arizona
09.06.12,19:46
Mam asi 4 rocnu ringlotu.Konecne som sa vytesovala,aka je obsypana plodmi.
Dnes som si vsimla, ze je v hroznom stave. Má plno malych zelenych vosiek,listy obhryzene od cierno-oranzovych husenic,niektore plody su cervenkaste,obschnute a opadavaju /zda sa, ze su napichnute a vyteka nejaka stava/. Ostatne su zelene, tak neviem, ci je to prirodzeny opad,alebo su niecim napadnute.
Viete mi poradit,ako by sa dala ringlota zachranit? Hladala som nejake rady na nete,ale nic konkrentnejsie som nenasla.Myslim, ze to bude asi viac skodcov.:mee:
/na prvej fotke vidiet kusok husenice, mozno niekto spozna, co je to zac /
pablito74
09.06.12,17:57
Ako na vosky, uz tu spominane bolo (najlepsie je zabranit mravcom vyjst hore kmenom, ked uz tam vosky su, tak len postrek, odporucam Calypso)
Plod na poslednej fotke je podla mna, klasicky opadavajuci plod vramci junoveho opadu.
Napichnute plody nie je dobre vidno, no môze ich mat na svedomi piliarka slivkova.
arizona
09.06.12,18:06
Dakujem. A moze sa to postiekat aj teraz? Lebo vascina postrekov ako som sa docitala, sa ma aplikovat ked strom kvitne,alebo na jar.
wagner
09.06.12,19:33
Dakujem. A moze sa to postiekat aj teraz? Lebo vascina postrekov ako som sa docitala, sa ma aplikovat ked strom kvitne,alebo na jar.

Proti voškám môžeš striekať kedykoľvek. Pozri si stránku floraservis a tam nájdeš v aktualitách informáciu čo s čím striekať. Môžeš si dať posielať informácie o tom, aký škodlivý činiteľ sa v danom čase môže vyskytnúť a názov postreku čím treba striekať. Je to múdra stránka. Ja som včera poslala dotaz a p. Matlák mi práve teraz poslal emailom odpoveď. Zlatý človek.
wagner
09.06.12,19:37
Ja som vošky striekala prípravkom Mospilan 20 SP. V tej tabuľke je uvedené že vošky na ovocných drevinách a viacej prípravkov, s ktorými môžeš striekať.