kamka66
02.06.12,14:17
Dobrý deň ...
chcela by som sa opýtať, nevie niekto, čo by to mohlo byť ?? Moja dcéra (14) sa ráno stále budí unavená, na hodinách vôbec nadáva pozor ... a je úplne jedno, či ide spať o deviatej, siedmej, polnoci ... v sobotu spí bežne do 13:00 a aj tak je unavená ... vyšetrenie štítnej žllazy nič neukázalo ... Nemáte niekto podobné skúsenosti s tým alebo niečo ??
martuli
02.06.12,13:21
Nechcem strašiť, môže to byť aj depresia, typické je problematické ranné vstávanie, poruchy koncentrácie, únava... Aj deti môžu trpieť depresiami.
pasuliatko
02.06.12,16:15
nemyslím,že by to bola depka, neuštipol ju kliešť?
jedlombezchorob
02.06.12,21:10
Vyskúšajte anízový čaj. Jedlo okoreňte čili, šafranom alebo kardamonom. Vhodné sú menej ťažké jedlá a určite sa treba vyhnúť vyprážaným pokrmom. Doobeda zjesť sezónne ovocie. Mäso kombinovať hlavne so zeleninou a dlhozrnnou ryžou namiesto zemiakov. Pravidelný šport alebo prechádzky sú vítané. No často zaberie aj kakavko pred spaním a príjemná hudba.
kaivorus
02.06.12,21:25
Kakaom by som asi podporil zahlienenie /i keď čokoláda dáva podnet na serotonín/ a vytvorí námahu na strávenie laktózy...
súhlasím s úplným zastavením podávania vyprážaných jedál, pečených jedál, a múčnych jedál...
pasuliatko
03.06.12,11:30
chronický únavový syndróm... treba vyhľadať lekára s tým nie sú žarty
arizona
03.06.12,11:44
Pricin moze byt vela.
Moze to byt iba "neskodna puberta",ale aj iny zdrav.problem.
Ale treba vylucit aj tuto moznost http://www.ruvzpd.sk/poradna/zavislosti/index.php?tema=typznamky
luja5
03.06.12,12:51
Príčin môže byť naozaj veľa, ja by som pridala k tomu, čo už bolo napísané, svoj pohľad z vlastných skúseností.
Kamka nepíšeš, ako dlho tento stav trvá, či dcéra máva aj nejaké iné zdravotné problémy (teploty, bolesti kĺbov, točenie hlavy ...), koľko dokáže neprerušene spať (ak ide spať o siedmej-deviatej, budí sa hoci o jednej po polnoci "vyspatá" a potom dve-tri hodiny nemôže zaspať?), prečo ide spať o polnoci ... Napadla má aj otázka, či už má menštruáciu a ak áno, či ju má dlho, silnú, prípadne bolestivú (ja som mala, zo školy ma posielali pre "neprítomnosť" domov a v jej veku som dokonca dvakrát omdlela-odpadla).
Tiež by som považovala za potrebné pokračovať v ďalších vyšetreniach, v našej rodine sa v súvislosti s únavou zistilo dedičné anemické ochorenie, pričom výsledky vyšetrenia štítnej žľazy boli v norme (neukázali to).
Fero11
03.06.12,13:38
My ti vela nepomozeme, je potrebne navstivit detskeho lekara a ziadat kompletnu preventivnu prehliadku, skutocne kompletnu a ak sa nic nezisti, tak treba ist na CT atd .... nieco tam urcite bude.
Ja s unavou zijem uz 15 rokov, rano sa budim ako po celodennej makacke niekde na stavbe.
Mne zistili zvysene pecenove testy pred 20 rokmi, ale nijak si to doktori zvlast nevsimali a uz sa nikdy neupravili
Marta 1
03.06.12,13:41
Ja mám tie isté problémy, zistili mi chronickú anémiu (chudokrvnosť).
korela
03.06.12,16:35
Ja mám tie isté problémy, zistili mi chronickú anémiu (chudokrvnosť).
