lover
03.06.12,08:56
Ahojte,

uz som sa to v jednej teme pytal, ale nedostal som jednoznacnu odpoved, kedze to bola v ramci inej temy. Chcem sa spytat, ci pri prerabke a murovani noveho jadra v panelaku je nutne pouzit paropriepustnu foliu ci parozabranu??

Resp . aky je postup?
1. porfix lepim tenkovrtvovou maltou a kotvim ho k nosnym murom ako trvale pruzny spoj.
2. nasledne budem penetrovat.
3. po penetracii presietkujem klasickym bauklebrom a sietkou.
4. do kutov davat prelozenu sietku alebo rohovniky ("kutovniky" z baumaxu)????

Dakujem!!!
Indeed
03.06.12,07:03
čo sem miešaš paropriepustnu foliu ???

To ako keby si sa pýtal, či si máš dať na svačinu corgoňa alebo kozla

V paneláku je NÚTENÝ OBEH VZDUCHU cez šachtu vedenia zvislých rozvodov

a teda špekulovať o nejakej paropriepustnej, či paronepriepustnej foli nemá žiadný zmysel !
lapejko
03.06.12,07:13
paropriepustná fólia sa dáva pod strechu nad tepelnú izoláciu, parozábrana pod tepelnú izoláciu, prípadne medzi vrstvy tepelnej izolácie, v bytovom jadre by mala zmysel iba v podhľade do ktorého by šla tepelná izolácia.
lover
03.06.12,07:14
čo sem miešaš paropriepustnu foliu ???

To ako keby si sa pýtal, či si máš dať na svačinu corgoňa alebo kozla

V paneláku je NÚTENÝ OBEH VZDUCHU cez šachtu vedenia zvislých rozvodov

a teda špekulovať o nejakej paropriepustnej, či paronepriepustnej foli nemá žiadný zmysel !

No, keby som to vedel, tak sa nepytam...

Cital som prispevok, ze je dobre ju pouzit, tak som to zvazoval... Dakujem, stacilo napisat, ze nie je potrebna a preco...

Vdaka.
220870
03.06.12,07:26
Len vtedy by mala fólia význam ak by ste mali strop zo sadrokartonu na vrchnom podlaží .
lover
03.06.12,18:40
Len vtedy by mala fólia význam ak by ste mali strop zo sadrokartonu na vrchnom podlaží .

Sadrokartonovy strop sice bude, ale na 3. poschodi zo 4. Takze sa tesim, ze foliu nemusim riesit...

Vdaka!