Kukumberk
11.06.12,10:59
Dobrý deň!Potrebujem pomoc pri vzťahoch mojej 18 mes.vnučky a fenky rottweilerky 3r.O čo vlastne ide-vždy kedˇ mladí prídu na návštevu s malou nemôžeme byť vonku v záhrade,lebo ju fenka stále vyhľadáva a všade olizuje malá kričí na ratu,čo sa bojí.Nemôžem ju nijako odohnať,len kedˇju zavriem do voliéry.Neviem prečo to robí.Že by materinský pud?Ešte nemala šteniatka.Poraďte prosím.Ďakujem.
mattto
11.06.12,09:02
chce sa hrať, ochraňovať malú, je to normálne

dieťa treba naučiť, že nič zlé sa nedeje a naučiť ju hrať sa so psom
Andy Kralik
11.06.12,09:13
Ale pomaly a opatrne s tym zblizovanim, aby sa nebala psov do konca zivota.

Je prirodzene ze sa jej boji. Aj ja by som sa bal rottweilera, keby som ho denno denne nepoznal - a to nemam rok a pol. Treba dat pozor, aby mala v strachu neurobila nejaky pohyb ktory psa podrazdi..
Kukumberk
11.06.12,12:53
Ved´to,že ju treba naučiť hrať sa so psom.OK.Už len čakám kedy si ju odnesie do búdy.Dík za odpovede.
bjuty smis
11.06.12,13:07
rotwajler určite nie je pes, na ktorom by sa 3-ročné dieťa malo učiť hrať...určite ho nikdy nenechaj bez dozoru s vnučkou, ani psa volne pusteného....môže mu dosť ublížiť len tým, že sa bude s nou hrať...
inač, dosť ma prekvapil opis situácie, mladý s vnučkou nemôžu byť vonku, lebo je tam pes :)
maja
11.06.12,13:14
Vždy ma prekvapuje ako sa čudujete, že sa dieťa bojí väčších psov, veď si predstavte ten pomer veľkosti. Ako by ste sa cítili, keby okolo Vás skákal veľký kôň, lízal by Vás a chcel by sa hrať ?
Kukumberk
11.06.12,13:20
bjuty smis to dieťa je 18mesačné a fenka je 3 ročná.Vonku býva so mnou.Ale naša fenka je čudný rottweiler,každú návštevu víta a otravuje,aby ju hladkali(je rozmaznaná)je veľmi prítulná.12 ročná vnučka môže byť v záhrade bez problémov,len toto malé sa jej páči.Dík za odpovedˇ.
mattto
11.06.12,13:32
Vždy ma prekvapuje ako sa čudujete, že sa dieťa bojí väčších psov, veď si predstavte ten pomer veľkosti. Ako by ste sa cítili, keby okolo Vás skákal veľký kôň, lízal by Vás a chcel by sa hrať ?

