Sica
14.02.06,15:13
Dobry den,
vedel by mi, prosim, niekto poradit? Od 01/02/06 zamestnavame vysluhoveho dochodcu. Vysluhovy dochodok pobera od 01/12/05. Uplatnit odpocitatelnu polozku si, myslim, nemoze, moze si uplatnit bonus na dieta?
A este jedna otazocka. Ked mu budem robit RZD, mozem mu uplatnit nezdanitelnu polozku za cely rok 2005 alebo len za 11 mesiacov, kedy pracoval? Prosim, poradte mi.
Dakujem pekne.
Pepa
14.02.06,14:18
Dobry den,
vedel by mi, prosim, niekto poradit? Od 01/02/06 zamestnavame vysluhoveho dochodcu. Vysluhovy dochodok pobera od 01/12/05. Uplatnit odpocitatelnu polozku si, myslim, nemoze, moze si uplatnit bonus na dieta?
A este jedna otazocka. Ked mu budem robit RZD, mozem mu uplatnit nezdanitelnu polozku za cely rok 2005 alebo len za 11 mesiacov, kedy pracoval? Prosim, poradte mi.
Dakujem pekne.
l. Nie je poberateľom dôchodku k 1.1. - takže má nárok na odpočítateľnú položku za celý rok. V ročnom zúčtovaní mu treba uplatniť celú nezdaniteľnú časť. Nárok na nezdaniteľnú časť už v roku 2006 ńebude mať.
2. Na daňový bonus má nárok za splnenia zákonom stanovených podmienok - to že je poberateľom výsluhového alebo akéhokoľvek dôchodku nemá vplyv na DB.
ajobs
14.02.06,14:21
Dobry den,
vedel by mi, prosim, niekto poradit? Od 01/02/06 zamestnavame vysluhoveho dochodcu. Vysluhovy dochodok pobera od 01/12/05. Uplatnit odpocitatelnu polozku si, myslim, nemoze, moze si uplatnit bonus na dieta?
A este jedna otazocka. Ked mu budem robit RZD, mozem mu uplatnit nezdanitelnu polozku za cely rok 2005 alebo len za 11 mesiacov, kedy pracoval? Prosim, poradte mi.
Dakujem pekne.

Môže si uplatniť celú nezdaniteľnú čiastku za rok 2005, daňový bonus si môže uplatniť v prípade, ak mal príjmy za rok 2005 vyššie ako 39.600 Sk.