brezicka
12.06.12,15:01
Dobry den,

ma niekto prosim skusenost s rusenim uctu v Dexia banke? Zaujimalo by ma, ci tam su nejake poplatky a nejaka cakacia lehota. Info na ich webke si viem najst, zaujima ma skor konkretna skusenost a zalezitosti, kt. na webe uvedene nie su...

Dakujem.
dalid
13.06.12,05:37
Je problém zájsť tam osobne a opýtať sa priamo v banke? :cool:
pavol54
13.06.12,05:50
snáď prima banka
bromid
13.06.12,06:01
ahoj, ja som cca pred rokom v dexii zrusil a nebol ziadny poplatok ani problem. a zrusilo sa to hned v ten den, len este postou potvrdenie ti pride asi tak za cca 3 dni
brezicka
13.06.12,09:48
Dakujem za "namahu", ale prave o taketo odpovede nestojim:) Fascinuje ma, ako rychle dokazu nniektori ludia odpisat ineho cloveka bez toho, aby cokolvek o nom vedeli....nuz, aj tymto sposobom si niektori zvysuju sebavedomie...?


Je problém zájsť tam osobne a opýtať sa priamo v banke? :cool:
brezicka
13.06.12,09:49
Ale ako vidm, tak sme sa porozumeli ;-) Ano, myslela som Prima banku.


snáď prima banka
brezicka
13.06.12,09:51
Ahoj, dakujem za odpoved. No ja sa pytam preto, lebo pred par rokmi som rusila v TB a tiez mi tam tvrdili, ze staci par podpisov a je to a nakoniec to trvalo par mesiacov (rusila som na inej pobocke ako som zakladala) a peniazkov viac nez len par :(


ahoj, ja som cca pred rokom v dexii zrusil a nebol ziadny poplatok ani problem. a zrusilo sa to hned v ten den, len este postou potvrdenie ti pride asi tak za cca 3 dni
Indeed
13.06.12,10:04
Základny postup pri rušení akehokoľvek učtu v ktorejkoľvek banke.

-odovzdať bankovú /-é/ kartu /-y/
-zrušiť všetky trvalé príkazy na učte
-vyrovnať aj s rezervou pripadné pohľadavky,ktoré by mohla banka mať
-oznamiť číslo ineho učtu na zaslanie prip.zostatku na učte
-dodržať lehotu na "vyčistenie účtu" (prichadzajuce a odchadzajuce platby a inkasá)

Pododržaní tychto podmienok banka v určitej lehote učet zruší a majiteĺa učtu bude informovať listom.
profesional
13.06.12,10:06
Jedinou vacsou prekazkou pri zruseni uctu moze byt, ak je k uctu vydana embosovana platobna karta. Vtedy ma banka drzat zrusenie az 8 tyzdnov. Lebo banka nikdy nevie, ci si nahodou neurobil v zahranici kartou transakcii cez imprinter a poziadavka na uhradu z uctu moze prist aj o 6-7 tyzdnov. Banka by to uz nemala voci akemu zostatku zuctovat. Zvycajne banka v takom pripade pozaduje vratenie karty a da ti podpisat zrusenie uctu s odkladnou podmienkou, pricom tento bude zruseny len v pripade, ak do stanoveneho terminu nepride na zuctovanie ziadna kartova transakcia.
brezicka
13.06.12,11:36
Vdaka za odpoved, o tomto som nevedela,uz som mudrejsia ;) Ale to nie je moj pripad, k tomu uctu bola vydana len obycajna elektronicka karta, tak snad to prebehne hladko.


Jedinou vacsou prekazkou pri zruseni uctu moze byt, ak je k uctu vydana embosovana platobna karta. Vtedy ma banka drzat zrusenie az 8 tyzdnov. Lebo banka nikdy nevie, ci si nahodou neurobil v zahranici kartou transakcii cez imprinter a poziadavka na uhradu z uctu moze prist aj o 6-7 tyzdnov. Banka by to uz nemala voci akemu zostatku zuctovat. Zvycajne banka v takom pripade pozaduje vratenie karty a da ti podpisat zrusenie uctu s odkladnou podmienkou, pricom tento bude zruseny len v pripade, ak do stanoveneho terminu nepride na zuctovanie ziadna kartova transakcia.