mirio46x
05.06.12,08:31
Ahojte,

chcem sa spytat, ake mate skusenosti s bezpecnostnymi dverami značky Bedex, ktore vyraba firma MRB Sazovice z Ciech, obchodne zastupenie pre Zilinu je Nelt s.r.o.?
Konkretne mam zaujem o dvere Bedex Standard 2. http://www.bedex.sk/kategorie/bedex-standard-2.aspx

Poprosim o skusenosti z dverami, predajcom, montazov, pripadne porovnanie z bezp. dverami Sherlock, Adlo, Exkluziv a pod.

Dakujem pekne.

M.
Indeed
05.06.12,06:51
Ja by som si ich dal namontovať v pohode...

Je jedno aká je značka BD , doležitá je len jedna vec,že oceľové dvere sa nedajú vykopnuť ,

to je ich jedna najpodstatnejšia výhoda oproti obyčajným dveram.

Potom by mala byť bezpečná aj zárubńa, mala by byť zaliata v betone , aby sa nedala roztiahnuť.

Inak obchod s BD je obchod so strachom , a najmä neopodstatnene vyvolavaným strachom zo strany predajcov.

99% namontovaných BD sa nikto nikdy nepokúsi prekonať.

BD pridávajú len pocit bezpečia , pred človekom, čo pozná principy zabezpečenia v BD , nie je problém ich prekonať
aj hrubou silou
ex
05.06.12,16:06
ja by som tiež bola rada, keby ste sa podelili so svojimi skúsenosťami ohľadom bezpečnostných dverí, nakoľko tiež chcem vymeniť vchodové dvere do bytu v činžiaku a rada by som sa správne rozhodla - vďaka
Martin1310
05.06.12,19:47
Indeed vám už v podstate odpovedal,akekolvek BD odradia bežného lumpa aby sa cez ne dostával pre majstra v obore nebudú ani takéto dvere problém.Každé dvere sa dajú otvoriť bud silou (ako povedal Archimedes,dajte mi pevný bod a ja pohnem zemou) alebo šikovnosťou.
mirio46x
06.06.12,08:05
Ahojte,

dakujem Indeed za odpoved a vysvetlenie. Len ak si si pozeral link co som pridal, tak tie dvere vyzeraju obycajne, ako ten zlodej bude vediet ze su bezpecnostne a ma mojim dveram dat pokoj? :)

Este by som chcel upravit moju otazku, chcel by som skor vediet, ci ma niekto z vas dvere tejto znacky, a ci ste s nimi spokojny?

Dakujem.
M
Indeed
08.06.12,10:48
Ahojte,

dakujem Indeed za odpoved a vysvetlenie. Len ak si si pozeral link co som pridal, tak tie dvere vyzeraju obycajne, ako ten zlodej bude vediet ze su bezpecnostne a ma mojim dveram dat pokoj? :)

Este by som chcel upravit moju otazku, chcel by som skor vediet, ci ma niekto z vas dvere tejto znacky, a ci ste s nimi spokojny?

Dakujem.
M

prave o to ide aby tie dvere vyzerali nenápadne,

avšak montáž dverí vždy prezrádzajú vysprávky omietky okolo zárubne...
Indeed
08.06.12,10:49
zlodej predsa nechodí po paneláku a neskúša pajserom každé zamknuté dvere,že či držia...
Indeed
08.06.12,10:54
Najdoležitejšie su okrem zámku samozrejme ,pevné istiace body pri pántoch /tie kolíky/ ktoré sa pri zavretí dverí zasunú

do otvorov v zárubni , pretože práve pánty su najslabším bodom bezp.dverí.

A prečo sa obávate vykradnutia ??

veď na chodbe v bytovke je viac bytov a tak sa tam takmer vždy niekto pohybuje,

kto by si všimol nejaké neobvyklé manipulácie s dverami.