maja
30.05.12,13:14
Ahojte,
od rána si robím zoznam vecí, ktoré asi budem potrebovať pre svokru. Potrebujem s tým trochu pomôcť. Má zlomenú panvu (osteonekroza). Zajtra idem za rehabilitačným lekárom, kde patrí podľa bydliska (Medzilaborce). Potrebujem predpísať inv. vozík, nadstavec na wc misu, madlá k wc a do kúpelne, stoličku do sprchového kúta. Čo ešte môžem dať predpísať ? Preukaz ZŤP má.
Ďakujem Maja
buchač
30.05.12,14:52
Ahojte,
od rána si robím zoznam vecí, ktoré asi budem potrebovať pre svokru. Potrebujem s tým trochu pomôcť. Má zlomenú panvu (osteonekroza). Zajtra idem za rehabilitačným lekárom, kde patrí podľa bydliska (Medzilaborce). Potrebujem predpísať inv. vozík, nadstavec na wc misu, madlá k wc a do kúpelne, stoličku do sprchového kúta. Čo ešte môžem dať predpísať ? Preukaz ZŤP má.
Ďakujem Maja
...tieto výrazy nejak a priori nejdú dokopy ....

Ide totiž o to , že nie všetko si môžeš dať predpísať a to aj vtedy , ak už ten preukaz ZŤP má ...

Príkladne ???
...mám preukaz ZŤP , takže môžem si ísť dať predpísať auto ...???...
NIE , nemôžem , nakoľko nesplňam kritéria príspevkov na kompenzáciu ZŤP...
...a keby som aj ( nedajbože ) , tak o príspevky sa ŽIADA , ale nie je naň žiaden nárok ...čiže môže - nemusí byť pridelený ...

Zoznam momentálne odlož a preštuduj si problematiku , napr.

http://www.uniachranenedielne.sk/pre-obcanov-so-zps/na-co-mete-narok.html
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=463
http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&phContent=~/Main/ArticleShow.ascx&ArtID=4115&LngID=0
http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=Z%C5%A4P+preukaz&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
avalik
30.05.12,15:06
Zoznam kategorizovaných zdravotníckych pomôcok od 1.4.2012 (http://www.health.gov.sk/Clanok?zkzp-201204)
Katy a R
30.05.12,15:14
Juraj, ale ona myslí na zdravotnícke pomôcky (nie na kompenzácie z UPSVaR) - prepláca ZP ... treba odborného lekára osloviť !
http://www.health.gov.sk/Clanok?zkzp-201207
martuli
30.05.12,17:40
Keďže nie je viac popísané o jej zdravotnom stave, ťažko niečo doporučíme... Je to čerstvá zlomenina? tj. tesne po hospitalizácii? Aká je ďalšia prognóza? Bude ležiaca, alebo bude schopná väčšinu dňa sedieť, prejsť pár krokov? Od toho sa odvíjajú pomôcky.
VieraPopluharova
30.05.12,18:02
Majka,(a nie Juraj)

možno Ti trošku pomôžem, inv. vozík Ti predpíše ako zdravotnícku pomôcku ortopéd, prípadne chirurg, a riešiš to spolu s príslušnou zdravotnou poisťovňou, čo sa týka nádstavca na WC misu, madlá, stolička do kúpelne taktiež riešiš buď na predpis od príslušného lekára, niečo hradí poisťovňa a niečo budeš doplácať, tu nehrá rolu preukaz ZŤP,toto sú všetko zdravotnícke pomôcky.
My sme dali všetko popredpisovať, zavolali sme si do otcovej poisťovne, ako máme postupovať, niektorá žiada všetky predpisy zaslať ku nim, schvália, vrátia oštemplované a ideš do lekárne - predajne zdravotníckych pomôcok, kde Ti to objednajú a dodajú, ešte upozorním, že každá poisťovňa postupuje v jednotlivých prípadoch inak.Niektorá prepláca viac, niektorá menej a pod.
Toť moja osobná skusenosť.

Drž sa.....
buchač
30.05.12,18:55
Juri,

možno Ti trošku pomôžem, inv. vozík Ti predpíše
...
...
Toť moja osobná skusenosť.

