Aosone
05.06.12,21:11
Ahojte,

mam nasledovny problem - pouzival som opticky internet od Orange a ten fungoval perfektne. Ziadne vypadky, rychlost bola garantovana, neklesala, ziadne FUPko, ziadna agregacia... Lenze skoncila mi viazanost a ich cena bola 3x vyssia ako Chello. Tak som zial presiel do UPC a odvtedy zacali neuveritelne problemy. Rychlost nikdy nebola taka, aku uvadzali v zluve a bolo to citelne, ta linka mala problemy od zaciatku. Spociatku sa vyhovarali, ze maximalnu rychlost nedosahujem koli staremu modemu. Takze som dal vymenit modem a ponukli mi pri tej prilezitosti moznost, ze ked si doplatim 1 eur tak mi zdvihnu rychlost dvojnasobne. To som samozrejme prijal avsak napadlo ma, ze si internet napisem na firmu pretoze v suvislosti s novymi sluzbami som ocakaval vyrazny narast internetovej prevadzky a ovela vyssi doraz na spolahlivost koli realtime datam. Pri tej prilezitosti som doobiednal dalsie IP adresy. Zrazu som si ani neuvedomil a mal so novu viazanost a internet uz drahsi ako Orange. Spominanu dvojnasobnu rychlost som nikdy nedosiahol. Rychlost bola stale bezo zmeny, co som samozrejme reklamoval, ale stale akosi bez vysledku. Novy modem zamrzal castejsie... co bol presny opak toho, co sme chceli dosiahnut - vyssiu spolahlivost a rychlost. Ani po troch zasahoch technikov sa problem nevyriesil, aj ked priznavam, ze sa opakoval problem s vypadkami menej. Kazdopadne presne o 21.30 po dobu najmenej 10min VZDY internet vypadol. Pocas tyzdna najmenej 1x zamrzol modem. Bol to dost vazny problem nakolko prebiehala velka datova vymena medzi nasimi firemnymi servermi v zahranici - jednalo sa o desiatky GB dat takmer kazdy den. Od zmeny rychlosti sme si slubovali rychlejsiu datovu vymenu, co sa samozrejme nestalo, prave naopak trvalo to dlhsie koli poruchovej linke. Technik mi odstranil rozne rozbocovace a zasuvky, cim sa vyrazne zosilnil signal pretoze na firemne ucely TV nepotrebujeme. Nasledne onedlho prisiel technik znovu a znovu...musel signal zoslabit, pretoze signal bol zase tak silny ze hrozilo odpalenie modemu - zamrzal asi 1x za hodinu. Tiekli nam nervy, nedalo sa s tym absolutne pracovat. Den co den sme telefonovali na helpdesk linku Chello. Vzdy sme dostali odpoved, ze nam poslu technika. Ked to bolo uz 3x bol som upozorneny, ze ked sa pri navsteve technika problem neprejavi, budem platit 20 eur za vyjazd + hodinovu sadzbu. Vacsinou som telefonoval na ich linku vecer a VZDY som dostal odpoved, ze nasledujuci den sa mi NIEKTO urcite ozve. Po asi 15tich telefonatoch sa mi ani jediny raz nikto neozval, predpokladam pre to, ze je to nejaka firemna politika. Po vsetkych peripetiach a maximalnej nutenej neochote zamestnancov som sa rozhol ukoncit zmluvu po 4 mesiacoch totalne tecucich nervov. Povedali mi, ze bez zmluvnej pokuty to nejde, kedze mam viazanost. Na to som povedal a aj pisomne dolozil ze vzhladom na to, ze problem nie je posobeny nasou stranou, ale neschopnostou spolocnosti poskytnut funkcnu sluzbu ziadam, aby bola zmluva ukoncena bez zmluvnej pokuty, alebo ma informovali o rieseni. Priebezne som telefonoval na ich linku a uz boli dost nahnevani a ubezpecovali ma, ze je to v rieseni a ze na vyjadrenie maju cely mesiac. Priebezne som im posielal moje merania cez speedtest.net (vysledky boli podobne s ich meracom). Vcera som sa chcel pripojit na internet a ako inak...nesiel...takze znovu procedura, restart modemu...hovor na linku...dozvedel som sa, ze sa rozhodli ma odpojit. Nedokazali mi vsak povedat za akych podmienok a maximalne sa vyhybali odpovedi. Povedali, ze zajtra sa mi niekto ozve. Trval som vsak na tom, ze doteraz sa mi NIKDY nikto od nich sam neozval a ze tomu uz jednoducho neverim. Samozrejme nikto sa neozval tak som ich opat kontaktoval. Uz boli naozaj dost nahnevani a odpisali mi totalne rychlo a velmi sprosty mail, ze sluzba je zrusena a ziadaju pokutu 286 eur za predcasne ukoncenie zmluvy. Zaujimalo ma hlavne ako a kedy mam vratit modem, toto som sa vsak nedozvedel. Ako dovod tejto pokuty uviedli bod zmluvy, kde sa hovori, ze som nespristupnil priestor pre pracu ich technika co samozrejme nie je pravda. Takze som prisiel osobne na ich pobocku, kde pokracoval ich neskutocne arogatny sposob (a mnou opatovany) kde mi nakoniec ponukli na vyber zaplatit pokutu alebo znovupripojenie za 4 eur. Ja viem, ja viem...nie je to velka suma, ale KRUCINAL IDE O PRINCIP !!!!!!!! Chcel som posudenie zmluvy, nie ukoncenie s pokutou! Navyse som ziadal aby ma informovali o vysledku - ten mi poslali e-mailom az na moju vyzvu den po tom, co ma bezdovodne odpojili.
