Fúria
08.06.12,17:57
Chcela by som sa spýtať, či niekto nemá skúsenosť alebo nepočul od niekoho, čo by sa dalo robiť keď niekto pil strašne veľa "energeťákov" a dosť dlhú dobu. Odporúčaná dávka je 2-3 raz za čas ale toto bolo 12 za jednu noc. Už to zašlo tak ďaleko, že dotyčnému prišlo zle, vystúpila mu horúčka a cíti sa strašne slabý. Nič mu nepomáha, často mu býva zle. Teraz mu ani doktori nevedia povedať čo s ním vlastne je tak pátrame aspoň po internete, čo by sa dalo robiť. Či počkať, pokým mu bude lepšie alebo to riešiť nejako??
Všade som sa len dočítala aké je to škodlivé, ako na to organizmus môže reagovať ale nikde som nenašla, čo robiť keď je už takto zle. Prosím poraďte mi. Ďakujem
lujza.j
08.06.12,16:17
http://magazin.atlas.sk/ulety/prepadli-ste-redbullomanii/679943.html
asi by bolo dobré sa dobre zavodniť, aby sa následne škodlivé látky z tela vyplavili
mattto
08.06.12,17:06
odporúčaná dávka pri energy drinkov nie je, je to umelý chemický hnus, to ako keby si písala o jedení odporúčanej dávky jedu na potkany :D
Fúria
08.06.12,18:55
Zle som sa vyjadrila, moja chyba :-) myslela som to tak že aj keď si ho niekto dá, tak len 1-2...
Fúria
08.06.12,18:57
Ďakujem :-)
Dantess
08.06.12,19:04
Predpokladám, že sa priotrávil kofeínom. Tam sú symptómy veľmi podobné. Treba piť veľa vody a dostane sa z toho...
vulxy
09.06.12,13:25
ja by som to nepil ani keby mi za to platily,smrdi horsie ako benzin........
mal by pit vela...vela vody... cistej!!!nie zas naku balakolu:)
pametam sa na kamosku ktora to chlastala aj whyskou celu noc a rano normalne zozelenala ale nic vazna sa nestalo......
buchač
09.06.12,16:27
Chcela by som sa spýtať, či niekto nemá skúsenosť alebo nepočul od niekoho, čo by sa dalo robiť keď niekto pil strašne veľa "energeťákov" a dosť dlhú dobu. Odporúčaná dávka je 2-3 raz za čas ale toto bolo 12 za jednu noc. Už to zašlo tak ďaleko, že dotyčnému prišlo zle, vystúpila mu horúčka a cíti sa strašne slabý. Nič mu nepomáha, často mu býva zle. Teraz mu ani doktori nevedia povedať čo s ním vlastne je tak pátrame aspoň po internete, čo by sa dalo robiť. Či počkať, pokým mu bude lepšie alebo to riešiť nejako??
Všade som sa len dočítala aké je to škodlivé, ako na to organizmus môže reagovať ale nikde som nenašla, čo robiť keď je už takto zle. Prosím poraďte mi. Ďakujem


Zle som sa vyjadrila, moja chyba :-) myslela som to tak že aj keď si ho niekto dá, tak len 1-2...
...zle si sa vyjadrila komplet ...hlavne v prvom príspevku , teda aspoň ja to tak chápem ...

1. veľa energeťákov a dosť dlhú dobu ...

2. bolo povedané , že odporúčaná dávka neexistuje .....jeden vypije 1 drink a šantí jak s duracelkou v prdely a druhý si zadrie aj 5-6 a nič ...

3. píšeš , že dotyčný si dal tých 12 a je mu zle ...a ani doktorkovia nevedia , čo s ním ..
Pýtam sa teda ...v súvislosti s daným ...pil dlhodobo a teraz to zaklincoval tou dávkou 12 kusov ..?
....čo je to ???......to často zle ???.....teraz po tej dávke ,alebo dlhodobo ???

4. čo robiť ???.....energy drinky majú predsa svoje špecifické zloženie ...cukor ,kofeín , E-čka , proste života budiče ...a v súbehu všetkých ide o nenormálne naštartovanie organizmu .
Športovou terminológiou by sa to dalo nazvať dopingom ...

5. .....hm .......


