summer882
31.05.12,17:58
Píše mi tam - Disk v jednotke G: je pred jeho použivaním potrebné naformátovať. Mám tam dôležité veci, ako o ne neprídem?
Vlado40
31.05.12,16:01
Skús ho najprv pripojiť k inému USB alebo najlepšie k inému PC či to bude rovnaké.
summer882
31.05.12,16:01
áno robí to na každom počítači
Fero11
31.05.12,16:23
skusil by som ho otvorit v nejakom softe na pracu s diskami, napr. acronis disc director, alebo niecom inom.
Ide o to co si s usb klucom predtym robil, nepouzivas na nom nejaky spec. suborovy system ??
summer882
31.05.12,16:25
Nevyznám sa moc v tejto oblasti, ale na to usb som si dala všetky z PC, čiže fotky, dokumenty, videa..a niečo som si tam potrebovala dať a zrazu sa mi toto stalo
JankaV
31.05.12,16:37
Ak sa v tom nevyznáš, nešpekuluj a nájdi odborníka.
summer882
31.05.12,18:13
možno sa niekto v tom vyzná a bude mi vedieť poradiť ako postupovať ;)
sthruska
01.06.12,04:39
Nechcem strašir, ale fakt sa obráť na niekoho kto sa v tom vyzná. Ale naozaj vyzná.
USB kľúč nie je práve spoľahlivé médium na skladovanie. Hlavne ak je nejaký neznačkový. Mám tušenie, že skončil.
Letko
01.06.12,04:54
Ten kľúč si už pred tým používala a bol v poriadku?

Pred rokom som si cez eBay kúpil USB kľúč, vraj Kingston, balenie ako originálne. Na kľúč nahralo, ale keď som ho opäť pripojil k PC, písalo to čo tebe. Bol to nefunkčný falzifikát. Nemal na konektore vypálené údaje ako veľkosť kľúča, a iné čísla, ktoré tam majú byť. Našťastie eBay mi peniaze vrátil. (toto píšem ako varovanie pre takých ako ja)
Chobot
01.06.12,05:23
možno sa niekto v tom vyzná a bude mi vedieť poradiť ako postupovať ;)

Čo môžeš ešte ako laik spraviť je, že si nainštaluješ nejaký free program na data recovery z flash médií a skúsiš obnoviť dáta. Napr. tu som ti našiel nejaké demo či shareware verzie:

http://www.softpedia.com/get/System/Back-Up-and-Recovery/USB-Flash-Drive-Data-Recovery-Software.shtml

http://www.freedownloadscenter.com/Utilities/File_Maintenance_and_Repair_Utilities/USB_Flash_Drive_Data_Recovery.html

ale je ich oveľa viac, keď do googlu dáš hľadať "download usb flash drive data recovery", nájdeš ich desiatky. Vyskúšaj aj 4-5, ak to ani tie programy nedokážu, je dosť možné, že o súbory prídeš.
Melnick
01.06.12,06:20
Píše mi tam - Disk v jednotke G: je pred jeho použivaním potrebné naformátovať. Mám tam dôležité veci, ako o ne neprídem?

Toto považujem za jednu z tém, ktorá na Poradu patrí,( na rozdiel od klikačiek, ktorými je to tu poslednú dobu zamorené :mad: ) pretože ja bl..c by som suverénne klikla na "áno". No a teraz aspoň už budem vedieť, že to nesmiem a mám byť opatrná.


mimotemy nie sme všetci odborníci na PC.:o
vlado 33
01.06.12,06:48
Odporúčam nainštalovať free program RECUVA a cez tento program stiahnúť všetko čo je na kľúči uložené. Ja som s poškodenej karty dostal súbory aj po formáte karty.
Keď sú niektoré súbory poškodené program ich analizuje ale nevie opraviť . Pokiaľ ste nedali formát karty nemal by byť problém vybrať súbory.
http://softmania.sk/zaloha-a-obnova-dat/recuva
Andy Kralik
01.06.12,10:20
Ak máš na kľúči údaje o ktoré by si nerada prišla (viď napr. nezálohované fotky), nepokúšal by som sa ich obnoviť sám (na to treba trochu skúseností, trochu odvahy a dosť ochoty riskovať že všetko stratíš!)

Daj si do googlu hľadať slová ako obnova dát.. alebo záchrana dát.. vyjde ti dosť firiem ktoré sa na to špecializujú. Zaplatíš, ale budeš mať istotu, že ak sa dáta dajú zachrániť dokážu to. A ty budeš mať poučenie nabudúce, že všetky vzácne dáta treba mať uložené aspoň na 2 rôznych miestach!

