karolinka85
07.06.12,09:25
zdravím Vás vsetkych :) potrebujem poradit a to surne... uz skoro pol roka mam problemy so spankom. Najprv sa to zacalo tak "nevinne"...kazdy mesiac asi tak dve tri noci som sa zobudila na to, ze utekam do izby rodicov tym, ze prave ma napadlo nieco velmi dolezite, na co som zabudla... Potom to preslo do toho stadia, ze som sa zobudzala s pocitom uzkosti kazdu noc... vtedy som to spajala stym,ze prave koncim skolu, mam toho vela v práci a asi to nezvladam psychicky. Navstivila som pyschologa. Zlepsit sa to zlepsilo, uzkostne stavy zmyzli...ale po nociach sa este stale budim, srdce mi busi o 106 az ma to boli, a zase sa mi vracia to, ze bezim do izby k rodicom stym,ze som na nieco veeelmi dolezite zabudla... som z toho zufala, ovplyvnuje mi to uz aj dni. Myslim si, ze som uz vsetko vyskusala a nic...tak mi prosim poradte, co stym? :( Ja naozaj neviem co to moze byt a naozaj na nic dolezite som nezabudla. A tabletky na spanie odmietam brat!
arizona
07.06.12,07:50
Indeed
07.06.12,08:01
Može byť narušený určity biorytmus,

možeš vyskušať určité vitaminy, či ako to mám nazvať ,

za chvíĺu pripojim názov..

Viem ,že sa jedná o melanín a serotonín ,tieto hormony regulujú cyklus spánku a bdenia a vylučujú sa automaticky

ked zoslabne intenzita slnečného svetla, resp.ked nastane tma.
Indeed
07.06.12,09:37
Správne, hypnotiká rozhodne neber !
karolinka85
08.06.12,06:08
Ďakujem Vám veľmi pekne za rady :)
Sophis
11.06.12,09:55
Dobrý deň Karolinka, príznaky ktoré popisujete sú veľmi podobné príznakom panickej úzkostnej poruchy v počiatočnom štádiu. Máme v rodine takéto ochorenie a preto viem, že sa začínalo práve takto a zhodou okolností sa ochorenie u dotyčného spustilo počas štúdia na VŠ. Tým však nechcem povedať, že sa toto ochorenie u vás spúšťa. Je dosť pravdepodobné, že je to len vaša momentálna indispozícia a vaše telo v noci spracováva nahromadený stres.

Na nespavosť a búšenie srdca pomáha medovka lekárska - buď v podobe čaju ( sypaného ) alebo existujú aj tabletky - bylinný výťažok z medovky, má pozitívny mierne sedatívny účinok na nervový systém. Takisto odporúčam fyzickú aktivitu, zacviciť si večer aspoň 15 minút, telo sa príjemne unaví a vyplaví endorfíny.

A napokon samozrejme, že pomáha joga, strečing, meditácie - ale všetko musí ísť prirodzene, nesmiete sa do toho nútiť.
Keby bolo najhoršie - skúste pol tabletky Kinedrilu - voľnopredajný liek - má okrem iného aj sedatívne účinky a navodzuje spánok ( neodporúča sa brať dlhodobo ).
Estetic
13.06.12,06:44
V prípade,že problémy sú začínajúce,môžete skúsiť dať biorytmus do poriadku bez liekov,večer veľmi nejesť,len vyslovene ľahké jedlá,mlieko s medom,medovkový čajík,chmeľový vankušik a z homeopatík by prišiel do úvahy Sedatif,čo je bylinkový preparát.Pokiaľ problémy neprejdú,je nutné kompletné vyšetrenie pacientky-srdiečko,št.žľaza a tak.Je potrebné obrátiť sa na svojho obvodného lekára.