Fero11
03.06.12,10:16
Sorry, nenasiel som ziadnu sekciu vhodnu na moju otazku, tak som uznal za vhodne to dat sem.
Ukoncil som VS a chcem si najst nejaku pracu. Samozrejme potrebujem mat dobre napisanu ziadost a zivotopis.
Ako sa teraz tieto dokumenty pisu, je na to nejaka norma, alebo je to jedno, nechcem to pisat ako napr. pred 10-15 rokami, lebo od vtedy sa toho mozno vela zmenilo.
Existuje nejaka sablona ?
thx
lujza.j
03.06.12,08:33
buchač
03.06.12,08:45
...každý Word má šablóny .......;)
Fero11
03.06.12,14:44
http://vzorzivotopisu.szm.com/
http://zivotopis-vzor.6f.sk/

dakujem poznam google :) Ja som skor technik a nemam rad zbytocnu birokraciu aj ked niekedy je to nevyhnutne (ako napr. teraz)
Ja mam zivotopis napisany, ale to som pisal asi v roku 2007-8 a mam to napisane len tak vselijak .... Myslel som si ci sa neuvadza v nejakych normach ako to ma presne vyzerat, ake pismo, zarovnanie, odstavce atd ....
Stale sa nieco meni a ked v 2007 to bolo tak, dnes to uz moze byt inak
2 lujza ty si na tych strankach aj bola aspon na tej druhej ??? skus tam kliknut a stiahni si tie subory (su to 3 bajtove ikony :) )
Nuz nevadi, chcel som to mat rychlo a niekym overene, ze "TERAZ SA TO PISE TAKTO" ale musim pouzit google :D
veronikasad
03.06.12,14:47
Fero, na profesii máš šablonu na tvorbu životopisu

http://www.profesia.sk/napisat-zivotopis/
buchač
03.06.12,15:29
...každý Word má šablóny .......;)


dakujem poznam google :) Ja som skor technik a nemam rad zbytocnu birokraciu aj ked niekedy je to nevyhnutne (ako napr. teraz)
Ja mam zivotopis napisany, ale to som pisal asi v roku 2007-8 a mam to napisane len tak vselijak .... Myslel som si ci sa neuvadza v nejakych normach ako to ma presne vyzerat, ake pismo, zarovnanie, odstavce atd ....
Stale sa nieco meni a ked v 2007 to bolo tak, dnes to uz moze byt inak
2 lujza ty si na tych strankach aj bola aspon na tej druhej ??? skus tam kliknut a stiahni si tie subory (su to 3 bajtove ikony :) )
Nuz nevadi, chcel som to mat rychlo a niekym overene, ze "TERAZ SA TO PISE TAKTO" ale musim pouzit google :D

...očúvaj technik .........

...po prvé ...myslíš si , že tie šablóny sú len tak na trt ????...teda v tom Worde ...

...a po druhé ...nikde nie je napísané , udané , predpísané , že akou formou má byť ten oný životopis napísaný ...teda , ak si ho niekto nežiada - napríklad profesný ...

...do životopisu zadrieť musíš len fakty , ktoré sú nutné ....


nechcem to pisat ako napr. pred 10-15 rokami, lebo od vtedy sa toho mozno vela zmenilo.

...a vieš že ani nie ?????......vždy to je a aj bude iba životopis , nič iné ...
...zmenila sa iba ak tá forma .....trošička .....



....a ozaj , životopis sa môže napísať aj rukou , niekde dokonca vyžadujú a má to aj svoje opodstatnenie...
lujza.j
03.06.12,15:38
dakujem poznam google :) Ja som skor technik a nemam rad zbytocnu birokraciu aj ked niekedy je to nevyhnutne (ako napr. teraz)
Ja mam zivotopis napisany, ale to som pisal asi v roku 2007-8 a mam to napisane len tak vselijak .... Myslel som si ci sa neuvadza v nejakych normach ako to ma presne vyzerat, ake pismo, zarovnanie, odstavce atd ....
Stale sa nieco meni a ked v 2007 to bolo tak, dnes to uz moze byt inak
2 lujza ty si na tych strankach aj bola aspon na tej druhej ??? skus tam kliknut a stiahni si tie subory (su to 3 bajtove ikony :) )
Nuz nevadi, chcel som to mat rychlo a niekym overene, ze "TERAZ SA TO PISE TAKTO" ale musim pouzit google :D
vieš ja som to ako keby že ja....tiež by som si hľadala na google .....nepochybujem o tom že ho poznáš:D ale ved sú tam pekné vzory..
bola som na tých stránkach nič som si nesťahovala...to som nechala na teba:)
tomasjuve
14.01.13,11:14
mna by zaujimalo ak je clovek nezamestanany nejaky cas ale nie z dovodu ze by si nebol schopny najst pracu ( napr pauza na cestovanie , choroba ) ci to moze v zivotopise nejako vysvetlit aby teda nevyzeral ze nie je schopny si najst pracu
marko182
14.01.13,13:01
mna by zaujimalo ak je clovek nezamestanany nejaky cas ale nie z dovodu ze by si nebol schopny najst pracu ( napr pauza na cestovanie , choroba ) ci to moze v zivotopise nejako vysvetlit aby teda nevyzeral ze nie je schopny si najst pracu

Moze, presne tak, ako si napisal. Jednoducho napises odvtedy dovtedy som bol dlhdobo PN alebo cestoval okolo sveta...
mart.
15.02.13,12:05
prosím vás, ako správne uvádzať v životopise napr. pri štúdiu, že ešte niečo trvá ?
napr. "2011 - doteraz" alebo "2011 - stále trvá", čo je podľa vás lepšie, resp. vhodnejšie ?
Tweety
15.02.13,12:31
Skôr by som dala to trvanie.
ivčiči
15.02.13,12:53
najlepsi zivotopis resp. vzor (sablona) je europass ten ta navadza na vyplnenie vsetkych potrebnych veci :) vies si tam nahrat aj foto aj to dat do pdf ci wordu :) a uznava sa to vsade, nemali by s tym byt ziadne problemy
viktorviktor
17.02.13,11:51
prosím vás, ako správne uvádzať v životopise napr. pri štúdiu, že ešte niečo trvá ?
napr. "2011 - doteraz" alebo "2011 - stále trvá", čo je podľa vás lepšie, resp. vhodnejšie ?

od 2011 študent
EvaLopez
18.02.13,13:02
"2011 - trvá" alebo v AJ "2011 - present", "2011 - ongoing"
Braňo
18.02.13,13:08
si síce technik, ale napísať v životopise hrúbku sa v dnešnej dobre považuje za diskvalifikáciu. Tebe sa to podarilo