmi/operátormi satelitnej televízie (napr. Skylink, Freesat, Digi TV, ... ). Len tieto subjekty na základe vzájomnej dohody rozhodujú o tom, ktorý vysielateľ bude v ponuke ktorého satelitného operátora, ktorý je prevádzkovateľom retransmisie. Podľa § 15 ods. 2 zákona č. 308/2000 Z. z. o vysielaní a retransmisii a o zmene zákona č. 195/2000 Z. z. o telekomunikáciách v znení neskorších predpisov (ďalej len "zákon o retransmisii") Prevádzkovateľ retransmisie vykonáva slobodne a nezávisle retransmisiu programových služieb. Obmedzenie retransmisie programových služieb je možné len na základe zákona a v jeho medziach." Zároveň je potrebné dodať, že podľa § 17 ods. 1 písm. c) zákona o retransmisii prevádzkovateľ retransmisie je povinný "poskytovať retransmisiu programovej služby len so súhlasom pôvodného vysielateľa tejto služby'. Pokiaľ by sa teda vysielateľ nedohodol s prevádzkovateľom satelitnej televízie a ten by tohto vysielateľa napriek tomu zaradil do svojej programovej ponuky, potom by išlo o porušenie zákona o retransmisii, ktoré by mohla postihnúť Rada pre vysielanie a retransmisiu.

K tomuto ešte dodávame, že z verejne dostupných informácií úrad zistil, že za satelitnú distribúciu si platia samé televízie. Na rozdiel od káblovej a IPTV distribúcie si vysielatelia objednávajú šírenie cez satelit (DVB-S) rovnako, ako platia za terestriálny signál (DVB-T). Zároveň, vysielatelia platia satelitným operátorom za šírenie signálu s podmieneným resp. kódovaným prístupom. Tento signál sa kóduje kvôli vysielateľom napr. aj z dôvodu optimálneho nastavenia obchodných podmienok medzi vysielateľmi a majiteľmi obsahu, ktorý vysielatelia nakupujú a vysielajú (napr. filmy).“



S týmto záverom sa uspokojiť nemôžem, pretože ste mi nevysvetlili aká je rovnosť medzi Skylinkom, Freesatom, Digi Tv a Magio Satom, keď Skylink kóduje vysielanie platené televíziami, a tie ostatné platformy to zaplatia samy. Nie je totiž pravdou, že satelitnú distribúciu si platia samé televízie. Taká je pravda len u Skylinku na Astre 23 a nie u Thoru...
Tuto píše jasne RTVS:

Ako naladiť televíziu
AKO PRIJÍMAŤ SATELITNÉ VYSIELANIE?

Zriadenie digitálneho satelitného príjmu (DVB-S) vysielania nezávisí od miesta príjmu. Satelitné vysielanie televíznych programových služieb Rozhlasu a televízie Slovenska - Jednotka a Dvojka je možné sledovať na celom území SR.
Na príjem satelitného vysielania je potrebný satelitný prijímač a dekódovacia karta. RTVS Slovenská televízia šíri svoje programové služby cestou satelitného vysielania v štandardnom rozlíšení (SD).
Na prelome januára a februára 2012 sa technické parametre satelitného vysielania zmenia.
Spoločnosť Towercom a.s., poskytovateľ uplinkových služieb a satelitnej kapacity presúva vysielanie na nový transpondér umiestnený na družici Astra 3B (Doposiaľ Astra 3A).
Od divákov si táto zmena vyžaduje preladenie satelitných prijímačov. Ide o technicky nevyhnutné opatrenie, ktoré sa dotkne všetkých divákov, ktorí prijímajú televízne vysielanie cez satelit Astra.
Technické parametre nového transpondéra:

Astra 3B, (23,5°E), frekvencia 11 836 MHz, horizontálna polarizácia, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S/QPSK
Nový transpondér vďaka rovnakej pozícii, ale optimalizovanému vyžarovaciemu diagramu ponúka zlepšené príjmové podmienky vo východnej časti Slovenka.

Zdroj: http://www.rtvs.sk/sk/info/ako_naladit_televiziu

Takže Skylink má konkurenčnú výhodu tým, že za satelitnú distribúciu NEPLATÍ.


Takže opätovne podávam týmto podnet na prešetrenie správania spoločnosti Skylink -M77 Group S. A. 2, Rue Albert Borschette L-1246 Luxembourg, Veľkovojvodstvo luxemburské (ďalej len „SKYLINK“) z dôvodu podozrenia na porušenie § 8 zákona č. 136/2001 Z.z. o ochrane hospodárskej súťaže a o zmene a doplnení zákona SNR č. 347/1990 Zb. o organizácii ministerstiev a ostatných ústredných orgánov štátnej správy Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon“).
Žiadam, aby Protimonopolný úrad SR prešetril vyššie popísané správanie podnikateľa SKYLINK a v prípade odôvodneného podozrenia z porušenia zákona začal správne konanie vo veci.
lubko6394
04.07.12,11:06
Ozval sa mi Freesat. Informáciu o tom či si sami platia uplink na Thor považujú za dôvernú a viac neprezradia.

Tak z toho som jeleň.
Zauzana
04.07.12,11:46
Nesúhlasím s takýmto názorom.Každý, kto investoval do Skylink-u vie, že to boli nemalé peniaze.Koľko ste zaplatili za zriadenie káblovky?Nič, iba 15€/mesiac
lubko6394
05.07.12,00:11
Napadla ma jedna myšlienka, ktorej dosah si neviem domyslieť. Neriešim komerčné stanice, ale predovšetkým ČT a RTVS. Protimonopolný úrad SR píše, že uplink si platia tv stanice. Freesat sa mi nevyjadril na otázku či si platia uplink. Takže čo ak je pravdou to, že ČT aj RTVS si platia distribúciu cez 4 providerov ( Skylink, Freesat, Digi TV a Magiosat) z ktorých sa akurát Skylink tváril, že poskytuje čosi zadara. Prečo by inak boli všetci ticho ?
wagner
06.07.12,18:47
My máme na chalupe tiež skylink, kartu sme si registrovali v 2009, máme ten satelit aj box "zdedený" od syna, on chcel lepší. Dostali sme domov šek na ročnú platbu a informačný list, kde je o.i. napísané, že pri ročnej platbe úhrada akýmkoľvek platobným spôsobom, pri mesačnej inkasom alebo cez SIPO. Ja banke poplatky nedávam, mám internetbanking, kde úhrada je zadarmo. Chcem to platiť sama, nie cez SIPO, ani inkaso. Môžu to oni takto požadovať? Mám starý typ karty, ktovie ako to bude, lebo nová karta mi nebude fungovať v tomto starom boxe, nechcem platiť naraz za celý rok.

Aj ja mám starý typ karty a nová karta mi asi tiež nebude fungovať v tom starom boxe. Ja mám kartu registrovanú od roku 2004, teda box je riadne starý. Asi vymením kartu a aj box, lebo čo ak bude treba niekedy meniť aj TV? Tiež už má takých najmenej 10 rokov. Zatiaľ šlape (klopem na drevo) bez poruchy.
Zdenka175
09.07.12,07:27
Tak mi už máme kartu Skylink výmenu kúpenú, do 31.7. je zľava /2mesiace dávajú všetky programy bez poplatku/. Už len zaregistrovať.......A starý box nám nejde na ňu, ale dá sa program napáliť za 5 evri...
Fero11
09.07.12,17:18
Aky mas box ? Mozno si to spravis aj doma, treba jeden kabel (null modem (RS 232)) + prislusny loader so softom a PC. par klikov a hotovo.
Stefan2005
09.07.12,17:46
Aky mas box ? Mozno si to spravis aj doma, treba jeden kabel (null modem (RS 232)) + prislusny loader so softom a PC. par klikov a hotovo.

... ja si myslím, že požadovaná cena 5€ je veľmi prijateľná a bude mať istotu, že to bude fungovať
wagner
09.07.12,18:39
Tak mi už máme kartu Skylink výmenu kúpenú, do 31.7. je zľava /2mesiace dávajú všetky programy bez poplatku/. Už len zaregistrovať.......A starý box nám nejde na ňu, ale dá sa program napáliť za 5 evri...

Že by som Ti doniesla aj môj box? :D
Zdenka175
12.07.12,06:39
Že by som Ti doniesla aj môj box? :D

My sme sa len nato spýtali a nahrávajú to v predajni/ neoficiálne / ešte sme ho nezaniesli.... Dúfam, že to bude fungovať...
Letko
16.07.12,10:26
lubko6394
17.07.12,09:42
Vážený pán WWW,

Poskytovanie satelitného príjmu rozhlasových a televíznych programov prostredníctvom podmieneného prístupu nie je možné považovať za elektronickú komunikačnú službu v zmysle § 3 ods. 1 zákona č. 351/2011 Z.z. o elektronických komunikáciách, preto úrad postúpil predmetný podnet Slovenskej obchodnej inšpekcii ako jej patriaci.

