martasvecova
06.06.12,19:22
Zdravim vsetkych poradakov. Mam taky velmi neprijemny problem. Za rok 2010 som urobila chybu v DP typ B / SZCO/ . V oddiely VI / pocet mesiacov vykonavania cinnosti../ sa mi "podarilo" napisat namiesto 12 mesiacov - 1 mesiac. tym padom mi SP vymerala mesacne poistne 980 €. Podala som dodatocne priznanie , sumy zostali, len bola zmena v pocte mesiacov.
zamestnanci v SP sa tvaria ze nie je pomoci, lebo podla Zakona o socialnom posteni § 21 Zmena poistenia sa vykoná od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom bolo predložené dodatočné daňové priznanie správcovi dane alebo v ktorom správca dane vydal dodatočný platobný výmer.

Takze by som mala podla nich zaplatit 10780 € . /namiesto 1500/ A niet vraj inej moznosti....
Nemate niekto podobnu skusenost alebo radu?
dakujem vopred za odpovede.
Marta
VRUBE02
06.06.12,17:36
Obráť sa na ústredie, sú tam šikovní ľudia. Určite nájdu spôsob.
martasvecova
06.06.12,17:41
to som uz skusala, zatial som nepochodila :-( .budem skusat dalej. Ale aj tak dik, :-)
VRUBE02
06.06.12,18:04
(4) Ak sa na základe dodatočného daňového priznania alebo na základe dodatočného platobného výmeru vydaného správcom dane zmení vymeriavací základ povinne nemocensky poistenej a povinne dôchodkovo poistenej samostatne zárobkovo činnej osoby, poistné sa platí zo zmeneného vymeriavacieho základu od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po predložení dodatočného daňového priznania správcovi dane alebo po nadobudnutí právoplatnosti dodatočného platobného výmeru.
Toto je § 142 zákona o soc poistení.
veronikasad
06.06.12,18:07
Zdravim vsetkych poradakov. Mam taky velmi neprijemny problem. Za rok 2010 som urobila chybu v DP typ B / SZCO/ . V oddiely VI / pocet mesiacov vykonavania cinnosti../ sa mi "podarilo" napisat namiesto 12 mesiacov - 1 mesiac. tym padom mi SP vymerala mesacne poistne 980 €. Podala som dodatocne priznanie , sumy zostali, len bola zmena v pocte mesiacov.
zamestnanci v SP sa tvaria ze nie je pomoci, lebo podla Zakona o socialnom posteni § 21 Zmena poistenia sa vykoná od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom bolo predložené dodatočné daňové priznanie správcovi dane alebo v ktorom správca dane vydal dodatočný platobný výmer.

Takze by som mala podla nich zaplatit 10780 € . /namiesto 1500/ A niet vraj inej moznosti....
Nemate niekto podobnu skusenost alebo radu?
dakujem vopred za odpovede.
Marta


Kedy si podávala dodatočné DP ? Veď povinná registrácia na základe DP za rok 2010 vznikla 1.7.2011 a čoskoro ti obdobie, z ktorého si mala platiť odvody (30.6.2012) končí ?

Pri podaní DP SP postupuje v súlade s § 21 Zákona o soc.poistení - s tým asi nič neurobíš. Max.výška odvodov do SP je však 935,10€ - nie 980€.