Drž sa.....

mimotemy

Vier ....

...ďakujem .....neprosím ,nestraš .......nemaľuj čerta na stenu ...
...teda dúfam , že nebudem musieť mať aj takúto skúsenosť...;)...myslím,že už stačilo ....či ???
VieraPopluharova
30.05.12,19:23
mimotemy

Vier ....

...ďakujem .....neprosím ,nestraš .......nemaľuj čerta na stenu ...
...teda dúfam , že nebudem musieť mať aj takúto skúsenosť...;)...myslím,že už stačilo ....či ???

Do frasa, to bolo pre Majku,:eek: a ja že Ty potrebuješ pomoc pre svokru...však som ja dnes doplantaná.......sorry Juri:):):) fakt som mimomimotemy
buchač
30.05.12,19:25
...hm .......
VieraPopluharova
30.05.12,19:27
nehmkaj, už som si zliezla z kábla...
maja
30.05.12,19:28
Ďakujem všetkým diskutujúcim.
Zlomenina je a už sa to nezrastie. Kosť sa ďalej rozpadáva, jediná možnosť je vybrať kĺb a celé to zacementovať, ale to zatiaľ odmieta. Čo sa týka tých pomôcok, myslela som tie, čo prepláca zdravotná poisťovňa. Ortopéd v Košiciach odporúča inv. vozík. Keďže jej lekár je pre mňa trochu od ruky, chcela som len naviesť k pomôckam, ktoré existujú a ja o nich zatiaľ neviem. Uvidím, čo zajtra povie lekár.
VieraPopluharova
30.05.12,19:34
Ďakujem všetkým diskutujúcim.
Zlomenina je a už sa to nezrastie. Kosť sa ďalej rozpadáva, jediná možnosť je vybrať kĺb a celé to zacementovať, ale to zatiaľ odmieta. Čo sa týka tých pomôcok, myslela som tie, čo prepláca zdravotná poisťovňa. Ortopéd v Košiciach odporúča inv. vozík. Keďže jej lekár je pre mňa trochu od ruky, chcela som len naviesť k pomôckam, ktoré existujú a ja o nich zatiaľ neviem. Uvidím, čo zajtra povie lekár.

Majka,

ak nebude môcť chodiť, alebo postaviť sa na nohy, tak toto všetko asi bohužial nebudeš potrebovať, v prípade ak bude ležiaca budeš potrebovať polohovateľnu posteľ, to požičiavaju za symbolickú cenu niektoré nemocnice, prípadne stacionáre pre dlhodobých chorých, misu, prípadne stoličku, ktorá má to vedierko, prípadne podložky, nohavičky - pampersky, toto všetko je na predpis, na niečo sa dopláca, na niečo nie, záleží od toho aký je jej zdravotný stav, samozrejme tie pomôcky do kúpelne tak ako som vyššie povedala tie už treba konzultovať s poisťovňou.Prípadne ak mi napíšeš presne do ss-ky mňa to napadne čo sme všetko časom potrebovali a ako sme to riešili.
majka 62
30.05.12,19:46
Majka, keď som mala maminu ťažko chorú, odporúčali nám napr. výťah do vane o ktorom som dovtedy vôbec nevedela, že takéto niečo existuje. Hradí to poisťovňa.
maja
01.06.12,07:23
Tak som späť a hádajte čo, nevybavila som nič :mee:. Na sociálku keď donesiem milión lajstier, tak majú 90 dní na vybavenie. Na rehabilitačnom mala byť lekárka do 11 hod. Odišla už o 9-tej preč, tak som ju nestihla. Som tak nasratá, bezmocná.... Pomôž si človeče, lebo štát ne Teba kašle !
VieraPopluharova
01.06.12,12:11
Tak som späť a hádajte čo, nevybavila som nič :mee:. Na sociálku keď donesiem milión lajstier, tak majú 90 dní na vybavenie. Na rehabilitačnom mala byť lekárka do 11 hod. Odišla už o 9-tej preč, tak som ju nestihla. Som tak nasratá, bezmocná.... Pomôž si človeče, lebo štát ne Teba kašle !

