simonap.
08.06.12,16:27
Dobrý deň,

môžem poprosiť o radu? Neviem, či to tu už bolo rozoberané, som tu na skok ...

Máme problém s firmou, kt. nám robila výkopové práce na pozemku - základy domu ...
Výmera základov bola na cm presná ...
,,Pán bagrista,, (vraj najlepší bagrista vo firme) nám celý základ vykopal zle - z nášho vyznačenia si spravil stredovú os (bez nášho vedomia), od vyznačenia mal kopať do vnútra základu ... v skratke, celý výkop je na prd, máme škodu ...

Výkopové práce sú vyplatené ...
Bagrista, aj majiteľ odmietajú niesť akúkoľvek zodpovednosť - napr. nápravu, al. zľavu (zaplatená je plná výška) ...
Dokonca firma odmieta vystaviť faktúru, pričom sme sa nedohodli na cene bez faktúry, bez dph, ani nič podobné ...
Ich postoj je výsmešný, vulgárny ... máme sa sťažovať na lampárni ... úžas!

Ako sa brániť?
Sám bagrista priznal, čo spravil ...
Ten denný zlý výkop nás vyšiel na 350 € ...
Slušne, v kľude sa s nimi nedá :(

Poraďte ... polícia? ... nejaká kontrola? ... či?

Ďakujem ...
andiablo
08.06.12,14:56
A máte zmluvu a vykonaní práce keď chcete faktúru???
simonap.
08.06.12,15:04
Bolo to objednávané telefonicky, zmluva mala byť prinesená na miesto výkopov ... samozrejme nebola.
pivko
08.06.12,15:10
Najvačšia chyba bolo platiť vopred no a 350 EUR to je nejako veľa. Bager bežne stojí na hodinu 30 EUR a kopať základy skoro 12 hod mi pripadá veľa.Mňa to stálo 100 Eur a kopal 3 hodinky.
simonap.
08.06.12,15:19
Aj tento bral 30€/ hod., kopal 10 hod. + 55 € tatrovka na celý deň ...
Nedá sa nejako brániť? Máme doeee celý výkop ... teraz to celé zasypávať, znovu kopať ... ďalšie € v háji, kvôli niečiej chybe.
draik
08.06.12,18:42
Aj ste mu vysvetlili ako kopať? Nikto nebol pri výkope? Keď je jedna čiara, berie sa to ako stredová os...
220870
09.06.12,03:14
Pri bagri mal byť stavbyvedúci a sledovať ,priebežne zameriavať rozmer a hĺbku výkopu.Miesto kde sa má kopať sa vždy vyznačuje dvoma vodorovnými čiarami ,väčšinou vápnom.V takom prípade by sa bagrista nepomýlil ani náhodou.Osobne som tam nebol ,ani to nevidel, ale si myslím ,že na 99% je to chyba toho ,kto základ vymeriaval a zle označil.
simonap.
09.06.12,08:43
Už je to o.k. - sľúbili nápravu - stačilo spomenúť daňovú kontrolu.


Prečo tu riešite výkop? Značenie? Vie sa, na čiej strane nastala chyba :)

Veľmi ma zaráža prístup chlapov ... :(
Áááá, ženská, čo tu tá robí, čo tá vie ... Áááá, pani, Vy ste to vymeriavali? Tak to bude určite zle (hahaha) ... nie som ani vizážistka, ani kuchárečka - žiadne ženské povolanie - som konštruktér ... pár stupídnych čiar na terén nie je pre mňa španielska dedina - bolo to ešte aj kontrolované geodetom, ktorý to predtým zameriaval gps.
Už som aj oľutovala, že som sa na ten dom dala ... všade chlap- primitív!
day
09.06.12,10:18
:) neni to az take zle, lepsie urobit chybu, aj z vasej strany, na zaciatku a potom si uz dat pozor
robertkozich
09.06.12,19:43
Dobrý deň,

môžem poprosiť o radu? Neviem, či to tu už bolo rozoberané, som tu na skok ...