mal by som radosť :D všetky deti v našej rodine boli odmalička v styku so psami a žiaden problém. Netreba na deti prenášať svoj strach zo psov a komplexy
bjuty smis
11.06.12,13:58
matto,
môžeš mi vysvetliť, prečo si môj príspevok označil ako neužitočný ??
Kukumberk
11.06.12,14:03
matto,možno to bude aj v tom čo spomínaš,že ja mám strach aby jej pes neublížil.Ďakujem za odpoved
bjuty smis
11.06.12,14:27
tvoj strach je plne oprávnený a prístup zodpovedný....
môj kolega má tiež rotwajlera a ten nakúsol nos jeho synovi ( mimochodom, 35 ročnému, nie 18 mesačnému) tak, že má na ňom 7 štichov....
stalo sa to pri hre, pes mu nechcel ublížiť, len ho tak " cvakol", ked sa bláznili na trávniku...
ja mám boxera, miluje deti....ale hraje sa s nimi tak, že odletujú od neho 3 metre :))
preto bud vždy pri tom, ked sa snim malá hraje - zoznamuje....
(aj ked mi za to dajú niektorí experti neužitočné....)
pepsikova
11.06.12,14:46
...a čo keby si zobrala nejaké piškotky, dala z nich vnučke, že idete zaniesť havkovi,zober vnučku na ruky, posaďte sa a rozprávaj jej, že havinko ju nepozná a chce ju chrániť a budú si spolu hádzať loptičky,alebo hračky, s ktorými sa hrá ona vonku, gumenáčky,piskáče,také, čo môžu zostať vonku, aj keď tam malá nebude,aby ich mohol havko oňuchať....aj havko aj dieťa si musia na seba zvyknúť, havka treba naučiť, že to je vaše bábetko, treba dávať pozor (zdvihnutý ukazovák a povel "daj pozor"),keď máš vnučku na kolenách, volať havka pre niečo k vám a dovoliť mu čuchnúť aj líznuť nožičku..a dieťatku vysvetliť, že havko sa chce hrať a má ju rád...len to chce čas a trpezlivosť..lebo aj havkovia žiarlia (bábetká v rodine berú ako triedneho nepriateľa, ktorý ich oberá o lásku páničkov) a vtedy, ak sa odháňajú od detí, najskorej ublížia...
..ku mne domov chodia moje kamarátky s malými deťmi a každé vrešťalo, lebo Robin šteká,ale pomaličky som ich naučila, že sa ho netreba báť a už je to kamošstvo s každým jedným...
buchač
11.06.12,15:03
tvoj strach je plne oprávnený a prístup zodpovedný....
môj kolega má tiež rotwajlera a ten nakúsol nos jeho synovi ( mimochodom, 35 ročnému, nie 18 mesačnému) tak, že má na ňom 7 štichov....
stalo sa to pri hre, pes mu nechcel ublížiť, len ho tak " cvakol", ked sa bláznili na trávniku...
ja mám boxera, miluje deti....ale hraje sa s nimi tak, že odletujú od neho 3 metre :))
preto bud vždy pri tom, ked sa snim malá hraje - zoznamuje....
(aj ked mi za to dajú niektorí experti neužitočné....)

Známy mal psa - fenku pitbulla .....neskutočný ochranca ...doslovne....
Ešte aj kámoši sa museli odzbrojiť v chodbe , inak po chlebe , ak kvéry nedali na stolík .....
Ja som raz na malú dcérku iba pozrel a hneď štartovala....:rolleyes:

Raz ( minulý rok ) jej niečo " preletelo " popred ňufák a na malú vyštartovala ........

Na druhý deň dostala injekcijku .......




........ja viem , niekto povie .....hm , šak pitbull .....ale aj tak , veď predsa ublížiť predsa môže decku aj čivava.....či ????
alaya1
12.06.12,02:34
bjuty smis to dieťa je 18mesačné a fenka je 3 ročná.Vonku býva so mnou.Ale naša fenka je čudný rottweiler,každú návštevu víta a otravuje,aby ju hladkali(je rozmaznaná)je veľmi prítulná.12 ročná vnučka môže byť v záhrade bez problémov,len toto malé sa jej páči.Dík za odpovedˇ.


Nemyslis si, ze kazdy pes a je jedno, ake je to plemeno, by potreboval aspon zakladny vycvik poslusnosti? Nie je to "CUDNY" pes, ale nevycviceny. Inak, po tvojom povele, by si tych ludi prestala vsimat a posluchla teba.Takze si myslim, ze chyba nie je v psovi.
willma
12.06.12,05:03
asi ťažké rozhodnutie, ale správne. A nie preto, že ide o rasu, ale preto, že pes zaútočil. Aj keď je pravda, že s čivavou si poradíme jednoduchšie
willma
12.06.12,05:03
asi ťažké rozhodnutie, ale správne. A nie preto, že ide o rasu, ale preto, že pes zaútočil. Aj keď je pravda, že s čivavou si poradíme jednoduchšie