12spidy
05.06.12,18:25
Namontovali mi doma robený bojler na teplú vodu, teraz som ho išiel vyskúšať tak som zakúril v kotli na pevné palivo a zohrial vodu v bojlery na cca 60 stupňov. Po odskúšaný som zistil, že z batérii mi tečie žltá voda:eek: viete mi poradiť ako sa zbaviť žltej vody v bojlery.
karol.za
05.06.12,16:40
Namontovali mi doma robený bojler na teplú vodu a zohrial vodu v bojlery na cca 60 stupňov.

a má bojler aspoň poistný ventil,ktorý je certifikovaný teda s papierom ???
ale k žltej vode,tá je z vnútra bojlera,kedže je doma robený určite nieje z vnútra opatrený ochranným náterom ,tak že jediné riešenie,žltá voda prestane tiesť až sa vnútro bojlera ,,usadí,,
urobí si svoju samostatnú vnútornú ochranu,skôr by som povedal že zahrdzavie a žltá voda sa potom stratí,ale ako dlho to bude trvať???to zistíš sám
s pozdravom karol
:):):):):)
tienik
05.06.12,19:23
toto patri medzi veci co nikdy nepochopim. Bojler, tlakova nadoba, vyhradene tlakove zariadenie a niekto to ide robit na kolene? Ono usetrit dake € je jedna vec, prezit zas vec druha :-)
Nehovoriac o tom, ze na stavbe by mali byt pouzite len certifikovane stavebne vyrobky - co bojler ako pevna sucast instalacie iste je. Koniec koncov, ak by sa nieco stalo, poistovna ma sa sakra dobry dovod nic neplatit.
Martin1310
05.06.12,19:38
A trubky sú nové,niesu tam staršie ocelové,pretože s nich po napustení a vypustení tečie normálne žltá voda ale len krátko.Ked je to bojlerom tak sa to tiež stratí až sa korozia na stenách trochu omyje a usadí alebo odtečie.Inak tie original certifikované kotle sú oproti domarobením materiálovo skôr horšie ako lepšie ale to je každého vec,raz prdne každý nech má certifikátov kolko chce.
lapejko
05.06.12,20:05
bohužiaľ slovenské z lučenca boli presne takéto bez vnútornej ochrany, Tatramat a Dražice sú kvalitne smaltované.
12spidy
06.06.12,13:02
rozvody sú robené z plastu a plášť je robený zo 6mm plechu takže si myslím že bojler vydrží dlhšie ako kupovaný z cca 3mm plášťa. Bojler má od snímača teploty až po pretlakový ventil všetky požadované komponenty len celé to nemá certifikát (musím svokrovi povedať nech mi niečo vytlačí :)) Takže by som mal len čakať na to keď sa to samé vymyje a zanesie vodným kameňom?
tienik
06.06.12,19:01
taketo sebaukludnovanie je sice pekne, ale ak k niecomu dojde, sotva pomoze. Ako som pisal, napriklad poistovna je na to celkom citliva. Ale v pohode, kazdy si doma robme co uzname za vhodne, len tym neohrozujme ostatnych. Existuje nejaky vazny dovod preco si to tak riesil? Bez papierov, bez povrchovej upravy, atd..
lapejko
06.06.12,19:13
občas ešte vyhadzujem staré bojlery, tie neupravené majú úžasné nánosy hlavne ak sa používala studňová voda a otvorený systém kúrenia ako bolo niekedy bežné, kolega má doma dva a štyria sa po sebe nemôžu okúpať, lebo zabetónované zásobníky majú mizerný výkon... Ak chýbajú financie na kvalitu, doporučujem aspoň profi montáž s dostatočným počtom uzatváracích a vypúšťacích ventilov aby sa dal bojler ľahko odstaviť bez vypustenia celého systému.
Martin1310
06.06.12,19:17
čo má otvorený system kurenia spoločné z nánosmi vodného kamena v bojlery?

A ešťe niečo bojler ako taký by mohol vybuchnúť v podstate iba v prípade že v nom voda začne vrieť a tu je jeden problém a to že aby voda z kotlového okruhu dokázala uvariť vodu v bojleri musela by tiež vrieť ovšem vriaca voda v kotli by velmy rýchlo z okruhu kúrenia unikla bud expanzkou alebo bezpečnostným ventilom a za dobu po ktorú by mala dostatočnú teplotu na uvarenie bojlera by ho nedokázala uvariť a ešte je tu fakt že voda v bojleri z vyšším tlakom by začala vrieť až pri vyššej teplote ako 100 stupnov.Tým chcem povedať že aby vybuchol bojler zohrievaný kotlom cez výmenník je v podstate nemožné.
lapejko
06.06.12,19:40
kyslík reaguje s vodnými minerálmi a urýchľuje koróziu neupravenej ocele, v kombinácii s tvrdou a vápenatou vodou je už za pár rokov znesaný vykurovací had alebo dvojplášť ak je bojler pripojený na systém kúrenia samozrejme.
Martin1310
06.06.12,19:43
Jaj ty mýslíš na hada,tak to hej ale hada by som si kovového nerobil.