Bc. Skarlet Haníková, sekretariát

Telekomunikačný úrad SR
Továrenská 7, P.O.Box 40, 828 55 Bratislava 24
Slovenská republika

tel.: +421 2 5788 1651
fax: +421 2 5293 2096
email: skarlet.hanikova@teleoff.gov.sk

www.teleoff.gov.sk
Letko
17.07.12,09:51
Náročky si to budú pohadzovať do septembra, aby 77 spustila poplatky a potom sa na to zabudne.
Zdenka175
18.07.12,13:03
Tak ten program nám dobre nahrali,funguje to.:)
lubko6394
20.07.12,05:22
Naše číslo: 2349/PMÚ SR/2012 Číslo SK:

Vaše číslo:







Bratislava 16.07.2012







VEC: Odpoveď







Protimonopolný úrad Slovenskej republiky, odbor zneužívania dominantného postavenia (ďalej len .úrad") obdržal dňa 13.06.2012 Váš podnet voči spoločnosti Skylink-M77 Group S.A., Rue Albert Borschette L- 1246 Luxembourg (ďalej len .Skylink") vo veci platenia Skylinku za vysielanie programov resp. spoplatnenia dekódovacích kariet Skylink. Listom č. 2168/PMÚ SR/2012 zo dňa 27.06.2012 Vám úrad zaslal odpoveď, že nie je dôvodné podozrenie oprávňujúce začatie prešetrovania/správneho konania v tejto veci a že Váš podnet postúpil Slovenskej obchodnej inšpekcii.






Dňa 10.07.2012 úrad obdržal Váš opakovaný podnet v tejto veci.

K tomuto uvádzame nasledovné.






Úrad sa Vaším podnetom opätovne zaoberal, avšak Váš opakovaný podnet neobsahuje skutočnosti, ktoré by mali. vplyv na závery, ku ktorým úrad dospel v rámci posúdenia Vášho prvého podnetu.





Po vyhodnotení Vášho opakovaného podnetu úrad dospel k záveru, že nie je dôvodné podozrenie oprávňujúce začatie prešetrovania/správneho konania v tejto veci a úrad zotrváva na svojich pôvodných odpovediach.





S pozdravom
































Ing Martin Rajňák

riaditel' odboru zneužívania
dominantného postavenia







Vybavuje: Mgr. Vojtko 02/48297206
Letko
20.07.12,05:27
Majú všetko podchytené, ináč by s tými poplatkami nezačali :(
lubko6394
20.07.12,12:05
Váš list číslo/zo dňa

Naše číslo

Vybavuje/linka

Bratislava



E mail zo dňa 18.7.2012.

/13/2012

Ing. Bibiana Ťapáková

19.7.2012







02/57881 655







Vec
Postúpenie podnetu – odpoveď.
Telekomunikačný úrad Slovenskej republiky ( ďalej len „úrad“) prijal dňa 18.7.2012 Váš e - mail, v ktorom ako odpoveď na oznámenie úradu, že Váš podnet ohľadne Sky link mesačných poplatkov postúpil na vybavenie Slovenskej obchodnej inšpekcii ho žiadate, aby „ sa nevyhováral a konal“, s odvolaním sa na definíciu elektronickej komunikačnej siete, uvedenú v § 2 ods. 1 zákona č. 351/2011 Z. z. o elektronických komunikáciách. Úrad v oznámení, ktoré Vám zaslal, uviedol dôvod postúpenia Vášho podnetu Slovenskej obchodnej inšpekcii, pre ktorý nemá právomoc sa vecou zaoberať, preto nemôže akceptovať Vašu urgenciu jeho konania. S pozdravom

Ing. Jaroslav Dohnal v. r.

riaditeľ
Fero11
22.07.12,13:17
220870
22.07.12,16:06
Váš list číslo/zo dňa

Naše číslo

Vybavuje/linka

Bratislava



E mail zo dňa 18.7.2012.

/13/2012

Ing. Bibiana Ťapáková

19.7.2012







02/57881 655







Vec
Postúpenie podnetu – odpoveď.
Telekomunikačný úrad Slovenskej republiky ( ďalej len „úrad“) prijal dňa 18.7.2012 Váš e - mail, v ktorom ako odpoveď na oznámenie úradu, že Váš podnet ohľadne Sky link mesačných poplatkov postúpil na vybavenie Slovenskej obchodnej inšpekcii ho žiadate, aby „ sa nevyhováral a konal“, s odvolaním sa na definíciu elektronickej komunikačnej siete, uvedenú v § 2 ods. 1 zákona č. 351/2011 Z. z. o elektronických komunikáciách. Úrad v oznámení, ktoré Vám zaslal, uviedol dôvod postúpenia Vášho podnetu Slovenskej obchodnej inšpekcii, pre ktorý nemá právomoc sa vecou zaoberať, preto nemôže akceptovať Vašu urgenciu jeho konania. S pozdravom

Ing. Jaroslav Dohnal v. r.



riaditeľ


Ešte tam ten chobot riaditeľ zabudol napísať bozajte ma v riť.Bolo by to stručnejšie a výstižnejšie.
Ale aj tak sa mi tomu nechce moc veriť ,že to nechajú spoplatnené.Ako budú teraz v osadách a dôchodci sledovať tie drísty.?Možno aspoň mesiac dva pred voľbami im to na čas pustia.
Letko
23.07.12,06:32
Fero11
23.07.12,07:50
citujem z clanku

Servisný poplatok má slúžiť na náklady spojené s administráciou, technickou podporou a na prevádzku iných služieb. Tieto služby ale nesúvisia s prezentovanou „bezplatnou službou“, ktorú operátori predávajú. V prípade, že po septembri zákazník nezaplatí servisný poplatok, nepôjde mu žiadny program z ponuky Gratis.
A doteraz im 1,2€ od zakaznika nechybalo, doteraz nemali ziadne naklady na administraciu ?? To moze spravit, kazdy predajca aj zivnostnik co ma potraviny, ze bude od kazdeho zakaznika co si u neho kupuje chleba pytat 1,2€, lebo sem tam mu niekto zavola do obchodu a opyta sa ho, ze ci este ma chleba, alebo ci ma otvorene aj v nedelu.
Samozrejme, ze zivnostnik si to nemoze dovolit, pretoze nie je monopol ...

5 000 000 CZK pokuta ??? to je zlomok co skylink vybere na poplatkoch. Pri sume ktoru vybere mesacne (ak ju budu poctivo abonenti platit) skylink si moze dovolit takuto pokutu kazdy mesiac.

V obehu je 1 700 000 kariet skylink a cslink * 1,2 = 2040000 € v prepocte na stare koruny je to 61 457 040 Sk
A to este treba pocitat aj s tymi co si platia rozne balicky
Zdenka175
23.07.12,08:06
No keby to ostala len na sume 1,2 e za mesiac, čert to ber, ale čo ak to 100 % zdvihnú niekedy...
Letko
23.07.12,08:14
K poplatku 1,2€ si pripočítaj koncesionársky poplatok a hneď je to iná suma.

