zahadka
06.06.12,12:31
Pre indukciu som uz rozhodnuta, netreba mi pisat klady a zapory, teraz skor potrebujem poradit, aku znacku vybrat. Dakujem
lujza.j
07.06.12,17:06
Indeed
07.06.12,17:42
Pre indukciu som uz rozhodnuta, netreba mi pisat klady a zapory, teraz skor potrebujem poradit, aku znacku vybrat. Dakujem

Ja by som však predsa len nadhodil takýto problém,ktorý s indukciou súvisi,

Ako je to z elektro-magnetickým poĺom ktoré sa zákonite musí vytvárať okolo
indukčnej varnej dosky, keďže prúdy ktoré ńou pri varení prechádzajú su značné ?

Keďže sa bežne a vo veĺkom diskutuje o škodlivosti mobilov,pri ich používaní,kvoli vyžarovaniu,

ako je to s indukčnou varnou doskou ?

Nemože dlhodobé používanie indukčnej varnej dosky vážne poškodiť zdravie elektrosmogom
a vyvolať nejaké choroby či neplodnosť ?
tienik
07.06.12,22:26
Ja by som však predsa len nadhodil takýto problém,ktorý s indukciou súvisi,

Ako je to z elektro-magnetickým poĺom ktoré sa zákonite musí vytvárať okolo
indukčnej varnej dosky, keďže prúdy ktoré ńou pri varení prechádzajú su značné ?

Keďže sa bežne a vo veĺkom diskutuje o škodlivosti mobilov,pri ich používaní,kvoli vyžarovaniu,

ako je to s indukčnou varnou doskou ?

Nemože dlhodobé používanie indukčnej varnej dosky vážne poškodiť zdravie elektrosmogom
a vyvolať nejaké choroby či neplodnosť ?


nie, nemusis sa bat, magneticke pole je tam znacne - ale 99,9% magnetickeho toku prechadza jadrom cievky - teda dnom hrnca. A ked si vsimnes, kazda indukcna doska je osetrena tak, ze ak zoberies hrniec, hned sa vypina - proste nefunguje ako cievka bez jadra. Magneticke pole okolo nej je +- rovnake ako okolo kazdeho ineho spotrebica, takze nema zmysel ju z niecoho podozrievat.
Teda, jedine by mozno Terminator mohol mat problem, lebo jeho telo by mohlo fungovat pre dosku ako to jadro a nevypla by sa. Ale toho len na odlahcenie :-)
zahadka
08.06.12,10:11
dakujem za linky, ale to som uz presla a je tam velmi malo o znackach, ja sa pytam konkretne na znacku, aka je overena, resp. ake znacky ludia kupuju.
evitas
08.06.12,12:35
Samé dôležité rady, "úplne k téme". Vôbec poniektorí nemajú snahu Vám pomôcť, iba mudrovať. Že Indeed?
Neviem či sem môžem dať názov značky, ale prinajhoršom ma zmažte. Ja mám doma electrolux. A som spokojná. Kupovala som cez internet. Bolo to o dosť lacnejšie. /V obchode stála tá istá o 2 až 3 x drahšie) - Ak by sa v tom mal chuť niekto rýpať, môžem to podložiť. Mám odtiaľ viac spotrebičov. S reklamáciou nie sú problémy. Ale samozrejme túto varnú dosku som nereklamovala. Funguje super. Ďalej mám dobré skúsenosti s AEG. Želám šťastnú ruku pri výbere:).
tienik
09.06.12,21:07
aby som aj ja dal cosi k veci
indukcnu dosku este nemame - nakolko dom nie je dokonceny. Ale vdaka mojej praci som uz nie jednu zapajal. Po technickej stranke mozem z kludnym srdcom odporucat ten spominany elektrolux - aj jeho vnutro vypada celkom obstojne, takze cosi by to malo vydrzat. Konkretny model je viac menej jedno, zakladna elektronika je viac menej cez dane modelove rady rovnaka, meni sa len ovladanie a ta bizuteria okolo.
lujza.j
09.06.12,21:15
zahadka
11.06.12,16:17
vdaka vam, este sa chcem spytat, ci ma niekto skusenosti s Whirlpoolom, lebo mi ho odporucali v obchode, ze sa da lepsie zarukovat (8 rokov na nahradne diely), tak sa neviem rozhodnut.
Anna123
04.08.12,12:46
zahadka - akú indukčnú sklokeramickú dosku si kúpila? Prosím o radu, na čo sa zamerať pri výbere. Ďakujem.
freddy87
04.08.12,17:15
My doma využívame Samsung, a už 3 roky je to stále bezproblémov.
zahadka
05.08.12,20:05
ACM 847/BA tento typ, zacnem ju pouzivat az v oktobri, alebo koncom septembra. Potom mozem napisat, ale vam to asi ponahla.