frolooo
07.06.12,19:07
Zdravim vsetkych,

potreboval by som poradit s nasledujucim problemom.
Pri praci s pocitacom sa mi pocitac restartoval, zacalo vyhadzovat stovky okien z hlaseniami a zmizli ikonky z pracovnej plochy. Nasledne som sa skusil dostat na disky C a D no nenasiel som tam ziadne subory ani adresare. Zaujimave je, ze disky boli obsadene akoby tam vsetko zostalo. No pri otvoreni diskov stale pisalo 0 poloziek. Skusal som antiviraky, total comander, recuvu a vsetko mozne, no nic som nenasiel. Tiez mi otvaralo nejaku stranku kde sa dal zaplatit program na znovuotvorenie suborov no ignoroval som to.
Kedze mi vsetky moznosti zlyhali, vybral som disk z notebooku a prekopiroval pomocou kabla disky C aj D do ineho pocitaca. Pocas kopirovania som sledoval, ze postupne kopirovalo vsetky priecinky a subory, ktore tam pred tym boli, no po prekopirovani a otvoreni disku znova to iste - 0 poloziek...
Velkost skopirovanych diskov je stale rovnaka no neviem sa k datam nijako dostat...
Viete mi niekto poradit?

DAKUJEM
Indeed
07.06.12,17:13
To su tie automatické aktualizácie všetkého možného, čo prichádzajú cez net !
misoft
07.06.12,17:33
Klasický príklad spyware a podvodného "antiviráku" - jednoducho povedané (sorry) - zasratý počítač sajrajtom.
V safe mode presnoriť PC malwarebytes - čo nájde, preč! Potom spustiť aj originál antivírový program (nie "náhradu" z netu!), čo nájde preč. Tiež možno použiť Spyware Terminator.

A v budúcnosti - neklikať na rôžne online free a iné podobné "aplikácia" a "kontroly" počítača - je to možný zdroj nákazy. A ak treba, tak len z originálnych a oficiálnych stránok výrobcov antivírových programov.
nunenko
07.06.12,17:53
lenže keby poznal čo je "V safe mode" nemusel by sem písať
http://www.spywarehelpcenter.com/how-to-remove-data-recovery-virus-removal/?lang=sk
frolooo
07.06.12,19:24
chlapi mam zakupenu original licenciu antiviroveho programu ESET, ktory sa kazdy den zaktualizoval... Skusal som kontrolovat pocitac aj cez spybot a ine freeantiviraky... nic nepomohlo...
Inac pocitac mam uz kompletne formatovany a preinstalovany, no zalohy dat z C a D mam na externom harddisku...
Takze ak mate este nejake napady tak sem s nimi...
frolooo
07.06.12,19:59
nunenko Dakujem, pomohla mi kombinacia krokov podla linku co si mi poslal...nepotreboval som ani safe mode...:)