Skylink mal byť zdarma, bude za 1,2€. Koncesionárske sa mali zrušiť, ostávajú.
truch
24.07.12,10:32
No a opäť mám problém:( Kúpila som kartu výmena, všetko pekne funguje a išla som ju registrovať. Pýtalo odo mňa prihlasovacie meno a heslo, tak som stlačila zabudnuté heslo / kartu nám inštaloval technik asi pred 8 rokmi a ja si už ani nepamätám ako sa volal/. Skylink to má urobené zle, keď som dala, že zabudnuté heslo, napísalo mi, že mi bolo odoslané na mail, ale na aký a komu vlastne moje heslo poslali neviem a môj mail sa tam zadať nedá. Registráciu musím stihnúť do 20 dní,takže idem volať, mailovať....:( čert aby ich vzal:(
Fero11
24.07.12,11:47
No pokial Vam technik povedal, ze o nic sa nemusite starat, ze on Vam to vsetko zaregistruje atd ...., tak Ste v peknej kasi .... a ked si ani nepamatas, kto Vam to robil, tak je to velmi zle.
Ak technik ma takychto zakaznikov viac, tak si moze nakupit viac kariet vymena a ma zabezpecene na niekolko mesiacov/rokov Full ponuku.
Ak ti skutocne nechodi ziadna odpoved na mail, tak zrejme to na ten mail nebolo registrovane.
Moznosti mas take, ze zavolas, alebo nejak inak kontaktujes skylink a povies im, ze jaka je vec, ze sa nemozes dostat cez web ku svojej karte (este skus preverit, ci kartu uz niekto nahodou, neprereg. https://registrace.skylink.cz/cms_eshop/CARD_FindCard.do )
Samozrejme oni len tak zo srandy neposlu hocikomu udaje do web rozhrania, ale musis im napisat cislo karty, adresu a myslim, ze potrebuju aj foto karty so seriovym cislom.
wagner
24.07.12,18:44
No a opäť mám problém:( Kúpila som kartu výmena, všetko pekne funguje a išla som ju registrovať. Pýtalo odo mňa prihlasovacie meno a heslo, tak som stlačila zabudnuté heslo / kartu nám inštaloval technik asi pred 8 rokmi a ja si už ani nepamätám ako sa volal/. Skylink to má urobené zle, keď som dala, že zabudnuté heslo, napísalo mi, že mi bolo odoslané na mail, ale na aký a komu vlastne moje heslo poslali neviem a môj mail sa tam zadať nedá. Registráciu musím stihnúť do 20 dní,takže idem volať, mailovať....:( čert aby ich vzal:(

Ja som si tiež kúpila kartu výmena. V predajni kde som kupovala aj starú. Usudzujem, že všetko tam vybavil, lebo mi nič nekázal robiť. On zvykne prihlásiť každú kartu a hneď ju aj odskúša. Keďže som kupovala aj nový box, tak mi dal do ruky vloženú kartu, box odskúšaný s kartou a večer mi prišiel ešte nastaviť ďalšie družice. Šlape to. A nezaujímam sa o registráciu, určite je zaregistrovaná správne.
wagner
24.07.12,19:16
http://www.topky.sk/cl/11/1318199/V-Cechach-Skylink-klame--na-Slovensku-ho-nema-kto-preverit- asi sme banánová republika, keď ho u nás nemá kto preveriť.
truch
25.07.12,05:50
Dúfam, že sa to podarí aj mne, spomenula som si na meno toho technika, volala som mu a on mi povedal, že v ZA je predajňa satelitnej techniky, mám tam ísť, vziať starú aj novú kartu a že mi to zdarma zaregistrujú. Určite je to registrované na manžela, lebo mu prišiel šek na úhradu servisného poplatku a číslo karty sedí. Tak sa mi to hádam podarí registrovať v termíne. Zo Skylinku zatiaľ na môj mail nereagovali:(
Fero11
25.07.12,06:00
samozrejme ze nereagovali, ked im tam prichadza 100vky mailov denne v ktorych sa ludia stazuju (zrejme to uz povazuju za spam a mazu to :) )
Ak vyplnis spravne cislo karty https://registrace.skylink.cz/cms_eshop/CUSTOMER_SendPasswordRequest.do (a potom dalej neviem co sa vyplna, lebo nemam skylink) tak ti musi na mail dojst nejaky link, ktorym je mozne zmenit heslo. Ale to musis vediet mail na ktory to bolo registrovane.
Urcite by som nesiel do nejakej predajne kde by mi to zas niekto iny robil
Fero11
25.07.12,06:05
Ja som si tiež kúpila kartu výmena. V predajni kde som kupovala aj starú. Usudzujem, že všetko tam vybavil, lebo mi nič nekázal robiť. On zvykne prihlásiť každú kartu a hneď ju aj odskúša. Keďže som kupovala aj nový box, tak mi dal do ruky vloženú kartu, box odskúšaný s kartou a večer mi prišiel ešte nastaviť ďalšie družice. Šlape to. A nezaujímam sa o registráciu, určite je zaregistrovaná správne.
Tam sa jedna o tvoje osobne data a dneska je kazdy na to citlivy, takze odporucam aby si kartu registroval kazdy sam. A navyse ak vlozis kartu do boxu, tak sa ti rozbehne global free ponuka na 20 dni a dovtedy ju netreba registrovat. Ak ju v posledny den nezaregistrujes, tak ti prestane fungovat. Tak ziskas Full ponuku na 20 dni + 2 mesiace
truch
25.07.12,06:51
[QUOTE=Fero11;2111582]
Ak vyplnis spravne cislo karty https://registrace.skylink.cz/cms_eshop/CUSTOMER_SendPasswordRequest.do (a potom dalej neviem co sa vyplna, lebo nemam skylink) tak ti musi na mail
Presne tento link som vyplnila a oznámilo mi, že heslo bolo odoslané na mail, ale na aký to tam nebolo, ani tam nie je možnosť zmeny mailovej adresy. V tom obchode mi vraj vytiahnu moje prihlasovacie údaje, tak skúsim:)
Fero11
25.07.12,10:52
No odoslalo sa to na mail, na ktory to bolo registrovane (to uz by ste mali vediet vy).
wagner
25.07.12,12:58
Tam sa jedna o tvoje osobne data a dneska je kazdy na to citlivy, takze odporucam aby si kartu registroval kazdy sam. A navyse ak vlozis kartu do boxu, tak sa ti rozbehne global free ponuka na 20 dni a dovtedy ju netreba registrovat. Ak ju v posledny den nezaregistrujes, tak ti prestane fungovat. Tak ziskas Full ponuku na 20 dni + 2 mesiace
To máš síce pravdu, ale tento predajca mi registroval aj predchádzajúce karty a je to spoľahlivý človek. Poznám ho už dlhé roky a zatiaľ mi vždy iba pomohol. Nikdy mi nepoškodil. A keď mám problém a zavolám mu o pol noci a nepočká to do rána, tak príde. Hoci nebývame blízo seba - iba takých 10 km. Pokiaľ by bolo treba niečo registrovať, tak ma upozorní. Nie že by som to nevedela, ale on to robí automaticky pre všetkých zákazníkov. Iba pokiaľ by niekto povedal, že sa zaregistruje sám.
MIŠO T
25.07.12,17:12
už predlžili akciu VYMENA do 31.8.- teda o mesiac :cool:
Stefan2005
25.07.12,17:43
už predlžili akciu VYMENA do 31.8.- teda o mesiac :cool:

... mám ciťáka, že ešte túto akciu zopár krát predĺžia...
Fero11
26.07.12,05:23
To máš síce pravdu, ale tento predajca mi registroval aj predchádzajúce karty a je to spoľahlivý človek. Poznám ho už dlhé roky a zatiaľ mi vždy iba pomohol. Nikdy mi nepoškodil. A keď mám problém a zavolám mu o pol noci a nepočká to do rána, tak príde. Hoci nebývame blízo seba - iba takých 10 km. Pokiaľ by bolo treba niečo registrovať, tak ma upozorní. Nie že by som to nevedela, ale on to robí automaticky pre všetkých zákazníkov. Iba pokiaľ by niekto povedal, že sa zaregistruje sám.
OK v pohode, lenze registruje sa na mail a na skutocne meno majitela karty, takze takuto registraciu, by si mal kazdy urobit osobne (myslim, ze je mozne urobit registraciu aj klasickou postou (ale kto by uz dnes posielal papiere, ked NETom to je okamzite)).
Nandrolon
26.07.12,05:27
ja ešte nemám vymenené 2 karty za tie ICE karty.....
platí potom ešte tá výhoda že nebudem 2 roky platiť ten poplatok? ak ich vymením 30.8.2012 ??
Katarina1
26.07.12,06:55
Áno, akcia je predĺžená do 31.8. Ak dovtedy stihnete kúpiť a zaregistrovať Skylink Výmenu, tak budete mať 2 mesiace všetky programy + 2 roky nebudete platiť servisný poplatok.
wagner
26.07.12,11:45
Však on ma zaregistroval na moje meno, nie na jeho. Akurát email dal svoj
Stefan2005
26.07.12,14:11
lubko6394
26.07.12,15:11
tak sa zdá, že je dobojované:

http://www.zive.sk/skylink-a-cs-link-mozu-zaviest-servisny-poplatok-rozhodol-ctu/sc-4-a-302734/default.aspx

Prečo by malo byť dobojované ? Ešte mi nikto nevysvetlil kde sa podelo mojich 5.500 Kčs. Však ja sa zmene nebránim. Ja im vrátim kartu, Ready prijímač, oni mne bubáky a sme si kvit. Mne sa vráti čo som zaplatil zbytočne a bolo vylákané podvodom o bezplatnom a navždy, ja im vrátim to ich vlastníctvo a nájdem si niekoho solídnejšieho.

