Nataliaaa
04.06.12,07:21
Dobrý deň, máme pozemok 13,65 m široký a chceme postaviť dom buď 9m široký, alebo 10,70m široký, radšej by sme chceli ten 10,70m, len nevieme či sa tam pomestí a každý nám hovorí nejaké iné informácie ako to má byť od susedných pozemkov....potrebujem poradiť. Ďakujem :)
robertkozich
09.06.12,17:55
no vsetko je na dohode suswdov..alebo aj obec ma svoje stavebne zakony... bez problemov mozes byt 2m od hranice pozemku. Ak tam nemas okno do obytnej miestnosti. ak je na susednom pozemku dom, mal by si byt od neho na 7 metrov...ak sa to neda alebo ho chces dat blizsie,musis si dat vypracovat svetlotechnicky posudok. ak sa so susedom dohodnes mozes byt aj na hranici pozemku... mozes tam mat aj okno pokial vam to nevadi.... musis zajst na stavebny urad a spytat sa na podmienky...v niektorych obciach treba dodrzat aj ulicnu ciaru 6 metrov....je to rozne...ale tie zakladne info su vsade rovnake a potom sa to meni na zaklade obecnych ci mestkych uradoch.. najprv zajdi na urad a za susedmi a dohodni sa.. Ja som mal kupit jeden pozemok bol som na urade a potom za susedmi...no a obaja mi povolili a nakoniec sa stalo to ze ten jeden sused ten pozemok kupil.....predbehol ma :)