Neo333
05.06.12,12:54
Dobry den, chcel by som sa opytat a popripade poziadat o radu.



Zvazujem kupu bytu. Byt ma kuchynu vysunutu na loggiu a tu tym padom skratenu, klasicka prerabka,co sa robi po celej bratislave. Realitna kancelaria mi poslala predbeznu zmluvu kde je uvedeny popis bytu bez tejto upravy. Da sa nejako preverit, ci takato stavba bola odobrena,alebo ci to tak ma byť?


Popripade, ak by som to kupil za takychto podmienok, ze nikde na papieri nevidim napisane ze ma kuchyna zvacsenu rozlohu o cast loggie, plynu z toho pre mna nejake sankcie? Alebo som povinny nieco urobit? Nechcem kupit byt a dostat sa tym do problemov.




Dakujem za skoru odpoved.

Mirec
draik
05.06.12,17:06
Loggie sú v spoločnom vlastníctve všetkých obyvateľov domu, kuchyňa teda má naďalej papierovo pôvodnú výmeru. Pôvodný majiteľ mal ísť cez ohlásenie drobnej stavby; ak to bolo robené v posledných rokoch, tak stavebný úrad musel stavebníka informovať, že nenamieta.
srska
07.06.12,15:38
Loggie sú v spoločnom vlastníctve všetkých obyvateľov domu, kuchyňa teda má naďalej papierovo pôvodnú výmeru. Pôvodný majiteľ mal ísť cez ohlásenie drobnej stavby; ak to bolo robené v posledných rokoch, tak stavebný úrad musel stavebníka informovať, že nenamieta.to fakt? a balkóny sú čie?
Kvaka
07.06.12,16:28
Lodžie sú príslušenstvom bytu. Ak má byt takúto úpravu, musela byť riadne schválená nielen vlastníkmi ostatných bytov v dome, ale aj stavebným úradom, mení sa tým rozloha bytu na úkor lodžie. Podľa rozlohy bytu a rozlohy lodžie sa platí aj do fondu prevádzky, údržby a opráv. Vyhľadaj si správcu a opýtaj sa, či bola táto úprava schválená. Požiadaj predávajúceho, aby popísal byt v KZ podľa skutočného stavu.
robertkozich
09.06.12,19:59
Lodžie sú príslušenstvom bytu. Ak má byt takúto úpravu, musela byť riadne schválená nielen vlastníkmi ostatných bytov v dome, ale aj stavebným úradom, mení sa tým rozloha bytu na úkor lodžie. Podľa rozlohy bytu a rozlohy lodžie sa platí aj do fondu prevádzky, údržby a opráv. Vyhľadaj si správcu a opýtaj sa, či bola táto úprava schválená. Požiadaj predávajúceho, aby popísal byt v KZ podľa skutočného stavu.

logia patri normalne k bytu a je uvedena aj v rozlohe...nic sa nezvacsuje ......vsade vo vymerach je komplet vymera aj s logiou...myslim si ze ak ma niekto prerobenu logiu na kuchynu je to len jeho vec a ci uz to riadne ohlasil ked to prerabal je na nom(ten kto bol vtedy majitel) spatne uz sa s tym neda nic robit...novy majitel moze kludne spavat a byt rad ze ma prerobene...
Kvaka
09.06.12,20:08
logia patri normalne k bytu a je uvedena aj v rozlohe...nic sa nezvacsuje ......vsade vo vymerach je komplet vymera aj s logiou...myslim si ze ak ma niekto prerobenu logiu na kuchynu je to len jeho vec a ci uz to riadne ohlasil ked to prerabal je na nom(ten kto bol vtedy majitel) spatne uz sa s tym neda nic robit...novy majitel moze kludne spavat a byt rad ze ma prerobene...
Nie je u nás vo výmere bytu, je tam len pivnica, skôr než som písala tu, som pozerala na výmer bytu, ktorý sme odkúpili. Je len napísané, že je príslušenstvom bytu. U nás tak kúpili prerobený byt a musia si to zlegalizovať. Zväčší sa tým aj vykurovaná plocha bytu.