To, že každý úrad sa tvári ako svätý za dedinou ( ja nemôžem nič ) neznamená, že žiaden podvod sa nestal. Teraz ide len o to, zistiť akým spôsobom je možné podvod odsúdiť a vymôcť náhradu.
Fero11
26.07.12,17:20
myslim si, ze ludia karty odlozia do suflika a do TV si o5 vlozia koax z anteny a budu cumiet na DVB-T
Nandrolon
27.07.12,04:10
ak by som nemal utopené peniaze v satelite, je to pre mňa jasná voľba.
Mne okrem TA3 a JOJ netreba nič iné...
- problém sú nakúpené "drahé" DVB-S zariadenia....
truch
31.07.12,08:31
Kartu výmena som konečne registrovala:) Včera som poštou - doporučene poslala tlačivo a večer mi prišlo do mailu heslo, tak som dnes urobila registráciu aj cez web.
Na môj mail spred týždňa Skylink nereagoval, napísala som mailom urgenciu a obratom som heslo dostala:)
Nandrolon
31.07.12,08:32
ja to nechávam zatiaľ až na poslednú chvíľu, teda do 31.8.2012
truch
31.07.12,08:46
ja to nechávam zatiaľ až na poslednú chvíľu, teda do 31.8.2012
Len si zisti prihlasovacie údaje, ak ich nevieš, tak ako som ich nevedela ani ja:)
Kvaka
31.07.12,09:52
ja to nechávam zatiaľ až na poslednú chvíľu, teda do 31.8.2012
Ja tiež, syn mi povedal, aby som potom zaplatila ten poplatok, lenže ja mám starú kartu CryptoWorks, čo keď ju o pol roka zrušia? Budem im posielať mesačne 1,2€, cez IB, nedám súhlas s inkasom.
Nandrolon
31.07.12,10:02
Však sa dá vytvoriť aj úplne nová registrácia a potom zadať že je to "preregistrácia" a vložiť číslo karty.....
Prihlasovacie údaje si tiež nepamätám...
truch
31.07.12,10:32
Ja tiež, syn mi povedal, aby som potom zaplatila ten poplatok, lenže ja mám starú kartu CryptoWorks, čo keď ju o pol roka zrušia? Budem im posielať mesačne 1,2€, cez IB, nedám súhlas s inkasom.
Anka, tie karty CryptoWorks budú funkčné len do konca tohto roku, tiež som ju mala. Teraz som kúpila za 24€ kartu výmena a dva roky nebudem platiť tie servisné poplatky a na 2 mesiace mám prístupné aj platené programy.
Kvaka
31.07.12,10:44
Anka, tie karty CryptoWorks budú funkčné len do konca tohto roku, tiež som ju mala. Teraz som kúpila za 24€ kartu výmena a dva roky nebudem platiť tie servisné poplatky a na 2 mesiace mám prístupné aj platené programy.To je už isté? Lebo ak si ju ponechám, do konca roku môžem na chalupe pozerať, potom tam budeme chodiť až na jar, dovtedy sa možno niečo zmení, nech ma odpoja, ak si kúpim novú kartu, nebude mi fungovať.
Fero11
31.07.12,10:47
To nie je az take iste do kedy stara karta bude platna.
Iste je vsak to, ze na stary kodovaci system CW (ktora odkupila firma IRDETO od Philipsu) bude drzana podpora len do konca tohto roka.
Skylink nemoze tento stary system odpojit, pokial nebude mat aj posledny zakaznik vymenenu kartu.
Ti zakaznici, ktory na starej karte vyuzivali nejaky plateny balicek, tak skylink im bezplatne vymenil kartu cca pred 1-2 tyzdnami (myslim, ze na starych cw kartach je uz len zaklad a balik multi). Multi myslim odpoja 31.8.2012, takze potom na karte bude uz len zakladny balik.
Stare karty so zakladnym balikom maju este 10 000ce klientov, ak si tu kartu nevymenia, tak im musi fungovat stale aj po roku 2012 (pokial ich nasilne nevymeni skylink (samozrejme bezplatne))
Nandrolon
31.07.12,10:55
Lenže ak sa zruší celý CW, tak sa budú musieť meniť nielen karty, ale aj satelity.
Ak máš satelit na CW, tak IRDETO v ňom neprečítaš. Ak máš satelit na IRDETO, CW v ňom neprečítaš....
Samozrejme nepočítam satelitý s Linuxom a softvérovou emuláciou hociktorého systému...
Myslím tým najmä jednoúčelové sety... ktoré má väčšina ľudí...
truch
31.07.12,11:01
Technicky zdatná ako vy nie som, ale vymenila som kartu CW za IRDETO, ani prijímač, ani satelit som nemenila a funguje mi to.
Kvaka
31.07.12,11:20
Technicky zdatná ako vy nie som, ale vymenila som kartu CW za IRDETO, ani prijímač, ani satelit som nemenila a funguje mi to.Dáška, mne syn povedal, že síce máš novú kartu, ale zrejme ICE, ktorá ti funguje ešte v režime CW. Potom asi budeš musieť vymeniť prijímač. My máme starý set a základný balík, takže ja ešte počkám, budem platiť mesačne poplatok a uvidím.
sito
31.07.12,11:31
Dáška, mne syn povedal, že síce máš novú kartu, ale zrejme ICE, ktorá ti funguje ešte v režime CW. Potom asi budeš musieť vymeniť prijímač. My máme starý set a základný balík, takže ja ešte počkám, budem platiť mesačne poplatok a uvidím.

A keď nemá CW, tak je to vo WC! :) :D:D:D ;)
Fero11
31.07.12,12:09
Lenže ak sa zruší celý CW, tak sa budú musieť meniť nielen karty, ale aj satelity.
Ak máš satelit na CW, tak IRDETO v ňom neprečítaš. Ak máš satelit na IRDETO, CW v ňom neprečítaš....
Samozrejme nepočítam satelitý s Linuxom a softvérovou emuláciou hociktorého systému...
Myslím tým najmä jednoúčelové sety... ktoré má väčšina ľudí...
Po prve ak sa zrusi cely CW, tak sa nemusia menit cele satelity. Je mozne dokupit CAM (irdeto) a ak box nema sachtu (CI) tak este je mozne pouzit neoficialny FW, ktory bude podporovat system irdeto (nemusi to existovat pre vsetky boxy)
Po druhe, nezrusi sa cely system CW, len CAIDs 0D03 a 0D70 to su karty s bios 3 a 5 (taktiez UPC 0D02) ktore su hacknute.
CAID novy 0D96 ostane urcite dlhsie (taktiez 0D97 UPC).
wagner
31.07.12,13:54
To nie je az take iste do kedy stara karta bude platna.
Iste je vsak to, ze na stary kodovaci system CW (ktora odkupila firma IRDETO od Philipsu) bude drzana podpora len do konca tohto roka.
Skylink nemoze tento stary system odpojit, pokial nebude mat aj posledny zakaznik vymenenu kartu.
Ti zakaznici, ktory na starej karte vyuzivali nejaky plateny balicek, tak skylink im bezplatne vymenil kartu cca pred 1-2 tyzdnami (myslim, ze na starych cw kartach je uz len zaklad a balik multi). Multi myslim odpoja 31.8.2012, takze potom na karte bude uz len zakladny balik.
Stare karty so zakladnym balikom maju este 10 000ce klientov, ak si tu kartu nevymenia, tak im musi fungovat stale aj po roku 2012 (pokial ich nasilne nevymeni skylink (samozrejme bezplatne))

Ja si myslím, že staré karty po 31.decembri jednoducho zablokujú. Však čo ja viem, už od vlani vyziapujú, že to treba vymeniť. Ja som tiež s tým čakala až doteraz a keď ponúkajú zadarmo na dva mesiace programy - tie ponúkali aj vlani a k tomu ešte mesačný poplatok na dva roky grátis, tak som tú kartu vymenila. A kúpila som k nej aj nový box, nebudem ja stále šaškovať len s TV.
Fero11
31.07.12,15:18
No zablokovat ich nemozu, pokial ich vsetky nevymenia.
Co sa tyka vymeny, tak ludia sa boja a vymenia si za novu ICE, ale musia si ju kupit za cca 20-24€.
Niekto nechce platit a staci mu zakladna ponuka a nestoji o ich 2 mesiace Full promo, tak si ju nevymeni ani do konca roka. Potom nesmu odpojit stary CW, alebo musia bezplatne kazdemu poslat novu ICE kartu.
To je moj nazor
truch
01.08.12,05:30
No zablokovat ich nemozu, pokial ich vsetky nevymenia.
Co sa tyka vymeny, tak ludia sa boja a vymenia si za novu ICE, ale musia si ju kupit za cca 20-24€.
Niekto nechce platit a staci mu zakladna ponuka a nestoji o ich 2 mesiace Full promo, tak si ju nevymeni ani do konca roka. Potom nesmu odpojit stary CW, alebo musia bezplatne kazdemu poslat novu ICE kartu.
To je moj nazor
Len aby si mal pravdu, na platnosť starej karty upozornili písomne. Zaviedli servisný poplatok a prešlo im to, vyzerá to tak, že im prejde všetko:(
lubko6394
01.08.12,05:33
Nandrolon
01.08.12,05:45
Technicky zdatná ako vy nie som, ale vymenila som kartu CW za IRDETO, ani prijímač, ani satelit som nemenila a funguje mi to.

