icko11188
08.06.12,04:34
Môj stolový počítač sa už dlhšiu dobu zle zapínal.Po stlačení štartu trvalo pár minút kým sa naštartoval.Niekedy to trvalo minútu dve no postupne aj desať a viac minút, ale vždy sa naštartoval.Teraz sa pridalo samovypínanie.Počítač sa sám vypne bez upozornenia a je problém ho naštartovať.Čím ďalej je to horšie, štart trvá niekededy hodiny a vypne sa za pol hodiny a trvá veľmi dlho kým sa znova spustí.Preinštaloval som windows ale nepomohlo.
Kde môže byť problém ?
Ďakujem Icko11188
Andy Kralik
08.06.12,03:26
Najprv by som vycistil vnutro pocitaca - najlepsie povysavat (poriadne povysavat ventilatory) moze sa prehrievat.
Daniela
08.06.12,03:55
... a čo tak zdroj napájania?
allgreen
08.06.12,05:10
nanovo nainstalovať windows, určite je spomalený aj pri práci na ňom..
buchač
08.06.12,05:26
Môj stolový počítač sa už dlhšiu dobu zle zapínal.Po stlačení štartu trvalo pár minút kým sa naštartoval.Niekedy to trvalo minútu dve no postupne aj desať a viac minút, ale vždy sa naštartoval.Teraz sa pridalo samovypínanie.Počítač sa sám vypne bez upozornenia a je problém ho naštartovať.Čím ďalej je to horšie, štart trvá niekededy hodiny a vypne sa za pol hodiny a trvá veľmi dlho kým sa znova spustí.Preinštaloval som windows ale nepomohlo.
Kde môže byť problém ?
Ďakujem Icko11188
...potom štrajk vyhlásil ...

Nakoniec som sa rozhodol pre diagnostiku ....nepotešila ma teda ....

Základová doska skončila a oprava by už bola nerentabilná ....
Vlado40
08.06.12,07:53
U mňa je základ funkčný zdroj.Takže starý zdroj vyčisti od prachu a ak problém pretrváva ,tak vymeň zdroj.Ak nemáš istotu ,že je zdroj v poriadku ,tak ani nepokračuj.
icko11188
09.06.12,07:05
Vyzerá to ozaj na základnú dosku pretože som všetko vyčistil, znova natiahol windows a skúšal ho zaťažiť programom na test prehrievania, ale neprehrieval sa.Test prebehol v pohode .Takže ??? Ďik všetkým :)
icko11188
09.06.12,07:08
Nespomaľoval, aj som myslel na vírus ale bol čistý :(
Vlado40
09.06.12,08:24
icko11188 Vyzerá to ozaj na základnú dosku pretože som všetko vyčistil, znova natiahol windows a skúšal ho zaťažiť programom na test prehrievania, ale neprehrieval sa.Test prebehol v pohode.

No ja som nemohol nainštalovať windows.Dal sa nainštalovať iba pri otvorenom bočnom kryte.Jednoducho sa prehrieval.Prehrieval sa ,ale nie že bol zaprášený - bol chybný zdroj.