Kaja979
05.06.12,13:31
Dobrý deň,
prosím vás, nikde som sa nedočítala, či môže zo ŠFRB žiadať aj osoba, ktorá je slobodná, mesačne zarobí 550€. S priateľom spolu žijeme v jeho byte, on je živnostník, všetky výdavky ohľadom bytu hradí on. Ja ako slobodná a bezdetná môžem žiadať o pôžičku zo ŠFRB?
Ďakujem.
Indeed
05.06.12,11:34
Bežný občan má len mizivú šancu vybaviť požičku zo ŠFRB ...

Treba na to dobrú "tlačenku"
Kaja979
05.06.12,11:37
Veď hej, ale stále neviem odpoveď.
anet
05.06.12,12:06
Bežný občan má len mizivú šancu vybaviť požičku zo ŠFRB ...

Treba na to dobrú "tlačenku"
Neviem ako je to dnes, ale ako bežný občania bez tlačenky sme dostali pôžičku zo ŠFRB na stavbu RD (rok 2005).
Kaja najlepšiu odpoveď ti dajú na ŠFRB.
drozdm
05.06.12,19:14
verkaz
05.06.12,19:16
Skús sa ísť opýtať na mestský úrad u vás. Je tam zriadené oddelenie, prostredníctvom ktorého sa zasielajú žiadosti o príspevok zo ŠFRB. Tam by ti mali povedať podmienky pre podanie žiadosti.
katarinat
07.06.12,15:55
My sme dostali uver na stavbu RD v roku 2010, bez tlacenky...ale bolo to narocne na papierovacky...ziadali sme v maji, v auguste nam otvorili ucet...a to sme sa uz obavali ze v ten rok uz bude fond vycerpany...
Daniela81
18.06.12,07:33
Dobry den, neviete nahodou, ci by som mohla ziadat o uver zo SFRB i na kupu starsieho baracku spolu s pozemkom? resp. na vyplatenie podielov, jednu cast vlastnime my. Dakujem.
Daniela81
18.06.12,09:43
Dobry den, neviete nahodou, ci by som mohla ziadat o uver zo SFRB i na kupu starsieho baracku spolu s pozemkom? resp. na vyplatenie podielov, jednu cast vlastnime my. Dakujem.

.. posuvam
Xanti
18.06.12,09:46
Dobry den, neviete nahodou, ci by som mohla ziadat o uver zo SFRB i na kupu starsieho baracku spolu s pozemkom? resp. na vyplatenie podielov, jednu cast vlastnime my. Dakujem.
Skôr nie ako áno,
pôžička z SFRB slúži hlavne na výstavbu nových nehnuteľností , nadstavbu k starej nehnuteľnosti pričom tam musí byť samostatná bytová jednotka.
Nedá sa použiť na kúpu starého domu a na vyplatenie.
Daniela81
18.06.12,10:34
Skôr nie ako áno,
pôžička z SFRB slúži hlavne na výstavbu nových nehnuteľností , nadstavbu k starej nehnuteľnosti pričom tam musí byť samostatná bytová jednotka.
Nedá sa použiť na kúpu starého domu a na vyplatenie.

vdaka xanti za odpoved. cize musime klasicky do hypo :-( myslela som si :-( je to trosku nespravodlive, kedze sa cez SFRB daju financovat kupy bytov - nie novostavby :-(
Xanti
18.06.12,10:36
vdaka xanti za odpoved. cize musime klasicky do hypo :-( myslela som si :-( je to trosku nespravodlive, kedze sa cez SFRB daju financovat kupy bytov - nie novostavby :-(
No to sa mýliš musí ísť o novostavbu ... alebo nadstavbu pri bytoch. Alebo stavba , vstavba , nadstavba rodinného domu.

Musí vzniknúť nová jednotka na bývanie. Tebe nič nové nevznikne. Bohužial. :(
Daniela81
18.06.12,11:30
No to sa mýliš musí ísť o novostavbu ... alebo nadstavbu pri bytoch. Alebo stavba , vstavba , nadstavba rodinného domu.

Musí vzniknúť nová jednotka na bývanie. Tebe nič nové nevznikne. Bohužial. :(

aha :(.. niekde som citala, ze uver z SFRB moze posluzit i na kupu bytu, musi byt vsak po prvom majitelovi. no po tvojom vysvetleni sa aspon vytratil pocit krivdy, ze byty sa mozu, domy nie :)
Pietro84
06.04.13,06:35
Viete mi poradit. Chcem kupit novy byt s pomocou SFRB, ale som zivnostnik, ktory mal prijem okolo 12000 er minuly rok. Od coho zalezi ci dostanem statny uver, alebo co mam splnit?