Tá karta je ICE karta a je to cryptoworks karta, ktorá sa "tvári" ako IRDETO, ale nie je to IRDETO...
Ak by si si kúpila NOVÚ kartu, teda nie v režime výmena, ale úplne novú tak by ti na satelite CW nešla...
Nandrolon
01.08.12,05:50
FERO11 - viem že sú aj rôzne možnosti, lenže písal som to skôr v zmysle že ani jedna táto možnosť už nie je bezplatná....
Mne stačí iba tá základná ponuka, takže asi urobím k 31.8.2012 výmenu za ICE kartu, lenže ak sa zruší celý CW, tak môžem môj setový satelit hodiť do koša, pretože je to značka, ku ktorej nikto nevyvíja žiaden hack firmware, nemá šachtu na výmenný čítací modul... a čo je najhoršie, že budem musieť asi aj vyhodiť ICE kartu a kúpiť už IRDETO, pretože ak by som kupoval už nový satelitný box, tak kúpim na IRDETO, pretože by bola blbosť kupovať ešte na CW, ktorý chtiac či nechtiac aj tak pomaličky končí...
Fero11
01.08.12,07:09
Len aby si mal pravdu, na platnosť starej karty upozornili písomne. Zaviedli servisný poplatok a prešlo im to, vyzerá to tak, že im prejde všetko:(
Skusim dat jednoduchy priklad, sice nerealny, ale na pochopenie.
Vyrobca aut (vieme, ze dnes su auta prespikovane elektronikou a vyp. technikou) nastavi v nejakom cipe v aute, ze ak tachometer auta dosiahne tolko a tolko km, tak sa zablokuje startovanie a majitel auta si bude musiet vyziadat od vyrobcu novy kod (samozrejme za poplatok) aby mohol dalej auto vyuzivat.
Presne toto robi M77 group
Fero11
01.08.12,07:11
Tá karta je ICE karta a je to cryptoworks karta, ktorá sa "tvári" ako IRDETO, ale nie je to IRDETO...
Ak by si si kúpila NOVÚ kartu, teda nie v režime výmena, ale úplne novú tak by ti na satelite CW nešla...
Trocha by som ta poopravil, je to trocha naopak, karta je Irdeto a tvari sa ako CW
lubko6394
01.08.12,07:14
Skusim dat jednoduchy priklad, sice nerealny, ale na pochopenie.
Vyrobca aut (vieme, ze dnes su auta prespikovane elektronikou a vyp. technikou) nastavi v nejakom cipe v aute, ze ak tachometer auta dosiahne tolko a tolko km, tak sa zablokuje startovanie a majitel auta si bude musiet vyziadat od vyrobcu novy kod (samozrejme za poplatok) aby mohol dalej auto vyuzivat.
Presne toto robi M77 group

Preboha neblbni. Ešte im dávaj návod. Chytia sa toho všetci výrobcovia elektroniky a zablokujú nám TV,R,rekordéry, mobily... a ty už aj autá. Radosť podnikať v SR.
Fero11
01.08.12,07:16
FERO11 - viem že sú aj rôzne možnosti, lenže písal som to skôr v zmysle že ani jedna táto možnosť už nie je bezplatná....
Mne stačí iba tá základná ponuka, takže asi urobím k 31.8.2012 výmenu za ICE kartu, lenže ak sa zruší celý CW, tak môžem môj setový satelit hodiť do koša, pretože je to značka, ku ktorej nikto nevyvíja žiaden hack firmware, nemá šachtu na výmenný čítací modul... a čo je najhoršie, že budem musieť asi aj vyhodiť ICE kartu a kúpiť už IRDETO, pretože ak by som kupoval už nový satelitný box, tak kúpim na IRDETO, pretože by bola blbosť kupovať ešte na CW, ktorý chtiac či nechtiac aj tak pomaličky končí...
Dnes sa uz daju rozne boxy kupit celkom lacno, takze az tak tmavo by som to nevidel
To nie (vid vyssie) ICE karta je vlastne irdeto, ale vie emulovat CW system.
Ak kartu pychnes do CW modulu (alebo uni/conax patchnutej citacky) tak modul pracuje na 3,57Mhz a vidi ju ako CW, ale ak ju pychnes do Irdeto modulu, alebo citacky, ktora pracuje na kmitocte 6MHz, tak automaticky pojde ako Irdeto karta
Nandrolon
01.08.12,07:17
Vieš koľko som rozmýšľal či som to nenapísal opačne, ale fakt nie som odborník v týchto veciach, skôr mám iba taký menší prehľad ako to je. Kamarát sa tým zaoberá vrátane hacku, zdieľania a ostatných serepetičiek okolo toho...
Fero11
01.08.12,07:18
Preboha neblbni. Ešte im dávaj návod. Chytia sa toho všetci výrobcovia elektroniky a zablokujú nám TV,R,rekordéry, mobily... a ty už aj autá. Radosť podnikať v SR.
Ja zato nemozem, ze pani v luxemb. osklbuju sk/cz slusnych obcanov :)
Nandrolon
01.08.12,07:20
Práve mi kamarát hovoril že jeho známy kúpil v 1 deň 2 rovnaké sety CW so SKYLINK kartou.
Teraz obidve karty vymenil v programe výmena.
Pekne sa rozbehli v obidvoch satelitoch...
Ale po mesiaci, keď skylink mení tie prístupové kódy, jeden satelit mu to pekne urobí, v druhom sa karta zablokuje a nefunguje.
Musí ju fyzicky vytiahnuť, dať do toho druhého identického boxu, ktorý načíta nové kódy a zasunie ju znova do toho prvého boxu.
Pričom hovorím, obidva boli rovnaké sety naraz kúpené....
Zrejme platí čo kus to originál...
Fero11
01.08.12,07:34
Nemam o tom moc prehlad, ale ze vraj jedna seria kariet je trocha ina, je na nej nejaky bug (je mozne zistit podla ser. cisla)
misoft
01.08.12,15:15
mimotemy
Inak: ICE karta - je to odvodené zo skrátenia Irdeto/ Cryptoworks Encode
Fero11
01.08.12,15:57
Este trocha inak IRDETO CRYPTOWORKS EMBEDDED ;)
Fero11
03.08.12,10:27
Letko
05.08.12,10:05
http://ekonomika.sme.sk/c/6481923/sef-skylinku-za-spoplatnenie-sme-pochvalu-ani-necakali.html#ixzz22SyoYpLw

Ten šéf je poriadna líška - nič nevidel, nikoho nepozná, nič ho nezaujíma.

Výška poplatku 1,20 podľa šéfa Skylinku: "Sumu 1,20 mesačne máme rozkalkulovanú tak, aby nám počas troch rokoch vystačila.“

Čo sa stane zákazníkovi, ktorý po Novom roku nebude mať novú kartu?: „Vôbec nič, televíziu bude môcť sledovať ďalej.“

Dokedy?: „Uvidíme. Nemáme zatiaľ stanovený deň, kedy úplne vypneme CryptoWorks. Počítam, že sa to stane niekedy okolo roku 2013/2014.
Letko
07.08.12,05:29
ČTÚ: M77 Group hrozí pokuty až do výše 25 milionů korun

http://www.parabola.cz/clanky/4712/ctu-m77-group-hrozi-pokuty-az-do-vyse-25-milionu-korun/
truch
07.08.12,05:45
Uvidíme ako to všetko dopadne. Mám teraz 2 roky pokoj, ktorý ma stál 24€:( Je fakt, že máme teraz na 2 mesiace všetky programy Skylinku zdarma a servisný poplatok nebudeme teraz platiť. Možno sa tie poplatky za tie 2 roky podarí Čechom zrušiť, lebo Slováci nerobia nič:(.
Fero11
07.08.12,07:00
Maju to pravnikmi zrejme podlozene tak, aby sa to nezrusilo
Zdenka175
07.08.12,08:56
Keď ste si zaregistrovali novú kartu výmena hneď vám fungovala? My sme registrovali v nedeľu a dnes nám nejde ani stará ani nová karta:confused:
truch
07.08.12,10:02
Keď ste si zaregistrovali novú kartu výmena hneď vám fungovala? My sme registrovali v nedeľu a dnes nám nejde ani stará ani nová karta:confused:
Zdeni, hneď ako som vložila novú kartu, fungovala mi, aj s novými programami. Je možné, že si prešvihla tých 20 dní na registráciu? Stará karta po aktivovaní novej prestane automaticky fungovať:(
Stefan2005
07.08.12,11:27
Keď ste si zaregistrovali novú kartu výmena hneď vám fungovala? My sme registrovali v nedeľu a dnes nám nejde ani stará ani nová karta:confused:

