Tomáš Horák
03.06.12,12:19
Zdravím, potreboval by som poradiť ohľadom cd-rom.Zmizla mi zo dňa na deň a dosť ju potrebujem.Už som prezeral veľa stránok kde ide o podobné témy avšak ani jedna mi nepomohla.Proste, keď zapnem "Tento počítač" tak mi tam ukáže iba systém C a ako obyčajne býva pod tým cd-rom teraz tam nie je.
Hoďte mi tu prosím nejaké rady.Fakt už ot ide na nervy keď vložím cd že nič nejde, ani automatické nahrávanie.
arizona
03.06.12,10:25
Vlado40
03.06.12,10:53
Tak na začiatok:
1.Po zapnutí PC CD mechanika musí vysúvať a zasúnuť zásuvku-kontrola či má mechanika napájanie.
2.Musí ju byť vidieť v biose , to si stačí všimnúť pri štarte PC pri testovaní ,kde sa načitáva RAM,HDD a aj CD mechanika,alebo vojsť priamo do biosu.
3.Prezrieť si v správcovi zariadení či ju OS rozpoznal .
Alebo skús :
http://uloz.to/xLVZP42/dvdrepair-zip
thriler1011
03.06.12,15:17
Napis mi pls typ tvojho PC ja by som mozno poznal riesenie.
Jang111111
03.06.12,17:45
Ahoj!
Spomeň si aký program si inštaloval predtým ako si zbadal, že ti zmizla CD mechanika. Ak si nič neinštaloval tak sa skús vrátiť v systéme o pár dní naspäť, prevdepodobne by to malo pomôcť.
misoft
03.06.12,19:54
Skočiť do Správcu zariadení, kontrola, či CD mechanika nemá žltý trojuholník (značí nejaký problém, konflikt), odobrať zariadenie zo systému, reštart OS. Pri nábehu OS zaregistruje nové zariadenie (CD mechaniku), nainštaluje a nakonfiguruje ovládač a zobrazí a sprístupní mechaniku.