Sama to rob iba v prípade, keď si ochotná riskovať že o dáta prídeš.
Fero11
01.06.12,12:02
ak sa jedna o velmi dolezite data, tak aspon na troch miestach ich mat ulozene, samozrejme je potrebne mat vyriesenu aj synchronizaciu a aktualizaciu
vlado 33
02.06.12,13:15
ProgramRECUVA nič nemaže iba vyhľadá súbory na tom nosiči ktorý označíte že ho chceteprehľadať, zelenou fajkou označí súbory ktoré nie sú poškodené dáte kopírovať auložiť a hotovo. Lebo poškodený jpg alebo niečo iné ťažko opraviť. Ja si myslímže to stojí za tu námahu ako vysoliť hneď peniaze, lebo nie je to lacnázáležitosť.
vlado 33
02.06.12,13:41
summer882
13.06.12,11:16
dakujem zatiaľ, skúsim to, ale fakt by ma veľmi mrzelo keby o všetky súbory prídem..a to usb som ja nejako poškodila ked sa chce samo formátovať?
sthruska
13.06.12,11:46
a to usb som ja nejako poškodila ked sa chce samo formátovať?
Nemusela si. Stačí si žiaľ na to samé.
vlado 33
13.06.12,21:27
Nainštalujte recuvu, spustite aktualizáciu, vložte kľúč keď otvorí nejaké okno-čo sa týka formátovania,zavrite ho, pozrite či kľúč ukazuje tento počítač ako vymeniteľný disk, keď tam je všetko je ok. Spustite recuvu, navoľte o aký typ súborov sa jedná, navoľte Váš vymeniteľný disk a povoľte hĺbkové skenovanie, nakoniec dáte obnoviť súbory do nejakého vytvoreného priečinka a hotovo. Čo nie je poškodené je označené zeleným krúžkom.V žiadnom prípade nepoškodíte kľúč ani súbory v ňom, robil som to už nespočetneveľa krát, existuje veľa programov ale tento sa mi vidí jednoduchý a účinný.
tono270771
29.06.12,10:48
Ja som takyto problem riesil s externym hdd.vyriesil som to programom Nero rescueAgent...vsetko co na tom Hdd bolo mi dokazal obnovit
rusin
01.07.12,09:19
Tak isto sú podobné utility na pracu s HDD, USB ako Paragan Disk Manager, Acronis a iné... ich porebné mať nainšatalovane vo Windowse alebo mať "napalené CD" alebo "hotovy USB" s tymto SW!

Ďalej restartuješ PC (v pripade CD a USB) alebo iba spustiš tento SW vo Windows a dalej on ti vyhlada tvoj pripojeny USB ku PC zo "stratenymi udajmi"
a ti pomože "obnoviť/opravit" "Tabulku rozdielov" / "Tabulku súborov",
prípadne možeš za jeho pomocou prekopirovať obsah s USB na HDD počitača
a tam už si hladat ako obnovit svoje data.

No na tieto manipulácie potrebuješ okrem SW aj ználostí a skúsenosti, lebo môžeš poškodiť aj to, čo ešte tam zostalo.
Preto hľadaj odborníka, lebo laik ako si ty, len - stratíš všetko!

A to IBA v prípade že máš "kvalitný USB" a sa iba niečo poškodilo softwerovo!

Lebo pri falzifikate - tento USB už može byť poškodený eleketrický a teraz je už "NE-funkčný"...

Prajem ti veľa sčastia"!
mr.key
08.07.12,16:15
ak sa ti nepodarilo obnovit data posli mi usb ku mne na firmu pozriem sa ti na to http://www.datareco.sk
summer882
05.10.12,15:17
Keď som si nainštalovala tú Recuvu, bolo treba zvoliť typ súboru aký chcem obnoviť, dala som že ostatné a potom tam bolo že umiestnenie súborov a keď som dala v zadanom adresári a dala som prehľadať a ten vymeniteľný disk znova mi vyhodilo že disk v jednotke G: je pred jeho používaním potrebné naformátovať...tak nechápem čo mam robiť
vlado 33
06.10.12,15:12
A aký disk si vlastne chcela obnoviť? Disk G: ? Najprv napíš čo vlastne chceš obnoviť. USB kľúč? Alebo HDD? Na koľko časti maš delený HDD? A čo vlastne si chcela obnoviť ?
summer882
07.10.12,12:37
Však ten USB kľúč, a ked ho pripojím do PC ukazuje mi ho ako vymeniteľný disk (G:)...
misoft
07.10.12,15:53
A aký disk si vlastne chcela obnoviť? Disk G: ? Najprv napíš čo vlastne chceš obnoviť. USB kľúč? Alebo HDD? Na koľko časti maš delený HDD? A čo vlastne si chcela obnoviť ?
Celý čas sa tu bavíme o USB kľúči. rusin síce dáva dosť dobré poznámky, ale štýlom jemu vlastným - rozvláčnym tzv. s omáčkou :D)

Však ten USB kľúč, a ked ho pripojím do PC ukazuje mi ho ako vymeniteľný disk (G:)... - USB (a aj iné pamäťové zariadenia), toré sa pripájajú zvonku - tie sa vo vcäčšine prípadov volajú vymeniteľné - a OS pridelí vždy následujúce písmeno jednotky po poslednej obsadenej (teda, pokiaľ by bolo zapojených viacej USB, tak by boli G:, H:, I:---- atď).

Ale už bolo spomínané -použiť Recuvu. Typ súboru - ak sú to obrázky tak napr. jpg, BMP png, ak videá, - avi, flv, ak dokumenty - doc, docx, pdf. - toto sú typy súborov.
Program sa tiež pýta na zdrojovú cestu a na cestu (miesto) uloženia zachránených súborov.
(Nepoužívam Recuvu, takže nepoznám, ale princíp je v podstate rovnaký - čo - odkiaľ -kam)
vlado 33
08.10.12,07:48
Prepáč , nevšimol som si , že ty si založila túto tému. Asi ten USB fakt zamrzol a potrebuje formát. Pokiaľ sú tie súbory dôležite, obráť sa na odborníkov ako ti radia ostatní. Nechcem aby si o ne prišla.
summer882
08.10.12,10:18
Všetko som robila tak ako píšete ale mne ukazuje že bootovací sektor sa nedá čítať...a zas ked to dám do odborných rúk stojí to veľa peňazí aj keď sú tam na tom USB kľúči pre mňa dôležité veci ale financie ma nepustia...ja som ho nijak nepoškodila a naozaj nechápem čo sa stalo..
vlado 33
08.10.12,22:34
Alebo ten kluc posli tomu mr. key ako ti radi
vlado 33
09.10.12,06:50
Chcelo by to nejaku diagnostiku USB, najst pricinu preco nenacita. Format v takom pripade nepomôze. Ponuka ti pomoc poradak mr.key v prispevku.