... a po registrácii nová karta fungovala ?
Fero11
07.08.12,11:44
Asi som to tu uz davnejsie pisal. Ak zasunies do boxu novu kartu (ICE vymena) netzreba ju 20 dni registrovat a bude fungovat v mode global free (vsetko co je na karte pojde) vtedy su na kartu poslane nove zapisy a preto to funguje 20 dni. Po 20 dnoch to prestane fungovat a nejde nic ani zakladna ponuka. Kartu je potrebne potom zaregistrovat cez web (resp. preregistrovat), najlepsie preregistrovat v dvadsiaty den. Potom pridu nove zapisy kde je myslim znova full ponuka na 2 mesiace (bonus od skylinku :eek: ). Preregistraciou karty sa zacnu posielat aj ukoncovacie zapisy na staru kartu. Cize ak ju vlozis do boxu prudu na nu ukoncovacie zapisy a vtedy skonci platnost a pojde ti uz len nova karta.
Ak ti nova nejde, je niekde problem v blokovani zapisov. V niektorych boxoch je v CA moznost EMM enabled, treba skontrolovat ci je to tak a treba mat zapnuty box s vlozenou kartou napr. na nejakom programe CT1/2 ...
wagner
07.08.12,19:00
Keď ste si zaregistrovali novú kartu výmena hneď vám fungovala? My sme registrovali v nedeľu a dnes nám nejde ani stará ani nová karta:confused:

Ja som kupovala tiež kartu výmena a registroval mi ju predajca. Kupovala som aj nový box. Predajca mi strčil do ruky funkčný box s novou kartou. Doma som starý box odpojila a zapojila som nový a všetko fičí. Predajca ma upozrnil, že sa môže stať, že keď dva dni nepozeráš TV, tak na tretí deň Ti karta nenabehne - iba voľné programy ako TA3. Práve vtedy mu volal kamarát, že prišiel po týždni na chatu a karta nejde - iba TA3. Povedal mu že sa musí znovu s číslom karty prihlásiť cez internet. Potom mu karta nabehne. Možno tiež budeš mať takýto problém. Treba sa skúsiť znovu prihlásiť cez internet.
keram66
07.08.12,19:31
Zdenka , ak este nefunguje napis cislo karty a pozriem v com je zrada ;)
Kvaka
07.08.12,20:53
Ja som kupovala tiež kartu výmena a registroval mi ju predajca. Kupovala som aj nový box. Predajca mi strčil do ruky funkčný box s novou kartou. Doma som starý box odpojila a zapojila som nový a všetko fičí. Predajca ma upozrnil, že sa môže stať, že keď dva dni nepozeráš TV, tak na tretí deň Ti karta nenabehne - iba voľné programy ako TA3. Práve vtedy mu volal kamarát, že prišiel po týždni na chatu a karta nejde - iba TA3. Povedal mu že sa musí znovu s číslom karty prihlásiť cez internet. Potom mu karta nabehne. Možno tiež budeš mať takýto problém. Treba sa skúsiť znovu prihlásiť cez internet.Tak toto ma nepotešilo. Na chalupe nie som aj 3-4 dni v týždni, v zime vôbec, ani tam nemám internet, to ako mi bude fungovať karta, ak ju vymením?
Zdenka175
08.08.12,03:38
... a po registrácii nová karta fungovala ?

Nová karta nám fungovala, registrovali sme teraz v nedeľu cez net./lebo sa nám nedarilo získať regist.údaje/.......Išla už len stará karta, a od včera nejde ani stará, ani nová /len Ta3./........ Napísala som dotaz, ale dotaz je k spracovaniu........
Fero11
08.08.12,06:37
Ja som kupovala tiež kartu výmena a registroval mi ju predajca. Kupovala som aj nový box. Predajca mi strčil do ruky funkčný box s novou kartou. Doma som starý box odpojila a zapojila som nový a všetko fičí. Predajca ma upozrnil, že sa môže stať, že keď dva dni nepozeráš TV, tak na tretí deň Ti karta nenabehne - iba voľné programy ako TA3. Práve vtedy mu volal kamarát, že prišiel po týždni na chatu a karta nejde - iba TA3. Povedal mu že sa musí znovu s číslom karty prihlásiť cez internet. Potom mu karta nabehne. Možno tiež budeš mať takýto problém. Treba sa skúsiť znovu prihlásiť cez internet.
Pred nedavnom skylink robil nejake zmeny a doslova tam maju nejake problemy s novymi ICE kartami, niektore ICE karty vraj nemaju problemy, ale starsie ICE karty resp. niektora zasielka so seriovymi cislami ma problemy.
Neviem co sa v skylinku deje, ale tusim to :) teraz je uz nejaky cas pokoj.
Ak karta nejde tak nema zapisy a obcas je potrebne urobit refresh karty cez web, alebo reautorizaciu.
Bohuzial ja som zatial na webe skylinku vo web rozhrani karty nebol, tak ti neviem poradit ako sa robi ten refresh, ale urcite to bude intuitivne :)
Fero11
08.08.12,06:42
Nová karta nám fungovala, registrovali sme teraz v nedeľu cez net./lebo sa nám nedarilo získať regist.údaje/.......Išla už len stará karta, a od včera nejde ani stará, ani nová /len Ta3./........ Napísala som dotaz, ale dotaz je k spracovaniu........
V boxe sa cez menu CA (alebo tam niekde v zavislosti od toho aky mas box) sa vies pozret na datumi zapisov na karte. Ak su datumi stare, musis cakat na novy zapis. Na novy zapis sa caka tak, ze zapnes box a naladis ho napr na CT2 (TV mozes mat vypnuty) niekedy to trva dlhsie (uz som pocul, ze niekto cakal aj cely den) ale spravidla by to malo nabehnut do par. minut. Ak nenabehuje, tak cez web sa prihlas na svoju kartu a skus ten refresh, reautor. alebo nejakym sposobom by sa tam mali dat poslat na kartu zapisy.
V ziadnom pripade nikomu nepis seriove cislo karty, ked ta o to ziada (vid vyssie) kartu si mozes manazovat sama
msa
08.08.12,08:08
práve mi volal manžel, že nám poštou prišlo domov už zaplatiť tých 1,20, to je super nie? ešte som to nevidela, tak neviem, či to je na poukážku, alebo faktúra alebo čo, chcem sa spýtať, keby sme mali iba to DVBT, tak by sa to nemuselo platiť,? alebo aj to postupne spoplatnia?
diky
Letko
08.08.12,08:33
DVB-T platíš v rámci koncesionárskych poplatkov.
Fero11
08.08.12,09:03
A v DVB-T nebudes mat ceske ani nic ine, len slovenske (samozrejme postupom casu mozu prist aj do DVB-T ine kanaly aj zahranicne, ale urcite budu spoplatnene (verejnopravne spoplatnene nebudu (ale nepisem, ze nikdy, lebo dnes je mozne vsetko (kludne sa moze stat ze spolatnia aj dychanie vzduchu :) )))
Letko
08.08.12,09:07
Fero, chýba ti ešte jedna zatváracia zátvorka.
msa
08.08.12,10:16
tak je to nová zmluva a pripojený šek na sumu 14,40. takže asi zvesíme satelit . uvidíme, čo sa bude diať, ďalej ale asi nič nevydumáme.
wagner
08.08.12,10:20
tak je to nová zmluva a pripojený šek na sumu 14,40. takže asi zvesíme satelit . uvidíme, čo sa bude diať, ďalej ale asi nič nevydumáme.

Lacnejšie máš, keď si kúpiš kartu výmena za 24 € a dva roky neplatíš. A takto za dva roky zaplatíš 28,80 €. Rozmýšľaj ekonomicky.
wagner
08.08.12,10:24
Tak toto ma nepotešilo. Na chalupe nie som aj 3-4 dni v týždni, v zime vôbec, ani tam nemám internet, to ako mi bude fungovať karta, ak ju vymením?