Majka,

je mi to ľúto, ale bohužial je to tak...budeš musieť za rehabilitačnou, alebo operaterom-chirurgom znovu a musiš byť drzá a nedať sa odbiť......držím palce.....
wagner
01.06.12,16:08
Tak som späť a hádajte čo, nevybavila som nič :mee:. Na sociálku keď donesiem milión lajstier, tak majú 90 dní na vybavenie. Na rehabilitačnom mala byť lekárka do 11 hod. Odišla už o 9-tej preč, tak som ju nestihla. Som tak nasratá, bezmocná.... Pomôž si človeče, lebo štát ne Teba kašle !
To dúfam že hovoríš o okrese PD. Tiež som zaniesla na ÚP žiadosť a vraj oni majú na jej vybavenie 90 dní :confused:, v bojnickej nemocnici na rehabilitačnom musíš prísť ráno o pol siedmej, lebo pani doktorka o deviatej už neordinuje. Máš pravdu, každý tu na Teba kašle. Ale môže Ťa utešiť, že nie si sama, trpíme týmito praktikami všetci, čo nemáme známosti, alebo nie sme VIP. :eek:
martuli
01.06.12,16:08
Nechcela som Ťa hneď na začiatku sklamať, preto som sa pýtala v akom konkrétnom stave je, pretože lekári to aj tak zredukujú len na najnevyhnutnejšie pomôcky...
martuli
01.06.12,16:13
Na prvý invalidný mechanický vozík je nárok cez zdravotnú poisťovňu, kým sa Ti to podarí, bolo by dobré sa skontaktovať aj so združením telesne postihnutých resp, charitu, alebo Červený kríž, ktoré môžu na nevyhnutnú dobu vozík zapožičať, kým sa vozík vybaví cez poisťovňu. U nás sa to napr. dá aj cez polikliniku.
maja
05.06.12,13:34
Tak dnes som bola zase v Medzilaborciach, rehabilitačnú som stihla. Teraz musím všetko odniesť do zdravotnej poisťovne, aby to tam posúdil revízny lekár. Načo je ten medzi článok (rehabilitačné) nechápem. Ale aby to občan nemal jednoduché, tak sociálka je v Stropkove a zdravotná v Humennom. Vozík máme požičaný, pokiaľ vybavíme. Posteľ môžme žiadať až po nejakej dobe, lebo naraz nám to nedajú. Lebo buď je ležiaca, alebo sa bude voziť....
Aspoň že sa môžem posťažovať v tejto našej porade, ďakujem.
BXLmiami
05.06.12,17:30
Ďakujem všetkým diskutujúcim.
Zlomenina je a už sa to nezrastie. Kosť sa ďalej rozpadáva, jediná možnosť je vybrať kĺb a celé to zacementovať, ale to zatiaľ odmieta. Čo sa týka tých pomôcok, myslela som tie, čo prepláca zdravotná poisťovňa. Ortopéd v Košiciach odporúča inv. vozík. Keďže jej lekár je pre mňa trochu od ruky, chcela som len naviesť k pomôckam, ktoré existujú a ja o nich zatiaľ neviem. Uvidím, čo zajtra povie lekár.
V prvom rade doporučujem riešiť jej lekára za takého,ktorý je pri ruke,aby si mohla mať blízkeho lekára na servis,prípadne návštevu.No a nabeháš sa,to je fakt.
berta2
05.06.12,18:53
Odporúčam túto stránku - nájdete tu kopec kvalitných veci čo sa týka zdravotných pomôcok od invalidného vozíka až po rôzne iné pomôcky....
http://www.zdravotnickepotreby.org/sk/
maja
06.06.12,05:57
Ďakujem,
svokra chce ísť domov, tak lekára meniť zatiaľ nechceme. Mne je len ľúto tých všetkých starých ľudí, čo si to musia vybavovať sami. Zrušili im veľa úradov v Medzilaborciach, nemocnicu a rozdelili to medzi Stropkov a Humenné. No dali sme sa na boj, tak budeme bojovať ...