fcelicka
12.06.12,12:25
Dobrý deň, potrebujem radu, chcem si poistiť nehnuteľnosť - novostavbu rodinného domu. Rozhodujem sa medzi Axou a Allianz. Ake mate skusenosti s tymito poistovnami??Akakolvek skusenost pomože
fcelicka
14.06.12,04:57
Nikto teraz nepoistoval domcek?
expeeert
14.06.12,05:24
Treba vedieť čo všetko chcete mať poistené, hlavne si treba dobre prečítať zmluvné podmienky (hlavne drobné písmo, všeobecné podmienky...) a až potom uzatvárať poistenie - načo všetko sa poistenie vzťahuje, aká je náhrada škody v prípade udalosti, tiež si dobre pozrieť výluky - načo sa poistenie nevzťahuje - poisťovňa sa v prípade poistnej udalosti zaoberá hlavne týmto, aby musela platiť čo najmenej resp. neplatiť vôbec.... Taktiež je dobré dopredu vedieť aký je postup v prípade poistnej udalosti, čo všetko je potrebné zdokumentovať, doložiť. Od vecí čo si poistíte odkladať všetku dokumentáciu - napr. v prípade poistenia vybavenia domu odkladať bločky z nákupu a pod. A až potom porovnávať cenu. A keď sa budete pýtať poisťováka na niektoré veci alebo Vám bude niečo sľubovať, pýtajte sa ho nech Vám to ukáže v návrhu zmluvy alebo v podmienkach - proste kde je to napísané na papieri - aspoň zistíte či má naozaj prehľad o tom čo hovorí...
buchač
14.06.12,05:52
Dobrý deň, potrebujem radu, chcem si poistiť nehnuteľnosť - novostavbu rodinného domu. Rozhodujem sa medzi Axou a Allianz. Ake mate skusenosti s tymito poistovnami??Akakolvek skusenost pomože


Nikto teraz nepoistoval domcek?
...áno ......viď vyššie ....

Nie síce novostavbu , ale chalupu ....

Skúsenosť mám po zime , po tých tohtoročných mrazoch ....

Likvidátor prišiel , pozrel , pofotil....do tých 3 týždňov došiel šek od poisťovne .
Priebežne som odstraňoval škody , rozdiel medzi výslednou sumou mojich nákladov a šekom bol dvojnásobný v môj prospech ....
No zároveň podotýkam , že sumy likvidácie sa odvíjajú aj od platieb poistného ...

Je jasné ale , že sa to nedá takto špecifikovať ....
Záleží od mnohých skutočností ........viď príspevok od expeeert .
Zároveň doplňam aj to , že poisťovňa pozerá aj na iné aspekty .
V prípade Alliazu sú to napríklad aj :
- klient poisťovne už v minulosti
- klient VZP
- koľko poistiek uzavretých
- a iné ....
Na základe toho sa potom aj výška poistného vzťahuje ....
Keďže som splňal viacero bodov pre zľavy poistného , môj bonus je tých 40 % z celkovej vypočítanej sumy....
Ja osobne mám uzavretú poistnú zmluvu na tie všetky oné ......ešte aj pre prípad leteckého nešťastia , keby lietko drblo ...o poveternostných vplyvoch je zbytočné sa zmieňovať - nemienim plakať ( nedajbože ) nad rozliatym mliekom neskôr pre kamerami TV , že sa mi to alebo ono stalo a nebol som poistený ...

Allianz má aj

Za zmienku stojí, že všetky prípadné vzniknuté škody Vám nahradíme v nových cenách. Znamená to, že poistné plnenie sa poskytuje bez zohľadnenia opotrebenia a veku poistených vecí.
https://online.allianzsp.sk/poistenie-majetku/
fefe30
14.06.12,08:35
Len mohol by si ešte uviesť výšku napr. mesačného poistného za tú chalupu, kolko ti to vychádza.
buchač
14.06.12,08:58
Len mohol by si ešte uviesť výšku napr. mesačného poistného za tú chalupu, kolko ti to vychádza.

...presne teraz nepoviem ( som totiž na chalupe a podklady nemám k dispozícii ..)...
...cca 45 € kvartálne ......
...podotýkam ale , že v poistnej zmluve mám zahrnuté všetko možné ....
- samotná chalupa
- prístavby - dieľňa , kôlňa , pivnička
- náradie
- ošatenie
- spotrebiče
- ...blá .....je toho viac ....

...kebyže sa nebodaj niečo ( klopem na drevo ) ...tak poisťovňa zacvaká až do výšky 120.000 € ....až na takáto suma vyšla , tak mám nastavenú poistnú zmluvu ...
...a to som sa ešte krotil pri tom ohodnocovaní , inak by splátky boli ešte vyššie...