Kartu si ber so sebou a každý deň ju strč do domáceho TV. Alebo lepšie zobrať celý box a ten každý deň doma na chvíľu pripojiť k TV.(Toto ten predajca poradil aj jeho kamarátovi) A máš funkčné obidve karty - na jednu budeš pozerať doobeda, na druhú poobede.:D Je to síce smiešne, ale asi jediné východisko, keď nechceš mať zbytočný problém.
wagner
08.08.12,10:28
Pred nedavnom skylink robil nejake zmeny a doslova tam maju nejake problemy s novymi ICE kartami, niektore ICE karty vraj nemaju problemy, ale starsie ICE karty resp. niektora zasielka so seriovymi cislami ma problemy.
Neviem co sa v skylinku deje, ale tusim to :) teraz je uz nejaky cas pokoj.
Ak karta nejde tak nema zapisy a obcas je potrebne urobit refresh karty cez web, alebo reautorizaciu.
Bohuzial ja som zatial na webe skylinku vo web rozhrani karty nebol, tak ti neviem poradit ako sa robi ten refresh, ale urcite to bude intuitivne :)

Aj náš predajca hovoril, že majú problémy s kartami. Ja viem, že keby som mala problém, stačí keď mu zavolám a on mi to refreshne, alebo vybaví tak, ako treba. Je dobré mať kamarátske vzťahy s takýmito ľudmi.
Kvaka
08.08.12,10:49
Kartu si ber so sebou a každý deň ju strč do domáceho TV. Alebo lepšie zobrať celý box a ten každý deň doma na chvíľu pripojiť k TV.(Toto ten predajca poradil aj jeho kamarátovi) A máš funkčné obidve karty - na jednu budeš pozerať doobeda, na druhú poobede.:D Je to síce smiešne, ale asi jediné východisko, keď nechceš mať zbytočný problém.Mám v tom chaos, doma mám box od orange, satelit mám len na chalupe.
Stefan2005
08.08.12,10:54
Aj náš predajca hovoril, že majú problémy s kartami. Ja viem, že keby som mala problém, stačí keď mu zavolám a on mi to refreshne,...

Skylink karta bežne vypadáva aj mne... refrešnúť si to vie každý sám - treba si prihlásiť (na registrace.skylink.cz) a spustiť v spodnej časti "Reautorizácia IRDETO (ICE)" v priebehu pár minút sú znova preposlané aktuálne údaje. POZOR - prijímač musí byť zapnutý, a karta vložená !
Zdenka175
08.08.12,11:24
Takúto odpoveď mi poslali, že prečo mi nejde nová karta výmena :

Programy sú na Vašej karte aktívne, aktuálne je Vám vysielané PROMO. Ak problémy pretrvávajú, reštartujte prosím Váš satelitný prijímač (vytiahnutím zo siete na cca minútu), na kartu som Vám zaslala reaktivačné zápisy. Po zapnutí prijímača nechajte prijímač zapnutý aspoň hodinu na STV 1, aby sa zápisy na kartu dostali.
Preverte ešte prosím správne nastavenie Vášho satelitného prijímača.(programy TA3 a TV Noe musia fungovať zvukom, obrazom).
Ak by sa Vám programy do 2 hodín nerozbehli, odporúčam Vám obrátiť sa na predajcu sat. techniky, aby Vám overil kompatibilitu karty s prijímačom.
Pri ďalšej komunikácií Vás poprosím aj o typ sat. prijímača pre overenie kompatibility karty s prijímačom, ďakujem.

Ja si myslím, že karta je kompatibilná s prijímačom, lebo po zakúpení bolo všetko OK.
Fero11
08.08.12,18:22
Ked bude chciet typ prijimaca, tak vyhladaj si na ich stranke nejaky box a napis, ze mas ten a ten, pretoze ak im napises, ze mas iny, tak ti povedia, ze neni kompatibilny a ze sa mas obratit na predajcu
Fero11
08.08.12,18:24
dobry postreh :) cast smailika je zatvorka :)))
wagner
08.08.12,18:27
Mám v tom chaos, doma mám box od orange, satelit mám len na chalupe.
Ešte sa dá robiť tak, že si kúpiš zásuvku s hodinami(neviem ako sa to odborne volá,preto to píšem tak ako pre blbých:confused: ospravedlňujem sa) kde sa dá nastaviť čas, kedy sa Ti zapne a vypne TV. A máš po problémoch. Tento systém má jeden známy na svetlo v kuchyni. Po smrti otca nechcel, aby ľudia vedeli, že tam nikto nebýva, tak svetlo sa rozsvieti ráno o pol piatej do piatej a večer o jedenástej do pol dvanástej. A dom je obývaný. To isté si poriešiš s TV.
wagner
08.08.12,18:29
Takúto odpoveď mi poslali, že prečo mi nejde nová karta výmena :

Programy sú na Vašej karte aktívne, aktuálne je Vám vysielané PROMO. Ak problémy pretrvávajú, reštartujte prosím Váš satelitný prijímač (vytiahnutím zo siete na cca minútu), na kartu som Vám zaslala reaktivačné zápisy. Po zapnutí prijímača nechajte prijímač zapnutý aspoň hodinu na STV 1, aby sa zápisy na kartu dostali.
Preverte ešte prosím správne nastavenie Vášho satelitného prijímača.(programy TA3 a TV Noe musia fungovať zvukom, obrazom).
Ak by sa Vám programy do 2 hodín nerozbehli, odporúčam Vám obrátiť sa na predajcu sat. techniky, aby Vám overil kompatibilitu karty s prijímačom.
Pri ďalšej komunikácií Vás poprosím aj o typ sat. prijímača pre overenie kompatibility karty s prijímačom, ďakujem.

Ja si myslím, že karta je kompatibilná s prijímačom, lebo po zakúpení bolo všetko OK.

A už Ti to funguje?
Kvaka
08.08.12,19:07
Ešte sa dá robiť tak, že si kúpiš zásuvku s hodinami(neviem ako sa to odborne volá,preto to píšem tak ako pre blbých:confused: ospravedlňujem sa) kde sa dá nastaviť čas, kedy sa Ti zapne a vypne TV. A máš po problémoch. Tento systém má jeden známy na svetlo v kuchyni. Po smrti otca nechcel, aby ľudia vedeli, že tam nikto nebýva, tak svetlo sa rozsvieti ráno o pol piatej do piatej a večer o jedenástej do pol dvanástej. A dom je obývaný. To isté si poriešiš s TV.
Ďakujem za radu, si zlatá. Tie hodiny máme aj my, tiež sme v minulosti takto zapínali svetlo počas neprítomnosti, už netreba. Akurát ja si myslím, že karta by mala fungovať tak, ako doteraz, preto ja si terajšiu starú nechcem vymeniť, kto to kedy videl, aby som povinne zapínala TV, aby to fungovalo. To je aký systém? Nie, nevymením, budem akurát platiť poplatok, aby ma neodpojili a pozerať TV tak, ako doteraz, nech to rieši Skylink.
Zdenka175
09.08.12,05:03
Skylink karta bežne vypadáva aj mne... refrešnúť si to vie každý sám - treba si prihlásiť (na registrace.skylink.cz) a spustiť v spodnej časti "Reautorizácia IRDETO (ICE)" v priebehu pár minút sú znova preposlané aktuálne údaje. POZOR - prijímač musí byť zapnutý, a karta vložená !


No prišla som na hlavnú stránku , potom registrácia a nikde nie je napísané reautorizácia.....Kde to má byť?
https://registrace.skylink.cz/cms_eshop/GOB_ChangeLang.do?language=SK
Fero11
09.08.12,05:11
Musis sa prihlasit
Letko
09.08.12,05:17
Mne sa stalo, že po zmene karty mi nechceli fungovať programy, tak som išiel so satelitným prijímačom do predajne, kde mi nahrali nový softvér a odvtedy všetko funguje bez problémov. Aj pri inštalovaní satelitu mi technik dával iný softvér - vraj lepší ako originálny - nič som za to neplatil.
Zdenka175
09.08.12,05:21
Musis sa prihlasit

Dik, ale ešte som nedala tú reautorizáciu, aby som niečo nepokašlala ?) .........Počkám či to oni nevyriešia dnes,
KoxXxo
09.08.12,06:13
Skylink má akých verných zákazníkov!
Zdenka175
09.08.12,06:21
Hurááá nová karta funguje, deti majú radosť pozerajú Disney..........a zaujímave, že ide aj stará karta:) Asi urgencie na Skylink pomohli
Letko
09.08.12,06:24
Blahoželám :)
lubko6394
09.08.12,06:27
Na kartách ČT se nebude platit servisní poplatek (http://www.parabola.cz/tahaky/servisni-poplatek/) http://www.parabola.cz/img_logo/ct-2007.gif Česká televize (ČT) dosáhla dohody se společností M77 Group ohledně tzv. servisního poplatku. Nový poplatek nebude uplatňován u karet pro příjem programů veřejnoprávní České televize - jmenovitě tedy u programových okruhů ČT1, ČT2, (ČT24 - FTA (http://www.parabola.cz/tahaky/fta/)), ČT4, ČT HD a ČT4 HD.

