ZoraŽ
08.06.12,13:55
Táto agentúra sprostredkúva prácu v zahraničí a za poskytnutie sprostredkovanie si po podpise zmluvy písať 250eur. Viete mi zistiť či je to seriózna agentúra?
Indeed
08.06.12,12:01
ked si pýta za podpis poplatok,tak seriozna nie je.

Odmena za srostredkovanie práce je jednorázová a vyplaca sa z prvej výplaty zamestnanca,ktorého

agentura sprostredkovala, tak hovorí zákon
ZoraŽ
08.06.12,12:11
Áno tak som to aj myslela,asi som to zle napísala. Len či sa to dá aj niekde overiť
lubko6394
08.06.12,12:37
Áno tak som to aj myslela,asi som to zle napísala. Len či sa to dá aj niekde overiť

Však im zaplať 250 Eur a budeš mať 100% istotu !!! A potom sem dopíš a zavolaj si Lampáreň na novú reportáž.
ZoraŽ
08.06.12,12:50
Ja si preto chcem niečo zistit o tej agentúre, tie trapné odpovede si nechaj. Ja sa pýtam slušne ´´lubko6394''
lubko6394
08.06.12,12:57
Však Ti Indeed jasne napísal, aby si neverila, tak ako Ti máme pomôcť ? A ak agentúra zistí, čo sa tu píše, tak sem prilepí chválospevy na seba, takže sleduj:Členom od:
arizona
08.06.12,13:17
Áno tak som to aj myslela,asi som to zle napísala. Len či sa to dá aj niekde overiť

