januska932
11.06.12,15:28
ahojte už asi mesiac mám zvláštne bolesti b bruchu alebo v žalúdku, no sama ani neviem čo ma presne bolí. Niekedy ma aj pichá na ľavej strane dole, a častokrát sa mi aj odgrgáva, asi pred rokom mi zistili reflux... Doktorky ma posielajú na vyšetrenie gastro, ale ja stale hovorím že tam nejdem, bojím sa veľmi:( prosím poraďte mi nejako čo mi môže byť a čo mám robiť ...
avalik
11.06.12,13:35
myslis, ze mame carovnu gulu? :eek: ... chod na vysetrenie ako ti odporucaju lekari

cim dlhsie to budes odkladat, tym vaznejsie poskodenie zdravia mozes mat
myara
11.06.12,14:10
ahojte už asi mesiac mám zvláštne bolesti b bruchu alebo v žalúdku, no sama ani neviem čo ma presne bolí. Niekedy ma aj pichá na ľavej strane dole, a častokrát sa mi aj odgrgáva, asi pred rokom mi zistili reflux... Doktorky ma posielajú na vyšetrenie gastro, ale ja stale hovorím že tam nejdem, bojím sa veľmi:( prosím poraďte mi nejako čo mi môže byť a čo mám robiť ...

a coho sa bojis? vysetrenia alebo vysledku?
cim skor tam pojdes, tym skor to budes mat za sebou
ja som bola na gastroskopii, a nie je to nic strasne
Indeed
11.06.12,14:14
Daj si niekoľko dní hladovku, pi veľa čistej vody a očisťujúcich čajov ,

uškodit Ti to nemože a bolesti by mali ustupiť.

Nevieme ako sa stravuješ, aká je skladba Tvojho jedálnička , aby sme Ti presnejšie poradili, čo máš alebo nemáš jesť.

Bolo by dobré zajst k lekárovi urobit komplet lekársku prehliadku , z vysledkov odobratej krvi
lekár zistí, čo Ti je.
Indeed
11.06.12,14:15
a coho sa bojis? vysetrenia alebo vysledku?
cim skor tam pojdes, tym skor to budes mat za sebou
ja som bola na gastroskopii, a nie je to nic strasne

Agresívnym vyšetreniam sa vždy treba vyhnuť , väčšinou nič nové nezistia akurat ti možu poškodiť organizmus.
Indeed
11.06.12,14:16
nesuhlasim
Ivana Š
11.06.12,14:18
už tu o tom bolo veľa písané
skús tu

http://www.porada.sk/search.php?searchid=990696

neváhaj zájsť k lekárke, aby nebolo neskoro, viem o čom hovorím
avalik
11.06.12,14:23
Agresívnym vyšetreniam sa vždy treba vyhnuť , väčšinou nič nové nezistia akurat ti možu poškodiť organizmus.

mimotemy Indeed, som nevedela že si odborník aj v tejto oblasti ... koľkých pacientov si už uzdravil?
avalik
11.06.12,14:26
znova nečítaš zadanie - "asi pred rokom mi zistili reflux... Doktorky ma posielajú na vyšetrenie gastro"
januska932
11.06.12,14:36
ja sa bojím hlavne toho vyšetrenia a ani nehovorím aký už bude výsledok :(.... viem že sa správam ako malé decko ale som taká tvrdohlavá že si nedám nijako povedať ... ešte mi zistia nejaké vredy ale rakovinu a už sa možem rovno odstreliť...
avalik
11.06.12,14:41
ja sa bojím hlavne toho vyšetrenia a ani nehovorím aký už bude výsledok :(.... viem že sa správam ako malé decko ale som taká tvrdohlavá že si nedám nijako povedať ... ešte mi zistia nejaké vredy ale rakovinu a už sa možem rovno odstreliť...

akeho vysetrenia sa bojis? ... uz si bola u gastroenterologa na prvom vysetreni?
buchač
11.06.12,14:41
ja sa bojím hlavne toho vyšetrenia a ani nehovorím aký už bude výsledok :(.... viem že sa správam ako malé decko ale som taká tvrdohlavá že si nedám nijako povedať ... ešte mi zistia nejaké vredy ale rakovinu a už sa možem rovno odstreliť...


......he teraz sa bojíš vyšetrenia a samozrejme aj výsledku ..........................

......zistia to alebo onô ......

......si myslíš , že potom sa menej budeš báť .......že rakovina ???

