daary
03.06.12,17:21
Ahojte, kúpila som si router, starý už vypovedal. V zadu je pripojenie na 4 PC po kábli a má WIFI. Po kábli internet funguje v pohode, na jednom notebooku funguje wifi (windows 7) - bez problémov, ALE na druhom notebooku (windows 7) wifi nefunguje internet - je tam žltý trojuholník. Mapa siete ukazuje červený krížik medzi routrom a internetom. V nadstaveniach v porovnaní s inými počítačmi je tak isto nadstavený - automaticky prideliť... Práve tento notebook by som chcela, aby fungoval. Vie niekto poradiť? Vopred vďaka.
thriler1011
03.06.12,15:25
Da sa ti vobec na router pripojit? Isiel ti uz niekedy internet cez wi-fi na tomto NB?
thriler1011
03.06.12,15:28
Lapsie povedane nasiel tvoj NB ten router?
Vlado40
03.06.12,15:40
Tak ho najprv pripoj cez kábel, či nabehne internet.Je wifi na NTB zapnuté.
thriler1011
03.06.12,15:42
Ked nenapises okolnosti tazko pomoct. S tohto vela neusudime. Kludne to moze byt aj poskodeny alebo chybajuci driver. Alebo nieco ine.
daary
04.06.12,07:21
Po kábli ide internet normálne. Ale som zistila, že cez wifi mi ide takto (čo nie je podľa mňa normálne): je žltý trojuholník na signále vpravo dolu. dám sa do nastavení vTCP4 na určité čísla (162.198...atď). Dám OK, čakám. Načítava sa, znova je žltý trojuholník. Znova idem do nastavení vTCP4, dám automatické pridelenie...(ako bolo pôvodne), čakám. Potom nabehne internet po wifi. Ak vypnejm notebook a zapnem - znova to musím tak isto urobiť. Nemajú sa zadať nejaké čísla v nadstavenich v routry?
Vlado40
04.06.12,07:34
Zmeň si v nastavení pripojenia bezdrôtovej siete nastavenie v TCP4 na auto.Získať IP adresu automaticky.Skús preinštalovať driver na wifi kartu.Daj sem typ NTB.
misoft
04.06.12,07:43
Nie. Pokiaľ nastavíš v NB všetko na automaticky (Získať adresu IP automaticky, Získať bránu DNS automaticky), ten by mal prijať IP adresu, ktorú ponúka TP-Link. Pokiaľ sa pripájaš a máš sieť zabezpečenú WPA2, pri prihlasovaní k sieti NB musíš vyhľadať svoju sieť (jej názov), kliknúť na a pripojiť. Bude vyžadovať heslo (to je uložené v routeri v časti WLAN), zadáš a tiež určíš, aby toto pripojenie bolo preferované (Pripojiť automaticky, keď je sieť v dosahu)

Router prideľuje IP adresy v rozsahu 162.198.x.1 - 100 (niekedy je to tak výrobne nastavené) - preto to automatické nastavenie.
Potom sa by mal NB po zapnutí automaticky pripojiť k tvojej sieti.