Sprostredkovateľské agentúry

1. Sprostredkovanie zamestnania za úhradu je služba občanovi - občan má právo vybrať si sprostredkovateľa, ktorého služby využije.
Na internete www.upsvar.sk (http://www.upsvar.sk) je každý mesiac aktualizovaný zoznam sprostredkovateľov
s platným povolením, ktorí svoju činnosť vykonávajú so súhlasom Ústredia práce,
sociálnych vecí a rodiny. Zoznam je aj na každom úrade práce, sociálnych vecí a rodiny, informáciu o tom, či sprostredkovateľ zamestnania
za úhradu má alebo nemá platné povolenie poskytujeme aj na Odbor
informačných a sprostredkovateľských služieb Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.
2. Skontrolujte si skôr, než podpíšete dohodu o podmienkach sprostredkovania zamestnania za úhradu, či má sprostredkovateľ platné povolenie na sprostredkovanie zamestnania za úhradu vydané Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny. (Povolenia, ktoré vydávalo Generálne riaditeľstvo Národného úradu práce skončili svoju platnosť 31.12.2005)
3. Ak ide o sprostredkovanie zamestnania za úhradu do zahraničia, (aj do Českej republiky) sprostredkovateľ zamestnania za úhradu musí s Vami spísať Dohodu, v ktorej je presne uvedené:
- Názov, a adresa zahraničného zamestnávateľa
- dĺžka trvania zamestnania
- druh práce, ktorú budete vykonávať
- mzda alebo plat a ďalšie pracovné podmienky
- spôsob a podmienky zdravotného a sociálneho poistenia
- rozsah zodpovednosti sprostredkovateľa za nedodržania podmienok Dohody
- výška úhrady za sprostredkovanie zamestnania za úhradu
4. Poplatok za sprostredkovanie zamestnania sa vyberá až po sprostredkovaní zamestnania. Vyberá sa jednorazovo. Môže byť len vo výške 20% z dohodnutej mesačnej mzdy alebo platu dohodnutého so zamestnávateľom ak je to zamestnanie do šiestich mesiacov, alebo 30 %, ak ide o sprostredkovanie zamestnania nad 6 mesiacov. Podľa zákona o službách zamestnanosti žiadny iný poplatok sprostredkovateľ nemá právo od Vás vyžadovať! Neplaťte čo nemusíte! ( žiadne registračné alebo administratívne poplatky.......)
5. Dohodnite si v písomnej forme aj podmienky o vrátení - nevrátení poplatku za sprostredkovanie zamestnania, alebo jeho časti, ak porušíte podmienky Dohody Vy - nenastúpite na sprostredkované miesto, alebo ho odmietnete z vážnych dôvodov.
6. Sú sprostredkovatelia, ktorí od občana peniaze za sprostredkovanie zamestnania nevyberajú vôbec.
7. Sprostredkovateľ je povinný Vás informovať o Vašich právach a povinnostiach, ktoré súvisia so zamestnaním.
8. Pýtajte sa, pýtajte sa, pýtajte sa na všetky podmienky. Vy si vyberáte kto Vám službu sprostredkovania zamestnania za úhradu zabezpečí. Vy platíte, preto máte právo na profesionalitu a kvalitu. Opakovane upozorňujeme, že mnohí sprostredkovatelia si vyberajú poplatok za sprostredkovanie zamestnania len od Vášho budúceho zamestnávateľa.
9. V prípade, že sa stretnete s neserióznym sprostredkovateľom, oznámte verejne svoju skúsenosť.
http://www.upsvar.sk/media/sprostredkovatelske-agentury.html?page_id=13211
xyzo888
12.06.12,18:28
tiez by som mal zaujem pracovat cez tuto agenturu...reagoval som na ponuku, odpisali mi, zistil som ze je zapisana v zivnostenskom registri a ma aj povolenie z ustredia prace, napisal som im ze ako student nemam teraz peniaze na zaplatenie 125 € pri podpise zmluvy a odpisali mi ze to musim zaplatit ze:"Poplatok slúži na pokrytie výdavkov na Vaše umiestnenie, prípravu všetkých podkladov pre zamestnávateľa, legalizáciu Vášho pobytu v zahraničí, zabezpečenie Vašej cesty do zahraničia a ubytovania v mieste práce). Nakoľko nemáme dostatočný rozpočet na to, aby sme mohli tieto výdaje hradiť za všetkých klientov, je nuntá participácia klienta na úhrade výdavkov." neviem preto ci je to v poriadku ze musim zaplatit pri podpise zmluvy co teda nezaplatim kedze nemam...sprostredkovatelsky poplatok je rozdeleny na polovicu pri podpise zmluvy a polovicu z vyplaty, cital som aj nejake skusenosti ludi na forach, ktore boli aj negativne ale fora nepovazujem za doveryhodny zdroj, aj ked ma to trochu ovplyvnilo, ak mate niekto skusenosti alebo sa vyznate tak mi prosim poradte dakujem.
lubko6394
13.06.12,06:24
tiez by som mal zaujem pracovat cez tuto agenturu...reagoval som na ponuku, odpisali mi, zistil som ze je zapisana v zivnostenskom registri a ma aj povolenie z ustredia prace, napisal som im ze ako student nemam teraz peniaze na zaplatenie 125 € pri podpise zmluvy a odpisali mi ze to musim zaplatit ze:"Poplatok slúži na pokrytie výdavkov na Vaše umiestnenie, prípravu všetkých podkladov pre zamestnávateľa, legalizáciu Vášho pobytu v zahraničí, zabezpečenie Vašej cesty do zahraničia a ubytovania v mieste práce). Nakoľko nemáme dostatočný rozpočet na to, aby sme mohli tieto výdaje hradiť za všetkých klientov, je nuntá participácia klienta na úhrade výdavkov." neviem preto ci je to v poriadku ze musim zaplatit pri podpise zmluvy co teda nezaplatim kedze nemam...sprostredkovatelsky poplatok je rozdeleny na polovicu pri podpise zmluvy a polovicu z vyplaty, cital som aj nejake skusenosti ludi na forach, ktore boli aj negativne ale fora nepovazujem za doveryhodny zdroj, aj ked ma to trochu ovplyvnilo, ak mate niekto skusenosti alebo sa vyznate tak mi prosim poradte dakujem.

Bože, však si nájdi agentúru, ktorá má dostatočný rozpočet a zálohu nepýta. Však už len to, že má malý rozpočet zaváňa krachom. Stačí ak Vás bude 500, tak skásne 62.500 a ZI je 5000, prepíše na koňa alebo vyhlási úpadok.
Letko
13.06.12,06:42
Agentúry sú stále na koni, vždy sa nájdu ľudia, ktorí im zaplatia. My sme boli cez prešovskú agentúru v UK, zaplatili každý po 400€, agentúra je dlhé roky na trhu, má povolenia a za 400€ sme dostali prácu na 10 dní. Potom sa na nás vykašľali a dali nám vedieť, aby sme ich už neotravovali.
Podľa dohody sme mali po 10 dňoch práce v jednej fabrike ísť pracovať hneď do druhej.

Radím ti, popozeraj sa na fórach čo o ktorej agentúre píšu. Ak chceš ísť do UK, nájdi si tam ubytovanie (sú "firmy", ktoré ti ubytko dajú), choď si vybaviť papiere (NIN, účet), zožeň auto a zaregistruj sa v anglickej agentúre (ich agentúry nesmú brať poplatky a ani ich neberú). Ak máš auto, prácu dostaneš rýchlo (podľa mojich osobných skúseností do 3 pracovných dní).