A zistili aj pôvod tej anémie? Čo ju spôsobuje?
wagner
03.06.12,16:45
Dobrý deň ...
chcela by som sa opýtať, nevie niekto, čo by to mohlo byť ?? Moja dcéra (14) sa ráno stále budí unavená, na hodinách vôbec nadáva pozor ... a je úplne jedno, či ide spať o deviatej, siedmej, polnoci ... v sobotu spí bežne do 13:00 a aj tak je unavená ... vyšetrenie štítnej žllazy nič neukázalo ... Nemáte niekto podobné skúsenosti s tým alebo niečo ??

Treba dať spraviť kompletné vyšetrenie krvi. Môže to byť aj cukrovka, únavový syndrom alebo príznak inej choroby. Ja mám tiež únavový syndróm takže viem čo to je. Žiaľ to sa vyliečiť nedá, iba udržiavať v primeranej norme. Doporučujem jednoznačne lekára a to hneď.
korela
03.06.12,17:21
Treba dať spraviť kompletné vyšetrenie krvi. Môže to byť aj cukrovka, únavový syndrom alebo príznak inej choroby. Ja mám tiež únavový syndróm takže viem čo to je. Žiaľ to sa vyliečiť nedá, iba udržiavať v primeranej norme. Doporučujem jednoznačne lekára a to hneď.
Niekedy nestačí ani kompletné vyšetrenie. Ja tu chronicky vypisujem, že sa celiakia zdiagnostikovala až po cca 17 rokoch! Od 4 rokov po 22. Iba občasná anomália poukazovala na túto dg, bola však veľmi zriedkavá. Tak bolo dieťa detskou lekárkou neustále zasielané k psychológom, čo samé odmietalo. Za ten čas sa však poškodilo veľa iných orgánov. Veľmi rada čítam rady tohto typu aj od laikov, že sú to hneď depresie a pod. A zanedbá sa veľmi vážna dg.
Nikomu nenapadá, čo tvrdia liečitelia, že pod depresie sa podpisuje nedostatok minerálov, vitamínov a neviem čo ešte. Samozrejme, že sa rozhádže v tele čo sa dá a tým aj psychika. Ak, tak najprv skúsiť liečbu cez stravu, potom až lieky.
Ak anémia, tak trvať na zistení príčiny za každých okolností. Môže to byť premnoženie parazitov, môže to byť niečo úplné iné. Je to vaše zdravie, nie lekárove, on sa o svoje postará.
K_Vladimír
22.06.12,09:22
Zažil som to, keď som študoval na VŠ. Bola to chudokrvnosť zapríčinená nesprávnou stravou. "Naivná" vegetariánska strava. Upravilo sa to zmenou stravovania. V každom prípade by príčinu mal určiť lekár.
Braňo
22.06.12,10:09
Daj jej spraviť vyšetenie krvi, ale nazdávam sa, že to bude znížené železo.

:cool:
pe84
11.07.12,13:24
tiez by som to tipovala na anemiu, a ak to nebude nic taketo, tak mozno len nedostatok endorfinov, vyskusat viacej sportovat, vyjst si niekam na vylet, zobrat ju na zumbu, proste nieco take na prebratie :)
expeeert
11.07.12,13:57
mimotemy Možno stačí skontrolovať počítač a mobil, či nevysedáva potajomky dlho do noci na facebooku alebo pokeci...
Anik
11.07.12,14:09
wagner prosím ťa a čo to je ten únavový syndrom, ako sa to prejavuje a ako sa proti tomu bojuje
vďaka
Valcake
11.07.12,14:36
Ja som tiež mala ten istý problém, bola to anémia z určitého lieku a únava taká, že som padala na nos....
pe84
12.07.12,13:24
fakt je, ze kazdy clovek je raz za cas unaveny, proste to na neho pride, ale nesmie to trvat dlhodobo, vtedy to nie je v poriadku...
Ivana Š
12.07.12,13:45
zvýšenú únavu môže zapríčiniť aj ochorenie pečene
pasuliatko
12.07.12,18:16
na čo ct?
calysto
13.07.12,12:28
unava moze suvisiet aj s nedostatkom zeleza, skuste dat urobit krvny obraz