......keď budeš vedieť výsledky a budú takpovediac nepekné , šak kľudne dôjdi ....
......požičiam Ti kvér - dokonca si budeš môcť vybrať aj ráž .........teda možno požičiam ....;)
pasuliatko
11.06.12,14:42
akože GFS je agresívne vyšetrenie?
Tweety
11.06.12,14:42
No teda, pekné nádeje jej dávaš.
pasuliatko
11.06.12,14:43
vyšetrenie nie je vôbec príjemné, ja som ho absolvovala 2x naposledy v novembri minulý rok...zlé ale sú aj horšie vyšetrenia....
báť sa budeš keď nevieš čo to je, ale ak budeš mať sobrého lekára tak sa báť vôbec nemusíš...viem o čom píšem

čiste teoreticky to môžu byť vredy, helicobakter, zvýšený obsah žalúdočných štiav, gastritída...no žial to môže byť aj pankreatitída, obličky, žlčník...a rakovinu nespomínam lebo to je viac nepravdepodobné ako ano...
pasuliatko
11.06.12,14:47
Daj si niekoľko dní hladovku, pi veľa čistej vody a očisťujúcich čajov ,

uškodit Ti to nemože a bolesti by mali ustupiť.

Nevieme ako sa stravuješ, aká je skladba Tvojho jedálnička , aby sme Ti presnejšie poradili, čo máš alebo nemáš jesť.

Bolo by dobré zajst k lekárovi urobit komplet lekársku prehliadku , z vysledkov odobratej krvi lekár zistí, čo Ti je.

s hrubo vyznačeným nesúhlasím, nie vždy vedia zistiť z krvi nejakú chorobu, podobať sa to môže na xy...
ak by to bola pankreatitída tak tvoja rada,že piť čajíky stojí za prd, tak isto aj voda alebo čokolvek ine ked bude piť/jesť jej to môže iba uškodiť a hladovka tak isto...ten kto nevie a nezažil nemá právo o otom niekomu písať čo má robiť. lebo vtedy by človek aj po strope liezol a brúsil zubami omietku...
neviem čo si študoval ale keď nevieš poradiť niečo dobré prosím radšej neraď aby si len niekomu neuškodil...
buchač
11.06.12,14:53
Tweety 7 Minutes Ago #13268

No teda, pekné nádeje jej dávaš.

...čítaj medzi riadkami .....

Niekomu niekedy je potrebné šľahnúť brutálnu pravdu do ksichtu ........možno si ľudia viac začnú vážiť svoj najväčší poklad - zdravie...

Bez diskusie vravím .....
Ivana Š
11.06.12,14:55
ver tomu, kto to si svoje zažil

šupitom k lekárovi , nezanedbaj sa
Tweety
11.06.12,15:04
Hovorí sa, že pravda oslobodzuje,takže asi tak, ale s kvérom?
buchač
11.06.12,15:09
Tweety 1 Minute Ago #13274
Hovorí sa, že pravda oslobodzuje,takže asi tak, ale s kvérom?

Ivana to presne vystihla ......

ver tomu, kto to si svoje zažil

šupitom k lekárovi , nezanedbaj sa

....no nemusí ....;)


...a ten kvér patrí aj k tomuto ..................................lenže to je už jaksi ...mimotemy
petermikuláš
14.06.12,07:16
gastrofibroskopia je pre niekoho nepríjemná, pre niekoho bežné vyšetrenie. závisí to od toho aký má pacient tzv. dáviaci reflex, čím väčší ho pacient má, tým väčší horor pri vyšetrení GFS a naopak čím menší dáviaci reflex tým menší problém s GFS. Ak máte silný dáviaci reflex a neskutočne sa bojíte GFS existuje aj možnosť dať sa uspať a vyšetrenie sa urobí v celkovej anestéze, akurát, že si priplatíte. Zážitky jednotlivých pacientov na GFS sú naozaj veľmi rozdielne a nedá sa to vzťahovať si na seba skúsenosť s GFS niekoho iného. Ca ventribuli /teda rakoviny žalúdka/ by som sa na Vašom mieste nebál - mali by ste totižto úplne iné príznaky. Skôr tomôže byť HP /helicobacter pylori/ - preliečia Vám ho trojkobináciou antibiotík, alebo žalúdočné vredy /preliečia Vám ich antiulceróznymi liekmi/. Pravda je však taká, že vredy sa nedajú inak zistiť ako GFS.
Andy Kralik
14.06.12,09:08
..väčšinou nič nové nezistia...

ono je dobré keď nič závažné nezistia.. keď niečo závažné zistia je to zle.. ale je vždy lepšie ak to zistia dostatočne včas, kým sa s tým ešte dá niečo robiť.. lebo keď to nezistia včas, napríklad tým že sa tomu vyhýbaš.. no..

a GFS nie je agresívne vyšetrenie.. možno trochu nepríjemné.. ale znesiteľné..