Nežádoucí účinky

Nežádoucí účinky kofeinu

Někteří výzkumníci tvrdí, že kofein může působit škodlivě i na osoby, které žádné nežádoucí účinky nepozorují. V některých regionech tradiční konzumace čaje (např. v Číně) také skutečně připravují čaj metodou druhého záparu a první zápar považují za spíše škodlivý. Výzkum potvrdil, že kofein (jako látka dobře rozpustná) přechází do prvního záparu, a to již při nižší teplotě vody. I při 80–90 °C po krátkém zamíchání přejde do vody většina kofeinu. Druhý zápar ovšem s nežádoucími účinky kofeinu postrádá i jeho stimulační účinek. Ostatní účinky čaje však zůstávají zachovány.


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/72/Main_side_effects_of_Caffeine.png/280px-Main_side_effects_of_Caffeine.png

Předávkování

Hlavní příznaky předávkování kofeinem

Velké množství kofeinu může mít útlumový efekt. Ve velkých dávkách vede k pocitu podráždění, neklidu, nespavosti, stresu, rozrušení, nesouvislému toku myšlenek a řeči, ztrátě energie, popřípadě i křečím.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/73/Hlavní_příznaky_při_předávkování_kofeinem. PNG/260px-Hlavní_příznaky_při_předávkování_kofeinem. PNG
osky
09.06.12,16:28
s tym zavodnenim to sedi,ale ja by som ti neodporucala len pit vodu-to moze telo tiez oslabit.organizmus je uz aj tak dost vycerpany.
odporucam zeleninove stavy,alebo aj celu zeleninku,co najstavnatejsiu-uhorky,cervena,repa,redkvicky,mrkva,cukiny,paradaj ky-zelenina telo zasobi vitaminmi a mineralmi,odkysli ho a tak mu pomoze.uvidis.
to iste by som odporucala i s ovocim ale daj pozor.
ovocie len doobeda a velmi dúzinate.napr.je uz na trhu dostat vodov melon,zacina sezona,siahni po nom i ked je z dovozu,uvidis ako to cloveka osviezi .alebo taky dobry zrely ananas,broskyne,jablka,nektarinky....hrozno menej,je velmi sladke,skombinuj ho s niecim.
po ovoci musi byt aspon hodinova pauza a potom moze odobeda jest uz zeleninu.

ovocie a zeleninu nikdy nekombinuj!!!!

k tomu odporucam na ranajky kvalitny sypany zeleny caj-preliat vzdy cerstvou vodou a luhovat len cca 2-3min,caj mozes takto preliat este 2 razy.pit po duskoch,ma velmi vela antioxidantov.
cez den vypit 2-3 salky zihlavoveho,praslickoveho alebo salvioveho caju-tiez sypane byliny,dostanes v lekarni,nekupuj caj v sackoch!!!
tieto bylinky pomahaju pri ociste tela.na zaludok je dobra aj palina prava alebo si kupte caj Stomaran .
bylinkovy caj sa zapari vzdy cerstvy-1 lyzicka na salku vody.
vecer vypit salku caju roibos-tiez najlepsie sypany a aj tento musi byt vzdy novy,caje nicim neslad!

jest havne zeleninove polievky,teple tak akurat,musia byt bez tuku,bez zaprazky,zavarka moze byt len ryzove vocky,alebo jacmenne krupky....ziadne cestoviny a pod.
tieto polievky precistia vyborne organizmus,su zdrave a hlavne su velmi lahke.do hotovej polievky uz na tanieri kvapni trosku olivoveho oleja, a posyp hojne cerstvymi zeleninovymi vnatkami.
ak by bol prilis hladny,mozes mu urobit ryzu bez omastku alebo napr.zemiacky na pare.
ziadne tazke jedla,ziadne mäso ani mliecne vyrobky,on teraz musi drzat taky ocistny post lebo jeho telo je v soku.

vyskusaj,uvidis ze mu to pomoze.a daj vediet ako ste dopadli.
osky
09.06.12,16:36
a este co najviac sa pohybovat na certsvom vzduchu,prechadzky v lese alebo aspon dakde v prirode su super.
rano by mohol taku polhodinku cvicit alebo behat-ak teda nema tie horucky,samozrejme,lebo oj dobre okyslicenie tela vyluci vela jedov.
zabudla som napisat,ze od 5.00 do 7.00 je v aktivite hrube crevo,takze ked si da okolo 6.00 nejaku tu stavu,alebo aj cerstve ovocie,krasne ho to vycisti.
moze si v tom case dat aj trosku tej zeleninovej polievky,ale potom ovocie moze jest az po hodine,aby stacila vyjst zo zaludka do creva.
misomiso
09.06.12,16:44
cíti sa strašne slabý.

