Patrik_Sn1per
13.06.12,09:45
Prosím vás pomôžte mi!
Kúpil som Wifi G+ USB Adapter od Belkin a k tomu aj CD na inštaláciu.Model adaptéra je F5D7051 a značka alebo také niečo je N10117. Zatiaľ som to neinštaloval, pretože neviem ako. Prosím môžte mi poradiť ako mám postupovať ďalej? Ako to mám nastaviť aby mi to fungovalo? Ďakujem ! :(
Patrik_Sn1per
13.06.12,07:57
Prosím pomôžte mi čo najskôr!
myshoKE
13.06.12,08:12
Pozri si manuál (možno bude aj na tom CD). Nepotrebuješ nič inštalovať, router sa konfiguruje po sieti:
-zapojíš router (do portu WAN sa napája kábel, ktorý Ti domov pritiahol poskytovateľ internetu; do portov LAN sa napájajú sieťové káble k počítačom, ktoré chces mať pripojené káblom)
-z počítača, ktorý je pripojený k routru prostredníctvom kábla na LAN porte v browseri (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera...) naťukáš IP daného routra (musí byť napísana v manuáli, príp. aj na krabici), zvyčajne je v tvare 192.168.x.x
-prihlásiš sa do administrátorského prostredia pomocou mena a hesla (opäť manuál)
-nastavíš veci, ktoré potrebuješ (zapnúť/vypnúť wifi, zapnúť kryptovanie wifi /napr. WPA2/, MAC filter, názov siete (SSID), max. počet pripojených užívateľov, DHCP /automatické prideľovanie IP adries/ a podobné záležitosti)

Ak niektorý krok nebude jasný, tak polož konkrétnejšiu otázku.
Patrik_Sn1per
13.06.12,09:12
Manuál som si pozrel, ale nevie až tak dobre po anglicky takže som veľa nerozumel. :) A prepáč pomýlil som si tie názvy, pretože router mal môj kamoš :D ...Ale ja mám Belkin wirelles G+ USB Adpater. Tak ako to mám teraz urobiť? Zmení sa tvoj postup čo si napísal, alebo to mám urobiť tak isto ?
Ďakujem...
myshoKE
13.06.12,09:31
V tom prípade predpokladám, že ten USB adapter chceš využiť pre pripojenie sa k existujúcej bezdrôtovej sieti. Čiže vychádzam z predpokladu, že WIFI sieť máš nakonfigurovanú a poznáš všetky prístupové údaje k nej (názov, heslo...).

Potrebuješ z toho CD nainštalovať driver a prípadne aj nejaký obslužný program. Nájdi tam inštalačný súbor (install, setup a podobne) a nainštaluj to, je to triviálna záležitosť a aj obsluha príslušných programov zvykne byť prudko intuitívna.