Moja otazka znie - mam s tym ist k sudu?
kergulaan
05.06.12,21:00
Nie som pravnik a tak si laicky myslim, ze by si to mal skor zaradit do temy nejakej pravnej porady a nie medzi pocitace.
Z tej pocitacovej stranky - rychlost, ked si precitas zmluvu (s tym by som zacal ale na chladnu hlavu) je maximalna. Nie je garantovana. To znamena, ze ju mozes dosiahnut ale nemusis. Klasisky ó-drb, ked sa vsetci zaujimaju o rychlost. Dolezitejsie je, kde si pripojeny a kde je ich "centrala", aka je pouzita kabelaz a hlavne aku mas agregaciu a ci si nemal nejaky FUP.
Ak mozes a da sa to, skus si zabezpecit log pripojeni s prenesenymi datami a casami ked bol modem OFF, aby si mal cim argumentovat, ze ti neposkytovali sluzbu v dostatocnej miere.
Proste nieco ako zaruka, ked nefunguje vyrobok, musis ho doniest a dokazat, ze nefunguje. Tu musis dokazat, ze spojenie nefungovalo a ty si s tym mal problem a straty. No ale to je skor na pravnikov.
Co sa tyka Chella - ja ho mam uz par rokov za stale rovnaku cenu iba rychlost rastie, ale kedze nestahujem a na citanie diskusii az tak velku rychlost netreba, tak neviem posudit ako by sa to chovalo, keby som to poriadne zatazil. Co sa tyka vypadkov, tak asi 2x a aj to dali dopredu vediet.
katarinqua
08.11.12,07:40
Vypovedala som zmluvu s poskytovateľom i-netu chello.sk, prešla som k inému poskytovateľovi.
Vedel by mi niekto poradiť, či mám vrátiť modem chello alebo nie?
AlbertM
08.11.12,08:45
Vypovedala som zmluvu s poskytovateľom i-netu chello.sk, prešla som k inému poskytovateľovi.
Vedel by mi niekto poradiť, či mám vrátiť modem chello alebo nie?

Modem bol bezplatne:) zapožičaný k službe a je majetkom UPC BROADBAND SLOVAKIA, s.r.o. Takže doporučujem ,,OKAMŽITE,, vrátiť na predajnom mieste a vyžiadať potvrdenie (protokol) o odovzdaní zariadenia. Za nevrátenie budú žiadať zaplatiť zmluvnú pokutu,,Zmluvná pokuta v prípade nevrátenia, resp. vrátenia poškodeného káblového modemu je 100,00€ tu je cenník http://www.upc.sk/pdf/upc_tarifa_poplatkov.pdf Asi mesiac po ukončení služby posielajú zloženku aj vyčíslenou sumou.:mee:
kergulaan
08.11.12,13:41
1000% suhlas. VRATIT A ZIADAT PROTOKOL O VRATENI.
katarinqua
08.11.12,15:01
Bola som vrátiť modem, sieťový adaptér, mám o tom potvrdenie. Avšak žiadali aj ethernetový kábel - ten som so sebou nemala, takže ešte raz.
PotPalo
08.11.12,21:34
No to su k***y, ked nechaju cloveka takto prehanat kvoli kabliku v hodnote 50 centov. Mal by im stacit modem s adapterom.
katarinqua
09.11.12,09:42
Podobne si to myslím aj ja, ešte navyše ten môj káblik iste nikde nepoužijú, pretože ku každému novému modemu je pribalený nový káblik.
Neviem si predstaviť, ako by sa tvárili pred novým zákazníkom, keby mu ten môj niekoľko rokov starý modem išli inštalovať i so zjavne používaným káblikom.