Ale ved prave na to su tie energy drinky, aby dodali energiu ci nie? Tak treba si lupnut hned jeden, asi toho pil malo, ked sa citi slaby nie?
osky
09.06.12,16:53
ja si nemyslim ze v tomto pripade je na mieste zartovat-ten clovek sa priotravil!!!
Letko
09.06.12,17:12
Keď som bol v UK, niektorí kolegovia pili veľa energetických nápojov (dlhodobo každý deň minimálne jeden) a po určitom čase mali poriadne pokazený žalúdok.

Takže moja laicka rada - nepite energetické nápoje často.
Sophis
09.06.12,18:23
Dobrý večer,

z vlastnej skúsenosti by som poradila nadobro skoncovať s energetickými nápojmi. Ja som určité obdobie frčala na energy drinkoch, na káve a potom som skončila v nemocnici s podozrením na infarkt ( v 28. rokoch ). Samozrejme, že na VŠ sme pili alkohol s energy drinkami, ale kardiológ my vysvetľoval, že je to veľmi nebezpečné a môže viesť k srdcovému zlyhaniu, alebo vážne poškodiť srdce. Od môjej príhody spred dvoch rokov som stopla akékoľvek energetické nápoje. Srdiečko ostalo oslabené, mám nešpecifickú srdcovú tachykardiu, občas mi tep v kľude vystúpi aj na 170 úderov/minútu. Samozrejme, že tieto nápoje nie sú jedinou príčinou, ale k tomuto stavu mi len dopomohli.
bettylou
15.06.12,15:16
HLAVNE BUDE VEĽA VEĽA SPAť, KÝM SA Z TOHO ŽIVOTABUDIČA VYSPÍ A ZÍSKA SPäť SILU, O KTORÚ HO TIE DRINKY OBRALI. Bude to trvať aj mesiace. Vlastná skúsenosť.
Fúria
12.02.13,11:37
po vyše pol roku, po XY vyšetreniach, po tom ako mu povedali XY diagnóz, nakoniec z toho všetkého bola vraj panická porucha aj porucha srdca. z liekov na panickú poruchu má problémy s bruchom. a stále sa to ťahá :-(
Veľa z vás má pravdu v tom čo ste písali. Napr. Sophis, energy drinky s alkoholom sú veľmi nebezpečné, presne ako si napísala. To čo máš so srdiečkom ma mrzí. Presne takto to má aj môj priateľ-raz pomaly, raz rýchlo. nie je to sranda
ďakujem za vaše rady
Nandrolon
12.02.13,12:12
ak sa cíti slabý po 12 energeťákoch, treba jednoznačne zvýšiť dávky :D

- osobne by som išiel cestou nie okamžite s tým prestať, ale možno naopak ako ostatní a to postupným každodenným znižovaním dávok.
Ak sa už dostal do takéhoto "závisláckeho stavu", okamžité utnutie týchto látok mu môže spôsobiť to, že onedlho ho budú dávať dokopy v nemocnici a na čo je to dobré ??
Nech ich pije aj naďalej, ale s neustálym postupným znižovaním dávok až nakoniec ich vysadí úplne.
Telo to ešte vydrží a následky budú omnoho menšie ako keby to uťal naraz...

To, že mu po úplnom vysadení je zle znamená aj fakt že telo si ich už pýta a navodzuje tento stav úmyselne...
Niečo ako delírium tremens po alkohole.
KristianBB
27.05.14,19:15
Osobne nechápem, ako niekto moze pit tieto presladene, chemicke napoje. Ked si zoberes, ze v 1 Red Bulle je 28g cukru a vypil ich 12 za noc, to je viac ako 300g ! O zdraviu skodlivych chemikaliach ani nehovorim. A vobec, ved existuju cisto prirodne energie, ktore povzbudia viac.