Máme problém s firmou, kt. nám robila výkopové práce na pozemku - základy domu ...
Výmera základov bola na cm presná ...
,,Pán bagrista,, (vraj najlepší bagrista vo firme) nám celý základ vykopal zle - z nášho vyznačenia si spravil stredovú os (bez nášho vedomia), od vyznačenia mal kopať do vnútra základu ... v skratke, celý výkop je na prd, máme škodu ...

Výkopové práce sú vyplatené ...
Bagrista, aj majiteľ odmietajú niesť akúkoľvek zodpovednosť - napr. nápravu, al. zľavu (zaplatená je plná výška) ...
Dokonca firma odmieta vystaviť faktúru, pričom sme sa nedohodli na cene bez faktúry, bez dph, ani nič podobné ...
Ich postoj je výsmešný, vulgárny ... máme sa sťažovať na lampárni ... úžas!

Ako sa brániť?
Sám bagrista priznal, čo spravil ...
Ten denný zlý výkop nás vyšiel na 350 € ...
Slušne, v kľude sa s nimi nedá :(

Poraďte ... polícia? ... nejaká kontrola? ... či?

Ďakujem ...

V prvom rade treba byt stale na stavbe a v druhom robotu vyplacat az ked je spravena....vsetko skontrolovat a na kazdu chybu a malickost upozornit a vyjednavat... panom si ty lebo mas peniaze a platis...to je kapitalizmus.....s kazdym jednam uplne slusne ..az ked neni ziadne vychodisko a s dotycnym sa neda po dobrom..tak potom je dovolene naozaj vsetko...moj nazor...
draik
10.06.12,08:32
Už je to o.k. - sľúbili nápravu - stačilo spomenúť daňovú kontrolu.


Prečo tu riešite výkop? Značenie? Vie sa, na čiej strane nastala chyba :)

Veľmi ma zaráža prístup chlapov ... :(
Áááá, ženská, čo tu tá robí, čo tá vie ... Áááá, pani, Vy ste to vymeriavali? Tak to bude určite zle (hahaha) ... nie som ani vizážistka, ani kuchárečka - žiadne ženské povolanie - som konštruktér ... pár stupídnych čiar na terén nie je pre mňa španielska dedina - bolo to ešte aj kontrolované geodetom, ktorý to predtým zameriaval gps.
Už som aj oľutovala, že som sa na ten dom dala ... všade chlap- primitív!

Tie hlášky ste si mohli odpustiť. Už Vám tu bolo napísané, že pri základocch sa obvykle kreslia dve čiary, aby nebolo pochýb ako kopať. Napr. pri plotoch stačí jedna a ide o stredovú os. Nikde ste na začiatku nenapísali, či bol niekto pri výkope, či dal info bagristovi ako kopať a či niekto na neho dohliadal. Aspoň ste sa však poučili, že na každého robotníka na stavbe treba neustále dohliadať a neuspokojiť s typickou hláškou "To bude v poriadku, vedúca". Držím palce.
simonap.
10.06.12,10:19
Draik ... hlášky? Nie sú mojim pocitom, realita - vyšli z úst chlapa - nie jedného :)