"Diváci už platí koncesionářské poplatky, není tedy důvod, aby platili dvakrát," řekl dnes na zasedání Rady ČT generální ředitel Petr Dvořák. Píše o tom web RadioTV.cz (http://www.radiotv.cz/p_tv/ceska-televize-zacne-vydavat-satelitni-karty-pro-bezplatny-prijem-svych-programu/). ČT je jediní z televizních subjektů, který dal najevo svůj nesouhlas a překvapení ze zavedení tzv. servisního poplatku. Navíc je ČT významným obchodním partnerem pro M77 Group - poskytuje nejvíce programů s největší kapacitou - 4 SD programy a dva v HD rozlišení.

"S ČT jsme se dohodli, že na kartách ČT nebude SP uplatňován. Servis kolem těchto karet nám bude hradit ČT," popsal webu parabola.cz Jaromír Glisník, předseda představenstva společnosti M77 Group, která provozuje satelitní služby Skylink (http://www.parabola.cz/cz-sk/skylink/zakladni-informace-sk/) a CS Link (http://www.parabola.cz/cz-sk/cs-link/zakladni-informace-cz/) u kterých bude od 1.9.2012 zaveden zmíněný servisní poplatek ve výši 29,-Kč měsíčně v Česku, resp. 1,20 eur na Slovensku. Ten budou platit někteří diváci, kteří sledují bezplatnou nabídku Grátis nebo Free.

http://www.parabola.cz/img_logo/skylink-2008.gif "Divák může ČT požádat o konverzi standardní karty na kartu ČT a ČT tuto žádost vyhodnotí a předá nám k vyřízení. Bude k tomu nutná administrativa, na které ČT pracuje," popsal celý proces Jaromír Glisník a upozornil, že požadavek diváka zkonvertovat přístupovou kartu na kartu ČT bude složitý. ČT bude prověřovat, zda zájemce řádně platí zákonem stanovené koncesionářské poplatky. Znamená to, že tato nabídka karet ČT bude určena jen pro zákazníky v České republice.

Dohoda byla uzavřena pouze s ČT. Diváci veřejnoprávních programů Rozhlasu a televize Slovenska (RTVS) se bezplatného satelitního příjmu z Astry zřejmě nedočkají. "S STV žádnou podobnou dohodu nemáme, karty STV neexistují," vysvětluje Jaromír Glisník.

Martin Vyleťal
parabola.cz
8.8.2012
Zdenka175
09.08.12,06:28
ďakujem Letko :)
Letko
09.08.12,06:38
Ooooooooo, česi sú o niekoľko rokov pred nami. Aj tu vidno, že východne od ČR ľudia ešte nezliezli zo stromov.
Fero11
09.08.12,06:54
M77 (skylink) velmi dobre vie, ze tymto sa nic nezmeni.
Clovek nebude musiet platit a co bude mat na karte ??? 4 programy, ktore vysielaju aj v DVB-T a v DVB-T su aj dalsie programy ako nova, prima, regionalne atd ....
Ktory cech je taky blby, ze si kupi drahu kartu (drahy box s parabolou) a bude mat na nej 4 programy ???

Jedine opodstatnenie to ma vtedy ak v danej lokalite nie je dostupne DVB-T ale to je zanedbatelne.
Fero11
09.08.12,06:57
Hurááá nová karta funguje, deti majú radosť pozerajú Disney..........a zaujímave, že ide aj stará karta:) Asi urgencie na Skylink pomohli
Tak teraz sa pozri na zapisy do kedy platia.
Ak ti ide aj stara karta, tak nova zrejme nie je este registrovana (alebo zase maju v skylink bordel )
Zdenka175
09.08.12,07:01
Tak teraz sa pozri na zapisy do kedy platia.
Ak ti ide aj stara karta, tak nova zrejme nie je este registrovana (alebo zase maju v skylink bordel )

A kde mám pozrieť tie zápisy? Pozerala som na nete Skylik účet - a tam nová karta platí od 5.8. a stará je neaktívna. V prijimači také nič nevidím?
Letko
09.08.12,07:09
M77 (skylink) velmi dobre vie, ze tymto sa nic nezmeni.
Clovek nebude musiet platit a co bude mat na karte ??? 4 programy, ktore vysielaju aj v DVB-T a v DVB-T su aj dalsie programy ako nova, prima, regionalne atd ....
Ktory cech je taky blby, ze si kupi drahu kartu (drahy box s parabolou) a bude mat na nej 4 programy ???

Jedine opodstatnenie to ma vtedy ak v danej lokalite nie je dostupne DVB-T ale to je zanedbatelne.

Daný čech to urobí vtedy, keď už má namontovaný satelit.
lubko6394
09.08.12,07:29
Daný čech to urobí vtedy, keď už má namontovaný satelit.

A ešte niečo. Môže to byť základom čohosi nového. Ak komerčky chcú mať divákov, takže budú aj ony uvažovať ako mať čo najviac divákov. Takže to môže skončiť aj tak, že kódovať bude samotná ČT pre svoje karty a aj pre komerčky za bakšiš a Skylinku dajú k dispozícii len signál ktorého distribúciu si bude musieť Skylink platiť sám. A potom bude SERPO v poriadku pre klientov Skylinku.
Fero11
09.08.12,08:32
je to mozne, ze komercky sa pridaju do balika k CT (pokial to bude mozne) pretoze clovek nema chut platit a pozerat na reklamu, ked sem tam je ta reklama prerusena nejakym filmom.
Fero11
09.08.12,08:36
A kde mám pozrieť tie zápisy? Pozerala som na nete Skylik účet - a tam nová karta platí od 5.8. a stará je neaktívna. V prijimači také nič nevidím?
Zapisy je mozne pozret v boxe. Zvycajne je to cez menu, nastavenie CA (conditional access) alebo tam niekde, je to zavisle od boxu, ale prevazne je to podobne na vsetkych boxoch.
Cez web neviem ako sa to da (pretoze nemam kartu) ale urcite sa to da :)
Kvaka
09.08.12,09:11
Mňa štve to, že sa po výmene karty dejú takéto problémy. Chcem prísť občas na chalupu, pustiť si TV a keďže tam nemám internet, tak ako poriešim, keď mi nepôjde? Preto nevymením, kým budú problémy. A ak nezaplatím servisný poplatok napríklad za 3 mesiace v zime, potom opäť zaplatím na jar, pripoja ma na starú kartu? CW určite ešte nebude vtedy zrušený.
Fero11
09.08.12,09:46
poslu ti zapisy na tu kartu na ktoru zaplatis
keram66
09.08.12,19:43
Zdenka neviem poslat spravu( mam malo prispevkov ) .Stara karta ti pojde este cca 2 tyzdne pri najblizsej zmene zapisov uz na staru kartu neposlu .
Hurááá nová karta funguje, deti majú radosť pozerajú Disney..........a zaujímave, že ide aj stará karta:) Asi urgencie na Skylink pomohli
Fero11
11.08.12,09:14
lubko6394
11.08.12,12:07
A ideme dalej.
Na DRSR ( http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcx ... zBfMlFUNkI (http://www.drsr.sk/wps/portal/%21ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4g3CgwxcwJJgjiO-pEYYkCOOULcHFnczAJZva9Hfm6qfhBQPtIcKGjqGOhuoB-Vk5qemFypH6zvrR-gX5AbGhpR7u0IAEiT2z8%21/delta/base64xml/L3dJdyEvd0ZNQUFzQUcvNElVRS82XzBfMlFUNkI)! )som poslal otázku v sekcii DPH:Skylink požaduje od svojich zákazníkov platbu servisného poplatku, pokiaľ nevyužívajú niektorý z platených balíčkov služieb, ktoré majú cenu stanovenú vrátane DPH. Samotný servisný poplatok však údaj o DPH neobsahuje. Je to v poriadku ?
Link:http://www.skylink.sk/web/structure/13.html

S pozdravom