pafendorf
06.06.12,13:46
Ahojte poradaci, potreboval by som pomoct s vyberom ,kedze sa do toho vobec nevyznam.

Chcem zakupit menic napatia do auta len neviem aky si mam kupit lebo su od 300W az po 2500W mozno aj viac, planujem zapojit na ten menic dve zariadenia :

1.- jeden prevodnik - ten sa napaja cez adapter 12V
2.- druhe zariadenie ma taketo udaje : 230VAC (±5%),50Hz 110VAC, 50Hz, 300VA (input power)

a max. to potrebujem na 45min. pouzivania.

A dalsia vec je potrebne mat nastartovane auto pri tom (pre istotu, aby mi nevybilo baterku ?)
Dakujem za kazdu radu .
Indeed
08.06.12,05:24
Meniče napätia sa dramaticky líšia nielen výkonom ale najmä cenou,

Ja používam 150 W menič 12 V => 230 V na bežné použitie nabijačka rozne typy /mobil, foto, NB/

dokonca išla na to aj normalna 60 W žiarovka /230 V/ svietila, možno by to utiahlo aj televizor ,

neviem neskušal som

meniče napätia su veľmi sofistikované zariadenia a maju v sebe zabudované prepäťové aj podpäťové ochrany

teda kvoli ochrane baterie pred uplnym vybitím,pracuju len v uzko vymedzenej oblasti napätia.

Ak by som potreboval menič často používať tak by som uvažoval o stabilnom zabudovaní aj s nezávislým zdrojom
/akumulátorom 12 V/ ktorý by bolo možné dobíjať z el.siete vozidla.

Samozrejme vybral by som menič s výkonom najmenej 750 - 1000 W aby mi každú chvíĺu nevypínal...
pafendorf
09.06.12,14:37
Tak ja potrebujem zapojit dva pristroje, na max. 40 min.(samozrejme aby to fungovalo nepretrzite) raz za cas, no kupim asi ten najlacnejsi odskusam doma najprv a uvidim co to da, ked neda, tak ju mu dam ! :)
Indeed
21.08.12,06:05
Aktualizujem tému,

zakupil som menič 12 V DC = 230 V AC 1000 W

pripája sa priamo na akumulátor

A je to pecka,bomba ,super špica !

Utiahne normálne všetko el.náradie... skušal som ho v garáži .... nemam tam el.pripojku

počas cca 1/2 hodiny som nemusel ani štartovať auto,podpäťová ochrana nemusela reagovať

Kupil som ho v akcii v METRO za 65 € , maximalne som spokojný... inak stoji okolo 120 €

DOPORUČUJEM