V skratke:
MOJE ZNAČENIE - vonkajší obrys domu, vnútorné rohy - zreteľne viditeľné :)
PRÍTOMNOSŤ - na začiatku som bola ja, kopal sa stred. Bagrista mal všetko vysvetlené, všetko mu bolo jasné - nič zložité - čiaročky boli, zapamätať si mal len 2 čísla - šírka, hĺbka :) Súrne ma odvolali do práce, bagrista a majiteľ firmy ma min. 5 krát uistili, že nemusím zháňať náhradu, môžem ísť do práce - keďže sme už v minulosti s nimi mali pozitívnu skúsenosť, nebol dôvod spochybňovať ich profesionalitu :)
KONTROLA, VYPLATENIE - Po práci som to šla skontrolovať. Hĺbka, šírka - o.k. Moje značenie fuč- čiže výkop musí byť tiež o.k. Odbehla som to za majiteľom vyplatiť, nech mám tichú hlavu. Bol už doma, fa mi mal priviezť do práce (ako v minulosti). Vrátila som sa po dcéru na pozemok, pes jej odbehol do stredu základov, začal si tam niečo hrabkať - pozerááám, všetky moje vnútorné rohy prihrabané! Merám, celý obvod širší o 30 cm. Moje značenie odignorované!
No sorry, hrubá stavba 5 mesiacov - máme dať s manželom výpoveď v práci, pretože pri každom robotníkovi treba byť nonstop?! Tak načo bager so šoférom? Prídem si po bager a vykopem si to ja :D
Nepoviem, keby som ja niečo zanedbala ... ani to tu necapem!
Keď sa už došlo na tú chybu, bagrista bordový, majiteľ bledý od zlosti - už ruky preč - veď € mali, no nie? Náprava? No určite :)


Prečo by som si mala tie hlášky odpustiť?!
Veď vyšli z úst nejedného chlapa odkedy som sa pustila do stavby toho domu :) ... nezachádzam do detailov... aj ponižujúce, keď Ti 19/20 chlapov najprv minútu čumí do výstrihu až potom do projektu :) :) Odchádzaš, otočíš sa a jeho oči na mojom zadku :) :)
Nie som nejaká citlivečka, veď pracujem v ,,mužskom odbore- v strojárine,,
Ale nadávať ženskej do tupých, vygumovaných, keď príde na chybu ... čo môže vedieť nejaká vymodelkovaná vymachlená o tvrdej drine, o výkope ... no sorry, je mi to za drina :) :)
simonap.
10.06.12,10:27
Na otázku - prečo odignoroval moje značenie, prečo si z vonk. obrysovky spravil osovku - stále mlčí, rozumnej odpovede sa nedočkáš, žiadnej :D 40 ročný chlap, 20 ročná prax, kopal základy všetkým susedom, rodine ... chlap sa zaťal, nepohneš s ním- skrat. Moja záľuba- fotografovanie- mám foto značenia- je na 1* :)
Martin1310
10.06.12,21:45
Ved všetko je ok ale ked vás naštval bagrista alebo kto,tak to (áááá ženská) ste mali adresovať jemu nie tuto ludom čo vám chceli poradiť a potrebovali nejáké doplnujúce informácie na ktoré sa spýtali.
Ale ja nič,ja len tak.
bjuty smis
11.06.12,05:15
aha,....myslíš si, že toto je forum stavebníčiek - žien ?? alebo ti stačí, že tu 19/20 nebude čumieť ?
draik
11.06.12,05:40
Na stavbu niekto musí dohliadať, od čoho je napr. stavebný dozor? Inak sa problémy len začali...
IgyPop
12.06.12,07:23
Simonap zvykaj si :). Ešte budeš veľa krát od majstrov počuť "to je dobré, to tak vždy robíme a nikomu to nevadilo" a podobne. A nemyslím tu na fóre, ale na stavbe.
profesional
12.06.12,07:54
Legalny postup v tomto pripade je uplne jasny. Ak tvrdia, ze sa mozes stazovat na lamparni, dal by som jamu zahrabat a vykopav novemu bagristovi. A im by som poslal fakturu na preplatenie s tym, ze si u nich uplatnujem narok na nahradu skody. Lebo bud existovalsa zmluva o dielo a oni odmietli reklamaciu nezakonne a teda mas pravo vyriesit opravi diela na ich naklady, alebo zmluva o dielo nevznikla, ale v takom pripade nemali na tvojom pozemku co hladat. A ak tam teda vykopali dieru v rozpore so zakonom, tak nech nahradia skodu.