evitas
10.06.12,16:16
Od známych sme si doteperili už používaný magnetický rotopéd. Je v celkom dobrom stave. Nie je značkový. Na displeji je zobrazených viacero funkcií. (Rýchlosť, vzdialenosť, čas, tep, a ešte iné). Lenže okrem tepu tam nič automaticky nemeria. Vybrať sa tieto funkcie dajú - tlačidlom "mode" a pridávať hodnoty, ktoré postupne vzrastajú - tlačidlom "set"- iba celé čísla, alebo "resetom" sa dajú vymazať. Naši v rodine to nikdy neriešili a ani nám nevedeli povedať, či to vôbec niekedy fungovalo. Ja sa v tom nevyznám. Neviete mi poradiť, či to môže byť pokazené, alebo je v tom dajaký háčik, ktorému nerozumiem. Podľa mňa, by sa tieto hodnoty po zapnutí a šľapaní mali automaticky zobrazovať. Nie?
zena77
12.06.12,06:01
skús vymeniť baterky ...
evitas
12.06.12,06:18
Vďaka za nápad, tie by mali byť OK. Skôr som myslela na dajaké čidlo či nemôže byť odpojené. Ak tam vôbec niečo také existuje. Asi by to pýtalo názor "odborníka v odbore". Asi donútim manžela, aby to rozobral. Len či nebudem musieť za odmenu šľapať v spodnom prádle.
zena77
12.06.12,07:07
ale vieš čo, vykašli sa na display - natiahni budík, kľudne aj kuchynskú minútku - na 60 minút, zapni dobrý film alebo pusti hudbu a šlap do pedálov čo Ti budú sily stačiť, a že sa budeš musieť vyzliecť - to jejasné aj manžel bude rád :D ja som doma tiež na orbitreku musela párkrát cvičiť iba v prádle :D
aspoň bola sranda
evitas
12.06.12,09:52
Ale takto sa možno zopár "odborníkov" na opravu možno aj prihlási. Samozrejme, že mi to nebráni pri cvičení. Aj tak, kým sa ja k tomu dostanem, už ani nevidím na display.
zena77
12.06.12,09:54
najhoršie je sadnúť na to, potom to už ide DDDDDDDDD
evitas
13.06.12,12:05
Ja si aj sadnem, aj pocvičím, ale postaviť sa, to je problém.
zena77
14.06.12,03:01
jak to ???? bolia kolená ??? tak potom treba dať nejaké sťahováky na kĺby .... aby si si neublížila viac ako pomohla...
Chobot
14.06.12,06:42
Od známych sme si doteperili už používaný magnetický rotopéd. Je v celkom dobrom stave. Nie je značkový. Na displeji je zobrazených viacero funkcií. (Rýchlosť, vzdialenosť, čas, tep, a ešte iné). Lenže okrem tepu tam nič automaticky nemeria. Vybrať sa tieto funkcie dajú - tlačidlom "mode" a pridávať hodnoty, ktoré postupne vzrastajú - tlačidlom "set"- iba celé čísla, alebo "resetom" sa dajú vymazať. Naši v rodine to nikdy neriešili a ani nám nevedeli povedať, či to vôbec niekedy fungovalo. Ja sa v tom nevyznám. Neviete mi poradiť, či to môže byť pokazené, alebo je v tom dajaký háčik, ktorému nerozumiem. Podľa mňa, by sa tieto hodnoty po zapnutí a šľapaní mali automaticky zobrazovať. Nie?

Podľa tvojho popisu bude problém niekde inde. Na to, aby ten display ukazoval a meral hodnoty, musí byť na rotopede niekde magnetické čidlo, ktoré sníma rýchlo točenia nejakého kolesa. Z toho displeja asi idú nejaké kábliky niekam. Na ich konci je taký magnetický snímač, možno sú káble pretrhnuté, alebo ten snímač vypadol zo svojho miesta a nesníma pohyb. Ak to nie je značkový rotoped, oprava asi nebude možná. Na tie lacné No name tovary nebývajú náhradné diely.
evitas
14.06.12,10:31
Na toto som čakala. Už mám dôvod donútiť manžela, aby sa prepracoval ku káblikom, je možné, že to čidlo len nie je na mieste.