DoubleAA
07.06.12,21:39
Dobry den. Moj kocur ma asi tyzden taku malu zdureninu v vnutri ucha. Vyzera to ako navrenina plna krvi takej tmavej farby. Nema s tym niekto skusenosti? Kocura ro pri dotyku neboli...
arizona
07.06.12,20:01
Urcite chod k veterinarovi. Moze to byt iba nejaky pozostatok z bitky s inym kocurom/skrabanec/,ale moze to byt aj nieco vaznejsie.
Ak si to kocur rozskriabe, moze mu obsah vytiect do ucha a sposobit zapal, co sa bude liecit horsie.

Este ma napadlo...
Nemoze to byt kliest???
DoubleAA
08.06.12,10:57
No ono to vyzera skor ako nejaky velky pupak naplneny krvov. Nechcem mu ho prepichut aby sa mu to nahodou nedostalo do ucha... Sam si to neskriabe, lebo ani pri dotyku ho to neboli... Kliesta som tam nenasiel...
pepsikova
08.06.12,11:22
..no lenže toho kliešťa ty ani vidieť nemusíš, ak je dobre nasatý, tak je schovatý pod pupákom...chod k veterinárovi...aby sa nestalo horšie...
irma1
08.06.12,12:07
Niečo podobné mala naša psica a bola Ti to nakoniec dosť vážna vec. Prasknutá cievka v ušnici, veterinár to operoval. Určite sa s nikým nebila, skôr si to urobila pazúrom, keď si škrabala ucho. Zober kocúra pod pazuchu a radšej s tým choď, nech sa na to pozrie niekto, kto tomu rozumie.
Určite to neprepichni. Keď sa z toho začne valiť krv, čo budeš robiť?
DanielaSL
28.04.13,11:41
Chovatelia mačiek, aký prípravok používate pre cice, aby na ne neskákali kliešte? Moje mačky behajú aj vonku, tak sa mi zdá obojok nebezpečný...skúsila som nejaký roztok v malej ampulke votrieť do kože a zjavne nefunguje, po týždni mala jedna mačka naraz dvoch tlstých kliešťov až jej zo srsti trčali....:confused:
lujza.j
28.04.13,11:45
Chovatelia mačiek, aký prípravok používate pre cice, aby na ne neskákali kliešte? Moje mačky behajú aj vonku, tak sa mi zdá obojok nebezpečný...skúsila som nejaký roztok v malej ampulke votrieť do kože a zjavne nefunguje, po týždni mala jedna mačka naraz dvoch tlstých kliešťov až jej zo srsti trčali....:confused:
a čo tento je na 6 mesiacov

http://www.pet-shop.sk/e-shop/action/productdetail/oc/1026878/product/sergeants-dual-action-pre-macky-a-male-psy-34-cm.xhtml
DanielaSL
28.04.13,12:55
Ďakujem Lujzi...ale skáču po stromoch...nemôže sa im stať, že sa zachytia a obesia?
lujza.j
28.04.13,12:59
Ďakujem Lujzi...ale skáču po stromoch...nemôže sa im stať, že sa zachytia a obesia?
no oni sú gumené a na pracku bez dierok....;)
DanielaSL
28.04.13,18:06
Asi vyskúšam...
DanielaSL
05.05.13,10:44
Lujzi...obojky mi zabezpečil synátor, len mi ich ešte nepriniesol..aj nejaký olej. Uvidím..lebo ten prípravok čo som mala , tak nefunguje vôbec. Čo malo byť na 3 mesiace..dostali moje mačky v priebehu týždňa. A kliešte skáču na ne ako bláznivé..denne vyťahujem aj dvoch, troch. Dnes som jednej vytiahla až 5. A to sme kraj, kde vrak kliešte moc nie sú.... Už som z nich na nervy, bojím sa, aby neskočili z mačiek aj na nás.